1

Téma: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Tak jsem si položil otázku kolik jezdců a kde (v Čechách) ještě jezdí v současnosti kategorii micro, resp. kolik lidí v ní závodí a kde?
Reaguji tím na informace, že v Čechách klesá počet aktivních jezdců a tak se pomalu micra vytrácejí z některých závodů. (např. budou patrně chybět v Xray Challange Čechy 2008/2009)

2

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Koukám, že se tu pouze jenom hlasuje.  Já jsem opravdu fanda osumnáctin díky cenové dostupnosti:)

Zajímalo by mě, proč vlastně pokládá tuto otázku roll

3

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Ano. Anketa řeší počty. Chtěl bych tedy požádat, aby ten kdo klikne na "ano ...", taky ve vlákně napsal i odkud je. Dík.

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

4

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Ano. Anketa řeší počty. Chtěl bych tedy požádat, aby ten kdo klikne na "ano ...", taky ve vlákně napsal i odkud je. Dík.

Ano přesně tak to bylo myšleno, aby byl přehled, kdo a popř. kde ještě osmnáctiny závodně jezdí. Nicméně i výsledek samotné ankety bude zajímavý. Vesměs všichni víme, že se osmnáctiny jezdí hodně na Moravě, ale v Čechách bych řekl, že o sobě až tak moc nevíme, resp. se dle mého ještě nestalo aby se všichni nebo aspoň většina aktivních jezdců sešla na jednom závodě, což se třeba na Moravě do jisté míry děje.
Jde mi o to zmapovat situaci, protože mám dojem, že se v Čechách, kde se vesměs jezdily osmnáctiny takříkajíc přibalené k desetinám, dostáváme do stavu že se závodně jezdit přestává. :?
Také by jistě byla zajímavá otázka jestli se pojede MČR v osmnáctinách a možná by nebylo na škodu zkusit nějak prosadit německý model mistrovství, kde se jede jeden závod, protože mám dojem že seriálové pojetí příliš osmnáctinářů neoslovilo.
K tomu jestli by ale taková aktivita měla smysl je potřeba vědět jestli tu ještě je vůbec nějaká širší aktivní základna. Na moje závody jezdí základ v počtu cca 10 stabilních jezdců, ale co jsem koukal jinde do výsledků, tak ty počty byly až na čestné vyjímky  vesměs nižší.

5

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Koukám, že se tu pouze jenom hlasuje.  Já jsem opravdu fanda osumnáctin díky cenové dostupnosti:)

Zajímalo by mě, proč vlastně pokládá tuto otázku roll

Cenová dostupnost a náklady na provoz osmnáctin už dávno předurčovaly tuto kategorii jako velmi atraktivní možnost RC on-road závodění.
Bohužel se tahle vize příliš nenaplnila. On-road osmnáctin je jistě mezi lidmi dost, ale závodit chodí jen nepatrný zlomek a navíc to řada jezdců má či měla jen jako doplněk k desetinám nebo k jiné kategorii.
Jde o to zjistit, kde jsou příčiny a pokusit se to změnit tak aby se nás v Čechách na závodech sešlo 20 a více jezdců tak jako to je celkem běžné na Moravě.
Už se tady vedly různé diskuse o příčinách, ale zatím je stav pořád špatný tak se aspoň snažím zmapovat kdo a kde jezdí....

6

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Hlásím se, že 1/18 jezdím a asi mě to hned tak nepřestane bavit smile Sice jsem uvažoval, že bych začal jezdit i 1/10, ale už mě to přešlo  wink Problém je u mě v tom, že jsem celkem líný někam dál jezdit, takže třeba na závodech ve Vísce jsem nikdy nebyl, i když tam jezdí celkem hodně lidí, je tam pěkná trať....

7

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Hlásím se, že 1/18 jezdím a asi mě to hned tak nepřestane bavit smile Sice jsem uvažoval, že bych začal jezdit i 1/10, ale už mě to přešlo  wink Problém je u mě v tom, že jsem celkem líný někam dál jezdit, takže třeba na závodech ve Vísce jsem nikdy nebyl, i když tam jezdí celkem hodně lidí, je tam pěkná trať....

Dík za info, přesně takhle to je ideální.... big_smile
No my zatím taky jinam nejezdili, ale vypadá to, že asi nějakou expedici na další závody letos podnikneme, tak se třeba někde utkáme. wink

8

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Ano. Anketa řeší počty. Chtěl bych tedy požádat, aby ten kdo klikne na "ano ...", taky ve vlákně napsal i odkud je. Dík.

18tiny jezdíme se synem jen přes zimu. Když se podíváte na výsledkové listiny, tak 20 jezdců není vyjímkou.

9

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Ano. Anketa řeší počty. Chtěl bych tedy požádat, aby ten kdo klikne na "ano ...", taky ve vlákně napsal i odkud je. Dík.

