1

Téma: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Jakožto nováček tohoto fóra zdravim zdejší přispěvatele.

Trochu sem tady koukal po info o FS-GT3B. Občas se v nějakém vlákně vyskytne nějaká info k tomuto rádiu. Ale samotné vlákno zabývající se tímto typem sem nenašel. Proto sem si dovolil založit toto vlákno věnované právě tomuto modelu.

Měl bych dotaz na majitele tohoto rádia ohledně funkce EXP. Exponencialita se nechá nastavit u všech tří kanálů v hodnotách -100%~0~+100%. Tohle by bylo všechno v pořádku. Ale pokud budu chtít tuhle funkci použít na servo řízení, tak to bohužel funguje tak, že když nastavim třeba hodnotu +100, tak při pohybu volantu doleva je pohyb z neutrálu pomalejší a s přibývající hodnotou řízení zrychluje. Tohle by bylo naprosto ok. Ale když začnu točit napravo, tak to bohužel funguje obráceně. Tedy z neutrálu to jde rychle a s přibývající výchylkou řízení zpomaluje.

Proto bych se rád zeptal majitelů tohoto rádia, zda se jejich kus chová obdobně, a nebo je nemocnej jen můj kousek? Předpokládam že ta EXP se bude chovat na všech kanálech stejně.

A ještě jedna poznámka k funkci D/R. Tuhle funkci bych chápal jako klasickou D/R (dvojí výchylky), kde nějakým přepínačem tuto aktivuji a deaktivuji. Obdobně jako u FS-GT3. Ale tady žádný přepínač není! Takže je ta funkce využitelná jen jako nastavení velikosti výchylky pro oba směry stejně tak jako je "čudl" ST.D/R u FS-GT2. Takže se mi moc tato funkce D/R nepozdává. Ale jelikož sem ucho začátečník, tak ani nevim zda je funkce D/R u řízení auta nezbytná. Daleko víc bych ale ocenil fungující EXP.

Předem díky za jakékoli reakce.

2

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

GT3B brand Eurgle mám doma dva týdny. Minulou sobotu jsem ji pokřtil na expedici, kde fungovala spolehlivě. Expa jsem do té doby nezkoušel, protože v těchto vozidlech nejsou potřeba. Tož jsem v pondělí večer sedl, zapojil si na stole přijímač se servem a pákou a jal se čučet na chování. Musím bohužel potvrdit, že je to tak. Zkoušel jsem expa vždy na max. hodnotu, tam je to nejlíp vidět (+/- 100%).
1) Expo na řízení při +100% na levou stranu funguje, na pravou ne - tam mi reakce příjde téměř lineární. Při -100% expo funguje pro změnu na pravou stranu, na levou ne.
2) Expo na plynu asi málokdo používá. Nicméně tady to funguje tak, že při +100% dopředu funguje, dozadu lineárně. Při -100% dopředu funguje, ale divně, místo rychlého pohybu okamžitě skočí do cca třetiny dráhy a pak zpomaluje, dozadu pak lineárně, navíc divně, jelikož se vrací do náhodné polohy mezi neutrálem a cca půlkou.
Je to škoda. S Ansmannem W5 (=GT2) a Eurgle GT3 velká spokojenost, tak jsem nepředpokládal, že tady bude něco pomršenýho. Docela by mne zajímalo, jestli to dělají jen ty Eurgle nebo všechny Flysky GT3B, nebo nějaká pomršená série. Koukal jsem po rozumech na zahraničních fórech a tento problém se nikde neřeší (nebo nikdo expa nepoužívá?...). O ty expa mi zase vcelku nejde, na expediční káře takových fines netřeba, ale zamrzí to.

Michal Nováček - RC.305
... zběhl jsem k expedicím.

