1

Téma: cim strihat lexan

cau hele.. nekdy v blizky dobe mi pridou kastle.. ale nemam nuzky ani derovac na lexan. muzu to vystrihnou normalnima nzkama??  ¨co byste mi doporucili misto derovace na lexan. diky moc

2

Re: cim strihat lexan

Já to dělal normál nůžkama a skalpelem. Díry jsem "předvrtal" špičatým skalpelem a pak dodělal klasickým vrtákem 8) Díry pro kola jsem vydřel nulátkem s dvěma hroty 8)

Hned potom jsem objednával kružítkový skalpel, děrovačku na lexan a nůžky na lexan lol

3

Re: cim strihat lexan

Uz se to tu kdysi resilo - me se velmi osvedcilo dat do dremelky frezku (kovovy valecek se zuby po obvodu). Pokud si clovek zapre ruku, tak se daji velmi presne prorezat i clenitejsi tvary. Na zacisteni nepresnosti na delsich hranach a vyhlazeni delsich oblouku (okna, blatniky) zse dobre funguje takovy ten smirkový nástavec, co vypada jak lopatkove kolo k parniku. Nevim jak se tomu rika odborne, ale funguje to velmi dobre.

4

Re: cim strihat lexan

mhm.. z toho vyctu tech napadu muzu provest jenom ty nuzky a vrtak... muzu na to pouzit perorizek ?? myslim tu vec co se kus odlomi a povytahne nahoru a rezu stim skoro do aleluja

5

Re: cim strihat lexan

vem normální nůžky, jedny velký a druhý manikůrní,ale musí být oboje hodně ostrý,jinak ožvejkáš kastli

odlamovací nůž bych nezkoušel...

6

Re: cim strihat lexan

a jak vyriznout diry na parohy ??

7

Re: cim strihat lexan

No pokud nic nemas tak aspon vrtackou.

8

Re: cim strihat lexan

diky moc.aku vrtacku mame doma smile ... jen by me zajimalo v cem sou jiny nuzky na lexan..  maj naky lepsi ostri ?? nebo sou jinak brouseny??

9

Re: cim strihat lexan

Spíš mají jenom trošku kratší a masivnější ostří. Mají pak větší páku a lépe se s tím stříhá.

10

Re: cim strihat lexan

Já zkoušel střihat kastli klasickejma nůžkama - nejde to, vzal jsem na to tedy manikůrové nůžky a na tom bys nechal ruce, nehledě na to, jak tu už někdo říkal, spíše než střih, tak to žvejkaj.

Rozmrzelej sem tedy zajel do modelářské prodejny a pořídil si jedny rovné a jedny zaoblené nůžky - byla to paráda!

Na vykroužení děr jsem chtěl ten výkružák, když mi byla oznámena cena, padnul jsem na zadek a vrhl se na domácí kutilstvý. Díry jsem odvrtal akušroubovákem a zbytek rozšířil pomocí uvedených nůžek na latex , a to tak, že jsem s nimi ve vytvořené díře kroužil a kroužil. Finální efekt - dobrý, dírky sic nemají pervektný kruch, ale nikdo si toho ještě nevšiml a kastle drží.

11

Re: cim strihat lexan

... nůžek na latex ....

HA! Ty ještě nemám a jen doufám, že je naproti v sexshopu budou mít!!!

12

Re: cim strihat lexan

... nůžek na latex ....

HA! Ty ještě nemám a jen doufám, že je naproti v sexshopu budou mít!!!

Voni ti je nedali k tem kozackam co doma nosis? me jo... big_smile

13

Re: cim strihat lexan

Nu tak jsem se překlepl - je to Lexan.

P.S Já ty kozačky nenosím jen doma, jsou lepší než "traktorky" na zabahněnou dráhu - ideální pro nahazovače, dá se s nimi celkem příjemně kopat do modelů......

14

Re: cim strihat lexan

Karoserii stříhám nůžkama na lexan + normálníma "pevnějšíma" nůžkama a díry předvrtám vrtákem a dodělám "frézkou"-kuželovou (koupil jsem si novou v železářství, levnější než vykružovadlo na lexan) a udělám si otvor jaký potřebuji.

15

Re: cim strihat lexan

me se na vrtani otvoru pro parohy osvedcil vrtak do dreva. ma takovou sikovnou spicku, ktera vrtak vede ze neskouzava. Diry byly krasne kulaty, jen je stacilo zacistit. No a na rezani pouzivam klasickej zalamovaci nuz. treba blbe se s tim delaji kruhovy otvory (jde to, chce to jen cvik)

16

Re: cim strihat lexan

No já kastle stříhám manikurníma nůžkama a chirurgyckýma,otvory na parohy zase propájím pájkou s kulatým hrotem a začistím,popřípadě skalpelem oříznu přetok.díry na kola manik.nůžkama a dotvoření jemným smirkem.

17

Re: cim strihat lexan

klasika. rovné plochy rovnýma z manikůry a blatníky kulatýma z manikůry. díry vrtáčky různých průměrů

18

Re: cim strihat lexan

Já prořezávám kastli po částech špičkou skalpelu a to postupně na několikrát, dokud se neprořežu skrz. Nůžky používám maximálně na rovné plochy.

Losi Mini-LST, HPI Wheely King (tube crawler), En Route Berg 2.2 (šel do světa), Losi Desert truck, Traxxas Revo (VXL), Axial SCX10 Trail Honcho, Losi Mini Desert Buggy, White Wolf (drift), Vaterra Twin Hammers, Vaterra Ascender (Blazer K5), Orlandoo Hunter Jeep a Pajero

19

Re: cim strihat lexan

Na kulatý otvory používám kružítko OLFA CMP-1.Má výměnný hroty.
HÍR

Axial, Vaterra, Kyosho, Tamiya, Asso.

20

Re: cim strihat lexan

tak vsem diky moc. poziju aku vrtacku a pak skusim ty manikurni nuzky !

21

Re: cim strihat lexan

dnes jsem stříhal svojí novou kastli normálníma nůžkama a úplně vpoho, žádný okousaný hrany...

22

Re: cim strihat lexan

diky moc vsem.. vyzkousim na malym kousku a pak se rozhodnu este jednou moc diky

23

Re: cim strihat lexan

a co tohle http://www.morfars.dk/rc/body-reamer-p-2937.html

24

Re: cim strihat lexan

Naprosto nejpreciznejsi diry delam krizovejma sroubovakama nahratejma nad sporakem, velikost diry dle prumeru sroubovaku. Diru pak je oriznu do roviny ulamovacim nozem. Presne kulate, vycentrovane a neotrepane hrany. Naprosto dokonaly.
wink

25

Re: cim strihat lexan

normálním vrtákem taky nemám otřepaný hrany...