18tiny jezdíme se synem jen přes zimu. Když se podíváte na výsledkové listiny, tak 20 jezdců není vyjímkou.

Jenže to jsme na Moravě!!! Já se snažím zmapovat a trošku zaktivizovat Čechy. U Vás vím, že je 20 lidí téměř standart a když se zadaří tak i víc. wink

10

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

osmnactiny jsou 100% plnohodnotna zavodni kategorie, at open nebo se 180, zavodni adrenalin je stejnej jako s 1/10.

Nejvetsi problem vidim v tom, ze lidi jsou strasne liny, pivko a sedet u televize, to je ceska vize dobre stravenyho dne :-( .

Jet 100km na zavody to je nepredstavitelnej problem a jeste k tomu vstavat v sobotu rano v 6, tim se to uplne zabije. Jsme proste narod pivaru a nevim jak to zmenit. Nejde jenom o modelareni, stejne je to i s jinymi sporty. Staci se podivat na narvane stadiony v zahranici a u nas neprijdou lidi ani na prvni ligu.

11

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Na televizi skoro nečumim a pivko taky nějak extra nechlemtám smile Ale když si na jednu stranu dám...

- závod osmnáctin 150 km daleko, kam se nedostanu jinak jak autem, spojený se závodem desetin na ne uplně kvalitní dráze v tělocvičně, kde je kosa a tma

a....

- možnost jít si zajezdit s offroad osmnáctinou před barák na dráhu a pak třeba prohnat letadlo, vrtulník, loď...

tak prostě volím radši tu druhou možnost... Samozřejmě to co jsem uvedl v první možnosti je dost tragický případ, tak to většinou není, ale shrnul jsem tam víceméně všechny věci, který mi na závodech osmnáctin vadí a který se vyskytujou...

Ideální případ je... smile
- závod v místě, které je rozumně dostupné i veřejnou dopravou (ta osmnáctina jde vpohodě zabalit a dojet někam i sockou)
- pokud možno jen micro kategorie, né hafo desetin a mezi ně vložené jako doplněk osmnáctiny
- kvalitní dráha, bez vln jak na offroada, spousty volných chlupů, a s dobrým vytyčením dráhy
-pěkná velká tělocvična, kde je teplo a světlo
...přání z pohledu závodníka, je mi jasný, že z pohledu organizátora není vůbec jednoduchý tohle všechno splnit smile

12

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

s tim pivem a telkou to nebylo na tebe jirko :-) to jsem myslel obecne

nejdriv musi zacit chodit zavodnici a pak teprve je mozne pronajmout lepsi vetsi a teplejsi telocvicnu, tezko po nekom chtit, aby zavody jeste dotoval, i kdyz i taci tu jsou.

pokud bude na zavodech 1/10 tolik lidi s 1/18 ze uz to da na samotny zavod, tak to asi taky nebude problem, ale kdyz tam prijde 5 lidi tak s tim moc nenadelas.

Ja jsem treba blazen a najedu kvuli zavodum klidne 800km za vikend, ale je to asi tim, ze proste musim zavodit, jit jenom tak na chvili pred barak me moc netahne.

13

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

......
Ideální případ je... 
- závod v místě, které je rozumně dostupné i veřejnou dopravou (ta osmnáctina jde vpohodě zabalit a dojet někam i sockou)
- pokud možno jen micro kategorie, né hafo desetin a mezi ně vložené jako doplněk osmnáctiny
- kvalitní dráha, bez vln jak na offroada, spousty volných chlupů, a s dobrým vytyčením dráhy
-pěkná velká tělocvična, kde je teplo a světlo
...přání z pohledu závodníka, je mi jasný, že z pohledu organizátora není vůbec jednoduchý tohle všechno splnit
.........

Kluci, naprosto souhlasím ale všechno opravdu splnit nelze.....
U mne na závodech je teplo, světlo, jezdí se na špičkovém rovném koberci vesměs jenom osmnáctiny, takže u mne najedete tolik času co jinde za tři závody. Je tu dobrá parta, servisní zázemí pro modely.
Dráhu mám ve svém objektu, takže to vše funguje i když je relativně málo lidí kteří by jinak startovným pořadatelům zdaleka nemohli pronajaté prostory uplatit.
Jen tu vzdálenost Vám prostě změnit neumím. Na druhou stranu my s klukama osmnáctinářema tady z okolí chceme zajet někam dál na závod poměřit síly, ale přesně to výše napsaný nás odrazuje (ne ty Km .... ve třech a více lidech se dá benzín rozumně podělit), ale to ostatní negativní, tedy závod kde jsou osmnáctiny vedle hlavních kategorií jen na přilepšenou pro pořadatele, mizerná dráha, kterou jakž takž zkousnou desítky, ale ne rychlá on-road osmnáctina. No a ta zima a tma, to by snad je for.....ne?
Souhlasím s tím že jet někam 150km, kde se pak svezu ve finále cca 25-30 minut času i s tréninkem na hrbatý dráze je skoro nesmysl. roll

