26

Re: Stavba 1/8 Elektro monster

tohle bude hezká mašinka...

27

Jak prázdniny rychle utíkají, sem nic moc novýho neudělal :-D
Už mám převodovku a motor z aku, akorát mě zklamaly plastový převody a že není moc reálné s ní udělat pohon 4x4 :-( ...(
Dále jsem vykuchal differenciál z maxxe (zkoušel sem mu nechat pohon na předek a je to sranda jak to pořád hrabe :-D .. ale teď už je z něj zadokolka)
takže když vše dobře půjde, mohl bych se v nejbližších dnech pohnout kupředu ;-)

E-Maxx 16,8V NiMH. titan 775. TQ 2,4Ghz.

28

Tak ako si pokročil zo stavbou? Ja som ho už skoro dokončil už len nove gumi, servo a nejakú spratnejšiu baterku. Testovacie jazdy dopadli dobre až na tie zadne gumi.

Tu je zopár nových foto
http://foxo66.rajce.idnes.cz/Vyroba_cra … 121917.jpg

Naposledy upravil: Knoly (13. 09. 2012 19:57:07)

Mám: Xray XT8,    FlySky-GT3C, Raytronic C14,    (losi raminator na predaj)
Bolo: himoto emxt-1, HPI firestorm flux, Savage flux XL
http://foxo66.rajce.idnes.cz/

29

No já zatím nic moc :-D  momentálně si hlédám práci jak jen to jde a dělal jsem na velkém autě a na motorce, na modelařinu nějak nezbývá čas. :-/
tvoje vypadá pěkně, i že bude vše dobře fungovat ;-)  u mě to je těžší o to, že chci použít co nejméně origo dílů, a tak sháním materiál a nástroje na výrobu, no a samozřejmě peníze, který bez práce nemám :-D

30

No ja tiež tak skoro nekúpim tie gumi lebo potrebujem dať dajaké € do biku. A origo dieli som použil iba prevodovku a nápravy všetko ostatne je ručná práca big_smile Keď budú gumi hodím aj dajaké videjko ale to si asi ešte počkám.

Naposledy upravil: Knoly (13. 09. 2012 23:53:30)

31

tak to jo :-D ... já chci vyrobit doma i nápravy ;-)  a právě nevim jestli zvládnu udělat i poloosy a nebo jestli mám vyrobit takový rozměr náprav aby tam šli origo poloosy.. a to mě taky celkem zdržuje :-/

32

Poloosi aj kardany som si spravil. Kardany sú flexibilne aby sa skracovali keď auto tlmi.

33

Sliboval sem že budu pokračovat až budou peníze, takže můžu slavnostně oznámit že už mám práci :-D  dokonce se mi otevřeli i nějaký nový možnosti na strojní vybavení a materiály,a stavba se o trochu pohla kupředu ;-)  brzo budou asi další fotky, už mám na papíře vyřešený zadní nápravy i z ložiskama, a skoro všechen materiál na ně sehnanej... ale pak přijde to těžší.. vymyslet přední nápravu, aby kola mohly zatáčet :-D ... a rohodl sem se že vyrobim i kola :-D z PVC trubky a starýho pláště z kola :-D

34

Vloudila se drobná chybička, při nákresu a vymejšlení rozměrů... nepočítal sem s hlavičkama šroubů, takže ramena nemají prostor pro pohyb :-D ... takže znovu a lépe...  akorát další zdržení

35

takže slíbené fotky jsou na rajčeti ;-)  momentálně dodělávám ramena přední nápravy a poslední nákresy "bulkheadů".
model zatím váží 1,5 Kg ale ramena ještě odlehčím nějakými výřezy. dost těžký ale nejspíš budou kola, vyrobím je totiž z PVC trubky (jak je na fotce) a zbytek z 4mm tlustého duralového? plechu :-D  je celkem tvrdý, tak se pokusím vyřezat co nejtenčí paprsky. ... fotky zde: http://wakis.rajce.idnes.cz/Stavba_RC_M … C_0043.jpg

