1

Téma: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

V České republice se objevila nová značka modelů SST RACING (udájně stejný výrobce jako Himoto, Maverick, HSP Racing) Co jsem se dival na fotky a popisky tak to vypadá velice slušně za ty prachy (3990Kc) ..Nevíte někdo o tom něco? Zde je nějaké info + fotky

SPECIFIKACE: podvozek SST RACING 1:10, pohon 4x4, motor RC550, rychlost cca 35km/hod (po brushless úpravě až 70km/hod), elekronický regulátor rychlosti SST548, plně proporciální řízení, 5mm výztuha podvozku, 3mm plastové šasi, zakrytované převody, 4x olejové velké tlumiče, 4x disky kol s monster koly, silné servo s kovovými převody a tahem 9kg, volantová 2kanálová rc souprava 2.4GHz, 3kanálový příjmač 2.4GHz ve voděodolném pouzdře, síťová nabíječka pohonných baterií, pohonná dobíjecí baterie 3600Ni-Mh 7.2V, český manuál, knížečka s náhradními díly, všechny náhradní a tuningové díly dostupné po celé ČR, možnost rozsáhlého tuningu o díly z hliníku.

http://www.himoto.cz/Fotografie/Zbozi/Original/1989T2-084.jpg
http://himoto.cz/images/monster/10/SST/1989T2-084/podvozek600.jpg

Naposledy upravil: hspracing (05. 02. 2013 21:45:15)

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

2

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

No je to tak, jak to popisuješ. Za ty prachy to vypadá slušně, ale tím to končí.
Nemusíme chodit daleko, tady si přečti příspěvek z 28 ledna, který Ti snad napoví, proč jsou tyto auta tak levná.

Zdravím všechny
Potřeboval bych poradit. Na začátku prosince jsem si koupil HSP TROIAN PRO . Po druhé jízdě se ulomilo přední rameno, které jsem vyměnil a po dalších 2-3 jízdách bez žádného zapříčinění přestalo jezdit. Tak jsem ho reklamoval, poslali nový opět snad po 3 jízdách se začala poloosa na zadní nápravě protáčet a tím vytváří kovový piliny. Tak vás všechny prosím o radu, autíčko dám znovu určitě reklamovat a dohodl jsem si popřípadě výměnu za jiný i dražší model s tím že zbytek doplatím a nevím jaký. Moc prosím o váš názor, já už si nevím rady. děkuju předem

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

3

Jasne ale ty tady porovnavas jabka z hruskama...Trojan je 1:16 a toto je model 1:10 (rozmerove pry spise blize k 1:8) Navic ten Trojan PRO se stridvym motorem je fakt uz moc. Tady se bavime o autech za 4000Kc to znamena Himoto, Maverick a podobne veci. Kdyz jsem si prosel podrobny popisek, podival se na detaily fotek a porovnal to z vyse zminenym Himotem ktery ma muj mladsi braska a je snim zatim spokojen tak tento model se me zda mnohem lepsi. Uz jenom to ze to ma 9kg servo kovove prevody, motor 550, 5mm osy kol, hlinikove unasece, olejove stavitelne tlumice co maji pry v prumeru 15mm, 3mm kalene kardany, vodeodolný schranka pro prijmac (snad tam pujde narvat i regulator) atd tak se me to zda zatim vazne v pohode auto..

Libi se me hlavne to uchyceni ramen, predni a zadni tehlice ktere pusobi vazne robustne a vim ze Himoto na toto docela trpelo nez si clovek poridil tuning v hliniku
http://himoto.cz/images/monster/10/SST/1989T2-084/p08.jpg

Ale je pravda ze clovek to proste musi videt a taky to mit doma a vyzkouset ten model v delsi casovem useku..

Kazdopadne uvazujeme spolecne s brachou ze to proste vyzkousime a snad se pak podelime o zkusenosti...V nejhorsim si nase Himoto prestavime z tohoto modelu nebo se me moc libi ty kola a karoserie z HPI BULLET FLUXE:)

jackie napsal:

No je to tak, jak to popisuješ. Za ty prachy to vypadá slušně, ale tím to končí.
Nemusíme chodit daleko, tady si přečti příspěvek z 28 ledna, který Ti snad napoví, proč jsou tyto auta tak levná.

Zdravím všechny
Potřeboval bych poradit. Na začátku prosince jsem si koupil HSP TROIAN PRO . Po druhé jízdě se ulomilo přední rameno, které jsem vyměnil a po dalších 2-3 jízdách bez žádného zapříčinění přestalo jezdit. Tak jsem ho reklamoval, poslali nový opět snad po 3 jízdách se začala poloosa na zadní nápravě protáčet a tím vytváří kovový piliny. Tak vás všechny prosím o radu, autíčko dám znovu určitě reklamovat a dohodl jsem si popřípadě výměnu za jiný i dražší model s tím že zbytek doplatím a nevím jaký. Moc prosím o váš názor, já už si nevím rady. děkuju předem

Naposledy upravil: hspracing (06. 02. 2013 11:45:04)

4

Myslím že Jackie neporovnává jablka a hrušky. Problém je převším v kvalitě plastu a elektroniky. A popsané závady se týkaly zlomených ramen a elektroniky. Jen poslední závada byla kovová poloosa, o které píšeš že SST má kalené, ale není kalená poloosa jako kalená poloosa. Ten model papírově vypadá sice skvěle, ale realita bude jinde...

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

5

Koukám na to a je to plagiát Kyosho DBX/DBR jen má jinak rozložené komponenty.

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

6

Tak porovnava hlavne buggy 1:16 od jine firmy s modelem 1:10 monster od jine firmy:) Takze jabka s hruskama:)

Ale jak rikam radeji bych si pockal na to az to bude doma a clovek to muze aspon nezaujate posoudit a porovnat...Koukam ze na ceskem eshopu maji i short course, buggy a truggy od SST RACING ale zatim tam nemaji podrobny popis ani fotky tak si pockam a rozhodnu se (zatim to vyhrava ten monster)

Dovi napsal:

Myslím že Jackie neporovnává jablka a hrušky. Problém je převším v kvalitě plastu a elektroniky. A popsané závady se týkaly zlomených ramen a elektroniky. Jen poslední závada byla kovová poloosa, o které píšeš že SST má kalené, ale není kalená poloosa jako kalená poloosa. Ten model papírově vypadá sice skvěle, ale realita bude jinde...

Naposledy upravil: hspracing (06. 02. 2013 14:10:38)

7

Tak uvidiš. Se stejnoměrným motorem nebude tak namáhany a třeba překvapí. Ja si třeba jen tak pro srandu koupil Duratrax DT za 114 dolarů a naprostá spokojenost i se střidavým kombem.

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

8

Než něco takovýho tak koukni na modelbazar. Za 4 tam už něco určitě bude. Hlavní je aby bylo možno koupit náhradní díly!!! Stačí jedno ložisko který má atypický rozměr a už si nezajezdíš...

Traxxas Summit brushless - ezrun 120A wp sc8, Losi Highroller 1/10 brushless, Ken Block 1/16 brushless

9

Na to sem taky koukal...
Myslim, že dobrý, asi si to na 90% budu kupovat smile
Moc se mi líbí, fakt dobrý a není tak drahý....

10

Ty nahradni dily jdou bez problemu koupit u nas v cr (jsou skladem) a prodavaji se na eschopu (ted nevim zda to sem muzu napsat)

ale můžeš, odkazy na cz shopy jso dááávno povolené wink

Blekota napsal:

Než něco takovýho tak koukni na modelbazar. Za 4 tam už něco určitě bude. Hlavní je aby bylo možno koupit náhradní díly!!! Stačí jedno ložisko který má atypický rozměr a už si nezajezdíš...

Naposledy upravil: Fik (06. 02. 2013 18:30:16)

11

Takže auto už je doma a má za sebou první jízdy. Zatím velká spokojenost. Kdyz to porovnam s brachovým Himotem 1:10 (ma monster truck s motorem 540) tak je rozmerove trosku vetsi. Rychlost obou modelu je temer srovnatelna mozna malinko zivejsi.

Ty plastové dily jsou hodne kvalitni a take kardany+osycky kol jsou v prumeru vetsi nez ma Himoto. Olejove stavitelne tlumice jsou taky v prumeru mnohem vetsi nez himoto. Jen se me stava ze kdyz ty stelovaci matky vysroubuji uplne az nahoru tak se me model hure vraci nahoru tak je musim mit sestelovane vice dole. Pak se vraci dobre. Asi bude potreba je naplnit hustsim olejem.

Motor je zde RC550, servo ma kovove prevody a ma tah 9kg, ma hlinikove unasece. Rc souprava 2.4GHz takovy zaklad s moznostmi zestelovani trimu ale bohate staci, sitova nabijecka takovy ten zaklad ktery stejnak putuje do kose:) Pohonna baterie je dodavana 3600mAh Ni-Mh coz je urcite fajn. Regulator lipolky asi neumi podle popisku ale funguje zatim tak jak ma (stejnak koupim od HPI SC-15W vodeodolny) a tento necham pro brachu do zasoby.

Chce to jeste urcite vice pojezdit aby clovek ziskal vice informaci o tomto aute a hlavne nove znacce SST RACING..Jinak dily se daji sehnat v cr.

12

Tak par postrehu.Chtel jsem puvodne Himoto prodejce mi furt vychvaloval vylepsemosti a co ma lepsi provedeni nakonec jsem podlehl.a koupil tez SST RACING  Monster + vetsi baterka a nabijecka. Balik prisel rychle druhy den. Prvnich 20 jizdy a vazny problem. jel jsem docela pomalu a jednim  kolem jsem zavadil o plot a vylomilo se spodni rameno a tim jak to bylo volne ohnul tlumic. Tato sranda opravit stala 700kc. Po tydnu cekani jsem jezdil po zahrade do osmicky zadne prekazky ani skoky.Najednou se kutali kolo. Vylomil se stred kola z disku. Prohlidl jsem si to poradne jsem zjistil ze jsou vsechny kola ve stredu popraskana. Co si o tom myslite?Stezoval jsem si prodejci a ten vramci dobrych vstahu poslal nova kola. Jeste jedna vec kdyz jedu dozadu a hned dam plny plyn nic se nedeje. Musim prestat macka a za fterinu to zase jede. Ted nevim zda je to normalni. Ma stim nekdo zkusenosti?

axial wrangler

13

Jeste jsem chcel dodat kdyz se jezdi po trave prijde mi divne to ze pri mackani plynu furt pisti neco v auticku. K moturku jsem pridal co tu nabizeji na pridelani cidlo co se da k moturku aby se neprehralo. Ale po cca 6 min je motor tak varici ze uz to pisti. Jaky pouzivate vetracek na pridavne chlazeni moturku a kam se zapojuje?

axial wrangler

14

Většinou se zapojuje do regulátoru smile

Bylo: ECX Torment BL, FG Marder, Traxxas SLash 4x4, Serpent Cobra 811 eTruggy
Je: Toyota Hilux MEX Chassis 
http://marekrcrider.rajce.idnes.cz/

15

Ale spousta reglů konektor na připojení větráku nemá. Potom se většinou zapojují do volného třetího kanálu přijímače. Pokud ho už máš obsazeny třeba osvětlením, můžeš použít Y kabelovou redukci.

16

Taky mě to napadlo, ve stejnosměrných regulátorech není vstup pro větráček. smile Tak potom do toho příjmače, to je taky řešení...

17

Jaky vetrak koupit nejlip poradite voltaz chce to asi neco vykonyho a kde konektor k regulace diky

axial wrangler

18

Model mam nekdy od února a zatim si nemuzu stezovat. Jezdima s klukama podle moznosti  (jeden ma taky monstra od SST Racing a druhy Himoto) pocasi nekolikrat tydne a jedine co jsem kupoval byl drzak kola ktery me praskl kdyz jsem v plne rychlosti narazil do obrubniku. S tema kolama je me to divne..ty kola jsou sami o sobe dost bytelna...Ty stredy muzou popraskat jen kdyz jsou dotazena velkou silou jinak fakt nevim:(

Kdyz jedes plne do predu a das hned zpatecku tak se ti divym ze nemas znicene prevody:)) Toto se fakt nema delat trpy tim cele auto. Je to neco jako jet skutecnym autem 120km/hod a pak tam dat zpatecku:)) Prodleva je tam prave proto ze je to neco jako ochrana regulatoru proti tomuto zachazeni.. Zpatecku pouzivem jako brzdeni a az bude auto zastavene tak potom muzes coufat...jinak to fakt nedelej..riskujes zniceni prevodu a mozna i regulatoru..

Piskani regulatoru behem jizdy je uplne normalni jev..stejne jako to ze je stejnosmerny motor horky...My tam mame zatim klasicky nacvakavaci vetracek....ale ted jak se otepluje tak to poresime asi pridavnym ventylator...

Marekp napsal:

Tak par postrehu.Chtel jsem puvodne Himoto prodejce mi furt vychvaloval vylepsemosti a co ma lepsi provedeni nakonec jsem podlehl.a koupil tez SST RACING  Monster + vetsi baterka a nabijecka. Balik prisel rychle druhy den. Prvnich 20 jizdy a vazny problem. jel jsem docela pomalu a jednim  kolem jsem zavadil o plot a vylomilo se spodni rameno a tim jak to bylo volne ohnul tlumic. Tato sranda opravit stala 700kc. Po tydnu cekani jsem jezdil po zahrade do osmicky zadne prekazky ani skoky.Najednou se kutali kolo. Vylomil se stred kola z disku. Prohlidl jsem si to poradne jsem zjistil ze jsou vsechny kola ve stredu popraskana. Co si o tom myslite?Stezoval jsem si prodejci a ten vramci dobrych vstahu poslal nova kola. Jeste jedna vec kdyz jedu dozadu a hned dam plny plyn nic se nedeje. Musim prestat macka a za fterinu to zase jede. Ted nevim zda je to normalni. Ma stim nekdo zkusenosti?

19

Když jedeš  plný plyn a dáš spátečku, tak je auto v režimu brzdy. smile Dokud znova nezmáčkneš spátčku, tak se nerozjede smile
Tak to mám aspoň já..

20

Ahoj ja nerikam ze to delam stou spateckou. Jen me to prekvapilo mame i jiné auto a to to nedela.Jak byresis vetrak dej vedet cos tam dal musim to poresit taky. Ty kola taky nechapu hlavne to ze jsou praskli zevnitř okolo usazeni maticky. Dnes jsem zjistil další nemilou věc . Jak mi prisli nove tlumice tak se delaji jen jedny. Ale je to blbost viz foto .Novej na predku je delší o 5mm a asi i jinak pruzi. Navíc ten novej mel na spodni casti tu kovovou kulicku tak uzkou ze se do ni nevesel sroub Sundal jsem to ztoho ohliho.
Radeji budu schanet nakyho pouzityho Traxxas summit

http://hamlet.rajce.idnes.cz/SST_MONSTE … _10_2.4GHz

axial wrangler

21

Ne ne neboj je to zcela normalni vec u rc modelu aut ze tam nejde hned narvat zpatecka aby auto hned zacalo hrabat dozadu. Vetrak jsem jeste neresil ale dival jsem se na to a zjistil jsem ze na regulatoru je primo dvoupinovy konektor (hned vedle toho cerneho dratu co vede na motor)

http://himoto.cz/images/nahradnidily/SST/10/SST548info.JPG

a nebo to muzes napojit i do prijmace (asi ten slot s oznacenim VCC)

http://himoto.cz/images/nahradnidily/SST/10/SST09505.jpg

Dival jsem se na ty fotky hlavne na ty popraskane kola:) Covece jak jsi to dotahoval?:) Vzdyt tam jde uplne videt jak je ta matice kola zarvana do toho disku kola..Jako kdyby jsi to dotahoval uplne na silu na max:) Jinak tlumice jsem dneska schvalne kontrolovat zda je predek a zadek stejne dlouhy a je to tak. Predni a zadni tlumice jsou delkove stejne. Dokonce i v tom rozkresu maji stejne katalogove cislo 09002. Nemas treba ten spodni cerny plastovy dil malo/moc zasroubovany do tlumice?

http://www.himoto.cz/Fotografie/Zbozi/Original/SST09002.jpg

Jinak ten Traxxas Summit je bomba auticko..jen me od neho odrazuje zatim vysoka cena 15tisic a taky to ze je to jen stejnosmerna verze...za ty prachy bych uz chtel stridavou verzi

Marekp napsal:

Ahoj ja nerikam ze to delam stou spateckou. Jen me to prekvapilo mame i jiné auto a to to nedela.Jak byresis vetrak dej vedet cos tam dal musim to poresit taky. Ty kola taky nechapu hlavne to ze jsou praskli zevnitř okolo usazeni maticky. Dnes jsem zjistil další nemilou věc . Jak mi prisli nove tlumice tak se delaji jen jedny. Ale je to blbost viz foto .Novej na predku je delší o 5mm a asi i jinak pruzi. Navíc ten novej mel na spodni casti tu kovovou kulicku tak uzkou ze se do ni nevesel sroub Sundal jsem to ztoho ohliho.
Radeji budu schanet nakyho pouzityho Traxxas summit

http://hamlet.rajce.idnes.cz/SST_MONSTE … _10_2.4GHz

22

Tlumice jsou stejne orig Az bude cas sundam se a poslu foro. Kola jsem dotahl rukou prez orisek  vypada to jako na krev ale při prvních 5 min se mi sami povolili takze to nebylo tak moc utehle.

axial wrangler

23

Jedinou vec co musim jeste poresit je to ze kdyz mam ty tlumice vystelovane pomoci matek az nahoru (mekke tlumeni) tak kdyz na model zatlacim rukou tak aby se podvozek dotknul zeme tak se me model velice tezko vraci zpet na horu. Samozrejme kdyz mam ty matky na tlumicu zasrubovane az dole tak se to vraciv pohode....Nevite co by pomohlo? treba vymena oleje v tlumicich...ted nevim zda hustci nebo ridci...

Naposledy upravil: hspracing (01. 05. 2013 12:48:46)

24

Pomohl by ridci olej v tlumicich ale to si nejdriv musis zistit jaky olej tam je z vyroby nabo jaky si tam naposled dal. Do tlumicu se dava silikonovy alej u ktereho se udava jeho hustota, ta se udava ve trech jednotkach uz si nepamatuju jejich nazvy.

Stahni si tenhle program je velmi uzitecny v mnoha vecech umi treba prave prepocitavat ty jednotky hustoty oleje.
http://www.calcrc.com/downcz.htm

PS:
Prilis mekke auto se ti muze prevracet v zatackach...

HB D8Te: Mamba2, Leopard 4092 1480KV, Hitec HS 7955TG, Pro-Line Trencher X 3.8
Losi Micro SCT 
Dron DJI F550 NazaM V2 Taranis na ceste...          http://wormsnake.rajce.idnes.cz

25

Panejo ted koukam ze uz existuje i verze se stridavym pohonem..No skoda ze jsem jeste nepockal a nekoupil ho rovnou vypada celkem zajiave:

http://himoto.cz/images/monster/10/SST/1989-087/1989-087.jpg

SPECIFIKACE: podvozek SST RACING 1:10, pohon 4x4, střídavý brushless motor 3000KV 13T, střídavý brushless regulátor EZRUN 45A, rychlost až 70km/hod, 2x hliníkové držáky tlumičů o tloušce 4mm, 3mm pevné plastové šasi, 5mm výztuha podvozku, 4x hliníkové stavitelné olejové tlumiče, 4x hliníkové unašeče kol, 3mm ocelové kardany, zakrytované převody, plně proporciální řízení, 4x monster kola, silné servo s kovovými převody a tahem 9kg, volantová 2kanálová rc souprava 2.4GHz, 3kanálový příjmač 2.4GHz ve voděodolném pouzdře, nabíječka, pohonná baterie 3000Ni-Mh 7.2V, český manuál, knížečka s náhradními díly, všechny díly dostupné po celé ČR

http://himoto.cz/images/monster/10/SST/1989-087/podvozek.jpg