1

Téma: Co byste vybrali vy?

Zdravím, jsem úplný začátečník v RC autech a chtěl bych si sem tam zablbnout se synem s RC auty. Velice se nám líbí kategorie buggy 1/10. Jezdili bychom kolem baráku - chodníky, cesta, uježděné polní cesty. Možná že bychom se šli podívat párkrát i na trať do Skřípova (jestli by tam úplné nováčky pustili :-) ).Možná tělocvična.
Cenová hranice je cca 5000,- a uvažuji o těhle kusech (vše by bylo koupeno 2x)
Raider Mega DB 2WD ATX RTR
ECX Boost 1:10 V3 RTR
Maverick Strada XB 1/10 RTR
LRP S10 Twister Buggy RTR
K tomu dokoupím NiMh aku 4600mAh a nabíječku.
Chtěl bych poradit, co z tohoto má asi "cenu" koupit. Jedním z kritérii, je i omezení rychlosti u modelu, jelikož syn (7 let) nebude 100% stíhat - a já ze začátku asi taky ne :-).
Dále dostupnost náhradních dílu.
A taky mechanická výdrž - aby to nechtělo náhradní díly hned po prvních jízdách..
Vím, že se tyto auta dělají +/- ve dvou fabrikách. Ale rád si nechám poradit. Jo určitě nepůjdeme do bazarových modelů.
A poprosil bych poradit nějaká maziva, co by bylo vhodné (tlumiče, diferák), případně co ještě - "lepidlo" na šrouby čico.
Možná, že mé požadavky jsou mimo realitu, možná ne.
Závody s tím jezdit nehodlám, spíše se tak pobavit ve dvou lidech sem tam o víékendu

Zatím díky za váš čas a názory.

2

Re: Co byste vybrali vy?

Všechny auta, co jsi vybral jsou plus mínus na stejné úrovni a neočekávej od nich žádnou slávu.
Jenom bych poradil žádné Nimh baterie, ale jedině Lipol.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

3

Re: Co byste vybrali vy?

Ahoj, pár let jsem tu nebyl, tak snad nejdu příliš pozdě. Co se týká rady od jackie, tak bych s ním v podstatě souhlasil, ale(!) jsi zjevně začátečník a navíc, lipolky rozhodně nepatří do aut začátečníků a už vůbec ne do těch, které řídí děti. Podle mě tak malým dětem tak celkově není dobré svěřovat tak rychlé auto, ale to je na tobě. Taky bys k lipolce musel přihodit nějaký financ na slušnější nabíječku (což tě ale časem asi stejně nemine), abyste nevyhořeli, jako jeden můj známý.
Z níže uvedených je těžké vybrat, ale co jsem tak koukal, tak jedině Strada má pohon 4x4. Se zadokolkami je sice sranda a na pevném povrchu nebude problém, ale co si budeme povídat, zadokolky jsou divočejší na přetáčení (i když pohodovější na údržbu, pprotože je tam méně převodů než u 4x4) a při necitlivém . Jak jsem koukal, tak ECX se u nás vcelku rozmáhá, takže s díly by tam neměl být problém. Pokud tedy chceš raději buggy 4x4, tak jdi do Strady a pokud do zadokolky, tak nejlépe do něčeho, na co najdeš díly na oblíbených nebo ve tvém okolí dostupných shopech. Podle toho Skřipova soudím, že jsi někde z mého okolí, takže vím, že to tady s RC obchody není žádná sláva. sad
Co se bazaru týče, tak nejde o špatnou variantu, já už takhle nakoupil hodněkrát a to velmi dobře, ale je fakt, že člověk musí vědět, na co se dívat.
Maziva - pokud nezávodíš, tak to moc z počátku řešit nemusíš. Obecně, orubení, na které se může prášit a lepit bordel je snad i jedno, jestli ho nenamažeš a ono se ti časem ohobluje nasucho, nebo ho namažeš a ozubení ti sežere brusná pasta z maziva a prachu. Já používám jakousi zelenou vazelinu Castrol, kterou dávám i na jízdní kola a je to v klidu. Taky jsem chvilku experimentoval s grafitovým práškem, který skvěle maže a nedělá s prachem brusnou směs, ale člověk má od ní pěkně zašvihané ruce při rozborce. Olej do diferáků dávám jen tam kde vím, že mi nevyteče a kde chci řešit samosvornost. Pro začátek a běžné blbnutí to řešit nemusíš. Tlumiče jsou trošku jiná story, tak záleží na zkušenostech s různou hustotou. Obecně, tlumiče bez oleje jsou na prd, ale ty levnější olej ztrácejí dost rychle. Je tedy dobré koupit auto, zjistit, jaký olej tam je od výrobce, posoudit, jestlli není moc hustý (příliš tvrdý podvozek v terénu) nebo moc řídký (auto by po velkém skoku odskakovalo) a podle toho se pak rozhodnout, jestli koupit stejnou hustotu nebo to raději posunout jinam. Před změnami hustoty oleje ale ještě doporučím zkusit zlepšit těsnost tlumičů (já stírací o-kroužky v nich obaluji teflokovou páskou), čímž chod tlumičů taky trošku ztuhne.

Losi Mini-LST, HPI Wheely King (tube crawler), En Route Berg 2.2 (šel do světa), Losi Desert truck, Traxxas Revo (VXL), Axial SCX10 Trail Honcho, Losi Mini Desert Buggy, White Wolf (drift), Vaterra Twin Hammers, Vaterra Ascender (Blazer K5), Orlandoo Hunter Jeep a Pajero