3

Já o tomhle rádiu přemejšlel na onroada, tam je to třeba, ale když čtu, jak se to poťapaně chová, tak zvážim znova výběr.....
8O

4

nevím mám tyto vysílačky 2 ks na třetí již 1,5 měsíce čekám tu už asi nějaký český pošták ukradl a nepřijde. S jednou jsem jel již závody v pozděchově se svým xray M 18 PRO a žádný problém s tím nemám, jinak servo mám power HD 2216 u expo ubráno na 52 % na každou stranu a když jsem s tím včera zkoušel kroutit na obou autech tak nevidím, že by na jednu stranu to reagovalo pomaleji, dle mě to reaguje na obě strany naprosto stejně, na 100% jsem to nezkoušel, protože tak nejezdím, to by mi auta zatáčeli moc ostře -))) Jinak s vysílačkami spokojenost, neruší se mezi sebou, ještě s ní ovládám e-firestorma flux, kde mám přijjímač s hobbykingu za 6 dolarů - taky super ovládání. Hlavně že je tam epa na plynu kvůli tomu jsem jí kupoval a prodal starou GT2

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461

5

ahoj tak tuhle mám taky a jsem spokojenej,abs funguje akorát to mělo mít fail safe a nemá  sad

6

nevím mám tyto vysílačky 2 ks ...

Máš Eurgli nebo origo Flysky? I když pochybuju, že Eurgláci do toho nějak vrtaj (míněn software), ty to dle mého jen přelepí svou značkou.

Michal Nováček - RC.305

7

Eurgli...... na webu jsem koukal že přijímač má fail safe hned vedle ledky je tlačítko ale já bohužel nee sad

8

ahoj tak tuhle mám taky a jsem spokojenej,abs funguje akorát to mělo mít fail safe a nemá  sad

Čtěte návody. Failsafe se nastavuje na přijímači (vedle kontrolky je druhá ďurka s tlačítkem, k tomu je určen ten kolík na bindovací spojce) a je funkční - osobně vyzkoušeno.

Michal Nováček - RC.305

9

Eurgli...... na webu jsem koukal že přijímač má fail safe hned vedle ledky je tlačítko ale já bohužel nee sad

Divný, kdy jsi to kupoval? To vypadá, že k tomu máš starší přijímač, který failsafe neměl.

Michal Nováček - RC.305

10

na max bazaru,ale jako uplně novou

11

jinak super spokojenej,baterky to nežere prostě fajnn

12

na max bazaru,ale jako uplně novou

Jen pro sichr, máš opravdu GT3B, nebo jen GT3? Jestli GT3B, vyzkoušej ty expa. Díky.

Michal Nováček - RC.305

13

tak ted jsi mě dostal mám jen gt 3 ale ta by měla mít taky fail http://www.305.cz/rc/view.php?nazevclanku=trikanalova-volantova-rc-souprava-eurgle-24ghz&cisloclanku=2010100004

14

Tak co sem zatim zjistil, tak ta EXPa někomu fungujou a někomu ne. Vypadá to tedy spíš na nějakou nepovedenou sérii či co.
Jinak je ta GT3B moc hezký rádio. Solidně se drží, krásně čitelnej display.

GT3 má alespoň pro mne zásadně horší ergonomii jak GT3B. Plynová spoušť mi příde moc vysoko, a tim vzniká problém s ukazovákem. Nejsem schopnej dát normálně plnej plyn. Prst se mi zastaví o ten nos co je pod spouští. Ale třeba mam jenom asi chromou ruku  roll  smile . Display je malej a né moc dobře čitelnej a hlavně by asi pomohlo podsvícení.
Pochvalu si ale zaslouží soft systému. Za tu cenu je tam toho k nastavení fakt dost. Jako velký plus vidim přiřazení funkcí k jednotlivým spínačům. Když nechci aby byl nějakej třeba z důvodu milného zmáčknutí funkční, tak ho lze s činnosti vyřadit.
Pro mě by bylo perfektní rádio s tělem GT3B a softem z GT3. wink

15

mám GT3B od Flysky, žádné problémy s nimi nemám, jedná již vyzkoušená i na závodech druhá došla v pondělí ale zatím vyzkoušená jen v pokoji, včera jsem na tréning nestihl kvůli kalamitě. Jinak ten fail sailsafe jsem nikdy nenastavoval ani na staré vysílačce a prostě když jí vypnu za jízdy když auto jede tak auto hned zastaví, to samé kdyby tedy nebyl signál tak co víc nastavovat. Neřešil jsem to ani na GT2  -  dle mě je to nastaveno s výroby nebo se to nějak samo při spárování nastaví - funguje mě to super všechno. Mezi svátky máme zase závody v Polné 1:18 XRAY tak řádně otestujeme obě najednou při závodech a samozřejmě na našich středečních tréningách, snad příští týden.

