26

Re: Nákupy mimo EU

No parada. Takze v tuhle chvili uz posta vola na Telecom a meni si cisla zpet na tajna... big_smile

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

27

No borec mi za dve hodky volal zpatky info o mým balíku. Teda že ho měsíc po odeslání ještě nemaj. Takový jednání jsem ale u podobnýho podniku nikdy nezažil.

Naposledy upravil: pavelcivka (06. 12. 2011 17:31:31)

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

28

Já to nechápu...brácha si nedávno objednal čtečku Kindle z USA na Amazonu a přišla za necelých 5 dní od data objednání což nechápu. A navíc ta věc stála v přepočtu asi 3 tisíce korun a DPH neplatil prostě rovnou to přijelo autem od UPC na žádný celnici to nikde nebylo a tak. Vysvětlí mi to někdo? smile

E-revo  Brushless, spectrum DX 3.0, RPM a Integy tuning / http://zillo.rajce.idnes.cz/e-revo a http://zillo.rajce.idnes.cz/E-revo_BL/

29

celnici nekontroluji vsechny baliky

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

30

Celníci kontrolují všechny balíky, přesněji průvodní papíry k nim. Takže pokud to v papírech nebylo označené jako nové zboží, nebo nebyla udaná cena, mohlo to projít bez povšimnutí.

Přátelé vracím se na můj původní nick Dovi

31

Mě také kindle přišel bez dph, a nedávno jsem kamarádovi objednával hodinky z číny, za cca 4000kč a přišlo to asi za 4 dni (nebylo posilane přes EMS) a také bez dph

32

popík napsal:

Já to nechápu...brácha si nedávno objednal čtečku Kindle z USA na Amazonu a přišla za necelých 5 dní od data objednání což nechápu. A navíc ta věc stála v přepočtu asi 3 tisíce korun a DPH neplatil prostě rovnou to přijelo autem od UPC na žádný celnici to nikde nebylo a tak. Vysvětlí mi to někdo? smile

před pár dny jsem jenom letmo přelétl jejich nabídku, co mi přišla, ale myslím, že DPH je již v ceně, platí to Amazon za tebe. Jinak obecně, celník není blbec, např. u zboží z HK lze před platbou určit deklarovanou cenu, když se snížení nepřežene, tak to projde. A zbytek, pouze myslím náhoda

Venom Creeper, EzRun 32 Brushless, Traxxas e-Revo VXL brushless

33

Aha..tak to jo dííky za vysvětlení ;-)

E-revo  Brushless, spectrum DX 3.0, RPM a Integy tuning / http://zillo.rajce.idnes.cz/e-revo a http://zillo.rajce.idnes.cz/E-revo_BL/

34

z HK musíš se dostat pod 20 eur s poštou jinak budou chtít zaplacené faktury a máš po ….. tongue takže dej tam 10% deklaraci a balík si cestuje v poho lol

35

To zdaleka neni pravda. U vsech poslednich baliku z HK po mne celnici chteli doklad o zaplaceni i objednavku a bylo jim uplne jedno, co bylo napsany na deklaraci. Porad je to o tom, kdo dostane balik do ruky a jak se vyspi...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL

36

aha tak asi to bude náhodou big_smile která směna úřaduje lol lol lol

37

ano, musíš snížit cenu tak aby prošla, ale snížit zboží za 100 US na 25 US, to právě z toho celníka blbce můžeš udělat, myslím, že ceny znají lépe jak kdokoliv jiný. Pak dokladuješ účty z Paypalu. Naopak je ale možné platit třeba u HK z kreditu, ten tam může být  třeba ze zrušené položky. Pak je zboží za 0 US a je tam jenom doprava.  Když to naopak přetáhneš o pár dolarů, tak jim to za ty papíry nestojí. Známému prošlo zboží deklarované za 150 US, ale to je právě asi ta náhoda

Venom Creeper, EzRun 32 Brushless, Traxxas e-Revo VXL brushless

38

vasylp napsal:

z HK musíš se dostat pod 20 eur s poštou jinak budou chtít zaplacené faktury a máš po ….. tongue takže dej tam 10% deklaraci a balík si cestuje v poho lol

Cena 20 eur/ 30usd je bez pošty... Při nákupu z HK přes kredit to většinou vyjde, resp. mně to vždy prošlo.

39

Jinak rada nekoho, koho uz to prestalo bavit... ja fakt nemam problem platit realny DPH, prijde mi to fer.. ale abych u baliku, kterej stal sest stovek, postovny bylo dvacet korun, zaplatil cesky poste za to, ze se podivali na fakturu a spocitali si 600*0,2 naprosto nepochopitelnej poplatek 200,- na to uz nervy fakt nemam.

takze vsechno jde bude DHL / UPS ktery maj svoje celnice, ktery fungujou normalne a nebo chodej baliky na slovensko. Tam mi je kamos za obcasnou lahev rumu skladuje a kdyz sem nekdo jede, tak mi to doveze.

nejlepsi reseni je czebay ktera vam to prebali a posle fedexem... vynda faktury a fedex to neresi. Vrele doporucuju. Problem toho vseho je, ze to trva dlouho.

proste dobry den jsme ceska posta, vas balik u nas stoji mesic a nemuzete s tim udelat nic, takze nam zaplatte to same co jste zaplatili na postovnem za to ze jsme to u  nas mesic zdzeli a ano, nemuzete s tim delat take nic.

