26

Re: REELY ICE-Land

sawage je taky oryginal,ale iceland je sprkanec a predeavka v jednom,A nebo z toho udelam specialytu vepredu predelam uzkou napravu a v zadu sirokou hodim na to buggy a bude to hustota zajimava

v podstatě jedinej rozdíl od gt21 je v přední a zadních spodních ramenech, ve velikosti kol , v počtu zubů pastorku,parohy ,karosérie a zadní křídlo. wink

27

Re: REELY ICE-Land

to je pravda proto rikam,ze to predelam

28

Re: REELY ICE-Land

Ma iceland stejne matice na kola jako GT21 :?:  :?:  :?:

29

Re: REELY ICE-Land

urcite

30

Re: REELY ICE-Land

chtel bych se zeptat mate nekdo problemy se startovanim?
Ja jo obcas to chytne hned jindy to zas statuju treba 5 i vice min budto to je prechlastany nebo tam zas zadny palivo neni asi tam budu mit nakou netesnost ale i tak se mi to zda dost.
Jak dlouho to startujete vy ostatni?
A pokud to tsartuju dlouho tak v zacatcich jizdy zacne auto samo zrychlovat... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

31

Re: REELY ICE-Land

to mas dobry ja to nastartuju dopoledne a odpoledne nemam sanci aby to chytlo

32

Re: REELY ICE-Land

no nevim hele jestli je to dobry
a jaky pouzivas palivo?

33

Re: REELY ICE-Land

33 procentni black demon

34

Re: REELY ICE-Land

hm neni to moc nitra?
ja jezdim na 10 procent

35

Re: REELY ICE-Land

chtel bych se zeptat mate nekdo problemy se startovanim?
Ja jo obcas to chytne hned jindy to zas statuju treba 5 i vice min budto to je prechlastany nebo tam zas zadny palivo neni asi tam budu mit nakou netesnost ale i tak se mi to zda dost.
Jak dlouho to startujete vy ostatni?
A pokud to tsartuju dlouho tak v zacatcich jizdy zacne auto samo zrychlovat... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Startuju to tak,že nejdřív fouknu do trubičky co vede do výfuku tím dostanu palivo do motoru a karburátoru pak to párkrát protáhnu na prázdno a nakonec přidám žhavení a startuju.Trvá to vcca 2minuty.Nemáš tam nastavenou blbou směs?? To se projeví tak ,že přidáš a auto akceleruje až za chvíli.

36

Re: REELY ICE-Land

hm taky do toho foukam palivo protoze to nak blbe nasava a smes mam dobrou snad:D

37

Re: REELY ICE-Land

Chtel bych se zeptat kde presne se ma merit teplota motoru a jakou teplotu by mel motor mit?

38

Re: REELY ICE-Land

Chtel bych se zeptat kde presne se ma merit teplota motoru a jakou teplotu by mel motor mit?


Mno myslím,že by se měla měřit pod hlavou motoru v úrovni válce a neměla by přesáhnout 110-120 stupňů.pokud něco říkám špatně tak mě snad někdo opraví.

39

Re: REELY ICE-Land

takze ted sem napisu nejake sve postrehy ohledne ice landa:
1.Pokud auto staruji venku, chyta spatne a proto vetsinou startuji doma nebo ve sklepe
2.Kdyz jsem jezdil na palivo s obsahem nitra 25 procent tak me porad odchazeli svicky,pak jsem zacal jezdit na desetiprocentni pallivo a svicky jsou v pohode(ale nejsu si jisty jesli je to tim)
3.Jednou jsem strasnym zpusobem prehral motor takze se mi na motor vytavilo to tahatko na nastartovani motoru(nevim jak to lip napsat),a zacalo trapeni pruzinou asi 2 hod.
4.Vetsinou kdyz merim motor namerim tak 130-140 stupnu a nechapu proc tolik protoze vetsinou jezdim pomerne pomale a moc motor nevytacim a smes mam snad bohatou dost
5.Jinak me nejvic stve to startovani je to normalni to startovan 5 min a vic?????
6.Nereste prosim pravopisne chyby, psal jsem to v rychlosti....

