1

Téma: XRAY M18 PRO

Na stránkách www.rcxauta.cz jsou první fotky a informace o dlouho očekávaném podvozku XRAY M18 PRO.

2

Re: XRAY M18 PRO

No  tak moc převratnejch novinek tam zase není, akorát ty dysky a jejich uchycení.Jinak ty plata stejně už asi každý má a kuličkový dyferáky taky.Čekal jsem aspoň nové horní ramena,štelovatelné pro odklon kol a jiné uchycení tlumiču.Jsem zvědavej na cenu,ta bude asi dost vysoká díky tomu uhlíku.Jen mě zaráží že náhradní díly jsou v zahraničí levnější než tady u nás.

3

Re: XRAY M18 PRO

No  tak moc převratnejch novinek tam zase není, akorát ty dysky a jejich uchycení.Jinak ty plata stejně už asi každý má a kuličkový dyferáky taky.Čekal jsem aspoň nové horní ramena,štelovatelné pro odklon kol a jiné uchycení tlumiču.Jsem zvědavej na cenu,ta bude asi dost vysoká díky tomu uhlíku.Jen mě zaráží že náhradní díly jsou v zahraničí levnější než tady u nás.


Nevím, kde jsi viděl levnější originální díly XRAY v zahraničí levněji než u nás. Pokud mluvíš o subdodavatelích, tak to chápu, ale originální díly v zahraničí rozhodně levnější nejsou....

4

Re: XRAY M18 PRO

Tady jsem to někde našel http://www.rcmart.com/catalog/default.php?cPath=144_507_546&sort=1a&&page=3

5

Re: XRAY M18 PRO

No  tak moc převratnejch novinek tam zase není ...

I kdyby tam nebylo nic nového, tak si konečně lidi můžou koupit něco, co je použitelné pro závodění bez rozsáhlých úprav. Dost mi vadilo, že koupím model M18 a polovinu dílů rovnou vyhodím. Když se pak sečte cena postupně upraveného modelu, tak je téměř stejná jako nová “desítka“ Xray T2-007.

6

Re: XRAY M18 PRO

snad poprve co vidim ze hudy na 99% kopiruje od ostatnich vylepseni M18, to vrchni plato je uz dost stare s tim jeho multi flexi a ty sestihrany jsou taky stary to dela nemecka firma wws a ma je furt stejne lepsi nez on co ma ted proste se dal sproste na kopirovani  big_smile

7

Re: XRAY M18 PRO

snad poprve co vidim ze hudy na 99% kopiruje od ostatnich vylepseni M18 ....

Buďte rád, že se kopírují věci, které modelu pomohou.

Před rokem jsem vyrobil  modifikaci M18 s motorem vpředu a symetrickým uložením baterek v zadní části podvozku. A všiml jsem si, že jste to tehdy také komentoval, a to slovy : „Dnes se uz kopiruje vsechno spis kdyby nekdo prisel s necim kdo nikdo nemá“. Můžete mi prosím prozradit jak by měl vypadat model co nikdo nemá ?

8

Re: XRAY M18 PRO

snad poprve co vidim ze hudy na 99% kopiruje od ostatnich vylepseni M18 ....

Buďte rád, že se kopírují věci, které modelu pomohou.

Před rokem jsem vyrobil  modifikaci M18 s motorem vpředu a symetrickým uložením baterek v zadní části podvozku. A všiml jsem si, že jste to tehdy také komentoval, a to slovy : „Dnes se uz kopiruje vsechno spis kdyby nekdo prisel s necim kdo nikdo nemá“. Můžete mi prosím prozradit jak by měl vypadat model co nikdo nemá ?

no zatim ho mam na papire ale jen z male casti a z velke v hlave ale uz s tim jaksi jdu dopredu takze doufam ze ho stihnu do dvou mesicu jo a s xrayem to nebude mit skoro nic spolecneho jenom kardany a talir s pastorky a mozna naraznik

9

Re: XRAY M18 PRO

no, Hudas aspon mohl upravit polohu zadnich sloupku, do Mazdy i Stratuse co jsem videl vychazi zadni zavlacky vic nez blbe a vetsina lidi ma zadni drzak otoceny.. Misto na posunuti tam je, nebo je mohl udelat napevno sroubovaci jako na 1:10 nebo NRX

10

Re: XRAY M18 PRO

no, Hudas aspon mohl upravit polohu zadnich sloupku, do Mazdy i Stratuse co jsem videl vychazi zadni zavlacky vic nez blbe a vetsina lidi ma zadni drzak otoceny.. Misto na posunuti tam je, nebo je mohl udelat napevno sroubovaci jako na 1:10 nebo NRX

jo, to jsem mu rikal take, aspon, ze je otocil o 90 stupnu proti puvodnimu

11

Re: XRAY M18 PRO

No  tak moc převratnejch novinek tam zase není, akorát ty dysky a jejich uchycení. Jinak ty plata stejně už asi každý má a kuličkový dyferáky taky...... Jsem zvědavej na cenu,ta bude asi dost vysoká díky tomu uhlíku...

