1

Téma: znovu jezdit 1:8 a závodit

Ahoj všem, je to tak tři roky dozadu co jsem jezdil rekreačně s HPI trophym, ten za chvíli byl nedostatečnej, tak jsem koupil xraye 808ku s ninjou motorem, ale nikdy ne závodně, všechno jenom huntování auta tady po okolí, to se mi začalo zdát jako škoda auta, tak jsem to prodal, koupil HPI baju 5b a s tou blbnul do teď, na to vytáhnout to za barákem to stačilo a ta baja je na to stavěná, auto vydrží ranec a motor je nesmrtelnej taky. No ale teď už jsem konečně samostatně výdělečně činej, koupil si auto (1:1), takže bych se chtěl začít účastnit i nějakejch těch závodů a koupit si zasejc 1:8 nitráka...  nekoukam po žádný novotě, klidně sezonku jetou buggy, ale vymejšlim strašně jakej podvozek pořídit, za ty tři roky jsem to uplně všechno vypustil z hlavy a teď čumim jak z jara co těch výrobců je a co si mam koupit aby to pro mě bylo nejvhodnější... nejdostupnější díly, nejlepší jízdní vlastnosti v poměru s cenou atd... nejvíc mam v oku losi 8ight 2.0 ... ale jestli je něco za tyhle peníze lepčejšího, nebo co by za to stálo víc, tak mi prosím něco doporučte... já si pořídim, trochu natrénuju, a pak bych se přihlásil do nějakýho závodu... a to se rovnou chci zeptat, jsou někde nějaký registrace atd? jak se vůbec dostat na závody...
Mockrát díky

2

Re: znovu jezdit 1:8 a závodit

Závodů je v ČR dostatek, najdeš je i tady na foru v sekci závodů. za slušný peníze se na bazaru dají sehnat slušný auta.. třeba Xray XB9 nebo se podiv taky po Mugenu, teď se dost jezdí i Agama, Losi se taky pořád jezdí. ale nejvíc se teď rozjeli Xraye ve spalovácích..

Xray XB8e'16/Tekin 2050kv/Xerun 150A/Savöx/Graupner X-8N
Xray XB4/Trackstar 5,5/Dualsky XC870TF/Savöx
Team Associated SC10 4x4/Trackstar 4,5/Dualsky XC850TF/Savöx

3

Když buggy 1:8 z druhé ruky, tak jedině MUGEN MBXR6. Vychytané a dobré auto. http://www.mugenracing.com/index_mbx6r_mspec.html

Závody - něco najdeš tady http://www.rcauta.net/forum/forum40-poz … u-aut.html

22 kol, z toho 6 ve vzduchu. 2x Axial, 2x Kyosho, 1x Multiplex, 1x Hacker. smile
Bylo: hodně, hlavně buggyn. smile

4

Mno Mugen proc ne.....urcite XRAY XB9 taky stoji za uvahu... docela uspesny auto lonsky sezony.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

5

Díkes chlapi, to jsem chtěl vědět. Jednu agamu jsem teď na modelbazaru našel, ale tim jak jsem to neznal, tak jsem jí hned zavrhnul... ještě na to kouknu. Takže koukat na xraye, mugena, agamu a nebo losinu, nic jinýho nebrat... Jen se zeptam, je mezi těma autama nějakej zásadní rozdíl??? Jako pocitově na dráze? Je fakt tolik znát, když vemu třeba toho xraye, že s nim zajedu rychlejší kolo, než s losi? Nebo je to hlavně o rukou a vyhrát se dá s jakymkoli lepšim autem a tim pádem pak mam vybírat dle toho co mi nejlíp padá do oka... furt mi nějak v hlavě leží ta losina...

6

Každý jsme zastáncem nějaké značky. LOSI nikdy, XRAY nikdy, Kyosho ano, MUGEN MBX6R ano. Ruce jsou důležité, ale auto taky.

Přehled toho co se jezdí http://www.rcamk.cz/jezdci/zavodVypis.php?zavodId=82

22 kol, z toho 6 ve vzduchu. 2x Axial, 2x Kyosho, 1x Multiplex, 1x Hacker. smile
Bylo: hodně, hlavně buggyn. smile

7

Losi obecně nejhůř zatáčí, Xray a Mugen jsou výrazně čilejší, ale Mugen je z nich nejhodnější.

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

8

Za mě teda taky jedině Mugen. Jezdí opravdu poslušně a narozdíl třeba od Losi, kde je naladění podvozku problematické. Tu Agamu bych taky nebral, jezdí se to jen spíše v okolí Hobbyracingu, který ji prodává a dodává díly, jinak asi moc ne. Záleží kolik do toho chceš dát. Jeden hodně pěkný Mugen je na Modellbazaru, ten by za úvahu stál. Je tam  němu i mnoho příslušenství  a dílů za 9.500 Kč(třeba by na 9.000Kč slevnil). Myslím toho zelenobílýho.

9

To Dragon: propagujes tady svuj model z bazaru nebo je shoda tvyho nicku a mailu v inzeratu nahoda?

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

10

Jo je to moje auto yikes Jen jsem se chtěl,vyhnout tomu,že někdo právě bude říkat,že to tady propaguju. hmm Jinak se na tom co jsem napsal nic nemění.

11

vlastnim losinu a nemam s ní nejmenší problem až  neuvěřitelné co vše vydrží.