1

Téma: Kde koupit různá ozubená kola?

Dají se někde samostatně zakoupit ozubená kola ve větším výběru velikostí?

Potřebuju si poskládat vlastní převodovku (originální v modelu má 'čínskou' přesnost a navíc mi ani nevyhovuje výsledným převodem) a tak bych potřeboval mít na výběr různé velikosti kol od cca 20 do 50 zubů, samozřejmě se stejným modulem. Mohou být i z kvalitního plastu, nebudou nijak extémně zatěžovaná, šířka tak do 5-6 mm.

2

Re: Kde koupit různá ozubená kola?

Mám nějaká kola s modulem 0,4 (šířka 3- 4mm) ze silonu počty zubů cca 52-58 (šířka 3mm otvor ve středu 3,4,5mm)  a pak 68-76 s otvorem ve středu 6mm. K tomu i nějaké mosazné pastorky s modulem 0,4 (cca 12-18 zubů) Jinak dělám i kola na zakázku z delrinu.

3

tak pokud nechceš nejaky spešl kola tak tu seženeš hafec kol a modulu za pekne ceny
http://www.teatechnik.cz/

4

Mám taky problém s ozuby.

Sháním pastorek do čínského auta - měním motor. Původní pastorek nelze sundat (mj. zničený nový stahovák  :evil:)

Po dlouhém průzkumu webu jsem dospěl k parametrům toho kola: 32p ( modul 0.8 ), 9z, 2mm osa

K čemu jsem nedošel je, kde by se to dalo sehnat. Když už jsem sehnal 9z/32p, tak to mělo 1/8" (3 mm) osu sad Takže pokud někdo víte, byl bych neskonale vděčný za každý tip.

5

Jde sundat. Nahrěj ho plynovým hořákem,a prudce schlaď. pukne sám. Pak ho pomačkej kombinačkama,a rozpadne se.  Zkus použít kolečka z převodovky aku vrtačky. dobrý matroš,a dvojstupňová převodovka. Levnou koupíš i za 400 kč.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

6

Mám taky problém s ozuby.

Sháním pastorek do čínského auta - měním motor. Původní pastorek nelze sundat (mj. zničený nový stahovák  :evil:)

Po dlouhém průzkumu webu jsem dospěl k parametrům toho kola: 32p ( modul 0.8 ), 9z, 2mm osa

K čemu jsem nedošel je, kde by se to dalo sehnat. Když už jsem sehnal 9z/32p, tak to mělo 1/8" (3 mm) osu sad Takže pokud někdo víte, byl bych neskonale vděčný za každý tip.

Vyrábím jakýkoliv převody, modul 0,8 umím taky.  wink

7

Pokud nemáš plynový hořák, odbrus pastorek z jedne strany na brusce (pozor at nehrkneš osku) pak ten pastorek krasne rozmačkneš ve svěráku.

Ja ted budu zkouset nechavat pálit kola na laseru. toz snad se to povede a neco z toho bude. Prumer paprsku by mel byt 0,2mm takze by se mohl dat zrobit modul i 0,6

8

Pokud nemáš plynový hořák, odbrus pastorek z jedne strany na brusce (pozor at nehrkneš osku) pak ten pastorek krasne rozmačkneš ve svěráku.

Ja ted budu zkouset nechavat pálit kola na laseru. toz snad se to povede a neco z toho bude. Prumer paprsku by mel byt 0,2mm takze by se mohl dat zrobit modul i 0,6

Zničíš si spurgeary!!! Pálit takhle malý kola na laseru je totální hovadina. Tímhle způsobem se dělají velký věci, který se následně obrobí kvůli povrchu. Ale modul 0,6 z laseru ....  8O   to je nesmysl.
Vždyť těch 0,2mm je třetina modulu!!!!   Ozubený kola aby fungovala musej být vyrobená v setinách a ne na desetiny. Nemluvě o tom jak vypadá řez..... to bude jak šmirgl.  roll

9

Hokus pokus. Jsem pro vsechno špatné. Ono se to mezi sebou nějak nakalibruje lol

10

Zkus firmu pro-BONEL  .  Dělají hodně malé kolečka. Po laseru bys stejně musel povrchově dodělávat. Máme v práci laserovou CNC paličku s paprskem 0.3 mm,a neumíš si prědstavit,jaké to dělá zápaly.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

11

Zkus firmu pro-BONEL  .  Dělají hodně malé kolečka. Po laseru bys stejně musel povrchově dodělávat. Máme v práci laserovou CNC paličku s paprskem 0.3 mm,a neumíš si prědstavit,jaké to dělá zápaly.

