1

Téma: Axial SCX10 vhodný motor

Zdravím kolegy modeláře,

Tak jako každému začátečníkovi, tak ani mě se první stavba Cheera na rámu SCX10 nepovedla bez problémů sad Největší chyba které jsem se dopustil a s čím vlastně potřebuju poradit je motor. Jsem si vědom toho že řešení střídavého senzorového motoru + vhodného regulátoru je podstatně dražší, ale od začátku to stavím s tím že auto bude poháněno touto kombinací.
Aktuálně mám SKYRC 9T 4370KV (Už druhý v pořadí a tak bych nerad investoval do třetího bez jasného vědomí že je již správný) - Teď už vím že motor má málo závitů, není senzor (o tom jsem věděl už před koupí, ale myslel jsem že až tak zásadní problém to nebude, ale on je sad ... ) a KV je příliš vysoké. Síly má na rozdávání, bohužel citlivost tomuto motoru nic neříká, cukání při pomalých rozjezdech + z toho problémy při pokusu o zdolávání překážek, rovinky a menší kopečky ok, ale manévrovat s tím v terénu je nadlidský úkol (ESC jsem opětovně nastavil, stejně tak i vysílačku) - Originál régl co k tomu byl (koupeno v combu) je pro mě ok, lze nastavit vše co potřebuji + podpora senzor motorů, ale jen do 60A, tak snad by to mohlo stačit

No a teď konečně ta otázka big_smile
Je tento motor vhodný na expedice/trial?
SKY RC ARES PRO 21,5T Stock - 1.760ot/min
Jedná se o motor vel 540, předpokládám že těch 60A na původním réglu by mi mohlo stačit. Velikost OK

Aktuální régl má BEC 5V/2A

Váha auta je +/- 2.5Kg komplet rám (motor/servo/baterka/nápravy kola....)
Kastle do 2Kg
Celkem +/- 5Kg

Líbí se mi kombinace CASTLE MONSTER X ale tam se jedná o dooost vysokou investici, to bych prozatím radši odložil na další expediční projekt...

O původní motor strach nemám, mám doma rozpracovanej tuning na Maverik Strada DC
A pracuji na dalším projektu banshee bugy, jen trubkový rám SMT10 od Axialu + přepracovaný podvozek)
Takže vhodné místo by se našlo wink

Tak kolegové modeláři, předem díky za Vás čas a mějte se fajn!

PS - Chtěl jsem nahrát nějaké obrázky ze stavby, no bohužel jsem na to zatím nepřišel, až na to přijdu, něco uploadnu

2

Re: Axial SCX10 vhodný motor

Zdravím, no podle mé zkušenosti je každopádně pro expedici vhodnější stejnosměr.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

3

Re: Axial SCX10 vhodný motor

Ahoj,
Díky za reakci. Máš vlastní zkušenost nebo někoho z okolí kdo jezdí? Když opustim původní myšlenku pohonu, tak si říkám nac experimentovat a zůstat u toho co už má někdo vyzkoušené. Nechce se mi do to investovat víc jak 3.000 za komplet, když už bych měl měnit í motor. Koukal jsem na Conrad, je tam combo crawler od reely + programovací karta.
Do limitu bych se vešel.


https://www.conrad.cz/stridavy-brushles … 0.k1456604

4

Re: Axial SCX10 vhodný motor

Včera jsem si k tomu znovu sednul a nakonec jsem vybral následující kombinaci
Regulátor Hobbywing QuicRun WP - Crawler (80A) + programovací karta
Motor Konect Crawler 5 pólů/16záv. a 1900KV
Cena za komplet +/- 1.800,-
To jsem na větší polovině z limitu, což je super.