1

Téma: Prokluzuje startovací kolo na motoru - nezabírá

Zdravím všechny odborníky, prosím o malou radu:
Včera jsem jezdil a najednou motor začal řvát na plný otaáčky, ale nezabíral, zkrátka jel naprázdno. Zjistil jsem, že je to tím , že se protáčí kolo, kterým startuju na startboxu (je vidět zespodu buggy a otáčí se). Zkrátka se točí na hřídeli a já motor zatím nerozebíral. Co radíte? je to na zahození?:( Díky, Ondra

2

Re: Prokluzuje startovací kolo na motoru - nezabírá

sundej spojku, jestli není povolená matka na tom kole

3

Tomu kolu se rika setrvacnik a ten se proste povolil. Staci dotahnout a jedes dal.

4

Spojku mám právě sundanou, ok, ale teĎ----asi musím něčím bloknout motor,aby se při dotahování nepovolim, že? a....technická ..... když se dívam zepředu na motor (ze strany spojky) tak dotahovat po nebo proti směru hodinovejch ručiček? a.---..čím zablokuju motor mám strčit nějaké dřívko zezadu od výfuku? Díky!!

5

tak já jsem měnil komplet spojku i se setrvákem a při utahování jsem to držel jenom rukou(namotal jsem na setrvák hadr) a ještě se to nepovolilo. vyjel jsem pár nádrží a drží  smile

6

jo a utahovat normálně, tedy po směru hodinových ručiček

7

Tak jsem zkusil tento způsob: chytil jsem setrvák a tahal pár krát za startovací lano. (měl by se tak setrvák zatahovat po směru hod. ručiček, že...)  Motor se točí, ale setrvák pořád nechytá, asi je špatnej závit nebo já nevím co, jsem docela zoufalej:((((

8

Tak buď máš přípravek na zastavení pístu, namontuje se místo svíčky, a nebo odmontuješ startér a dostaneš se do klikové skříně a kliku zastavíš tak, že ji zablokuješ nějakým dřevem, prostě tam strčíš dřevěněj kolík vhodných rozměrů a můžeš dotahovat.

9

Zrovna dneska sem tohle resil, nemohl sem povolit setrvacnik. Doma nemam sverak tak sem to nakonec vyresil truhlarskou svorkou, do ktery sem upnul prave setrvak a povolil sem ten sroub jedna basen.

!!! Presne me napadlo to same, vrazit neco do motoru vyfukem, aby se neotacel, ale uvedom si, ze ohnout klikovku neni zas tak tezky. Durazne bych pred timhle postupem varoval. Sice sem ji neohnul, ani neznam nikoho komu by se to povedlo, ale je to docela draha sranda na to zkouset co to vydrzi !!!

Sezen si poradny kleste - hasak, sykovky a do nich chyt setrvacnik a utahuj dle libosti

10

Chlapi, tak nakonec jsem to rozebral, musel jsem odmastit setrvak aj kuzel pod nim, pak jsem teda motor zastavil drivkem a poradne to dotahl (snad to vydrzela i klikovka;) ted drzi jak prilepenej, takze jakmile zase bude 10stupnu a vic, hned startuju;) DEKUJI VAM VSEM ZA POMOC!!!!! PS: kdy kdo jedete v Brne jezdit? pisnite na majl cjapka@post.cz. Ondra