1

Téma: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

Nazdárek pánové  big_smile ,řeším takovej problémek,včera při ježdění jsem zastavil a auto chcíplo,jdu startovat na stojánek auto chytne a začli se protáčet kola jako kdybych měl přidanej plyn,tak jsem chvíli laboroval a vysoudil jsem že asi něco spojka že hned začíná zabírat.Ve finále jsem zjistil že se vysypalo ložisko co je v tom bubínku,dnes jsem koupil nová,vyměnil jsem obě,dám zpátky bubínek a pořád to samý.

Nastartuju,kola se hned roztočí a když dám na zem tak auto chcípne.

Hpi Baja

2

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

No zabírají i pakny. Pérka jsi viděl? Respektive jak vypadají?

3

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

právě že pérka i obložení mi připadá být ok.

Hpi Baja

4

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

jo a ještě,už když startuju tak se kola točej spolu se setrvákem

Hpi Baja

5

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

A kolikapaknovou mas spojku? a mas jedu pruzinku dokola nebo v pripade 3paknovky š samostatny pruzinky? Jestli tam mas jednu dokola, tak ji zkrat a pritahni a jestli 3 tak bude asi nejaka z nich blba...

6

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

jestli tam máš jednu pružinku tak si užiješ... v mám případě jsem měl spotřebu 3 pérek na 3 jízdy tak jsem to dal pryč.

ale to neni moc velká rada: ale u Pelikána mě poradili at si nechám v pérovně v Hostivaři vyrobit ty párka, udělají ti je skoro zdarma nebo je možná i budou mít a dají ti je.

7

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

jo a ještě,už když startuju tak se kola točej spolu se setrvákem


To je nějaký divoký...a skoušel si s těma paknama hejbat? Třeba jestli máš AL pakny tak jestli se ti nezadrhávaj o groty...

8

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

ja bych to tipoval na moc pritazeny loziska....mel jsem neco podobnyho..pomohla vymezovaci podlozka  wink

9

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

jojo,byl zřejmě problém v podložkách,když už to začalo vypadat slibně
  tak se zase vybilo žhavení,pokračování zítra.....

  Jinak díky moc.

  Jo a spojku mám tříčelisťovou,tři pérka

Hpi Baja

10

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

Tak to bylo vážně těmi podložkama,teď jsem chvilku povrkal před   domem a vypadá to OK.O víkendu to protáhnu víc tak to snad bude dobrý.

   Po jaký době by se měli ty ložiska asi preventivně měnit???

Hpi Baja

11

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

Dyt to se takhle prece neda rict. Zalezi jaky loziska tam davas.

12

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

no jestli to nemáš správně vymezený tak ložiska odejsou sakramensky rychle  big_smile  Ložiska vydrží závodního ježdění cca 40min.. prostě finálovka a nějaká ta rozjíždka a zas na další finálovka dát nová..Obrovský vliv na tom má také usazení motoru jestli je přesně s osou kola středovýho diferáku, pokud ano ložiska vydrží věčnost pokud ne a motor je ke střed.deferáku "nastrčen" jen aby seděla vůle mezi pastorkem a kolem střed. diferáku výdrž je potom klidně 2x menší než kdyby to bylo správně.. big_smile Doufám že jsem ti nějak nezamotal hlavu a trochu si mě pochopil  wink

13

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

Ložiska jsem dal origo,bylo mi řečeno že cca po hodině ježdění.

  Jinak to původní ložisko vydrželo asi 3 litry,ale je fakt že bylo totál
  rozsypaný.

Hpi Baja

14

Re: prosím o radu Hyper 8-spojka,ložiska

JJ já si myslim, ale u hobby ježdění je to jedno, ale při závodě to samozřejmě každý vyměnuje preventivně.. smile