PS:  sháním E-maxxe klidně v horším stavu, ale za rozumnou cenu ;-) kdyby měl brushless combo, byl by to ideál ;-)

36

Vypadá to dost masivně. Předpokládám, že semotný model se vším všudy bude dost těžký, že ? smile
Ale, dost i odolný wink  Možná se zeptám jako trouba, ale co do toho dáš za motor, aby tento kolos měl sílu a jel ? smile

Bylo: ECX Torment BL, FG Marder, Traxxas SLash 4x4, Serpent Cobra 811 eTruggy
Je: Toyota Hilux MEX Chassis 
http://marekrcrider.rajce.idnes.cz/

37

No budu se snažit co nejvíc odlehčovat, ale kolem 5kg bude mít asi určitě.
s motorem si taky nejsem uplně jistej :-D ... jelikož chci kupovat brushless combo do e-maxxe, tak do tohodle by mi zbyl titan 775 a regl EVX2... je to origo combo ze summita, takže s váhou by snad neměl mít problém. To se ale pozná asi až v provozu :-D ... doufám že ho hned nespálím

38

Tak to je pěkný, masivní a vypadá to že to držet bude, ale do bláta se to spíš potopí a už to nevyleze, a to tlumení, no nevim nevim... Rozhodně pokračuj a přidávej fotky! Jsem zvědavej jak to pofrčí! smile

Traxxas E-Revo 1/16 VXL 2,4 Ghz TQi
Himoto EMXT-1
                               RAJČE

39

Jojo pokračovat budu určitě,  ale toho tlumení se taky bojím :-D nejspíš až to upevnim a položim na zem,  tak se zamacknou a bude konec...  Kdyžtak seženu nějaký hodně tvrdý pružiny nebo tak něco

40

Ahoj, sleduju stavbu stále. A jak jsi na to už teď..?

Používám AtomXB 1:18 buggy

41

Zase po delší odmlce přidávám pár nových fotek (stavba jde pomalu, není moc času) smile  http://wakis.rajce.idnes.cz/Stavba_RC_M … C_0111.jpg

Je hotová přední náprava s řízením a tlumiče provizorně "přidělané" abych zjistil tvrdost... je to celkem dost měkký, asi bude třeba dát tvrdší péra, ale svojí váhu zatím unese.
Budu se snažit pokračovat trochu svižněji, ale kdo ví jak to půjde :-D

42

ahoj taky zacinam s stavbou RC modelu ale ne z kovu ale ze dreva mas zajimave fotky mohl bych se inspirovat  budou nekdy nejake nove fotky diky za odpoved

43

No stavbu jsem nevzdal, ale nějak jsem jí prozatím odložil... takže fotky určitě budou, jen nevím kdy. (pustil jsem se do komplet repasu motorky 1:1 a taky potřebuju opravit korozi na autě 1:1 ... proto jsem neměl čas  zatím mám nově udělané držáky tlumiču, silnější pružiny (ty černé na fotce neunesly váhu auta) a větší náboje zadních kol ( ty na fotce by moc lámaly poloosy při propružení ) .. no a pár věcí mám zatím jen nakreslené v AutoCADu a čekají na vyrobení (disky kol, vodní chlazení motoru, a nějaké skidplaty..) snad s tím brzo hnu :-)

44

Vodni chlazeni  u RC modelu? Ja mam vodou chlazene PC (chladic z 1.6 Felicie) a nekteri lide si mysli ze sem blazen... To mas dost odvahu nedovedu si predstavit jak to tam chces dostat. Ucinost a oduvodnenost vodniho chlazeni 1/8 modelu bude na debatu. Ale kazdopadne Ti preju hodne zdaru pri vyrobe z fotek je videt ze leta umis, a at to brzo jezdi. Uprimne se tesim na dalsi fotky z Tveho projektu.

