1

Téma: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Vím, že těchto témat tu asi musí být už mraky, taky už jsem sem cca před rokem a půl psal o radu, ale díky mé nerozhodnosti jsem prostě nic nevybral. Je to pro mne prostě španělská vesnice a strašně se bojím, že se spálím. Tenkrát jsem psal, že je mi jedno jestli 2WD / 4WD , není.. Koukal jsem pořád po Serpentu, jak mi bylo doporučeno (cenovka 7500kč + nabíječ a baterie ), byl jsem k tomu už hodně nakloněný, ale prostě zadokoly se bojím, spíš toho, že mě to nebude tolik bavit. Bohužel Serpent nenabízí žadný RTR set ve 4WD. Tak se ptám znovu, jaký model mi doporučíte.

1. 1/10 ,1/8 ? spíš se přikláním k té osmině ( +větší stabilita,zábava, -dražší)  : ELEKTRO
2. terén pískovna,travnatá plocha,asfasl,hlína, štěrk, hlavně bahno a voda! , skoky
3. Co teď pročítám fora, tak asi truggy, na tyto typy terénu
4. RTR
5. cena? je to pro mě hodně, ale vím, že už z toho, co jste mi psali tenkrát, je lepší si připlatit a mít klid, - do 15 000kč (pokud
              možno včetně baterií a nabíječe) když se nebudete vejít, nic se neděje, +- nějaky tisíc.
6. Co říkáte na zn. ARRMA ? Včera jsem celý den pročítal diskuzi o této značce, konkrétně modelu KRATON 1/8 a TALION 1/8
              a myslím, že dobrý. Velký sortiment ND , a výdž prý neskutečná a o zábavě ani nemluvím. Nějaké vady jako odešlo
              servo po 30ti jízdách, ložisko a pár neduh jsem se dočetl a bude to asi u všech modelů stejné, tudíž jsem si toho
              vědom.
7. Jaké ND mi doporučíte pro daný model koupit do začátku?
8. Jaká je běžná udržba po jízdě?
9. Jakou baterii a nabíječku?

To bude asi zatím vše, když si na něco vzpomenu, doplním.
Je to asi otrava odpovídat pořád vesměs na to samé, ale pro mě je to hrozně důležité vše vědět při rozhodování. Jednoduše berte mě jako osinu v zadku, která tu pořád prudí s novými tématy big_smile, ale já jen tak do nečeho po hlavě neskočím, kord když to stojí tolik peněz. Takže se omlouvám, a prosím, pokuste se mi odpovědět na všechny body. Díky za váš čas,rady,odkazy,příspěvky, prostě za vše. Díky

2

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Tady odkaz na Taliona a kratona .

http://www.rchobbyracing.cz/ARRMA/ARRMA … rma?page=2

http://www.rchobbyracing.cz/ARRMA/AR106 … Sv2?page=2

3

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Jo jinak použití je : Hobby

A možná bych se nebránil ani Buggy nebo Short Course.
Monster truck ne, ten se mě nelíbí.

4

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Ahoj.Konkrétní radu Ti nedám.Sám mám jen traxxas 1/8(možná by summit byl pro tebe dobrou volbou) a 1 /16 a auta nejsou mým hlavním koníčkem.Zaujaly mě body 2 a 5.Začnu pětkou.Připlatit si a mít klid smile To je dost relativní pojem.Funguje možná až po nějaké praxi.Kvalitnější a dražší model ještě není vše.Druhá půlka je přístup uživatele.Bod 2.Pokud chceš jezdit všude kde píšeš,připrav se na vyšší spotřebu gum,ložisek a dalších dílů.Pořízením modelu,nabíječky a baterek investice nekončí.To bys musel jezdit hodně opatrně a to podle Tvého výčtu terénů nevypadá smile

5

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Ahoj, bavime se, prosim Te, o novem nebo pripadne i jetem modelu? Ptam se proto, jelikoz 15 tisic jako rozpocet pro osminu neni prilis mnoho, vlastne se do nej nejde temer vejit... sad Jen auto bude stat kolem 12-13 000... Co nabijecka, baterka(y), nejaka zakladni chemie, zakladni naradi, co servo? Navic uvadis v podstate vsechny povrchy, asfalt doslova zere gumy (budes mit sadu kol na asfalt?), jezdit bahnem a v mokru uz neni vubec dobrej napad.. (to bys pak potreboval idealne jeste kompresor) V takovych podminkach to auto hrozne trpi..
Arrma je urcite dobra volba v RTR, ve tride hobby bezpochyby to nejlepsi, co si muzes poridit. Kraton je uz dost tezky, zvaz, jestli ho fakt potrebujes a nestacil by Talion, ten mi prijde jako rozumny kompromis. Pritom je to opravu velky, rychly model. Zvladne jak teren, tak treba off-road drahu.
Jsem zastance toho, ze u toho konicku nema moc smysl setrit za kazdou cenu a je lepsi rovnou koupit kvalitnejsi vyrobek, co dele a hlavne lepe funguje.. Teoreticky by sis tedy mohl poridit nejakou nejlevnejsi nabijecku z HK (1300 kc?), k tomu zakladni baterky do 1 400 kc / pack, servo za cca 800-900kc... Ale doporucit Ti to nemohu smile
Co se tyce nahradnich dilu, tak zadny kupovat nemusis.. Kvalitni, dostatecne dimenzovane plasty, se proste jen tak nelamou, paklize to tedy nenarves v plne rychlosti to pevne prekazky (do zdi) big_smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