40

Re: REELY ICE-Land

takze ted sem napisu nejake sve postrehy ohledne ice landa:
1.Pokud auto staruji venku, chyta spatne a proto vetsinou startuji doma nebo ve sklepe
2.Kdyz jsem jezdil na palivo s obsahem nitra 25 procent tak me porad odchazeli svicky,pak jsem zacal jezdit na desetiprocentni pallivo a svicky jsou v pohode(ale nejsu si jisty jesli je to tim)
3.Jednou jsem strasnym zpusobem prehral motor takze se mi na motor vytavilo to tahatko na nastartovani motoru(nevim jak to lip napsat),a zacalo trapeni pruzinou asi 2 hod.
4.Vetsinou kdyz merim motor namerim tak 130-140 stupnu a nechapu proc tolik protoze vetsinou jezdim pomerne pomale a moc motor nevytacim a smes mam snad bohatou dost
5.Jinak me nejvic stve to startovani je to normalni to startovan 5 min a vic?????
6.Nereste prosim pravopisne chyby, psal jsem to v rychlosti....

Mno nevím jak se mění obsah olejů u paliva s vědším množstvím nitra výrobce doporučuje jezdit na nitro 16%-25% možná má palivo s vědším obsahem nitra i vědší podíl olejů.(to nevím) každopaádně můžeš zkusit udělat nějaké otvory do kastle ,aby kolem motoru proudilo více vzduchu.

41

Re: REELY ICE-Land

mam ho taky a uz bych ho po druhy nekoupil.Nema silu proto ze je strasne tezky nemuzes na to koupit zadny digi servo,protoze se s necim kreje takze to nefunguje hrozna plecka[/i][/b]

Nazdar, nevím jaký je problém s krytím, ale já obě serva vyměnil za digi  Hitec 5645MG (á 1400,-Kč), jezdím na 4 aku (4,8V) a fungují velmi dobře.

42

Re: REELY ICE-Land

Dobrý den mam taky Ice landa a podle me je to dost dobry auto.
Taky jsem uz nekdo ztratil to lozisko s rozmery 8x5x2,5 a cenou asi 300kč za 2 kusy a hodlam si je objednat, ale potreboval bych poradit co je na tomto autu nejvic zavadovy?

Minulý týden jsem měnil ložiska, koupil jsem zapouzdřené 8x5x2,5 bez příruby cena á 140 Kč do druhého dne jsem je měl doma. Původní s přírubou nejsou potřeba, vrazil jsem tam podložku.

43

Re: REELY ICE-Land

takze ted sem napisu nejake sve postrehy ohledne ice landa:
1.Pokud auto staruji venku, chyta spatne a proto vetsinou startuji doma nebo ve sklepe
2.Kdyz jsem jezdil na palivo s obsahem nitra 25 procent tak me porad odchazeli svicky,pak jsem zacal jezdit na desetiprocentni pallivo a svicky jsou v pohode(ale nejsu si jisty jesli je to tim)
3.Jednou jsem strasnym zpusobem prehral motor takze se mi na motor vytavilo to tahatko na nastartovani motoru(nevim jak to lip napsat),a zacalo trapeni pruzinou asi 2 hod.
4.Vetsinou kdyz merim motor namerim tak 130-140 stupnu a nechapu proc tolik protoze vetsinou jezdim pomerne pomale a moc motor nevytacim a smes mam snad bohatou dost
5.Jinak me nejvic stve to startovani je to normalni to startovan 5 min a vic?????
6.Nereste prosim pravopisne chyby, psal jsem to v rychlosti....

Ahoj, auto startuju jenom venku, většinou zima kolem 0-10 stupňů, jezdím 25%nitro, první starty byly taky kolem 5 minut ladění a běsnění, používal jsem svíčku Rossi 2.

Teď používám Rossi 3, natáhnu benzín tak že nakloním auto a "napumpuju" hadičkou až slyším že je beňo v karburátoru, cca. na 5 škubnutí držím výfuk a cítím že je benzín v motoru, nechám cca. 10 sekund žhavit, na dálce si lehce vytrimuju plyn, a do páteho škubnutí motor běží jak hodinky, žhavítko nechávám ještě cca. 10 sek. a je to, po chvíli až je motor teplý stáhnu trim na plyn a je to.

44

Re: REELY ICE-Land

Tak ještě že jsem ho nekoupil. Uvažoval jsem o něm ale pak jsem hledal dostupnost dílů, nebyla žádná, tak jsem to vzdal a rozhodl jsem si pořídit Savika :-) Je tam dost značný cenový rozdíl ale tady na 100 % platí  - za kvalitu je lepší si připlatit.
Už se docela těším.