Tak to jsem vážně zvědavej  jak malý kolečka zvládnou na FO6.... lol

Řešíte vážně nesmysly, mám tři švýcarský odvalovky na ozubení od modulu 0,11 do 1. V sortimentu je hromada převodů jako standartní výroba (M0,4, M0,5 M0,6) a jak jsem napsal výše není problém udělat i speciál věci na zakázku.
A na rozdíl od všech těch doporučovaných firem a šíleností typu převody vypalovaný laserem vím co je do modelů potřeba....  wink

Slovy klasika ....  přijdete na to, že vyfukováním cigaretového dýmu do vody zlato nevzniká....  lol a stejně tak nevznikne funkční ozubení na laseru a taky se Vám firma nepohrne do výroby pár kusů malýho ozubení  na stroji typu FO6.  wink

12

Ahoj všem,
potřeboval bych poradit, jsem sice kutil, ale ne strojař. Něco jsem si o ozubených kolech vygooglil, takže základní termíny chápu. Ale je nějaký postup na přepočet přímého ozubení (plastová zubatá lišta, u které si jednoduše změřím rozteč zubů) na modul kola?

Mám zubatou plastovou lištu s roztečí zubů přesně 2,5mm a trojůhelníkovým zubem a potřebuju k ní kolo ..... stačí prostě jakoby "zabalit" tu ozubnici do kruhu a spočítat, že třeba na 20-zubové kolo musí být obvod roztečné kružnice 20*2,5mm = 50mm a tomu odpovídá průměr kola 50/pí =  15,9mm a tím pádem vychází modul 0,79, tedy cca 0.8? Nebo pro přímou ozubnici se modul kola určuje jinak?

Pokud to počítám správně, pak bych potřeboval někde sehnat plastový kolečka (s různým počtem zubů) s modulem 0.8 .... hledal jsem ale tenhle modul jsem moc nikde nenašel ... našel jsem 0.7, 1, 1.5 atd., ale 0.8 ne.

Poradí někdo kde něco podobného sehnat?

13

ahoj, nevím, jaká plastová ozubená kola se v modulu 0.8 vyrábějí, ale pokud potřebuješ velká kola, tak by měly jít použít některé spury rc modelů, pokud menší, tak pastorky, ale ty se vyrábějí asi pouze v kovu. Pokud budeš ješte hledat, tak zkus ještě hledat modul 32dp, je to americké značení a odpovídá to cca modulu 0.8

14

manek100 napsal:

ahoj, nevím, jaká plastová ozubená kola se v modulu 0.8 vyrábějí, ale pokud potřebuješ velká kola, tak by měly jít použít některé spury rc modelů, pokud menší, tak pastorky, ale ty se vyrábějí asi pouze v kovu. Pokud budeš ješte hledat, tak zkus ještě hledat modul 32dp, je to americké značení a odpovídá to cca modulu 0.8

Díky moc, to bude asi ono ... ta lišta pochází z "amerického zařízení", včetně hliníkového profilu, ve kterém je vsazená, takže to asi bude nějaká jejich metrika ... zkusím pohledat 32dp kola, představu mám cca 30-40mm průměr hlavního kola a k němu pak jedno menší (pastorek) na zpřevodování od krokového motoru .... celé to má sloužit pro posuv vozíku s fotoaparátem po té hliníkové liště ... :-)

teď o kousek výše koukám, že luis0 umí dělat kola z delrinu, tak mu zkusím napsat PM, zda by mi to větší hnací kolo nevykouzlil ;-)

Naposledy upravil: lumptom (16. 10. 2012 20:33:42)

15

Nabízím výrobu ozubených koleček formou odvalovaní od modulu 0.3 až po modul 2,ozubení přímé nebo šikmé za smuvní cenu kontakt. Ja.tulen@seznam.cz

16

tulen napsal:

Nabízím výrobu ozubených koleček formou odvalovaní od modulu 0.3 až po modul 2,ozubení přímé nebo šikmé za smuvní cenu kontakt. Ja.tulen@seznam.cz

17

Dobrý den přeji pokud by někdo potřeboval ozubená kolečka jsem ochoten je vyrobit od modulu 0,3 až po modul 2,5 pro zájem mě kontaktujte na ja.tulen@seznam.cz

18

V podstatě jakákoliv ozubená kola se nechají vytisknout z plastu. Já se tím zabývám, pokud někdo máte zájem, napište mi na mail nebo zavolejte.)

mi.valenta@email.cz
608166878