1

Téma: Jakou TRUGGY 1/8 1/10?

Ahoj.Nedávno jsem prodal summita 1/8 hlavně z důvodu že nebylo moc s kým jezdit(mám ještě malé revo).Teď se situace zlepšila a já vybírám nějaký model.Na summitovi mě nejvíc štvaly kaslíky na baterky.Byl jsem dost limitován výběrem baterií.Mám dost různých 3S a 6S z vrtulníků a ty jsem tam dát nemohl.Summita jsem měl se střídákem a spokojenost.Možná bych si představoval něco trošku míň těžkého,o trošku živějšího.

Našel jsem tu vlákno o ARRMA KRATON.Vanička na baterie co tolik neomezuje.Oproti traxxasu bych řekl klasičtější konstrukce podvozku a jednodušší servis.Nevýhodu vidím v dostupnosti dílů(kupuju jen v cz).Na traxxas je dílů všude plno.Takže určitě to musí být model s bezproblémovým nákupem dílů.

Bazaru se nebráním,kupuju tam často a právě na ARRMU tam dlouhodobě nic moc není.To mě trochu odrazuje.
Pokud ne ARRMU jaký tip byste mi dali na to párkrát za měsíc jet pojezdit s podobnými auty někam za město? KRATON beru jako maximum co jsem ochotný investovat,takže cenově spíš dolu smile

Dík. Miloš

2

Re: Jakou TRUGGY 1/8 1/10?

Ahoj Milosi, pokud se bavime o osmine rtr monster/truggy v cene cca 13-14 000kc, pak asi neni co resit a jdi do Arrmy smile Nahradnich dilu bych se nebal, ty sjou v pohode dostupny..;)
V pripade, ze by si snad uvazoval nad buggynou, tak moc pekne vypada Losi 8e RTR za nejakych 14 litru.. Je to teda s technologii AVC, jinymi slovy to ma nejakou formu gyra, coz ale pro mnohe muze byt naopak vyhoda. Mozna to jde vypnout, nevim, nezkoumal jsem to.. Take se nabizi Serpent Cobra RTR za 12 tisic..
U vsech aut ale pocitej s investici do kvalitniho serva, pokud si tedy chces poradne zajezdit. Stock nikdy nefunguji dobre

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

3

Re: Jakou TRUGGY 1/8 1/10?

Dík za reakci.Pár let praxe v rc autech už mám a buggy bych možná volil raději,bohužel když není pár rovnocených soupeřů a vhodná dráha,je to k ničemu.Zadruhé můj čas věnuju nejvíc vrtulníkům,auta jen okrajově takže truggy je pro mě zkrátka lepší.
Pomocnou elektroniku v modelech nevyhledávám.Rád se spoléhám na své ruce a pro mě je modelařina právě o tom.Ale chápu,že někdo má důvod ji používat.
Koukám,že vlastníš arrma talion.Máš nějaké fotky,videa kam je možné nahlédnout?