51

Re: Nákupy mimo EU

Na eur nic nepřeváděj, platís systémem pay pal rovnou z účtu v dolarech, ono si to už zbytek přepočítá.

Je spíš kolikrát sranda vidět, za kolik se ty věci prodávaj, rebrandovaný. Moje nejoblíbenější odvětví jsou vysílačky, kde na HK se prodávají třeba 15 nebo 25usd a v UK tj. 50gbp... + u obojího pošta samozřejmě big_smile

52

Bohužel při současné ceně za dolar, se to u dost věcí vyplácet asi přestává sad

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

53

A taky nezapomenout na to, že PayPal si tam přihodí ke kurzu ještě asi 50halířků, takže při součas. kurzu 20.1 nebo kolik je prostě lepší orientačně počítat 21, aby pak člověk nebyl nemile přakvepenej, když to bude levnější, tak to je vždycky gut smile

54

myslim predvcerejsky sem objednaval pavlosovi nejake drobnosti z liquidu a kurz na paypalu byl 18,40kc  za dolar

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

55

tomu se mi nějak nechce věřit wink vždy je kurz paypalu jak píše Jelass cca +50hal nad středovým kurzem ČNB

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

56

ja jsem včera bral nějake věci z hobbykingu, platim v dolarech a převádí se mi to až na účtě (u české spořitelny) a kurz byl asi 19,7Kč za dolar

57

prosel jsem jeste email ,tak si musely zbyvajici penize pripocist az pozdej kdyz jsem objednal byla tam jinsi castka podle toho jsem pocital kurz takze podle emailu je kurz 20,60 +-

58

Za jak dlouho se dozvím, že mi zásilku drží celníci. Z USA byla odesílána 13.12.2011 a do současnosti jsem balík (cca 30USD)ještě neobdržel, přitom balík objednaný o pár dní později už mám týden doma. Poslední zpráva od USPS je "Processed through USPS Sort Facility, December 15, 2011, 11:57 pm, LOS ANGELES, CA 90009". Zatím mi vše šlo mimo clo a do týdny to bylo doma, tak nevím jak dlouho mám čekat, abych náhodou neprošvihl případná spor s poštou o případné ztrátě zásilky.

HPI E-Firestorm, Dualsky XC 800tf, Dualsky Z5 9,5 G2

59

Čím si posílal ?

60

No koukal jsem na ceny víše zmínovaných obchodů a musim říct že na eBay to seženu všechno levněji a v dost případech je pošta zdarma. Nakupuju poměrně dost a většinou se dohodnu že mi to pošlou jako "gift" a taky se dá využít kombinovaný poštovný. S celníkama jsem problém nikdy neměl teda jednou jo ale to byl objektiv za 800euro roll

Naposledy upravil: Petr V8 (30. 12. 2011 23:38:47)

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

61

Calypso napsal:

Čím si posílal ?

Air Mail. Už jsem našel telefon na Českou poštu tel. 800 177 889, kde mi zjistí, zda balík už je v ČR, přestože ten Air Mail není na území ČR sledovaná zásilka. Podle toho co řeknou uvidím.

62

Vcera dalsi objednavka z HK, kurz 20,50. Kde jsou ty casy, kdy jsem nakupovali s dolarem za 17Kc. No ale i tak se mi to stale vyplati...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

63

na paypal pozor, su tam dve moznosti ako platit
obchodnik si pyta USD a v paypal mas dve moznosti:
1. paypal ti prevedie USD na CZK (alebo EUR na slovensku) ICH kurzom, ktory je vzdy horsi ako maju nase banky a tebe sa z karty nestrhnu dolare ale tvoja domaca mena
2. paypal ti z karty ztrhne menu ktorou platis (USD EUR CZK GPB) a banka/kartova spolocnost ti to potom prepocita na tvoj domaci kurz - je to to iste ako keby som siel do zahranicia a tam platil svojou kartou

pri potvrdzovani platby na stranke paypal si to mozes vybrat, alebo sa to da zmenit v preferenciach priamo v tvojom paypal ucte

TeamLosi MLST 1/18 Raminator (LOSB0219), HK-GT3B
HXT 2435 (370S) 4400kv, Turnigy Brushless ESC 18A

64

je mozne ze kdyz obednam z ebay od nekoho z honk kongu a ten mi posle balik pres DHL nebudu platit celni poplatky, jestli to jde nejak pres celnici nebo primo ke me?

