151

Re: HPI Bullet MT/ST Flux

nebo jsem jen idiot nevím

152

je tam asi toto http://www.modelarina.cz/servo-hpi-sf1- … 10996.html

153

no je tam plastove male ozubene kolo

154

Jo , má plastovou hřídel , spočítej zuby ať víš jestli ti půjde páka na nové servo.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

155

tady je manuál k tomu co mám já a má to jiné rozměry http://hpiracing.world/assets/documents … b-m-v1.pdf

Naposledy upravil: swat12386 (03. 05. 2016 20:10:45)

156

To je skoro stejný .......

http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ … 3sec-9-4kg

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

157

rozměry tohohle a toho co jsi poslal jsou stejné ne ? to bych si radši koupil to silnější

158

Tohle servo je vhodnější a rozměry mají stejné.

159

Můžu se zeptat proč je vhodnější ? v servech se vůbec nevyznám vždyť 20 kg vs 9kg tak je lepší 20 ? pro MT

160

Tohle servo má 9,5 Kg což je víc než dvojnásobek HPI serva , navíc HPI nemá ani jedno ložisko na výstupní hřídeli což mu taky ubírá sílu. Nové servo je také rychlejší proti HPI ale i tomu původnímu návrhu. Navíc 20 Kg servo by mohlo svou silou na řízení něco zničit , především ten origo servosaver.

161

Jo takhle mě jde hlavně o to aby to mělo dostatečnou sílu a udrželo to při plné rychlosti do zatáčky v hlíně

162

Origo servo má 4,5Kg a je bez ložisek , takže tohle bude dostatečně silné i v terénu.

163

Kde josu ty ložiska ? jako uvnitř ?

164

Ano , v servu na výstupní hřídeli.

165

ve sněhu s tím asi jezdit nemohu co ?

166

Ale jo , můžeš .....

167

děkuji smile

168

Jo spočítal jsem ty zuby a jejich 25

169

Lidi mám tady další problém chtěl jsem vyměnit servo za jiné ale nemůžu se dostat do toho boxu kde je přijímač odmontoval jsem všechny šroubky ale vyoadá to že je jeden přesně tam kde je přilepený regulátor ale přijde mi to divné protože odlepovat celý ten regulátor abych pod ním odmontoval šroubek ...

170

Nazdar, chtěl bych se zeptat, celkem nedávno se mi rozpadla brašna v které jsem tahal Bulleta a teď koukám po něčem kvalitnějším v čem to nosit. Bohužel Bullet je celkem nezvykle široký a rád bych se vyhnul nějakým ošklivostem jako třeba potřebě odmontovat kola při každém transportu.

Nějaké tipy na osvědčené brašny? Ideálně nějaké které není problém čistit nebo že tam vše leží na jedné hromadě.
Díky předem za rady.

171

Ahoj všem,

po delší době, co mi ležel Bullet na skříni, jsem se rozhodl ho předělat na elektro (měl jsem nitro)

Přestavba se povedla úspěšně, přičemž jsem použil na zkoušku funkčnosti combo z drifta, co jsem měl doma.
Je to Robitronic speedstar 5.5 (regulátor) a Robitronic brushless platinum 10,5T (motor)
Motor točí dle výrobce 4500 ot/min, a regulátor ho pohodlně zvládá. Mám tam senzorový kabel a motor má dostatečný výkon, na 2S Lipolky 4000 mAh jezdím +- 35 minut (takže super!) a teplota je cca 30°C (teď v zimě). Pastorek mám teď na 3,17 mm hřídel 10 Zubů, Spurgear originál 54 zubů.
Problém ale nastává v okamžiku, kdy se mi pod bordelkryt dostane sníh/voda a "kápne" mi do motoru.
Kvůli vodě začne motor samozřejmě cukat a musím odpojit senzorový kabel, přepnout na "bezsenzorové řízení" motoru a ani tak to dlouho nevydrží a obvykle auto přestane po pár minutách jezdit. Po vyschnutí auta vše naprosto normálně (logicky) funguje až zase do doby, než ho namočím.
Combo jsem měl jen pro prvotní zkoušku, jestli bude přestavba životaschopná a teď bych rád koupil něco ideálnějšího a současnou sestavu vrátím do drifta.

PROSÍM VŠECHNY:
PORAĎTE REGULÁTOR + MOTOR

Předběžně se mi docela zamlouval tento regl:
http://www.mz-racing.net/3sk3065-sky-rc-toro-ts-120/

ale už jsem si k němu tak nějak nevybral motor a taky si nejsem jistý kvalitou. (co myslíte?)
Co se mi na tom reglu nelíbí je to, že už se na stránkách výrobce ani neobjevuje, takže to vypadá, že už se nebude vyrábět...

Nechce se mi dávat za tu sestavu víc jak (řekněme) 4000Kč, ale zase nechci úplnou sra.ku, proto si nechám poradit.

Objednat z Číny není problém (běžně objednávám odkudkoli), ale bojím se v tomto případě o záruku, protože kdyby se s tím něco stalo, tak jsem nahranej.

- Moje představa je taková, že musí být set motoru i regulátoru voděodolný (lépe vodotěsný, ale není podmínkou), abych předcházel potížemi s cákající vodou
- nejlépe 4 pólový motor (kvůli síle)
- po předchozích zkušenostech zřejmě bezsenzorový
- na originální elektroniku HPI jsem neslyšel nic pozitivního, takže o té ani neuvažuji
- do budoucna uvažuji o přechodu z klasické spojky spurgearu na centrální diferenciál z HPI WR8, kde je spurgear se 46 zuby a při zachování 10 zubového pastorku by se mi (pro příklad) u současného motoru snížil výkon, převodový poměr a rychlost modelu cca o 1/4, což se mi moc nelíbí, protože už i tato současná sestava není na můj vkus nějaká hitparáda a snesl bych rychlejší/ živější stroj.

Poradíte, prosím wink

172

Nikdo neporadí? yikes

koukal jsem taky na tohle:
https://www.aliexpress.com/item/1pcs-10 … d67d39ba46

a ještě jsem našel ten regulátor z mého předchozího příspěvku v Číně v přepočtu za cca 1350 Kč, kdyby to bylo s DPH.
Kdyby to prošlo bez DPH, tak jsem teď "v akci" za krásných 1100 Kč. Coříkáte:
https://www.aliexpress.com/item/New-Arr … d67d39ba46

173

Ahoj, před pár dny jsem konvertoval moje HPIčko Bulleta ST (po dlouhém nepoužívání) na elektro!:P
Chtěl jsem se zeptat dalších majitelů jaká místa jste shledali nejvíc kritická! big_smile
Včera jsems ním ještě jezdil na dráze a celkem jsem mu dával ale nic se nestalo! smile
Akorát vypadla osička u pravého předního kola, ale to se jen nasadila zpět a jelo se!
Zároveň bych se tímto novým "Threadem" rád podělil o všechny vaše, naše a moje zkušenosti s tímto typem aut! smile

Auta: Traxxas Rustler VXL, LRP S10 blast sc, Dromida MT 4.18,HPI Bullet ST (konverze)

174

Ahoj, mého Bulleta jsem tu také  stavěl do podoby aby vydržel. Myslím že se to povedlo protože jak jsem ho dostavěl tak jsem ho nechal pro synka a stále drží.  Všechny úpravy už zůstaly tak jak jsem je dokončil ve 2014. Běžná údržba, ložiska a čištění, oleje v difech je  samozřejmostí.

Foto je na rajče.net.  Mouka74

MM