1

Téma: vybíječ baterií

Zdravím, máte někdo zkušenost s vybíječm baterií Team Wave Lighting \'V2 nebo Much More CTX-D / verze II. Finanční rozdíl je asi 1400Kč. Tak nevím jestli si mám připlatit, nebo můžu ušetřit.

2

Re: vybíječ baterií

Kamarad ma Lighting vždy na zavodech mi vybiji baterky a od te doby co to vybijime a rovname jsou jak vyměněné proste super a ja pomalu myslel že už budou na vyhození big_smile

3

Re: vybíječ baterií

Mám taky ten TeamLighting2 a maximální spokojenost
Nemá sice tolik vychytávek jeako MuchMore CTX D2, ale na to co požaduji stačí

4

Re: vybíječ baterií

Lidi mám doma jen 6čl akupacky s konektorem tamiya a chtěl bych vybíječku, našel jsem na netu.
Vybíječ pro klasické AKU stick packy 5-7 článků NOSRAM. Vybaven standardním Tamiya konektorem. Vhodný pro udržování packů v nejlepší kondici!   
Stojí to za něco, anebo jsou to vyhozené peníze? http://www.rc-modely.cz/images/91361.jpg

Dík za odpovědi.

5

Re: vybíječ baterií

no hlavne takhkle v paku nerovnas a tim ztraceji výkon

6

Re: vybíječ baterií

Takže je to asi zbytečné, protože když mi auto dojezdí tak už není co vybíjet?
Někteří se možná te otázce budou smát, ale nevím na jakém principu ta vybíječka funguje.

7

Re: vybíječ baterií

no smysl ma rovnacka ale to by jsi musel přepajet baterky IIIIII

8

Re: vybíječ baterií

Vybíjí celý pack na koncové napětí, které je předem stanovené. (např 4,8 V.)

Xray T4, Xray T4 2015, Sanwa MT-4, Spektrum DX3R Pro

9

Re: vybíječ baterií

Vybíjí celý pack na koncové napětí, které je předem stanovené. (např 4,8 V.)

No a když vybiju akupak v autíčku tak se nevybijou uplně?

10

Re: vybíječ baterií

Vybíjí celý pack na koncové napětí, které je předem stanovené. (např 4,8 V.)

No a když vybiju akupak v autíčku tak se nevybijou uplně?


V modelu se ti to nepodaří vybít např. na 4,8 V. Ale pokud máš slabší baterii (slabší články) , můžeš některý dostat do zkratu. A pak je po paku. Proto se nedoporučuje vyjíždět baterky až do úplného vybití. Na to je právě srovnávačka baterií - destička nebo něco lepšího.

11

Re: vybíječ baterií

[/quote]V modelu se ti to nepodaří vybít např. na 4,8 V. Ale pokud máš slabší baterii (slabší články) , můžeš některý dostat do zkratu. A pak je po paku. Proto se nedoporučuje vyjíždět baterky až do úplného vybití. Na to je právě srovnávačka baterií - destička nebo něco lepšího.[/quote]

Ok tak to už chápu, ale ještě dotaz na tebe, má teda nějaký význam ta obyčejná vybíječka za 500,- když baterky v autíčku vyjíždím dokud nezakucká?

12

Re: vybíječ baterií

Ok tak to už chápu, ale ještě dotaz na tebe, má teda nějaký význam ta obyčejná vybíječka za 500,- když baterky v autíčku vyjíždím dokud nezakucká?

Vzhledem k tomu, že se uvádí, že NiMh (oproti NiCd) članky nemají paměťový efekt, tak to dovybití celého packu v Tvém případě asi není nutné (opravdu nebudeš mít co vybíjet). Jiná věc je vybíjet jednotlivé články (vyrovnávat), to význam má a hodně velký. Musí na to ale být jinak spájený pack (články vedle sebe a přístupné póly článků) a nebo bys musel vyvést póly jednotlivých článků na konektor, což je ale u hotového packu těžko realizovatelné. Vlastní obvod vyrovnávačky je v základu poměrně jednoduchý (pochopitelně podle toho co bude umět). Návod na jeho stavbu by měl být v novém RCcars. wink

13

Re: vybíječ baterií

Návod na jeho stavbu by měl být v novém RCcars.

Tak to jsem zvědavej. Doufám, že bude udělán návod tak, aby se s tim kondicionerem daly srovnávat 4200 !!!! protože nevím kde se dá teď taková sehnat.

14

Re: vybíječ baterií

pokud ti jde o to aby srovnavala na 0.9V tak to umi Trinity D-90 safe discharger http://www2.gpmd.com/image/t/tric2202.jpg    link v sz

15

Re: vybíječ baterií

Návod na jeho stavbu by měl být v novém RCcars.

Tak to jsem zvědavej. Doufám, že bude udělán návod tak, aby se s tim kondicionerem daly srovnávat 4200 !!!! protože nevím kde se dá teď taková sehnat.


tak ten navod v rccars je na srovnavacku co srovna baterky na +- 0.5V ... takze pro intellecty zas nic :cry:

16

Re: vybíječ baterií

Lrp už ji jinak vyrábí. Na oficiálních stránkách je.

17

Re: vybíječ baterií

tak ten navod v rccars je na srovnavacku co srovna baterky na +- 0.5V ... takze pro intellecty zas nic

Pro intelecty 4200 je nutný obvodově výrazně složitější řešení s procesorem, nebo minimálně s několika komparátorama a to bude pro lidi co nemají příliš elektrotechnických zkušeností celkem problém to pak postavit. Ale navrhnout se to pochopitelně dá. Jen je otázka kolik lidí by takový návod zajímal a kolik by si to bylo schopno postavit. :?:

18

Re: vybíječ baterií

tak pokud by to nechtelo nejaky sileny ozivovani, tak by mi to problem nedelalo. Proste spajet integrace atd podle planku a jedem, ale pri nejakym slozitym nastavovani, trimovani a kdo vi ceho vseho by mi musel nekdo asistovat. No taky otazka je jestli by se to jeste vyplatilo, pri cenach nekterych soucastek. Ale nejni nad to si neco postavit. To je pak jiná vesta.

19

Re: vybíječ baterií

Zkusím něco promyslet. Je mi jasný, že to musí být jednoduchý, snadno nastavitelný a reprodukovatelný. Dá se říct, že to je řešitelný, takže se nech překvapit. wink

20

Re: vybíječ baterií

hmm, supr. Rad se necham

21

Re: vybíječ baterií

Zdravím všechny prosím neměl by někdo návod na zhotovení vybíječky a pokud možno i  srovnávačky akupakú,po závodech o výkendu jsou baterky strašné nestíhal jsem ani dobíjet moc děkuji.

22

Re: vybíječ baterií

Vybijecku na BateryPacky dela MuchMore - Pack Equalizer. Je potreba proriznout smrstovacku aby se kontakty (srouby) dostaly na plast clanku. Funguje paradne. Provedeni paradni.

http://www.much-more.co.kr/discharge.asp

cena kolem 850kc

23

Re: vybíječ baterií

Vybijecku na BateryPacky dela MuchMore - Pack Equalizer. Je potreba proriznout smrstovacku aby se kontakty (srouby) dostaly na plast clanku. Funguje paradne. Provedeni paradni.

http://www.much-more.co.kr/discharge.asp

cena kolem 850kc

Prosimtě ,moc tomu nerozumim ,tak se chci zeptat jestli tahle desticka ty baterky jen vybije nebo je i spolehlivě srovná?

24

Re: vybíječ baterií

teorie je taková že je i srovná  wink