226

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

zdravim. jakou pouzivate vazelinu do domku diferencialu? zatim sem pouzival tuhle http://www.mz-racing.net/tra5148-lithio … o-prevody/ ale chtelo by to neco vetsiho co vydrzi na dyl. nebot porad lamu upevneni pro AR330222 na zadnim domku... big_smile big_smile

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

227

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Ahoj, drive jsem pouzival na diffy zvenku teflonovou vazelinu (mela by byt odolnejsi vuci oteru, tlaku, teplote), stala par korun a mam ji asi uz do konce zivota.. smile Pote, co jsem koupil Xraye, tak dle jejich doporuceni jsem presel na grafitovou vazelinu od Hudyho (byla soucasti setu). Xray ji doporucuje mazat nejen zvenci, ale i na unasece difu, ktere prochazeji dovnitr... Stejne tak ji aplikovat na tesneni smile Je ale sakra draha, 150kc stoji uplne miniaturni baleni... Te teflonove za podobne penize mam minimalne 10x tolik. Jaka je z nich lepsi, tezko rici, asi neni v silach bezneho smrtelnika to nejak otestovat.. Tudiz bych ti klidne doporucil tu teflonovou wink

Naposledy upravil: Mexxx (25. 02. 2017 13:27:25)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

228

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

perfekt. diky mrknu na to. plus mate taky problemy se sroubama ze je jednou povolim a pak se pri dotahovani zvejkaj? obmeuju to za poradny, ale jen me zajima jestli je to jen muj problem nebo se to deje castejs

Naposledy upravil: czmadmanz (26. 02. 2017 16:31:34)

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

229

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Za mě nejlépe grafitová vazelína a vyprdnout se na předražený RC vazelíny a koupit "normální". Nebo si můžete koupit drcený grafit a zamíchat do oleje nebo vazelíny a docílit tak požadované viskozity.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

230

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

premejslim o novem aute do sbirky rozmejslim mezi kratonem, fazonem a e-revem mate nekdo zkusenost se zbylima dvema kouskama?

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

231

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Podle podpisu ale koukam, ze uz jednoho Kratona mas, nad na co se vlastne ptas? big_smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

232

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

ptam se prave na to jestli neko jezdi jiz s novym fazonem nebo revem aby mi je pripadne doporucil nebo odradil od nich

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

233

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Mohl by mi někdo doporučit základní nastavení  pro Kraton v2 až si ho pořídím. Pročítal jsem manuál a nechápu jak nastavit li-po cut off, jakou nastavit hodnotu dual steering rate apod. Díky za pomoc.

234

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Škoda že tu není někdo s Arrma NERO - mám jí už 14 dnů smile je to teda bestie

Losi 5ive-B - G4z 29cc,  Xray XB8-E 2018,   Xray RX8,  VBC 236mm,  Xray X10

235

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

tak vzhledem k dostupnosti dilu na kratona je jasny ze prejdu na revo. od ledna cekam na obednavku jak z mzracing tak z nemecka a stale nevedej termin kdy se obevej dily k prodeji (ebay neresim jelikoz tam platim postu minimalne tri kila za kazdou polozku zvlast. Kde nakupujete nahradni dily vy?

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

236

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Tak to jsi mě trochu zarmoutil.Byl jsem rozhodnutý kratona nebo taliona koupit ale model bez lehce dostupných dílů je drahý i zadarmo.V našich končinách asi opravdu ideálně to revo.

237

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

já jsem teda žádný problém s díly zatím neměl... lokální kamenné prodejny v okolí umí na objednávku - za 2 dny naskladnit a nebo jsem kupoval z eshopu, kde většinu dílů měli skladem (rchobbyracing), ale určitě jsou i jiné eshopy.

Arrma Kraton 6S; Turnigy Reaktor 250W; (dříve HPI Savage Flux HP, TRX Stampede VXL)

238

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Presne tak, urcite nejaky dily drzi v rchobbyracing... Dostupnost by mela byt dobra, toho bych se nebal. Revo je shit v porovnani s Kratonem/Talionem, ale komu neni rady, tomu neni pomoci.. smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

239

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Mexxxi. Nemáš třeba na youtube nějaké své videa taliona? Samozřejmě jsem toho viděl už hodně ale jen anglicky,německy a tam se na nějakou diskuzi nebo položení dotazu necítím.

