1

Téma: jaký on-road 1:10 elektro?

Ahoj. Mám dotaz ohledně výběru elektry na zimu na ježdění v hale. Jelikož se věnuju převážně letadlům a heli, tak se v tomhle nevyznám skoro vůbec. Chtěl bych koupit podvozek, kterej by už v základu byl slušně použitelnej pro tréninkový ježdění a případně časem pro nějakej hobby závod. Co jsem zatím koukal, tak ve výběru mám: Losi xxx-s, Ansmann ARE1 nebo Tamyia TT-01 (E). Požadavkem je dobrá dostupnost a cena dílů, možnost případného tuningu (spíš tak pro pocit "udělat si radost") a samozřejmě jízdní vlastnosti. Asi toho existuje víc, ale cenově bych chtěl cca okolo tý Losiny... Předem všem díky za rady.

2

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

Ahoj. Mám dotaz ohledně výběru elektry na zimu na ježdění v hale. Jelikož se věnuju převážně letadlům a heli, tak se v tomhle nevyznám skoro vůbec. Chtěl bych koupit podvozek, kterej by už v základu byl slušně použitelnej pro tréninkový ježdění a případně časem pro nějakej hobby závod. Co jsem zatím koukal, tak ve výběru mám: Losi xxx-s, Ansmann ARE1 nebo Tamyia TT-01 (E). Požadavkem je dobrá dostupnost a cena dílů, možnost případného tuningu (spíš tak pro pocit "udělat si radost") a samozřejmě jízdní vlastnosti. Asi toho existuje víc, ale cenově bych chtěl cca okolo tý Losiny... Předem všem díky za rady.

Asi bych na tvým místě vzal tu TT-01, na hobby ježdění výborná, náhradní a tuningové díly dostupné v ČR... toť můj názor  wink

3

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

reknu to stručně
jestli chces model ktery je trochu konkurence schopný tak si vem losi
jestli chces mit cely auto z tuningovejch dílů ktery bude vypadat hezky a nebude fungovat  tak si kup TT
jestli chces nerozbitny auto s celkem obstojnejma jizdnima vlastnostma tak si vezmi ansmana

4

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

Pánové díky za Vaše názory. Nenapadá Vás ještě nějaká varianta k těmto podvozkům? Losina bohužel není skladem (bude koncem prosince) a přeci jen po zralé úvaze radši nasypu na začátku víc peněz za něco smysluplnýho, než teď koupit něco, co mě za měsíc bude štvát a bude to neprodejný. V mým výběru se zatím ještě objevil Cyclone S, ale nevim jestli je to za ty peníze to nejlepší možný řešení. Případně mě ještě zaujaly podvozky typu Xray, Kyosho Stallion apod. na modelbazaru, ale tam se zase bojí, aby už to nebylo odlítaný a před smrtí... Díky za trpělivost se mnou  :oops:

5

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

musis hledat a zkoumat.... ja osobne jsem koupil TT-01 na modelbazaru (RTR set) za 3500 uplne novy i s baterii a ze svetlama led.

TT-01 mam sice asi 2-3 mesice a nemuzu si to auto vynachvalit. zatim jesm jeste zadny dil nemenil a to uz jsem i zkousel co to vydrzi napr. skakal jsem z 1-2 metrove vysky, podupal mi ho rotvajler, vzal do huby a pustil ho ze schodu, atd.

jenom ti muzu rict, ze tt-01 za nejake 4000 bo tak, je velice slusne auto. tady jsou profici a tak ti budou nabizet x-ray, nejake drahe losiny a tak, chuapci asi nechapou, ze to auto chces mit na pojezdenicko a potom na hobby zavody. chuapci asi nechapou ze nechces kupovat auto za 10 000. diky zdar cest

HB Lightning Stadium Pro 2 - 4.6ccm

6

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

Drž se toho co napsal Martin, ještě bych doplnil, že na Ansmanna neseženeš náhradní díly :twisted: , Takže ti zůstává XXXS a Cyclone,přibližně stejně dobrá auta za stejné peníze, RTR setama se nenech nachytat, je to jen finta jak člověka přesvědčit že koupí vše za málo peněz - viz TT01 (měl jsem)- podvozek mizerný plast, regulátor ruší tak, že je téměř nepoužitelný(vypíná rádio, zahlcení vf dílu přijímače), motor se občas může do nějaké kategorie použít, akumulátor většinou NiCD s malou kapacitou - nanic, rádio - takové koupíš kdykoli na modelbazaru za cca 500Kč.  Takže za ty 4000,- ti zbyde mizerný podvozek, který tě za měsíc, jak píšeš začne s...., ostatní je nanic.

7

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

kkgiant: to, co pises je naprosta pic*vina, jsem snim naprosto spokojeny, ty si asi rozmazlene male decko, kdyz o tom takhle mluvis...... neznas mapu, neznas mapu voe

HB Lightning Stadium Pro 2 - 4.6ccm

8

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

Klid halaly :-D

Nikdy jsem s TT-01 problém neměl, a to už ho mám nějakej ten pátek, a dělám stim autem fakt nehorázný věci.
Díly jsem žádný neměnil, akorát ložiska, hliníkový kardan, atd.
Motor mám 19z, a s chlazením ho skousl i základní regl ( bohužel jsem ho utopil )
Vůle jsou strašný v řízení, koupíš tuningovej set za 4 kilča, a je to v pohodě.
Přijímač taky super. Se zákl. přijímačem + soupravou jsem neměl nikdy žádný rušení, ani problémy.
Základní baterka, co se dává k setu je opravdu mizerná Nicd, ale mám jí do teď a 15 minut si na ní sjedu ;-)
TT-01 pro rekreaci je dobrá volba.
Pro občasný závod, nebo aktivní zúčastňování na závodech bych volil něco jiného.

9

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

ja su v klidu, sak a nerikam to, to stim tt-01?
PS: nejezdete mi do auta voe

HB Lightning Stadium Pro 2 - 4.6ccm

10

Re: jaký on-road 1:10 elektro?

Neviem preco tolko ludi chce nove auto. Skus sa poobzerat po inzeratoch ci nenajdes nejaky jazdeny spickovy podvozok. Mozno najdes taky ktory ta vyjde rovnako ako tieto tu, sice jazdeny ale s lepsimi vlastnostami a mozno aj s lepsiou dostupnostou dielov. Teda aspon toto by som poradil.  :?

Schumacher "B" team driver