1

Téma: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Prodej noveho maxxe se rozjel na plny proud ikdyz jeste ne vsude je bezne k maji a jiz se zacinaj objevavat prvni zkusenosti. Budu je sem tedy postupne davat at vite do ceho eventuelne jdete.

Mezi jednoznacna vylepseni patri

Regulator EVX2 - vodeodolny co snese vetsi zatez
3.3 Specifikace - tedy jako T-maxx 3.3 sedive plasty a poloosy jako revo
Predelana prevodovka jednorychlostni s prokluzovou spojkou ala revo
Prodlouzeny podvozek
Vylepsene diferaky

Prvni problem je diky pouziti revo spojky s hrideli motoru Novak ktere maji hridel pomerne kratkou a pri pouziti standardniho drzaku na dva motory pastorek stezi na ozubene kolo dosahne. Jedina moznost je ze na hrideli motoru je jen asi pulka pastorku a to si rika o zlomeni hridele.

Mozna to bude resit drzak na jeden motor, ale ten jeste neni nikde v prodeji. tak uvidime

Doplneno : V tomto vlakne at se vyjadruji pouze lide co maji s autem zkusenosti ci problemy a ti co pomahaji problemy resit, zadne bezduche placani a opakovani jiz jednou receneho.

2

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

maxxe mám už na poště, tak eventuální dotazy na model rád po víkendu zodpovím. Chci jej provozovat standardní jen s jiným rádiem a konektory, zatím bez dalších úprav, s 14i článkem, úpravy budou později. Kdyby byl někdo z okolí ČB s maxxem, můžeme pojezdit.

3

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Dnes jsem vybalit E-Maxxe 3905 new, jezdil jsem asi 6 minut a najednou přestal jet.
Zataceni funguje. Regulator jsem vselijak prestavoval, dle LED funguje tak jak ma, ale motory se netočí.
Ted pri pridani jenom cvaka bez snahy o roztoceni.
Když jeden motor odpojím, naprazdno na maly plyn se tocí, kdyz pridám vice, tak se zastavi ale cervena LED se nerozsviti.
Zda se mi, jako by se regulator vlivem zkratovani chladicu snehem znicil, a ted nepusti vyssi proudy?
Prosim o radu.
Diky

4

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

....

Jaký máš konektory; baterky vs régl ???

5

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Jelikoz jsem zjistil ze nemam pozlacene bananky, tak tam zatim mám šroubovaci svorky (cokolady)  lol

6

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Jelikoz jsem zjistil ze nemam pozlacene bananky, tak tam zatim mám šroubovaci svorky (cokolady)  lol

tak to by ti nekdo prel ruce uriznout. dej tam poradny konektory a zkus to znovu

zkontroluj pastorky jestli jsou utazene

7

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Těžko říct, tak čokoláda asi bude mít přechoďák jak prase... nejdřív fakt dej nějaké slušné konektory a pak něco řeš dál...

8

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Pastorky jsou dotazene, vule OK, vse se volne otaci.
Myslim, ze i pro přenost velkých proudu je toto spojeni dostatecne (konce vodicu jsou ocinovane), je to ale zcela nevhodne z duvodu casteho rozpojovani. Chtel jsem to rychle zkusit zprovoznit.

9

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Kdyz by mela cokolada velky prechodovy odpor, proc to ze zacatku na prvni pokus jezdilo?

10

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Kdyz by mela cokolada velky prechodovy odpor, proc to ze zacatku na prvni pokus jezdilo?

I s velkým přechoďákem to přece jezdí wink Jde hlavně o ztráty :idea:

11

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

samozrejme ze si mohl odpalit regulator ho reklamuj traxxas tohle resi uplne bez problemu

kvalita regulatoru traxxas neni zrovna zazracna. stare novaky byly podle me lepsi. kdyz vezmu jakej "smejd" co se tyce zpracovani je jejich velineon.

jestli motory funguji vyzkousis pripojenim k 12V zdroji kazdy zvlast

12

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Ted to ale nejede vubec. Byl by to duvod ke zniceni regulatoru?