HB D8Te: Mamba2, Leopard 4092 1480KV, Hitec HS 7955TG, Pro-Line Trencher X 3.8
Losi Micro SCT 
Dron DJI F550 NazaM V2 Taranis na ceste...          http://wormsnake.rajce.idnes.cz

45

no to chlazení byl jen takovej zajímavej nápad kterýho jsem se chytil ... podle toho co jsem zatím v CADu navrhnul, by to mohlo být reálný, ale netuším jak to bude účinný a jestli se to vůbec vyplatí... chtěl bych totiž udělat vodotěsnou schránku na elektroniku, a co je vodotěsný, je i vzduchotěsný, takže proto odpadlo chlazení vzduchem... ale tomu jestli to uskutečním dávám tak 40%

46

Martinsimanek napsal:

ahoj taky zacinam s stavbou RC modelu ale ne z kovu ale ze dreva mas zajimave fotky mohl bych se inspirovat  budou nekdy nejake nove fotky diky za odpoved

'
Tak jestli to bude monster,  tak davej fotky a info klidně do tohohle vlákna ;-) já se taky rád inspiruju a podívám na jiné projekty.  Ale myslím že že dřeva nepůjde udělat vše...  Nějaké hodně namáhané části bych z kovu udělal a nebo z jiného modelu...  Já chci např.  poloosy dělat ze železa a stejně se bojím že nevydrzej... Ocel by byla lepší, tu ale doma asi nedokážu obrobit (soustruh nemám )

47

Poloosy doporučuji udělat z pružinové ocele, která se běžně prodává v modelářských obchodech, ta vydrží vše.. Provrtat to jde kobaltovými vrtáky a konce zbrousit do kulata lze na obyčejné stojanové brusce.

48

Díky, zkusím se po tom někde podívat a začnu už snad vyrábět smile

Wormsnake: dal sem na rajče ten můj výkres, abys měl představu jak to chlazení chci udělat (nejde mi vložit screenshot, takže je to vyfocený mobilem z monitoru)
Do těch 4 menších děr přijdou šrouby kterýma se to k sobě stáhne a do těch dalších 8-mi děr (4 jsou zespodu) se našroubujou pneumatický ventily do kterých se vejde měděná trubička. z té trubičky udělám klemy mezi sousedníma dírama (6) a z posledních dvou zbylých děr natáhnu okruh přes čerpadlo (z ostřikovačů) do chladiče a zpět ;-)

http://wakis.rajce.idnes.cz/Stavba_RC_M … C_0225.jpg

49

tak jsem zase o trochu pokročil wink  koupil jsem převodovku savage a upravil jí pro použití na elektro model, nyní dělám její uchycení do rámu a uchycení diferenciálů (koupím 2x diferenciál e-maxx, summit, e-revo..můžete psát nabídky)  pomalu sháním materiál na pohonný systém a dodělávám disky.
hlavní postup je v konstrukci na PC :-D   tady na rajčeti mám svůj koncept, jak by vše mělo vypadat, a z něj tahám výrobní výkresy, takže to bude nejspíš totožné, pokud nebudou komplikace a nepřesnosti.
http://wakis.rajce.idnes.cz/Stavba_RC_M … C_0288.jpg
pak už zbývají jen táhla pro zatáčení, desku na kterou se dají baterky, a krabičku pro elektroniku. smile nakonec doladění detailů, karoserie, světla a tak.. ale než to přijde, tak už by zbytek měl být pojízdný smile

50

tak pár nových fotek... nandal jsem na karosériji většinu závaží co tam ve finále bude (převodovka, diferenciály, motor, baterky,servo...) a tlumiče to nějak nezvládají :-/ :-D ... to už na nich mám zesílené pružiny, ale pořád leží skoro na zemi ... buď přidám další 4 tlumiče a nebo musím koupit nějaký masivnější. ještě se to pokusím trochu vyladit  posunutím spodního uložení tlumičů, ale nevím jestli to pomůže, stejně to bude děsně měkký neutral  ...  jinak kola jsem si půjčil z maxxe, ty vyráběný nemám ještě hotoví.