1

Téma: Mazání a čištění plastů a všeho ostatního (TF2, GT85, WD 40 a ost.)

Zdravim, chci se zeptat jestli se da pouzit olej WD 40 na cisteni plastu a kovu u RC modelu, nebude se na to potom chytat necistota? smile Nebo co pouzivate na cisteni? Koukal sem a vetsinou po zavodech maj lidi ty auta tak cisty jako kdyby ho zrovna prinesli z e-shopu. big_smile

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

2

Re: Mazání a čištění plastů a všeho ostatního (TF2, GT85, WD 40 a ost.)

vdečko jenamazní ne čištění. a na modely je nevhodne...

3

Já používám WD40 tak, že ho trochu stříknu na zubní kartáček a čistím. Plasty jsou pak jako nové. Stačí jen přetřít hadříkem. Pak ti to i chrání před vlhkostí. Jiný problém je, že to strašne vysušuje ruce a kůže praská až do krve. Doporučuji chirurgické rukavice při takové práci.

4

počkat, počkat, wdečkem se čistí?? tak to jsem ještě neslyšel....

5

Aspon to pisou ze i cisti.

Má lepší vlastnosti než běžná lehká maziva, penetrační oleje, antikorozní přípravky, přípravky na vytěsnění vlhkosti, čištění kovů, silikonové spreje a řadu dalších. Má univerzální použití jak v průmyslu tak domácnosti. Maže, povoluje, čistí, chrání proti korozi a vytěsňuje vodu.

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

6

tak to bych nikdy neřek, no zase sem o něco chytřejší:D

7

WDčko už moc nepoužívám nakonzervoval sem před pár roky model i vzduchovku na zimu a na jaro rezavé jak liška!
Na plasty mléko s tím vikingem na čistění interiérů aut.Na ostatní silikonový sprej a suchý teflonový sprej je drahý jako prase ale dobrý po uschnutí nechává kluzký suchý film. k dostání  v kolárně.

od 6,2008 E-revo

8

muf10 napsal:

WDčko už moc nepoužívám nakonzervoval sem před pár roky model i vzduchovku na zimu a na jaro rezavé jak liška!
Na plasty mléko s tím vikingem na čistění interiérů aut.Na ostatní silikonový sprej a suchý teflonový sprej je drahý jako prase ale dobrý po uschnutí nechává kluzký suchý film. k dostání  v kolárně.

Tak to je divný protože WD-40 se běžně používá na povýrobní konzervaci kovových části. Po obrobení se díl namočí do lázně s wdčkem a vše je OK.

9

WeDečko už dlouho NE - prostě to nefunguje ......... zklamali mě konzervační účinky jak venku tak uvnitř (doma 24 stupňů)  v RC motoru mi orezli ložiska během uložení modelu mimo sezonu (doma). Jednou jsem nastříkal horní desku a nože hoblovky kterou jsem uložil na garáži a po dvo měsících ...... hrůza mad . Proto raději konzervuju různými oleji , ale chci koupit něco opravdu konzervačního a zaručeného , ale CO ? hmm

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

10

No já taky nejsem příznivec WDčka. Nejčastěji používám teflonovej polosuchej TF2, někdy i GT85.
Docela bych zkusil i "prý suprový"  suchý mazadlo Loctite 8191 na kov a 8192 na plasty. Ale ta cena....
Ovšem pokud číňan dělá adekvát, tak sem s ním. Používám pojišťováky na závity z HKingu a fakt si nestěžuju - a cena oproti značkovému zanedbatelná.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

11

Protože jsem Čech  lol  a snažím se kupovat české věci a také už jsem si od nich nějakou chemii koupil a byl jsem spokojen zkusím zase něco od této firmy : http://www.panoil.cz/oleje-c7#products

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

12

Potřebuju jaksi doplnit zásoby mazadel, máte někdo zkušenosti s těmi kousky od Panoilu?
Luky už je máš ?

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage

13

Co přesně potřebuješ ?

14

určitě něco suchýcho na fluxe a možná něco uvolňovacího na doma, plus něco na jemnou mechaníku a asi i silikońák.

15

Od Panoilu jsem chemii kupoval a myslim že s jejich výrobky chybu neuděláš.

16

Tak ja taky neco pridam stimhle strikam motorku,jezdim motokross a masina po umyti jak nova,taktež strikam rc model a pneumatiky na aute bomba,plasty jsou jak nove a nakonzervovane muzu doporucit,
http://www.nako.cz/3027-motip-silikonov … 400ml.html
kdyby nekdo chtel prodavam za 60 kč kus.

17

Jo , to funguje , ale je to "jen" řídký silikonový olej.  Tím nemyslím , že je špatný , ale že je to běžný přípravek. Ale za 60,- to je výzva , nemít takové zásoby , nepřemýšlel bych. Tos vykradl "Spolanu" ?   lol

18

skousels ho pekne se rozprasi a odpari a nakonzervuje.bezny pripravek ktery splnuje to o cem se tu bavite big_smile ne nevykradl muzu ho mit kolik chcu tongue

19

ááá chápu ty jsi z Brna a tam je úplně náhodou Motip wink

Abych řekl pravdu , tak se silikonovým olejem jsem ještě konzervovat nezkoušel , ale leštil jsem s tim auta před prodejem (myslím auta 1:1) .... interiéry , nárazníky , pneu ......... a to bylo super

20

nejsem z brna tongue  tak to skus je to v pohode jezdil jsem s buggy v desti kdybych to stim nestrikl tak jsou poloosy rezave a vsechno co je s kovu.ja si nestezuju zatim jsem spokojeny a mozna jeste vic kdyz je to zadarmo lol

21

Na rychlé odbahnění používám kompresor a odmašťovač. Více informací a postupu zde: http://www.rc333.cz/?p=2555 smile

www.rc333.cz
HPI Baja 5B SS + HPI Blitz + Durango DESC210R + Asso SC10.2
Bylo: Losi 8ight-T 2.0, Firestorm, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, Tamka TT-01 a CC-01.

22

Zdar chlapi a co vyzkoušet toto? Podle mne by to mělo fungovat perfektně. Zjišťoval jsem cenu a je jednotná 339,-

http://www.nanoprotech.cz/novinky/napsa … revue.html

Naposledy upravil: 1viper1 (05. 02. 2015 21:14:32)

TLR 22 SCT 2.0 + Serpent Cobra 1:8 Buggy + HSP Troian 1:16 + LCRacing sand buggy 1:14 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10 - můj první .. a poslední, dále pak SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short