51

Re: TRAXXAS Slash

Přesně tak, pokud chceš slashe 2WD se stříďou, tak ti nic jiného nezbývá... Leda ještě koupit 4WD a odpojit předek... Ale to už jsou kraviny... A tu vysílačku můžeš kdykoliv použít i jinde, takže to není zahozená investice smile

52

Ahoj,
kluci co už jezdíte slashe 2wd nejakou dobu, měl bych takový dotaz :co už jste rozbily , co odešlo ,co vás trápí, a jak to vlastně v základu jede na lipo2s?_?_

53

Za celou dobu co ho mám (asi třičtvrtě roku) jsem rozbil jen jeden čep v převodovce. Jsem ho nějak střihnul. smile A to teda fakt jezdním jako Cvok  big_smile No je to prostě borec autko. 

Na 2s to jede jak drak a pokud je to alespoň 5000mah, tak ti to stačí na zhruba 45 minut ježdění... Podle toho kde a kdy... Na cestě i víc.  8)

Trápí mně jen jedna věc: že nemám peníze sad Jinak bez problému.

54

Chtělo by to nějakej sraz majitelů Traxxas Slash. big_smile

55

prijedte na zavody do Rychvaldu smile Ted v nedeli byli v kategorii 1:10 2WD poprve dva slashe - no byla to nadhera.

56

To bude asi trochu daleko.

57

Jeee, tak to by bylo super, ale byly ty slashici asi se stříďou že? To já bych tam asi se svým mig500 neuspěl xD

Ale určitě se někdy dostavím aspoň na čumendu.

58

No že by se založil klub Slash :-). RimmerCZ mi říkal něco o tom, že by se tu mohli začít jezdit závody se SCT ve stock verzi se stejnosměrem.

59

Jo, tak to bych bral hned... Úplně stock už ten můj taky není, ale to se rychle spraví...

A kde by to tak ASI bylo?

60

Jezdili tam se stridou, aspon jeden vim, ze mel stridu novaka, ale neni to az tak nutne, rychlost tam neni v hale dulezita pac tam neni zadna rovinka, kde by se dalo vykonu vyuzit. 90% vysledku zavisi jen a jen na pilotovi a jeho rukach. Slash ma jednu nevyhodu, kterou je potreba na koberce kompenzovat a to je vyssi teziste a meksi pruziny - ty progresivni jsou mekke a auto se pak v nekdy prevraci. Takze by si zaslouzil trosku kratsi ale tvrdsi pruziny tj. snizit a pritvrdit at se tak brutalne nenaklani.

61

Jn, naklání se brutálně. Už jsem vypodložil pružiny trochu, ale i tak v otočce je jedno zadní kolo téměř ve vzduchu. Zas v terénu je to ok perování.
Řešil to tu někdo z vás nějakou úpravou třeba??

62

No jasná že jsem to řešil .....1cm benzínové hadičky navlést na pístnici wink

63

Takhle jsem tlumiče řešil já... http://hcvok.rajce.idnes.cz/Slash_tlumice/ Mělo by to mít, pokud si to pamatuju 13mm. Rapidně se zlepšila stabilita, ale jak říká Rimmer je to jen o rukách, ty moje jsou dost levý no...  :oops:

64

Koukám, že to máte docela hodně podložený,
hlavně Cvok ten zadek, to máš tak 2cm aspoň!! Chová se to i v terénu bez problémů, není to moc tvrdý?
A kde třeba jezdíte? U mě to je tak 40% cesta, 60% terén.

65

Je to 23mm smile A vůbec to tvrdý není, právě že i tak je to docela měkké... V terénu je to taky v pohodičce. Já když to tak vemu jsem 70% v terénu, 10% v trávě a 20% na cestě...  8) Těch 13mm co jsem psal má ten silonový + 1cm má ta černá podložka.

Ps: těch blbých drátků, co tam vedou si nejvšímejte xD

66

Prosimvás lidičky , dáte mi nějaký tip .. co se týče toho liPo-stopu ...pípátka...a jeho zapojení , klidně do S.Z. ?_

jinak se mi ty tlumiče zdají taky dost měkký, ale zatim jen podle toho , že si auto cvakne o zem tim jakoby trubkovim rámem co je pod nápravama , taky jsem někde videl po celym středu podvozku od předu až dozadu natahlý plechový ,,skid plate,,_?
už jste musely zasahovat i dovnitř tlumičů?_ na Losi desert truck mi tekly už po 2. jízdě ..??