14

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Však já to nebral osobně smile , jenom jsem to tam tak plácnul a zkusil shrnout věci, co mi na některých závodech trošku vadí smile On to máš takový začarovaný kruh, jak píšeš... lidí málo > nejde zařídit věci, co by se mi líbily... ale zrovna to jsou věci, které trošku vadí, a kvůli kterým (možná), těch lidí víc není a nebude... Jako co bych třeba uvítal, jsou půldenní závody v práglu, 1/18 onroad only... Takové odpolední MOJ s měřením smile

15

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

tak ja to zkusim domluvit a uvidime co z toho bude, ale problem je ze to bude asi casove dost napnuty

16

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

ale jinak bude v praze mini indoor cup na novem koberci, zalezi na poctu onroad ucastniku, jestli bude zarazen do programu trenink pro onroad auta, je tak salvatore? a loni se jezdilo 3x7min finale + 3x5min rozjizdky, coz si myslim ze je standard a ani na desetinovych zavodech s desetinou si vic nezajezdis

17

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Ano nový koberec snad bude, povolíme mazání a podle prvních dvou závodů uvidíme počet zájemců. Pokud budou, tak uděláme šestihodinovku (off roady ji mít budou) pokud tam zase bude 3 až 5 lidí, tak to samozřejmě nemá smysl...

18

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

... Jako co bych třeba uvítal, jsou půldenní závody v práglu, 1/18 onroad only... Takové odpolední MOJ s měřením smile

Jojo, kdyby se to dalo sehnat měření, pak to bylo o něčem jiném... Jezdilo by se 3krát 20minut s 15 minut pauzy a máme krásných hodku a půl zabitých s krásnýma zážitky roll

19

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Se složíme, sehnat nějakých těch 60 000 co stoji AMB decoder je přece sranda, 6 lidí, každý dá 10k a máš to  wink  smile

20

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Se složíme, sehnat nějakých těch 60 000 co stoji AMB decoder je přece sranda, 6 lidí, každý dá 10k a máš to  wink  smile

Proč tolik peněz, my jezdíme infra systém, který funguje s AMB softem a je to spolehlivý (tedy pokud si dobře zasadíte konektor do přijímače a nekutálíte se pod snímací bránou big_smile ) a zdaleka není třeba 60k.

Jinak je to skutečně začarovaný kruh, málo lidí znamená nezájem pořadatelů. Nezájem pořadatelů obvykle znamená ne zrovna optimální podmínky a tak další jezdci nepřibývají, nebo spíš jich ubývá, a jsme na začátku....

21

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

v ankete jsem hlasoval ze jezdim pravidelne, odkud jsem vite smile
jsem zvedavy na zimu, mela by se ted kategorie 1:18 onroad jezdit i vramci HITu ve Zline, tak snad se nas sejde dost

22

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

ahoj všichni osmnáctináři. Vzhledem k tomu, že se mi vůbec nezdá zásadní problém získat nové členy pro náš mladý  RC klub (za rok a půl fungování) -15 členů s osmnáctinama) mám nyní blízko společně s kroužkem ze Zlína uspořádat žákovské (juniorské) jednodenní mistrovství republiky (ať už oficiální nebo neoficiální).
Pokud se totiž nezačne s děckama nepočítejte, že bude závodníků přibývat. A Osmnáctiny On-road jsou pro začátek ze známých důvodů ideální. Naše sídlo je v prostředku republiky (Polná u Jihlavy), takže blízko z celé republiky.
A závody na trati pro desetiny taky nejsou tak špatné - viz účast na X-ray challange v Brně, ale chce to obojí - rychlé tratě i tratě jen pro osmnáctiny. Jennom ty tratě pro desetiny jsou podstatně více o rychlosti, silných motorech a spotřebě pneumatik.
Takže junioři - rezervujte si termín 22.11.08 !!! - přesné informace budou včas zveřejněny.

23

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Té akci jenom fandím a Tonda a Vy jste zárukou úspěšnosti akce. Závidím a mrzí mne, že něco takového není i pro seniory  :cry:

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

24

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

ještě nabídka pro kohokoliv - jezdíme každou středu od 16 do 18 hod
zde Loc: 49°29'8.432"N, 15°43'4.67"E - v Polné na koberci 10x12m.
Zvu kohokoliv k tréninku (z Prahy je to 1 a 1/4 hod, z Brna 3/4 hod po dálnici)
kontakty najdete na našich stránkách www.rcautoklub.cz

25

Re: Micro (on-road 1/18) nadšenci v Čechách???

Kliknul jsem na Ano:) chtěl bych stihnout druhej závod poháru a jsem z Prahy, plně mobilní:) a tahám kačera.....