Mě na Icelandu odešlo už spousta věcí (někdy mojí chybou, že jsem ho poslal kam jsem neměl big_smile ), ale neveřím že by na Savíkovi nic neodcházelo.

Krom toho ND z Conrada mi připadají v pohodě, eloxovaná hliník. přední ramena kol stojí origo 30EUR (750Kč) mimochodem stejná v CZ na GT21 stojí 1270Kč. Kolik asi stojí na Savage ?

45

Re: REELY ICE-Land

pro zacatecnika je to dobry.Ale nebavi me porat to po jizde opravovat furt se na tom neco s... a me to uz leze krkem narval jsem do toho uz 4500 kc a porat to neni ono.Na ten 16 zubej pastorek to lita je to dobry,ale je to tak na asfalt do terenu to je lenora i na ten 13 zubej pastorek.Ja uz nevim jak tomu dodat silu ed jsem na to koupil kola na buggy tak to jdu zejtra testovat uvidime jak se to vyvrbi.mozna to predelam na gt 21

Spekuluji nad dvourychlostní převodovkou, není potřeba nic vrtat/pilovat jako u X-Rexu, náklady cca. 1800 Kč ? Na bubínek si sestavíš co chceš  I.rychlost 14/16 zubů, II.rychlost 19/21 zubů.

46

Re: REELY ICE-Land

Tak ještě že jsem ho nekoupil. Uvažoval jsem o něm ale pak jsem hledal dostupnost dílů, nebyla žádná, tak jsem to vzdal a rozhodl jsem si pořídit Savika :-) Je tam dost značný cenový rozdíl ale tady na 100 % platí  - za kvalitu je lepší si připlatit.
Už se docela těším.

Mě na Icelandu odešlo už spousta věcí (někdy mojí chybou, že jsem ho poslal kam jsem neměl big_smile ), ale neveřím že by na Savíkovi nic neodcházelo.

Krom toho ND z Conrada mi připadají v pohodě, eloxovaná hliník. přední ramena kol stojí origo 30EUR (750Kč) mimochodem stejná v CZ na GT21 stojí 1270Kč. Kolik asi stojí na Savage ?


Na savage jsou díly buďto stejně drahé ,ale vědšinou ještě dražší použité materiály jsou stejné podle toho co mi bylo řečeno v jednom obchodě.Jinak myslím,že kvalita provedení Icelanda není nejhorší, když sem ho naboural v rychlosti asi 30-40kmh tak jedinné co to odneslo byl disk(rozletěl se jakoby byl ze skla a pokřivil se unašeč kola).Náraz byl zakoby zešikma do jednoho,ze zadních kol,ramena a vše ostatní tento netradyční náraz vydržely.Skákat jsem úmyslně nezkoušel,takže nevím jaký skok je auto schopné ještě rozchodit bez újmy.

47

Re: REELY ICE-Land

mno ja sem jezdil vetsinou bez kastle a itak motor dosahoval celkem vysokych teplot

48

Re: REELY ICE-Land

mno ja sem jezdil vetsinou bez kastle a itak motor dosahoval celkem vysokych teplot


Třeba ještě není dost zajetej takže je tam ještě pořád vysoký tření.Každopádně to přehřívání není dobrý zkusím s epodívat do nějakých datašítů od našich motorů a třeba se dovím tu pracovní teplotu.

49

Re: REELY ICE-Land

Lordikcz napsal:

mno ja sem jezdil vetsinou bez kastle a itak motor dosahoval celkem vysokych teplot


Třeba ještě není dost zajetej takže je tam ještě pořád vysoký tření.Každopádně to přehřívání není dobrý ideální teplota je přibližně kolem 100-120 stupňů.

The optimal engine operating temperature is approx. 100 – 120°.

50

Re: REELY ICE-Land

Lordikcz napsal:

mno ja sem jezdil vetsinou bez kastle a itak motor dosahoval celkem vysokych teplot


Třeba ještě není dost zajetej takže je tam ještě pořád vysoký tření.Každopádně to přehřívání není dobrý ideální teplota je přibližně kolem 100-120 stupňů.

The optimal engine operating temperature is approx. 100 – 120°.

Takze malo zajetej motor´= vysoke teploty?

Příspěvky [ 26 až 50 z 125 ]

Stránky Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.

forum o Chorvatsku