240

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Bohuzel nemam, popravde ted s tim ani nejezdim, jelikoz kmoc dyz uz je cas, tak blbnu s xrayem.. Mam uplne tu prvni verzi, kdy s kombem jeste nebyl problem, pak se ke mne doneslo, ze pozdeji zlobil motor, ktery se zadiral a nasledne zlikvidoval i regl.. Pak vysla vylepsena a snad i jeste vykonejsi verze. U te moji verze tehdy spatne zvolili delku pruzin, ktere byly prilis mekke a kratke. Samozrejme je potreba take vymenit servo za silnejsi s tahem alespon 18kg plus.. Jinak jizdni vlastnosti vyborne, auto stabilni, velmi lehke na ovladani a temer nepreklopitelne.. Pokud se o to budes alespon trochu starat, tak na hobby jezdeni super:)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

241

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Ahoj. Kamarád u taliona zlomil pístnici tlumiče (3,5x63) a nemůže sehnat novou. Už to řešíme - vyrobíme si ji sami. Pořád mi to ale nedá a tak mám dotaz, zda tam nepasuje pístnice např. z traxxasu apd. Na internetu je pístnic vcelku dost, ale bohužel bez rozměru. Tak pokud někdo máte nějaké poznatky tak budem rádi. Dík

Slabý výkon motoru doháním riskatní jízdou.
Byl SAVAGE X 4,6 BIG BLOCK, BAJA FG 2WD, HORMANN TK09,  je Elcon cleon MMX XL,  AXIAL WRAITH v tuningu a hračky buggy reely blue tanga, vrtulník WL Toys 911
http://jantar60.rajce.idnes.cz/

242

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

jantar60 napsal:

Ahoj. Kamarád u taliona zlomil pístnici tlumiče (3,5x63) a nemůže sehnat novou. Už to řešíme - vyrobíme si ji sami. Pořád mi to ale nedá a tak mám dotaz, zda tam nepasuje pístnice např. z traxxasu apd. Na internetu je pístnic vcelku dost, ale bohužel bez rozměru. Tak pokud někdo máte nějaké poznatky tak budem rádi. Dík

Ahoj, zkousel si poptat zde - http://www.rchobbyracing.cz/shock-shaft … h=AR330195 ???

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

243

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Já né, ale kamarád to zkoušel . Problém je, že to není snad v celé evropě a nebo hodně malém množství. Co vím, tak snad od dubna na to čeká.

Slabý výkon motoru doháním riskatní jízdou.
Byl SAVAGE X 4,6 BIG BLOCK, BAJA FG 2WD, HORMANN TK09,  je Elcon cleon MMX XL,  AXIAL WRAITH v tuningu a hračky buggy reely blue tanga, vrtulník WL Toys 911
http://jantar60.rajce.idnes.cz/

244

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

V tom pripade amain to jisti.. Prostovne a balne 2 dolary, celkem to tedy vyjde na 250kc.. smile https://www.amainhobbies.com/search?s=AR330195

Chodi to 2-3 tydny, skoda, ze ted bude muset cekat... wink

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

245

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Docela by mě zajímalo jak se může zrovna ta pístnice zlomit.Za jízdy? Nebo při nějaké rozborce? Pokud se zlomila a neohla tak předpokládám že je nějak kalená nebo jinak tvrzená.Budete ji vyrábět "profesionálně" nebo jen zkrátka nahradíte nějakou jinou tyčkou vyrobenou nebo upravenou na soustruhu? Celý nový tlumič se u nás koupit dá?

246

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Dík za odpovědi.
Praskla při ježdění, proč to nikdo neví a je to jedno. Problém je ten, že nejsou náhradní díly.
Nevím, jestli ji budem vyrábět profesionálně, ale prostě u nás ve firmě máme několik obráběcích stroju CNC. Kolega napíše program na počítači, upevní vhodné nástroje do stroje, z jedné strany tam zasune anticorovou týč průměru 3,5 mm no a na druhé straně vypadnou výrobky.
Můj záměr byl zjistit, jestli není stejná pístnice u jiných modelu, kterým by se dala nahradit. Délka 63 mm, průměr 3,5 mm, na jedné straně závit 3,5 mm , na druhé osazení na 2,5mm + závit 2,5 mm.