6

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Tak je mi jasné, že to není jen o modelu,ale také o schopnostech řidiče smile  Nějakou základni chemii,vazelínu na mazání atd. bych potřeboval právě poradit a do částky co by mělo autíčko stát toto nepočítám. Víceméně terény jsem napsal všechny kvůli tomu, aby bylo víc nabídek od vás, a já měl z čeho vybírat. Ten asfalt je tam napsaný jako možný terén k přejezdu, nebo ke krátkodobé jízdě. Takže převážně jen písek,tráva,hlína, a tyto typy terénu. Co se týče bahna a vody, neříkám že bych jezdil jen v tom smile, ale aby to autíčko zvládlo a vydrželo. Prostě aby auto bylo vodotěsné, abych se nemusel bát projet vodou/louží. Ke kompresoru přístup mám, v tom by problém nebyl.Jinak se bavíme o novém autě. Ten TALION je mi bližší, ten Kraton spíš jako další možnost, a co se týče toho Typhona? nebo nějakého Short Course také od ARRMY? A jinak obecně teda ARRMA dobrá volba říkáš? Protože nic jiného jsem opravdu nenašel. Původně jsem pokukoval po tom Serpentu, jak už jsem psal, ale neni ve 4WD jako RTR.

A v 1/10 by jste mi doporučili něco? jen tak pro zajívavost , kdybych se rozhodl pro menší

7

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Cozpak o to, to auto si i s tou vodou a blatem nejak poradi, ale modelu to neprospiva.. Zabahnena kola jsou nejen mnohem tezsi, ale taky uplne nevybalancovana... Auto se cele trepe. Osy, ramena, motor, prevody, vlozky kol, vsechno se to trapi a u truggy/monsteru to plati dvojnasob. Taky pocitej, ze se ti bordel dostane i do lozisek.. Elektronika je u Arrmy vodeodolna (ne vodotesna), nejakou tu kapku to v pohode snese. Pokud chces mit jistotou, tak existuje sprej s nano casticemi urceny pro elektricka zarizeni, ktera izoluje a zaroven vytesnuje vlhkost (Nano Protech electric).
Co se tyce Arrmy a kvality, tak v pripade truggy vazne nevim, co kvalitnejsiho bych Ti doporucil..Arrma ted pomerne valcuje konkurenci, vzhledem k stale dalsim modelum se jim ocividne dari, dokonce Hobico skoncovalo s vyrobou osmin pod znackou Team Durango (jejich zavodni divize) a investuje jen do Arrmy. To asi mluvi za vse.. smile
Je fajn, ze uvazujes i nad buggy, tady uz je trosku sirsi nabidka... Serpent Cobra 4wd za nejakych 12 tisic, LRP S8 Rebel 10,5 tisic, Losi 8 RTR set za 16,5 tis., Absima a par dalsich noname znacek.
Serpent nabizi velice dobrou kvalitu, nektere dily pro ne vyrabi (nebo vyrabel) Xray, kvalitou zpracovani je podle me vyse proti Arrme (lepsi materialy - osy, tlumice, diffy), ale s odstupem casu mi u Serpenta hrozne vadi to rozlozeni ESC/motor/prijimac/ulozeni baterek a hlavne priserny pristup k servu! V tom aute neni kouska mista, i ventilator na motor je problem pridelat, vsechno je na sebe hrozne nalepene, spatne se to chladi.. Zkratka to rozlozeni je doslova hruzny... Pokud bys ovsem do auta nechtel dale zasahovat a s timto by ses smiril, je to dobra volba. Typhona jsem videl jen ve starsi verzi, dival jsem se na provedene zmeny jen na papire a vypadalo to jako cesta spravnym smerem. Mozna, ze i kvalita unasecu, os sla nahoru, to nedokazi rici.. Kazdopadne to combo u Arrmy je lepsi, nez u Serpenta.
LRP jsem nikdy poradne nevidel, tudiz nemohu poradit, nicmene v minulosti byl docela problem s elektronikou. Konkretne ESC od LRP neustale zlobilo, motor je naopak vynikajici (zavodni). Ale to uz dnes nemusi platit.. smile
Losina uz je trosku mimo budget, ale hadam, ze s ni snad chybu nejde udelat a bude nabizet vyborne zpracovani, kvalitu. Byt tebou, oslovil bych i prodejce, ktery zminovane znacky prodava (idealne vsechny tebou zvolene modely), pripadne jeste dalsi osminy v RTR od jinych vyrobcu, mohl by dobre poradit, pac bude mit asi nejlepsi zpetnou vazbu.
Jako vzdy Ti take doporucim mrknout na nejake zavody, treba tam bude mit nekdo i RTRko smile Jelikoz jezdim ty osminy, tak v desetinach se moc neorientuji.. Obecne jsou desetiny dost krehke a premotorovane, lita to neuveritelne. V pripade desetiny bych asi volil na zacatek ShortCourse, ktery se mi zda hodne blbuvzdorny, dost toho ty auta vydrzi, vetsinu narazu vykryje mohutna castle.. Konecne sam nad SC uz nejakou dobu premyslim, ta kategorie se mi cim dal vice libi, akorat ted na to nejsou zlataky tongue