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461

16

...GT3 má alespoň pro mne zásadně horší ergonomii jak GT3B. Plynová spoušť mi příde moc vysoko, a tim vzniká problém s ukazovákem. Nejsem schopnej dát normálně plnej plyn. Prst se mi zastaví o ten nos co je pod spouští. Ale třeba mam jenom asi chromou ruku...

Stejnej problém mám u GT2, chce to holt na to myslet při mačkání plnýho plynu(nebo se to dá využít jako limitace plynu). Asi je to navrhovaný na čínský ruce. Zatím jediná vada na kráse, co jsem na vysílačce zjistil, ale za tu cenu si nestěžuju.

HPI E-Firestorm 10T (combo Ezrun 60A/8.5T, LiPo 2s), Hobao Hyper 7 brushless (Xerun 150A, Medusa 3670 2000Kv, LiPo 4s)
rádio Hobbyking GT2

17

tak dnes jsem otestoval na závodech v Pozděchově oba své ks GT3B co mám, jednu jsem měl já a jednu jsem půjčoval kolegovi, kterému nenadále odešla stará AM vysílačka. Vše fungovalo naprosto v pořádku, kolega s ní dokonce vyhrál jednu nebo dvě finálovku v naší slabší skupině. Mě se moc nedařilo, nový regulátor mamba - ještě si musím pohrát s nastavením a mám volšové fuce  - teda aspoň dneska -))

Takže vyzkoušeny 2 ks na ostrém závodě v tělocvičně, kde nás bylo asi 30 závodníků v jedné chvíli při tréningu jezdilo asi 20 aut a žádný problém nebyl. Za ty prachy doporučuji. Vyměnili jsme si jí s kolegou i se Spectrumem a u toho se mi lépe zatáčelo - lepší větší volant, budu tedy časem tunit a sundám originál gumu co je na volantu a zkusím sehnat nějakou měkou větší. Jinak vše OK

18

stačí když na původní nalepíš mechovku třeba z podložky pod myš big_smile Měl jsem to tak u vysílačky od Xmoda a hned se to líp drželo a neklouzalo. hrany se dají zabrousit do kulata

19

tak dnes jsem otestoval na závodech...

A co ty expa, fungujou ti?

Michal Nováček - RC.305

20

nevím funguje mi vše naprosto v pořádku, nevšiml jsem si že by něco nefungovalo a to i kolega, který má spectruma za 5 tisíc, když jsme si na pár minut vysílačky vyměnili řídilo se mu auto s mojí vysílačkou také dobře

21

Tak hlásim další kus (tentokrát Eurgle) na kterém ta expa nejdou. Tady asi výrobci musela utéct nějáká celá série nepovedenejch kusů (u mnou zjištěných kusů s výrobním číslem H295130 a H317721. Tipuju že to bude záležitost asi novějších kusů (vyšší číslo).

22

dnes me prisla H317477, tak jsem zvedavej ... hmm

23

takze FlySky serie H268933 to samy

24

Ahoj. tak dneska mi konečně dorazila vysilajda ježišek se o tyden zpozdil a to jsem ji objednaval koncem řijna. Potřeboval bych poradit jak sparovat přijimč s vysilačkou nedostal sem k tomu žadny navod. zkoušel jsem připojit přijimač na kanal 1 a tu smyčku na kanal 3 a nic se neděje dioda na přijimači jen blika.

HPI Baja 5b ss 30.5ccm//FG Alfa Aomeo/ Summit 1:8\Slash 2wd brushless/Venom Creeper/Cen Me 16 mt/Vendetta st/mini-z mr02/Micro baja/Turnigy Accucel 8/Fs Gt3b/Spektrum Dx3s
Bylo:HPI Baja 5b RTR/Hobao MT 1:8/Savage/FG Marder/

25

Tak už sem tu vysilajdu rozjel chyba byla v tom že jsem při zapnuti vysilačky nedžel tlačitko. Model vysilačky mam H309372. Expo mi funguje. Takže velka spokojenost.

HPI Baja 5b ss 30.5ccm//FG Alfa Aomeo/ Summit 1:8\Slash 2wd brushless/Venom Creeper/Cen Me 16 mt/Vendetta st/mini-z mr02/Micro baja/Turnigy Accucel 8/Fs Gt3b/Spektrum Dx3s
Bylo:HPI Baja 5b RTR/Hobao MT 1:8/Savage/FG Marder/