MUZU pouziju vasi konkurenci...

40

Já mám v poslední době s poštou dobré zkušenosti. balíky do 42USD chodí do 10 dnů bez cla a dph.... za poslední 2 měsíce asi 4 balíky.

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

41

zakon v EU odporuca krajnam aby vyberali dan a clo za tovar mimo EU
unas je dan od 22€ a clo od 150€
skusenosti:
colnici - pokial to ide postou tak baliky do 1 az 1,5kg colnikov moc nezaujimaju, ak to ide UPS, DHL atd, zaujimaju sa o vsetky baliky a je uplne jedno kolko maju kg a aka je na nich cena
baliky z usa: zakon v usa hovori, ze obchodnik ktory posiela tovar mimo USA musi mat na krabici uvedenu spravnu cenu, ak nie porusuje zakon
baliky v ciny: prevazna vacsina obchodikov ti na krabicu napise nizsiu cenu ako je realna a ak je balik lahky, colnikov to nezaujima
a co je najdolezitejsie, colnik ti moze vyrubit clo a dan na akykolvek tovar ktory prichadza mimo EU - a vobec ho nemusi zaujimat tebou deklarovana cena - on ma na to svoje tabulky a zaklade nich ti vyrubi colny dlh
mne osobne na colnici balik este nestal - vacsina objednavok bola do 50€, ale objednaval som aj 230€ z japonska (utorok som objednal, piatok prisiel - cez EMS) a clo ani dph som neplatil
moje odporucanie je objednavat baliky ktore maju menej ako kilo a su posielane obyc. postou - takych hodi strasne vela a conici nemaju cas a ani energiu aby ich vsetky kontrolovali
vo vseobecnosti hlavne je to o tom aku ma colnik naladu big_smile

Naposledy upravil: zippi (15. 12. 2011 15:13:59)

TeamLosi MLST 1/18 Raminator (LOSB0219), HK-GT3B
HXT 2435 (370S) 4400kv, Turnigy Brushless ESC 18A

42

To je zajímavá informace, nechat si to poslat obyč, protože jich je hafo. Mám v plánu ze statů objednat 3 hliníkový díly A to by nemuselo být moc těžký!

Team Durango DESC410 V2 PRO a DJI Phantom F302
Quadcopter, České Silnice, youtube

43

Chlapci 23.10. zaplaceno Paypalem, 25.10. odesláno a dnes pošta o ničem neví. Teď jsem se dočet že do 45 dnů po zaplacení můžu vytvořit spor a to je už po. Takže jsem v perdeli nebo je ještě nějaká cesta?

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

44

No kamarade... Nechci ti kazit svatky, ale si presne tam, kde rikas. Spor musis zalozit do 45 dnu, pak uz je to passe. Ale jestli te to potesi, ja uz to taky jednou takhle prosvihl...

45

Před měsícem jsem na to myslel každej den ale pak mi to nějak vypadlo z lebky. 118$ fuč roll Zkusim jim napsat jestli by se na to nekoukli u nich.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

46

Tak jsem objevil problem. Vsecky predchozi objednavky na Amainu OK a u posledni chybi v dorucovaci adrese primeni, takze to pujde snadno vyreklamovat.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

47

ked chcem niečo objednat s hobbykingu kolko vídú všetký poplatky?..neviem tu nájst presne odpoved na moju otázku,preto s apýtám:)

Mta-4 S28 , dx3e
Savage X 4,6 štvrokolka, servo sanwa ERG-VZ horne ramená GPM smile
Bolo: Final monster :-)

48

postovne je podle vahy
nternational Air Mail ($40 limit) 0 - 100gr                $2.99
International (Registered) Air Mail 0 - 100g             $3.99
International (Registered) Air Mail 101-200g            $5.99
International (Registered) Air Mail 201-300g            $6.99
International (Registered) Air Mail 301-500g            $9.99
International (Registered) Air Mail 501-750g            $14.99
International (Registered) Air Mail 751g - 1kg          $17.95
International (Registered) Air Mail 1.5kg                  $23.59
a pak si k celkove cene i s postou pripocitej myslim 20% ceny a 100kc postovneho pokud ti to na celnici vyhmatnou

Naposledy upravil: jencek7 (29. 12. 2011 22:45:44)

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

49

fuhaa... oplatí sa odtial vôbec kupovať?..ved ked to počitám , plus to prevedu asi na eurá, to bude celkom dost

Mta-4 S28 , dx3e
Savage X 4,6 štvrokolka, servo sanwa ERG-VZ horne ramená GPM smile
Bolo: Final monster :-)

50

Tak se koukni, kolik to stoji u nas, pokud to vubec u nas sezenes... A pak ti bude hned jasny, ze se to porad vyplati... wink