Slabý výkon motoru doháním riskatní jízdou.
Byl SAVAGE X 4,6 BIG BLOCK, BAJA FG 2WD, HORMANN TK09,  je Elcon cleon MMX XL,  AXIAL WRAITH v tuningu a hračky buggy reely blue tanga, vrtulník WL Toys 911
http://jantar60.rajce.idnes.cz/

247

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

No reknu to asi takto, ani na zavodni podvozky (!) se nedrzi vsechny dily skladem a i u zavodnich podvozku jsou problemy s dodavkami dilu... Arrma neni Traxxas, kde se meni standartne pulka auta, aby to vubec melo alespon nejakou vydrz.. (viz. komedie s RPM dily a podobne). Hadam, ze zadny prodejce rc aut si nemuze dovolit na kazdy model drzet vsechny dily, tudiz se problemum s dostupnosti nedivim.. Na druhou stranu kdyz jsem menil osu u taliona, tak byla do tydne doma smile
Na AMAINu ten dil teda taky neni dostupny???
Jeste poznamka k samotnemu zlomeni, ohnuti pistnice.. Stalo se mi to stejne u buggyny od Serpenta s tim rozdilem, ze se mi podarilo zlikvidovat i telo tlumice big_smile Tech duvodu muze byt vice... Velky skok, naraz, extremni prohnuti/deformace ramen, spatne nastaveni propadu.. Me se tykala ta posledni moznosti, tedy prilis velke propady prednich ramen, ktera v podtstate visela na pistech uvnitr tlumice.. Ten se uvolnil, pistnice se povysunula a vysledkem byl tlumic na kasi smile Chybu vidim ale predevsim u sebe a moji tehdy neznalosti, nedoslo mi, ze propady lze nastavit vetsi, nez je vubec rozsah tlumice smile
U Taliona jsem uz na to daval pozor, mlatil jsem s nim hrozne a krome ohnute osy jsem nic nikdy neznicil.. Ted se teda chystam na velky rozbor, vycisteni, vymenu naplni, tak treba neco objevim.. wink

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

248

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Chlapi už to neřešte. Chtěl jsem jenom zjistit, zda se dá originální pístnice nahradit jinou a  né řešit stále dokola marketing a objednání dílu z ciziny. I tak dík. (aspoň se chvíli na fóru něco řešilo big_smile)

Slabý výkon motoru doháním riskatní jízdou.
Byl SAVAGE X 4,6 BIG BLOCK, BAJA FG 2WD, HORMANN TK09,  je Elcon cleon MMX XL,  AXIAL WRAITH v tuningu a hračky buggy reely blue tanga, vrtulník WL Toys 911
http://jantar60.rajce.idnes.cz/

249

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Nuze dobra.. Ohledne nejake alternativy k originalni pistnici... Hmm, hmm, netusim big_smile Ale asi by to slo, coz je odpoved na prd.. Ja jsem v tomto konzerva, ohledne dilu kupuji originaly.. Promin smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

250

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Zdravím,

původně jsem chtěl, losi xxl2-e ale vzhledem k tomu se přestalo prodávat a stejně skoro nebyly díly jsem se musel poohlédnou po něčem jiném. Volba nakonec padla na arrmu kraton  před nero vzhledem k údajně vyšší spolehlivosti a jednodušším opravám.

U nás je kraton věčně vyprodaný, čekaní už bylo dost a momentně je na cestě z Německa, navíc levnější jak u nás, za 13,3k s poštou. Musím říct že maj mnohem větší výběr i lepší ceny, arrma nero v akci s diff brain za 16k byla taky lákavá... u nás je to zlodějna.

Už se nemůžu dočkat, určitě to bude pecka, jen se bojím jak na tom bude  v terénu, proto jsem hlavně chtěl losi kvůli vyšší světlé výšce a větším kolům, nárazníku, ale předpokládám, že jej v tomhle směru časem upravím. Budu jezdit 4s min pro začátek. Jsem zvědav na změnu proti memu rozpadajícímu se sst. big_smile

Je tu ještě jedna nesrovnalost v pondělí mi ji má dovést ppl a dle nich má balík skoro 11kg což se mi nezdá hmm

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A