1

Téma: Baterie do starboxu

Zdravím,kdo má zkušenosti s nějakými baterkami do startboxu?Mám novej dvou motorovej startbox,dal sem do něj dva 6packy nimh 1600 a prakticky po pul hodině ladení a chcípaní auta zhruba po 15-20 startech už ani neotočím motor,myslíte sou nimhy slabé,nebo jaké jsou vaše názory.pořídit olověný aku?Uvítam každou radu

***X Ray XB8 ,X Ray XB8e ,Mugen MBX7T eco ,DX4R***

2

Re: Baterie do starboxu

Do startboxu ti doporučuji LiPolky, teda pokud na ně máš nabíječku. Stačí ty nejobyčejnější 20C a stejně budou mít rezervy. Já mám rotostart a s nimh to byl opruz. Stačilo jednou zapomenout dobít a bylo po srandě.

E-RevoBL, Futaba 3PM 2,4G, Neu1515, eZRun80A, Savox, Full RPM          http://sejny.rajce.idnes.cz/
Revo, GT3B, Ofna Picco .26MAX Savox HV Brushless servo, 2s LiPo RX, Full RPM  Revo je prostě nej smile
Savage FLUX XL Brushless

3

Na lipolky nabíječku mám ale jakou použít 3,4 nebo více článek?jen mi přijde divné že ty nimhi tak brzo vybiju...

4

Ty packy jsou zapojené sériově nebo paralelně? Na motorech není napsáno nějaké napětí?

E-RevoBL, Futaba 3PM 2,4G, Neu1515, eZRun80A, Savox, Full RPM          http://sejny.rajce.idnes.cz/
Revo, GT3B, Ofna Picco .26MAX Savox HV Brushless servo, 2s LiPo RX, Full RPM  Revo je prostě nej smile
Savage FLUX XL Brushless

5

po pulhodine ladeni, chcipani, startovani... pokud to protacis  dyl, vybijes nimh v pohode
kup tam 4s lipolky 20C 5000mah od cinana a budes spokojenej.

6

A jak u té lipolky hlídáš abys ji nevybil úplně?abych někde celej den nestartoval a pak večer nezjistil že už je po lipolce,jinak nimhi jsou v serii 2x 6ti článek 1600mah,startbox je robitronic se dvěma motory 775.

7

abych pravdu rekl, tak tak nejak odhadem. jakoze pred zavodnim dnem a klidne i v prubehu ji nabiju. CAs na to v pohode je, nikdy jsem ji nemel pod 60% kdyz to takhle delam. a zpatky ji nabijes za deset minut a jsi zas klidnej.
tim ze jezdim i elektru tak to mam nejak zazity sledovat.