101

Re: E-Maxx (model: 3906)

Už jsem našel, co je to ten BEC...   :oops:

102

Re: E-Maxx (model: 3906)

Poupravil sem knihu aby se zobrazovala v jednom okně! teď se mi stránky konečně líbí!!www.e-maxx.xf.cz 8)

103

Re: E-Maxx (model: 3906)

rohe:  wink fajn, takže už asi víš, že můžeš bez problémů použít acupack 7,2V... (máš-li tedy elektru s regulátorem s BEC)  big_smile

104

Re: E-Maxx (model: 3906)

Jenže stále nevím, jaké servo tam mám dát, 12, 18, 24 kg.  :oops:

105

Re: E-Maxx (model: 3906)

bohatě stačí 12kg  wink

106

Re: E-Maxx (model: 3906)

Mě to připadá, že "E-Maxxe" tady máš asi jen ty s novým servem.  roll

107

Re: E-Maxx (model: 3906)

Zdravím všechny,
stojím před mnohokrát řešenou otázkou začátečníků...co pořídit. Rozhodoval jsem se mezi E-Zillou a E-Maxxem, po mnoha dnech strávených u netu to zatím vypadá na 99% pro E-Maxxe. Z tohoto důvodu, bych měl několik dotazů ke zkušeným majitelům. Je mi jasné, že investice do setu, je jen začátek, ale vylepšovat chci postupně.
První dotaz se týká dvoustupňové převodovky. Jaký je rozdíl mezi I. stupněm a II. stupněm? Je přeřazení z jednoho stupně na druhý markatní rozdíl?  Chtěl bych zkusit trial, ale i nějaké to hopsání.
Druhý dotaz se týká nastavení regulátoru. Dočetl jsem se o třech režimech a nevím, jestli jsem správně pochopil, že když regulátor nastavím na 100% výkonu vpřed, tak nemám zpátečku? Který režim používáte vy?
Třetí dotaz se týká životnosti motorů. Dočetl jsem se o soustružení komutáorů, častých výměnách uhlíků a podobně. Předpokládám, že u setových motorů se nic takového neřeší, když motor odejde, tak se vyhodí a nahradí se lepším. Jaká je tedy průměrná životnost setových motorů?

E-Maxxe si chci pořídit jako první model. Až poté, co praxí zjistím, kam mě to vlastně táhne, přijde rozhodnutí, co dál. E-Maxx mi připadá pro tento účel jako ideální volba.

Předem děkuji za reakce a prosím o shovívavost, ohledně možná hloupých otázek začátečníka.

Sigin

108

Re: E-Maxx (model: 3906)

Rozdíl mezi prvním a druhým stupněm je opravdu jenom v rychlosti, i přesto že je druhý stupeň o něco málo "slabší" tak se Maxxík zvedá bez problémů na zadní i na dvojku.
U regulátoru používám režim 50/50 stejně rychle dozadu jako dopředu, líbí se mi rychlá jízda vzad.
O životnosti motorů toho moc nevím, snad jen to že můj maxxík je starý rok a s motory nebylo ani hnuto, nic nebylo vyměňováno a maxxík jezdí vesele a pořád podává úžasné výkony  wink

109

Re: E-Maxx (model: 3906)

Mě to připadá, že "E-Maxxe" tady máš asi jen ty s novým servem.  roll


Jenom já ne, má to většina lidí o má maxxe, například Wallot, potom Mike atd...

110

Re: E-Maxx (model: 3906)

Děkuju za reakci,
ještě jeden dotaz k regulátoru. Jak je to s bržděním při tomto režimu, nebo při režimu 75/25%? Brzdí se reverzem, nebo to jde i jinak?

Díky, Sigin

111

Re: E-Maxx (model: 3906)

při všech režimech to brzdí rehulátorem pomocí ABS (zpomalování)

112

Re: E-Maxx (model: 3906)

Díky za odpověďi.
O E-Maxxu jsem toho už zjišťoval dost, teď už jen zbývá koupit si ho. Pokud vše dobře dopadne, tak ho do týdne mám doma. Je mi jasné, že je to jen začátek, čeká mně řada úprav a vylepšení, takže budu s otázkami otravovat častěji.