13

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Motory po připojení ke zdroji funguji.

14

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

gratuluji k odpaleni reglu smile posli ho na reklamaci a mezitim si porid poradny konektory. reklamace resi primo Traxxas ale pred tim jim napis a oni ti reknou co a jak a o cokolade radeji mlc jo a pred poslanim tam vrat TRX konektory jinak ti nauctujou servisni poplatek.

mimochodem traxxas konektory sou super ackoliv trosku drazsi. takovy vylepseny deans

15

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Tak dnes jdu taky na věc, ale po přečtení předcházející zkušenosti to se snowbashing nebudu přehánět. I když je pravda, že právě právě proto jsem maxxe kupoval. Holt voděodolný není vodotěsný...

16

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Holt voděodolný není vodotěsný...

konecne to nekdo pochopil smile

a hlavne jezdeni ve snehu je silenej napor na chlazeni jelikoz se auto obali snehem a k regulatoru prestane proudit vzduch a halda snehu ho fakt neuchladi.

ja maxxe vytahnu az na jare a mezitim bude komplet vycisten a naladen hezky pekne vklidu. vcera jsem povolil celych 10 sroubku smile

17

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

no zrovan u noveho maxxe by se dalo podle vyrobce spis mluvit o vodotesnosti jelikoz v tom videu brodej dost hluboko a jezdi jim to.

18

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Podle obrázků a videí lze model provozovat i v aquaparku, podle návodu ale stačí položil šroubovák na 3 nechráněné chladiče regulátoru a je po něm. Zkratovat jej takhle sněhem podle mne lze hned při první jízdě celkem bez námahy...Docela by mně zajímalo, jak to bude s uznáním záruky.

Do Not Let the Transistor Tabs Touch: Never allow the three separate transistor banks to touch each other or any exposed metal. This will create a short circuit and damage the speed control. (For example, laying a metal tool across the heat sinks can damage the speed control.)...

// presunut dalsi post at je tu trosku poradek. W

19

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

v manualu je jasne napsano ze auto neni 100% vodotesne osobne bych radeji ten regl jeste nejak ochranil

a to s tim moznym zkratovanim pri spojeni tech chladicu je dost drsny.

20

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

oddelene chladice maj i jiny regulatory a o vyznamu vodivosti snehu pri napeti jake tam je bych polemizoval. Dyt to by pri projeti vodou kde se dostane voda do motoru taky zahorelo coz se nedeje.

21

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

No me stary regl odpalili 3 kapky vody, co se dostali dovnitr, takze u elekter ktere nemaji primo garantovanou vodotesnost ale jen vodeodolnost bych byl stejne opatrnej

22

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Model je to moc pěknej, obavy z koncepce natvrdo spojených serv se potvrzují. Hned po prvním zapnutí se "hádají" a bzučí. Doporučuji vše dobře zkontrolovat, seřídit a nespěchat... Při použití jiného přijímače je nutné použít Y-kabel pro spojení serv do 1 konektoru.

23

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

doporucuji serva vyhodit a dat tam jedno poradne. dve serva sou dycky vopruz at uz u reva, lst ci ted maxxe a nebo pouzivat jen jedno origo jelikoz v puvodnim maxxovi na zacatek v pohode stacilo

24

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

Je běžné házení kol, když jdou naprázdno ve velkých otáčkách? Způsobeno buď nevyvážením nebo špatným ráfkem. 2 kola u mého konkrétního modelu prostě hodně roztřesou celý auto, když spustím vyšší otáčky. Zkoušel jsem jinou polohu šestihranu, ale bez zlepšení. U MTA4 od TT mi to hází taky.

25

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

No me hazel jak savik tak mugy. At to byla mnou lepena kola nebo uz dodana v kompletu.