67

Model si musí klepnout o zem tak to prostě je.
A hlavně je tak nalazenej..je to měkké po vzoru své předlohy 1/1.
Tyhle modely se tak chovají...dá se to samozřejmě upravit ale mám radši když model funguje podvozkově naž aby byl vyšporovanej nahoru a pak je to jak kačena a nedá se to slušně ovládat protže podvozek prostě nefunguje.
Jinak na pípáky se podívej na teamnovak.cz  Láďa bude mít určitě něco skladem.

68

Tak já si dovolil jim tam zavolat a rekli mi , že s reglem traxxas XL 5 ty jejich liPo stopy nemakaj ,, řešení je regl od Novak ... To se mi ale nechce to hned prehazovat a investovat ..atd.

Jo a jeste jeden dotaz .. měli jste taky v aute zabalenou bat 3000mah 7cell?_a nabiječku jak na nokii s konektorem traxxas _?

69

Tak já tam nabíječku neměl a ani baterii.
Jinak něco k tomu lipostopu.
Nepotřebuješ ho ....když auto "umře" prostě okamžitě stratí výkon tak když přestaneš jezdit  tím myslím ne že ho k sobě budeš nutit dojet...to pro něj radši dojdi tak lipolku nepodvybiješ.Je to vyzkoušeně pár lidí to tady tak jezdí na moji radu a vubec žádný problém.
A nebo holt někoho budeš muset požádat aby ti lipostop přivezl z venku.

70

Výrobce píše že ten XL5 je připravený na použití LiPol,co to znamená? Že má nějakou ochranu proti podvybití či co?

71

Výrobce píše:
** The installed XL-5 does not provide low voltage detection for LiPo battery packs. Consult your hobby dealer for add-on solutions that will allow Lipo usage with the XL-5. Batteries sold separately.

Gooogle prelozil :
** Instalované XL-5 neposkytuje detekce nízkého napětí baterie pro balení LiPo. Poraďte se se svým hobby prodejce add-on řešení, která umožní Lipo použití s XL-5. Baterie se prodává samostatně.

to co Nohajz popisoval .. mi dal můj selský rozum , jen jsem se obával , že to nebude asi pravda a hlavne jesi na ten regl teda vubec muzu lipolku pripojit ... tak to jsem rád , že alespon tak to jde..

pro Noha : vim , že ted uz mas stridak, ale pred tim upgradem  jsi mel v aute taky xl-5_regl?_

72

vubec jsem XL5 ve Slashi nejezdil.....pokud vím tak naumí hlídat lipo

73

Nn neumí hlídat lipolky, ale kdyz si koupis lipostop, na hobbymeste stoji asi 2 dolary. Kdyz ho pripojis k baterii zacne pipat kdyz ma baterka nizky napeti nic slozityho. Nebo jestli ses z Prahy tak si pro nej ke me muzes zajet.

Bylo: Traxxas Slash, Traxxas E-revo
Nyní: HPI Baja 5B

74

Delgar93 : a jseš si jistej že s tou XL-5 regulací od traxxas komunikuje_?, protoze jak jsem psal kus nahoře , tak treba novak liPo stop s xl5kou nemaká ....

75

Ten Lipol-stop co myslí Deglar mám taky... A tomu je úplně jedno na co ho připojíš... Ten potřebuje jen jednu věc a to je 3 pinový balanční konektor (2s lipolky) na baterce... A funguje dost dobře... Začne řvát asi při 6,6V bez zátěže. Tzn, že po rozjezdu to ještě klesne. Mám baterek dost, tak to nehrotím a dám druhou.

Co se týče těch tlumičů, tak má noha pravdu... Taky jsem to moc nepřeháněl. Ikdyž to vypadá dost naježený, při rozjezdu si taky sedne a po skoku taky klepne. Jen v zatáčkách je trošku méně nakloněný. Je to asi tím, že moje pružiny už maj nejlepší měsíce dávno za sebou...

Ani jsem do nich zasahovat nemusel, jen jsem dal trochu hustější olej.  8)