65

Ja sem z Hong Kongu ojdednával a vezlo mi to DHL a celníci mi na to skrouhly sad \což bylo nemilé páč se jednalo o objektiv za 850eur ale i tak jsem ušetřil oproti ČR

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

66

uz me dosel od prodejce ujasnujici email takze tim docily asi snizenim hodnoty baliku pokud jsem to dobre prelozil

67

22/12 jsem z Liquidrc objednal kovovy kardany na malyho revika za 60 kolacu. Dneska jsem je nasel ve schrance, na deklaraci bylo napsano 18,80USD. Ale po kaslti, kterou jsem objednal 5/12, neni vidu ani slechu... sad

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL

68

Snad se válí na poště... :testpo:

69

vrkal napsal:
Calypso napsal:

Čím si posílal ?

Air Mail. Už jsem našel telefon na Českou poštu tel. 800 177 889, kde mi zjistí, zda balík už je v ČR, přestože ten Air Mail není na území ČR sledovaná zásilka. Podle toho co řeknou uvidím.

Hehe, promiň, já na tebe uplně zapomněl. No s airmailem to bude těžký, pokud si objendával z amainu, tak s nima mám zatím dost dobrou zkušenost, a to tu že se mi ztratil balík za nějakých 630 dolarů a do myslím 11 dnů jsem měl peníze zpátky, amain má dokonce i live support... připojíš se na IRCčko, přidělí ti operátorku a na všechno mi hned a docela rozsahle odpověděli, ale já posílal expressem... Právě jsem měl taky jako poslední "Processed through USPS sort ... " a pak už nic... Zkoukni tabulky jak je to u těch airmailů, myslím že spor u tehle služby mužeš vyvolat za 30 nebo snad až 60dní, ale je potřeba si to hlídat abych so neprošvihl ! Já u toho expressu sem mohl hodit spor už za 10 dní myslím... Každopadně mužu poradit jak s dohadováním s obchodem, tak s papiry a tak s pozdějšimi starostmi na celnici kvuli rozdilnym fakturam. Doufam ze to nebude potřeba a balík ti dojde, ale kdyby, klidně napiš PM. tongue

70

už je to vyřešeno, zavolal jsem na to číslo, operátorka řekla, že žádný můj balík  zatím nemají, ani podle jména, ani podle čísla. Přišel jsem ale domů a tam dopis od české pošty, že mám zásilku na celnici.....:D je dobré, že u jedné organizace pravá ruka neví co dělá levá...:cool:

71

Tak přátelé, dneska mi kamarád řekl, že ebay zavedl při nákupu up 50usd 30% nějakej super fee pro ebay. Jelikož tam nemám sám účet a nemohu si to ověřit, tak s ptám, co je na tom pravdy? :red:

Díky

72

Já bych se chtěl taky zeptat někoho, kdo má zkušenost se zasíláním zboží do Polska. Kolik je při nákupu přes někoho známého do polska max možná cena zásilky bez clení? Díky za odpověď.

E-Revo - Xerun 150A+SD4274 2200KV Combo, Sanwa MX3-X

73

Myslím, že ebay nic takového nezavádí, nic mi neposlali emailem, nic jsem nenašel ani na stránkách ebay.com...

74

TAk mi balíček z Amainu chytli na celní poště. Co je lepší, nechat poště plnou moc nebo si pro to hned dojet? Děkuji za rychlou odpověď. Případně co si vzít s sebou?

Team Durango DESC410 V2 PRO a DJI Phantom F302
Quadcopter, České Silnice, youtube

75

Pokud mas moznost, tak rozhodne jed sam. Ceska posta to muze mit na stole taky mesic a jeste si za to rekne prachy! Sebou pro jistotu kopii objednavky, cislo baliku a screen z Paypalu o zaplaceni.
Pokud nemas moznost (jako ja ze Sokolova), sepisu plnou moc a poprosim kamarada o vyzvednuti.