Myslím, že trošku M18Pro trošku krivdíš... Je pravda, že zmien na prvý pohľad až tak veľa nie je, ale v podstate kúpiš auto do ktorého už až tak veľa tuningov kupovať nebudeš musieť. Ak by si si spočítal koľko zaplatíš za zakladanú verziu + potrebný tuning tak si myslím že M18Pro buda lacnejšia. Taktiež použitie flex technológie má svoj prínos. Kto ten podvozok mal v ruke mi dá určite zapravdu. wink

12

Re: XRAY M18 PRO

Ted se ke me dostala cena M18 PRO - 5300 kc

13

Re: XRAY M18 PRO

Tak to radší doporučují NRX 18 je to skoro stejný jako M 18 ale cena poněkud někde jinde a když ji vytuním tak se na 5300 nikdy nedostanu.Nejsem z těch kteří kupují drahé originální tuningové díly,pokud můžu tak si spoustu dílu udělám sám - taky si chci zamodelařit a baví mě to dkonce víc než závodit.Je jasný kdo si chce koupit první osmnáctku tak M 18 pro je dobrá volba.

14

Re: XRAY M18 PRO

Tak to radší doporučují NRX 18 je to skoro stejný jako M 18 ale cena poněkud někde jinde a když ji vytuním tak se na 5300 nikdy nedostanu.Nejsem z těch kteří kupují drahé originální tuningové díly,pokud můžu tak si spoustu dílu udělám sám - taky si chci zamodelařit a baví mě to dkonce víc než závodit.Je jasný kdo si chce koupit první osmnáctku tak M 18 pro je dobrá volba.

souhlasim s tebou proto si chci zamodelarit a vyrobit vlastni 1:18

15

Re: XRAY M18 PRO

Tak už je doma postavená. Je to krasavec, to se musí nechat...  lol  Pokud chcete mrknout, máme to na stránkách nafocené. Stavba je v pohodě, o víkendu auto čeká první závod, tak uvidíme...

16

Re: XRAY M18 PRO

Tak už je doma postavená. Je to krasavec, to se musí nechat...  lol  Pokud chcete mrknout, máme to na stránkách nafocené. Stavba je v pohodě, o víkendu auto čeká první závod, tak uvidíme...

jak dopadl test??

17

Re: XRAY M18 PRO

Tak už je doma postavená. Je to krasavec, to se musí nechat...  lol  Pokud chcete mrknout, máme to na stránkách nafocené. Stavba je v pohodě, o víkendu auto čeká první závod, tak uvidíme...

jak dopadl test??


Myslim ze by jsi se mel zeptat az po vikendu  wink  zatim pracuj na svoji T2 007 1/18  8) .

18

Re: XRAY M18 PRO

Tak už je doma postavená. Je to krasavec, to se musí nechat...  lol  Pokud chcete mrknout, máme to na stránkách nafocené. Stavba je v pohodě, o víkendu auto čeká první závod, tak uvidíme...

jak dopadl test??


Myslim ze by jsi se mel zeptat az po vikendu  wink  zatim pracuj na svoji T2 007 1/18  8) .

tak psal to 30.11. a psal o vikendu takze predpokladam ze uz zavod probehl, a poslu ti pak 3D do cadu

19

Re: XRAY M18 PRO

tak psal to 30.11. a psal o vikendu takze predpokladam ze uz zavod probehl, a poslu ti pak 3D do cadu

nikoliv, psal to: Zaslal: st 06. prosinec, 2006 11:16

20

Re: XRAY M18 PRO

pardon to se omlouvam jsem se sptane podival  :oops:

21

Re: XRAY M18 PRO

pardon to se omlouvam jsem se sptane podival  :oops:

v poho

22

Re: XRAY M18 PRO

Test dopadl na výbornou, potvrdí i Hejkal, který mě střihl v neděli na lestru, viz report u nás na sajtech. Podvozek se chová velice poslušně, krásně se to auto řídí. Nenarazil jsem na žádné problémy během víkendové zátěže alias dva závody ve dvou dnech...

23

Re: XRAY M18 PRO

vzpomen na me s tim fotem... dik

24

Re: XRAY M18 PRO

vzpomen na me s tim fotem... dik

jj, dneska :-)

25

Re: XRAY M18 PRO

Ježíšek donesl synovi Pročko už jsem to postavil.
Chystám to na závody na sobotu a nevím co tam mám dát za převod.
Je tam motor ze setu asi 300 a šestičlánek ,Tak vás prosím o radu