1

Téma: seřízení žhavíka

Poprvé seřizuju motor u MT a nějak mi není jasná jedna věc - seřízení hlavní jehly (bohatost směsi). Doteďka jsem jezdil v záběhu na bohatou směs, tak jsem to měl vytočené na 4 otáčky, aby se hodně mazal. Teď mám směs ochudit, ale nechápu čím se mám řídit.
U letadel dám plný plyn a hlavní jehlu seřídím podle zvuku. U auta to ale nejde, protože na stojanu bych ho na plný plyn přetočil a za jízdy se zase na zvuk nějak nedá soustředit.
V návodu se píše že to mám seřídit na teplotu, ale nepíše se tam, jestli je to teplota po ježdění, nebo teplota během chodu na volnoběh na stojanu. Kromě toho nemám teploměr. :?
Takže jak je to teda?
Zatím jsem to udělal tak, že jsem ho nechal mírně pod plynem a utahoval hlavní jehlu, dokud stoupaly otáčky. Jakmile se dostal přes vrchol a otáčky začaly klesat na chudou směs, tak jsem ho o půl otáčky povolil. Když ho nechám jet na volnoběh delší dobu, tak je dost horkej, ale po běžném ježdění je celkem v pohodě.
Jo a ještě se mi občas stane, že během skoku, když je auto ve vzduchu, motor zhasne - najednou, jako kdyby ho někdo násilím zastavil.

Díky za jakoukoliv radu.

2

Re: seřízení žhavíka

Víš, že když o tom jako úplně strašně teď u stolu přemýšlím, tak to nedovedu vysvětlit... Hodně podle zvuku, hodně podle kouře, podle teploty... nevím, prostě to najednou vím...  big_smile

3

Víš, že když o tom jako úplně strašně teď u stolu přemýšlím, tak to nedovedu vysvětlit... Hodně podle zvuku, hodně podle kouře, podle teploty... nevím, prostě to najednou vím...  big_smile

Aha...  wink
A jak jsi to dělal, když jsi začínal?

4

Nastavenie motora je celá ved ale netreba sa toho báť . Pri ladení je vhodné pozorovať prúžnosť modelu, zvuk, dymivosť, a teplotu. Stačí orientačne rukou, pokial motor udržíš v ruke za posledné rebrá na krátku chvýlu tak na vrchu hlavy máš približne tých 60stupnov.

5

dt: možno keby si nebol v anonymite a práskol na seba nejaký kontakt, tak by sa ti niekto z okolia zaručene ozval a dohodli by ste sa na praktickej lekcii. wink

6

dt: možno keby si nebol v anonymite a práskol na seba nejaký kontakt, tak by sa ti niekto z okolia zaručene ozval a dohodli by ste sa na praktickej lekcii. wink

Aha, to jsem si ani nevšimnul, že se mi tam nepřidává podpis.  :oops:

I tak to bude ale složitější, musím to totiž řešit tak, aby si toho nevšimnul syn, který to má dostat pod stromeček už zaběhané. Takže například včera jsem s tím lítal v práci na chodbě, to byla docela bžunda.  lol