Sigin

113

Re: E-Maxx (model: 3906)

Jasný ;-) neni problém  8)

114

Re: E-Maxx (model: 3906)

Tak zítra, nejpozději ve středu bych měl konečně mít na stole E-Maxxe, takže se ptám, na co bych si měl dát pozor před první jízdou. Určitě nebude stačit nasadit Aku a hurá jezdit. Diky  :oops:

115

Re: E-Maxx (model: 3906)

no zkontroluj hlavně dotažení šroubků i když to neni RTR od HPI, a potom tě bude asi zajímat spojka, tu si dotáhni podle toho jak moc chceš mít velkou akceleraci, ale pozor pokud ji budeš mít dotáhlou na fest jako já tak se rychleji opotřebovávají díly.........ale je to znát až za hodně dlouho, jinak mě te nic asi jiýho nenapadá....  wink

116

Re: E-Maxx (model: 3906)

no zkontroluj hlavně dotažení šroubků i když to neni RTR od HPI...

uklidni se...

117

Re: E-Maxx (model: 3906)

no zkontroluj hlavně dotažení šroubků i když to neni RTR od HPI...

uklidni se...

Já sem zatim klidnej hele, nevim co ti vadí  :?:

118

Re: E-Maxx (model: 3906)

Ahoj vsichni, musim vam podekovat. Uz tri dny mam EMaxxe (zatim spokojenost, je to muje prvni hracka) a dnes jsem probrouzdal tento web a zjistil pomerne dost informaci, ktere potrebuji. Dale jsem si ulozil odkazy na vase soukr. stranky, ktere prolezu pozdeji. Dnes dokupuju dalsi baterky, jen doufam, ze chvilku cela strojovna vydrzi. Jinak jsem koukal, ze jeden clen je z Horomeric, coz mam kousek, protoze jsem Suchdolskej, tak bych mozna se nekdy (casem) rad sesel a prohovoril nekdere veci

119

Re: E-Maxx (model: 3906)

Tak jsem to asi zakrikl, dnes jsem navstivil Pecka Modelare, odkud auto mam s reklamaci. Ze spojky (pokud se jedna o spojku) nic moc nezbylo. Musim uznat, ze vzhledem k tomu, ze auto jezdilo vsehovsudy 40 minut po asfaltu a trave me to celkem prekvapilo.
DOTAZ1: Jak se Pelikan stavi k takoveto zavade? Auto je stare mesic, ale jezdi 3 dny.
DOTAZ2: Jak nastavit spojku tak, aby se toto neopakovalo?
DOATZ3: Kolik toto stoji?
http://smrada.mysteria.cz/temp/prevodovka.jpg

120

Re: E-Maxx (model: 3906)

mrkni sem, píšou tam že se to stalo kvůli nedotažený spojce
http://rctuning.webzdarma.cz/emaxx/zkusenosti.html

121

Re: E-Maxx (model: 3906)

Tak jsem to asi zakrikl, dnes jsem navstivil Pecka Modelare, odkud auto mam s reklamaci. Ze spojky (pokud se jedna o spojku) nic moc nezbylo. Musim uznat, ze vzhledem k tomu, ze auto jezdilo vsehovsudy 40 minut po asfaltu a trave me to celkem prekvapilo.
DOTAZ1: Jak se Pelikan stavi k takoveto zavade? Auto je stare mesic, ale jezdi 3 dny.
DOTAZ2: Jak nastavit spojku tak, aby se toto neopakovalo?
DOATZ3: Kolik toto stoji?
http://smrada.mysteria.cz/temp/prevodovka.jpg

Cena okolo 86 kč až po 176 kč aspoň tady u nás na sev.mor.

122

Re: E-Maxx (model: 3906)

Tak sem aktualizovaj svůj web 8) ja tam nový šasi, kastle atd atd
www.e-maxx.xf.cz

123

Re: E-Maxx (model: 3906)

Dobre, odpoved jednu mam. Dalsi dotazy:
Jak se sunda spojka ze Spur gearu? Je tam nalisovana nebo jak.
   V pripade, ze se mi to stane znova.
A jak moc ji dotahnout?
Kde ji objednavat? Primo u Pelikana?

Dekuju moc

124

Re: E-Maxx (model: 3906)

Jeste doplnim, ze s autem blbnu ale neskacu, jezdim prevazne po asfaltu, nejaky ten obrbnik a tak.
Jde mi o to, jestli ji dotahnout hodne (zadny prokluz) nebo tam nejaky nechat.

125

Re: E-Maxx (model: 3906)

Dobre, odpoved jednu mam. Dalsi dotazy:
Jak se sunda spojka ze Spur gearu? Je tam nalisovana nebo jak.
   V pripade, ze se mi to stane znova.
A jak moc ji dotahnout?
Kde ji objednavat? Primo u Pelikana?

Dekuju moc

Normálně to je jen nasazené v tom ozub.kole žádné násilí.Ještě bych tam dal tohle Traxxas Slipper Friction Pegs jsou to válečky do ozub.kola cena okolo 120 kč za 1sadu to je 12kusů válečků.