1

Téma: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Ahoj všichni! Jsem úplný začátečník a chtěl bych si pořídit spalovák. Mám vyhlídlé tyto dva modely.
1.
http://www.hobbyeshop.cz/inshop/pages/details/CEN%20TR4.htm
2.
http://www.rcauta.cz/inshop/scripts/Detail.asp?kat=43518

Oba dva jsou kompletně sestavené s RC soupravou. Mohl by mi nekdo poradit, který z nich je lepší? Nevidím v tom moc rozdílů, kromě ceny :oops: . Je Tamiya kvalitnější, když je dražší? Auto chci používat jen rekreačně  (na závody moc nemyslím). Prostě si jen víkendově zajezdit. Na víc stejně není čas  :x

2

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Nejak tam nikde nevidim cenu na ten CEN. Jestli je o hodne levnejsi, jdi do nej. Jestli ne nechod ani do jednoho a ozvi se mi...

3

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Nejak tam nikde nevidim cenu na ten CEN. Jestli je o hodne levnejsi, jdi do nej. Jestli ne nechod ani do jednoho a ozvi se mi...


CEN TR4 stojí komplet vč. RC a serv 6999,-

MODEROVANO! Salvatore

4

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Nahoře ve vodorovném menu máš funkci Hledat. Napiš tam TR4, najde Ti to par poznamek, krome jineho i mych z praktickeho uzivani TR4. Na nauceni dobre a pomerne odolne auto, obsahem motorem ale vybocuje z beznych pravidel.

5

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Nejak tam nikde nevidim cenu na ten CEN. Jestli je o hodne levnejsi, jdi do nej. Jestli ne nechod ani do jednoho a ozvi se mi...

Ještě jsem se zapomněl zmínit, že bych nechtěl jezdit jen po čistém asfaltu, ale i po něčem špinavějším (šotolina, hlína,...). Spíš styl ježdění rally. Proto jsem vybral tu Tamiyi. Zvládl by to také ten TR4? Cenu napsal Syslík. Co bys mi tedy doporučil? Nechtěl bych investovat víc než 10000 a chtel bych celý set.

6

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Ještě jsem se zapomněl zmínit, že bych nechtěl jezdit jen po čistém asfaltu, ale i po něčem špinavějším (šotolina, hlína,...). Spíš styl ježdění rally.

TR4 je placka na čistý povrch. Kamínky by jí vadily. Buť se podívej sem: http://www.astramodel.cz/_private/auta/auta_rally.htm
A nebo popřemýšlej o buggy.

7

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Ještě jsem se zapomněl zmínit, že bych nechtěl jezdit jen po čistém asfaltu, ale i po něčem špinavějším (šotolina, hlína,...). Spíš styl ježdění rally.

TR4 je placka na čistý povrch. Kamínky by jí vadily. Buť se podívej sem: http://www.astramodel.cz/_private/auta/auta_rally.htm
A nebo popřemýšlej o buggy.

Radši bych chtěl "cesťáka" než buggy. Takže mám vybírat ze značky CEN? Ta Tamiya (TGS-R) není dobrá?

8

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Takže mám vybírat ze značky CEN? Ta Tamiya (TGS-R) není dobrá?


Ne, tak to rozhodně myšleno nebylo, jen jsem předkládal další možnosti k výběru.

9

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Ještě jsem se zapomněl zmínit, že bych nechtěl jezdit jen po čistém asfaltu, ale i po něčem špinavějším (šotolina, hlína,...). Spíš styl ježdění rally. Proto jsem vybral tu Tamiyi. Zvládl by to také ten TR4? Cenu napsal Syslík. Co bys mi tedy doporučil? Nechtěl bych investovat víc než 10000 a chtel bych celý set.


Ten podvozek od Tamyie neznam, ale FF (Fun Factor) od CEN byl muj prvni spalovak, koupeny z druhe ruky, a pres pomerne tvrde zachazeni je stale plne funkcni a opet s minimalnimi naklady. Ma kardan, dva diferencialy, stavitelny servosaver, plne uzavreno schranku na baterky a vysilac. Sasi i parohy jsou kovove, tlumice olejove a kupodivu stale netecou.Motor je v tom stejny jako v TR4, tj. NT16 2,67ccm. Bez problemu se vyrovna s posekanym travnikem. Vyjma naboju kol je vse v loziskach (jestli se dobre pamatuji) a ta loziska do kol jsou bezne dostupna. Na vyblbnuti docela vdecne auticko.

10

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

Díky za odpověď. Ten podvozek vypadá dobře. Možná že jsem puntíčkář sad , ale moc se mi nelíbí ty kastle od CEN. Pasují na ten podvozek i od jiných výrobců? A našel by se tedy někdo, kdo ví něco o podvozku Tamiya TGS-R? Rád bych znal všechny své možnosti.

11

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

No, ja som si asi pred dvoma tyzdnami kupil CEN TR4 a zatial som s nim velmi spokojny.S autom jazdim len na hladkych povrchoch ,takze neviem ako by sa to auto spravalo na nejakom inom povrchu.Mne ako amaterovi to auto uplne vyhovuje, akurat ma caka vymena 1speed za 2speed, pojdem sa hrat na mechanika smile

12

Re: do začátku Tamiya TGS-R nebo CEN TR4

No, ja som si asi pred dvoma tyzdnami kupil CEN TR4 a zatial som s nim velmi spokojny.S autom jazdim len na hladkych povrchoch ,takze neviem ako by sa to auto spravalo na nejakom inom povrchu.Mne ako amaterovi to auto uplne vyhovuje, akurat ma caka vymena 1speed za 2speed, pojdem sa hrat na mechanika smile

ps: auto pouzivam tiez len rekreacne...