1

Téma: Přestavba traktoru Class Axion 850 a vleku bruder na RC

Traktor je výrobkem fy.Jamara
Celý jsem jej demontoval, odstranil původní neproporcionální RC soustavu. Cílem bylo vyrobit funkční přední nápravu s pohonem, poháněnou samostatným motorem, aby odpadly výpočty otáček předních kol vůči zadním, která mají větší průměr. Celá přední osa je výkyvná jako v reálu, je vyrobena 3D tiskem a je v ní jen rozvodovka bez diferenciálu. Zadní kola jsou ponechána (zatím) s původním pohonem, rovněž bez difu. Traktor má dobré vlastnosti v tahu a neprokluzují jednotlivá kola.  Ovšem hůř zatáčí díky uzavřeným nápravám, ale není to nijak dramatické. Oba pohonné motory jsou napájeny jedním regulátorem 30A a motory jsou zapojené sériově.Tím je docíleno, že kola na nápravách mají rozdílné otáčky a vzájemně se nepředbíhají.Proud teče cestou menšího odporu, takže náprava která je tlačena tou druhou, bere míň proudu a zbytek jde do druhé a naopak.Takže to celé funguje jako elektronický mezinápravový diferenciál..:P Vše ohledně stavebních detailů je na fotkách.
V plánu je ještě ovládání a výroba zadních vidlí na nesení vlečného pluhu na sníh

Vlek:
Jde o bruderáckou dvouosou vlečku. rám jsem důkladně "vykostil" a do míst původních závěsů kol, nalepil nová zavěšení listových per (z budíku). na ty jsem "třmeny"Z drátku upevnil osy kol, jež se otáčí každé samostatně, ve svém uložení, umístěném v trubkové nápravě.
Na sklápění je užito 12 KG servo s otáčením kolem dokola, které kardanem pohání šnekovou převodku z baskytary na sklápění korby. Spolehlivě to vyklopí 1,5 kg. Slabinou je situace, že koncové polohy celého sklápění, nejsou jištěny žádnou prokluzovou pojistkou...:( Jak to dojede na konec, snaží se to celé silou šnekové převodky zhroutit... (musím vymyslet-asi nějak rozpojit kardan nějakou řehtačkou...Dáte mi tip?

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/vlek … _sklapeni/

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Clas … prestavba/

Naposledy upravil: spitfiremk1 (01. 10. 2017 20:02:13)