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

8

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

No vidíš, takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Ja to pořád přirovnávám ke skutečnýmu autu, že když se nemůžu vyblbnout s tím tak s tím na vysílačku můžu smile Tak to je dobrý tohle vědět a pokud možno se tomu vyvarovat, teda v případě, že nebudu chtít pořád něco opravovat . smile
A o tom spreji jsem už tady někde něco četl, a když bych to tím poprášil, znamená to, že když sundám kastly tak bych to auto po jízdě mohl třeba i spláchnout pod sprchou?Nebo raději se na takovou očistu vykašlat a popřípadě jen vyfoukat, vyčistit hadříkem a tak..
Sem rád, že ARRMU vychvaluješ, a né jen ty teda .. Protože to hledání a študování všeho není teda úplně jednoduchý, kolikrát mě to hledat po pravdě už nudí, ale tím vším sis prošel asi taky a vůbec každý, kdo se o to zajímá. Říkám je to hodně peněz, a z okna je vyhodit nehodlám, takže díky.
A rozdíl mezi Buggy a Truggy ? s čím udělám lepší rozhodnutí? s čím bude vetší zábava když si vemeš vyjmenované terény?
Jestli jsem četl dobře, tak Buggy spíš upravená dráha, ale to jsem jen četl.
K tomu  Serpentu. Kde jsi našel Serpenta ve 4WD, RTR za 12tis. ? Ja našel COBRU v akci ze 14500,- na 11990,- ale pokud jsem koukal dobře je to zadokola, napsané to tam ale není, takže jistě to nevím.

Díky za zprávu...

9

Re: 1/10, 1/8 poradí někdo ? ELEKTRO

Tak strcit auto pod sprchu a vyfoukat, to by se i me libilo.. Ale jak uz jsem psal, ja se proste bordelu a vode vyvaruji, pac mi to za to nestoji. Jen ciste holej podvozek (bez kol) me stal vice, nez je cena toho Taliona.  Kdysi v zacatcich jsem taky vzal model s vodotesnou elektronikou do vody a doslova ho ponoril.. Trosku ultimativni test, auto vydrzelo, ale podle me to byl pekne blbej napad. Kdyz mam auto hodne spinavy, tak to nastrikam speedwashem od Trackpower, necham chvili pusobit, kartacem pretahnu a pak vyfoukam kopresorem, nakonec prestriknu pohyblive a kovove casti lehkym silikonovym olejem, respektove si ho nanesu na stetec/kartac a pretahnu tim auto.. Hotove, vyrizene smile Nekteri nedaji dopustit na WD40, ta ale nici gumu a tesneni, tudiz jsem ji prestal pouzivat...
Ale treba jsem az moc opatrny.. Auto mam ale JEN na jezdeni na draze, nepraktikuji s tim zadne expedice, jezdeni v desti, v bahne po poli a tak..

K rozdilu mezi truggy-buggy tady toho bylo napsano hodne, tezko se to popisuje, je to uplne jine jezdeni... Truggy je o dost vetsi, take tezsi, mnohem sirsi, tedy i stabilnejsi, mozna trochu pomalejsi, rozhodne lehci na ovladani. Vsechno je trochu vice namahano, vcetne elektoniky, i baterky bys mel mit slusny.. Buggy diky svym rozmerum a vaze zase obratnejsi a teoretiky by mela byt rychlejsi, ale to zalezi na draze. Od te doby, co mam Xraye, priznam se, na truggy jsem ani nesahnul.. Nestiham jezdit a ladit jeste dalsi auto. Necham ji ale pro kluka, jako prvni model idealni. Buggy me bavi vice..
Ale chce to idealne nejakou trat, truggy je rozhodne vsestranejsi volba..
Jo a serpent cobra RTR - pohon 4WD, stridak, 1800Kv motor (nebo 1600Kv?), vodeodolny regl (je to prelepeny hobbywing) a servo s tahem 12kg (udajne prelepenej Savox), servo je kvalitni, ale tah nedostatecny, je potreba silnejsi kalibr... Ja jezdim napr. 24kg smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo