1

Téma: Výběr žhavící svíčky

Koupil jsem si svuj prvni model se spalovakem, zatím mám skušenosti jen s elektro, je to bazar s motorem FORCE, dle původního majitele obsah 4,2, což se mi nepozdává, neboť takový internerový vyhledávač nezašel. Nicméně chtěl bych si pořídit náhtadní svíčku, teď je tam svíčka s označením 3 a dál nic, teď to jede dle mého pocitu dobře, pořídit na léto svičku 4 a 6, nebo počkat až podle toho jak se bude motor chovat?, jaký výrobce ja dobrý za rozumnou cenu a jakým se vyhnout? Taky by mně zajímalo, jestli je nějak dáno u kterých motorů se používá standardní závit na svíčku a u kterých turbo? Je to dáno výrobcem, že každý si drži to svoje, nebo pro větší výkony a obsahy se používá turbo, nebo je turbo proste novější věc s vesměs všechne nové motory mají turbo svíčky?

2

Re: Výběr žhavící svíčky

Co je to za model ? Svíčky si vyber třeba tady a výrobce neřeš   http://www.mipacar.cz/svicky-a116?page=1   Na té tvojí svíčce není u té trojky třeba R nebo A  ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Na léto určitě studenější. Jinak samozřejmě záleží na konstrukci motoru,zda Turbo,nebo standartní. Turbo těsní dole o kuželové sedlo,standart má těsnění.

Losi 8IGHT, Motor Alpha, stanice Futaba 3PK, Personál 5551213, A na hraní Axial SCX 10 smile,

4

ahoj je mozny ze mi muj motor na truggy 4,2 obsah zere svicky s oznacenim 4 po deseti min takze jedna nadrzka(uz dve svicky) a svicku s oznacenim 5 uz mam vyjeto 5 nadrzek cca a stale v poho yikes (mam taky svuj nitrospalovak cerstve) a to jezdim cca kolem 8 vecer coz jsem si myslel ze teplota bude optimal na 4. Premejslim ze zkusim svicku s oznacenim 6 co myslite?? jo a mam svicky od LRP s oznacenim R4 a R5, pouzivam palivo rapicon s obsahem 16 procent nitra,ale asi to puvodne jezdilo na klasiku bez nitra pac jsem toho dostal k tomu  cca 2 litry ale lejt se mi to tam nechce. a jeste jedna vecicka jedna svicka mi na zhavitku sviti ale  v modelu to natocim a po vytazeni zhaveni to zdechne sad....... to nechapu

Naposledy upravil: shoooty (25. 04. 2013 06:33:57)

1:6 buggy carson gas attack ........1:8 truggy robbe big boss
http://shoooty.rajce.idnes.cz/

5

Marek-TAMIYA Plasma Edge napsal:

Koupil jsem si svuj prvni model se spalovakem, zatím mám skušenosti jen s elektro, je to bazar s motorem FORCE, dle původního majitele obsah 4,2, což se mi nepozdává, neboť takový internerový vyhledávač nezašel. Nicméně chtěl bych si pořídit náhtadní svíčku, teď je tam svíčka s označením 3 a dál nic, teď to jede dle mého pocitu dobře, pořídit na léto svičku 4 a 6, nebo počkat až podle toho jak se bude motor chovat?, jaký výrobce ja dobrý za rozumnou cenu a jakým se vyhnout? Taky by mně zajímalo, jestli je nějak dáno u kterých motorů se používá standardní závit na svíčku a u kterých turbo? Je to dáno výrobcem, že každý si drži to svoje, nebo pro větší výkony a obsahy se používá turbo, nebo je turbo proste novější věc s vesměs všechne nové motory mají turbo svíčky?

Svíčku můžeš koupit od jakéhokoliv výrobce. Nejde plošně říci, který výrobce je lepší nebo horší. V teplém počasí je ideální 6. Turbo svíčky se používají v lepších, spíše závodních motorech.

shoooty napsal:

ahoj je mozny ze mi muj motor na truggy 4,2 obsah zere svicky s oznacenim 4 po deseti min takze jedna nadrzka(uz dve svicky) a svicku s oznacenim 5 uz mam vyjeto 5 nadrzek cca a stale v poho  (mam taky svuj nitrospalovak cerstve) a to jezdim cca kolem 8 vecer coz jsem si myslel ze teplota bude optimal na 4. Premejslim ze zkusim svicku s oznacenim 6 co myslite?? jo a mam svicky od LRP s oznacenim R4 a R5, pouzivam palivo rapicon s obsahem 16 procent nitra,ale asi to puvodne jezdilo na klasiku bez nitra pac jsem toho dostal k tomu  cca 2 litry ale lejt se mi to tam nechce. a jeste jedna vecicka jedna svicka mi na zhavitku sviti ale  v modelu to natocim a po vytazeni zhaveni to zdechne ....... to nechapu

Zpravidla platí, že motor, který "žere" svíčky, je po smrti, ale není to pravidlem. Na 4.2 motor musíš používat palivo s 25 % nitra. Svíčka může žhavit a motor zdechnout po vytažení žhavítka. Je to dáno tím, že žhaví pouze část spirálky a to je málo.

22 kol, z toho 6 ve vzduchu. 2x Axial, 2x Kyosho, 1x Multiplex, 1x Hacker. smile
Bylo: hodně, hlavně buggyn. smile