1

Téma: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Nazdar hoši, potřbuju vědět jak to udělat když chci nabít na jednom výstupu (5A/12článků) dva akupacky po šesti článcích?? Slyšel sem že se nějak zapojej do série prej ale netušim jak to udělat. Dík moc předem za odpověď!!!

2

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

PLUS jednoho packu zapojis na MINUS druheho a zbyle PLUS a MINUS zapojis k nabijecce. idealni na to jsou oddelene konektory (bananky, powerpoles) a ne jako hloupe a nespolehlive tamiye. pokud mas tamie musis si vyrobit redukci.

takto nabijet packy ale neni zrovna idelani

3

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

minus jednoho packu zapojis do plus druheho packu, plus prvniho do plus nabijece, minus druheho do minus nabijece
pokud porad nevis, ozvi se a udelam ti maluvku

4

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

obrazek smile
[URL=http://img269.imageshack.us/my.php?image=serioveor1.jpg]http://img269.imageshack.us/img269/4831/serioveor1.th.jpg[/URL]

5

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

a hlavne srovnej oba paky at pak neni kazdy jinak nabity

6

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

No super chlapi moc ste mi pomohli ale jeste potrebuju vedet jak je to s tim nabitim, kdyz dojezdim a auto vubec nejede tak uz by meli bejt vybity ne?? A proc se to nedoporucuje??

7

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

protoze kazdy pack ma trosku jinou kapacitu zvlast pokud je to stick pack. no a pokud seriove nabijis dva packy s rozdilnou kapacitou (jezdenim je nikdy nevybijes stejne) tak je samozrejme nenabijes stejne a budou se ti este vic rozjizdet. pokud je mermomoci chces nabijet najednou tak je alespon vybij na 0,9V na clanek tzn 5,4V a pak teprve nabijej

osobne nabijim postupne ci pokud specham mam dve nabijecky. jedno obycejnou a druhou trosku sofistikovanejsi.

jo a ne kazdej clanek zvlada 5A

8

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Aha ok, tak je asi budu nabijet zvláš, no já mam BEL - 610 tam dou dvě ale jedna pomalu takže stejně musim čekat

9

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Nabijim v serii - pristup k nabijeni a rovnani se lisi podle provedeni packu. Tady mas par rozumu:

http://www.rcauta.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3115&highlight=

10

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

nábíjet do série bych nedoporučoval. Zkoušel jsem to doma a nabylo se to nějak pofiderně jeden pak skoro hořel a druhej byl studenej jak vodka vyndaná z mrazáku. Myslel jsem, že tim našetřim čas a akorát jsem si ho pak zkrátil na jízdě. A ještě by mě zajímalo jestli bel 610 je shopen dávat 5A na dvanáctičlánku!! Já mám ultramat 14 a ten dává 5A pouze na sedmičlánek a dál už ampery lezou dolu.
PS: nabíjel bych jednotlivě

11

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

OK, asi to budu nabíjet jednotlivě ;-)

12

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

nábíjet do série bych nedoporučoval. Zkoušel jsem to doma a nabylo se to nějak pofiderně jeden pak skoro hořel a druhej byl studenej jak vodka vyndaná z mrazáku.


Tocím v Emaxxu 3 dvojice stickpacku (2xSanyo, 2xGMVIS a 2xNOSRAM) o ktere se staram způsobem popsanym v odkazu. Hreji stejne a to jak pri nabijeni, tak pri zatezi a nemam se seriovým nabíjením vubec zadny problem Uvedom si, ze pri kapacitně a kvalitativně zhruba shodných packách, spravne priprave a udrzbe se nejedna o nic jineho, nez o to, ze vlastne misto 2ti-packu pouzivas a nabijis 12ti-pack, a to je prece zcela legitimni. Serioveho nabijeni bych se skutecne nebal.
Ten BELL v tomto pripade asi skutecne neda 5A, krivka je zezadu nabijece, odhaduji to tak do 3A.

13

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

OK, tak to někdy zkusim do série ;-)

14

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Tak sem si koupil redukci na nabíjení dvou packůnaráz a musim říct že sem zklamanej protože po prvním nabíjení byl jeden akupack horkej a druhej studenej takže od tý doby nabíjím pouze zvlášť. Nemilá to zkušenost  :?

15

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Aha ok, tak je asi budu nabijet zvláš, no já mam BEL - 610 tam dou dvě ale jedna pomalu takže stejně musim čekat


ja mam nabiječku bel 510 a to druhe co nabiji pomalu je formatovani!

16

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Tak sem si koupil redukci na nabíjení dvou packůnaráz a musim říct že sem zklamanej protože po prvním nabíjení byl jeden akupack horkej a druhej studenej takže od tý doby nabíjím pouze zvlášť. Nemilá to zkušenost  :?


To pouze znamena, ze jsou bud hodne odlisne nebo totalne nesrovnane. Srovnal jsi je ?
Jinak pokud je budes nabijet samostatnei, nikdy ty packy v aute nedojizdej do konce !!!

17

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

No to by mě docela zajímalo, to sem ještě nikdy neslyšel - nedojíždět do konce? srovnat? jak???? Upřímě v tomhle oboru nemám zas tolik zkušeností.......... poraďte please

18

Re: Nabíjení 2 packů naráz v sérii

Tak sem si koupil ty NOSRSAMy NiMh 4000mAh a narozdíl od těch Sanyo NiCd to ty NiMh nabíjí v sérii ůplně normálně!! A taky se hřejou ůplně stejně!!! Nevim čim to je ale mam radost....  8)