1

Téma: HIMOTO ZENIT SC 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz

Dnes jsem narazil na uplně nové modely 1:10 od firmy HIMOTO. Podle telefonického dotazu jsou i verze monster, buggy, truggy. Zde uvadím verzi SHORT COURSE (stejnosměrná i střidavá verze) Tak snad se na tomto vlákně objeví první majitelé a hodí svoje prvni poznatky smile

http://www.himoto.cz/Fotografie/Zbozi/Original/HMHI1104B.jpg

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

2

Re: HIMOTO ZENIT SC 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz

Ahoj, tak jsem ho dnes objednal. Stejnosměrnou verzi v červené barvě, tuningové přední/zadní poloosy a 4000 Ni-Mh baterku navrch. Všiml jsem si, že oproti MTčku ... má trochu jiné uchycení kol. Kratší a mělo by být i tužší. Tak uvidíme jak se to v reálu projeví. Až ho pořádně vyzkouším dodám pár poznatků. big_smile

3

Zdravím na vlákně
Možná trochu odskok.
Nedávno jsem přes různá doporučení i nevalné recenze modelů starších řad pořídil tohle http://www.himoto.cz/zbozi/5777/HIMOTO- … R-1-10.htm (2013)
Najeto cca 15 hodin vesměs na bikrosové dráze (ujetá hlína s jemným makadamem) a kromě stejných vůlí na převodech od novoty, stále bez jakýchkoliv závad.
Pravda, jsem začátečník v RC autech a ze začátku jsem jezdil opatrně a jen zlehka přeskakoval muldy, ale v současnosti jezdím na doraz, i když bez salt a jiných zbytečných kotrmelců. Snažím se o co nejčistší a nejrychlejší jízdu s plavnými skoky. Jediné, co se začíná projevovat, je rosení pružin olejem okolo pístnic zadních tlumičů.
Podle mne dobrý startovací můstek pro RC řidiče, i kvůli možné modulaci základní desky.
Samozřejmě brzy vybízí k ohlížení se po střídavém setu, ale to bych raději šel o třídu výš s celým autem. Po jedné zajeté školící sezóně se pak vyplatí jít do 2x dražšího auta a to první levné pak není tak ztrátové. Aspoň z mého hlediska a zkušeností s RC létáním.
Takže na začátek pro normální ježdění v "autokrossovém" terénu doporučuji.

Lukáš

4

Tohle auto mám a nedoporucuji ho, za sebe. Kola jsou křivá a neskutečně hází a smajdaj. Šrouby M3 zasroubovane do plastu a některé už z výroby stržené, není divu. Uchycení motoru, na něm excentr, vůle v zubech se tak nastavuje pootáčením celého motoru. Ozubené kolo motoru, nejde utáhnout červík na hřídel, strženy zavit v plastu už od novoty. Kardan není řešen jako např. u Himoto Z3. Už u noveho ohnuta jedna poloosa. Ložiska jsou v domečcích volná, vůle jsou všude, všechno kloktá. Elektronika šmejd. Ano co chcete za trojku, pro syna 4 roky dobrý, ale pro mě jsou to vyhozený peníze, LRP nebo TT byla lepší volba. Nevím jestli je tohle jeste Himoto, připadá mi to jako útok Pelikána na naše peněženky a prodává nám větší křáp než Himoto standart, můj názor. Himoto Z3 bych řekl bude na tom lépe, už jen to uchyceni motoru například. Mě se tohle nelíbí. Syna to uspokojilo mě ne.

5

Prosím nepoužívej citaci, pokud reaguješ na předchozí příspěvek, není důvod.

To už není Himoto, ale něco někde pro ně vyrobené a snad lidi nebudou podporovat tento šmejd.
Pro srovnání:
http://www.himoto.cz/zbozi/9791/HIMOTO- … -4GHz-.htm (novinka)

http://www.himoto.cz/zbozi/5777/HIMOTO- … R-1-10.htm (standart, drží)

Už od pohledu je vidět rozdíl ve zpracování a konstrukci.

Jinak za 3000,- nejde čekat 100%. Mít tajných 12000,- jdu rovnou do Axial EXO

Naposledy upravil: Fik (01. 01. 2014 18:41:09)

Lukáš

6

Je to Himoto, čistokrevný a novější, SPATHA u nas ZENIT http://www.himotoracing.com/index.php?m … ;amp;code=  . Kolečka už jsem vyměnil za Reely, takže už mě to tolik neštve. Reely asi kvalita, alespoň ty kolečka smile Mam to rozebrané každý druhy den, převody jsou kryté, ale ne úplně dokonale, několikrát to bylo zrníčko písku v převodech motoru a včera kamínek pod kardanem. Par kotrmelců už to udělalo a zatím drží. Ta karoserie toho hodne pohltí, musím objednat novy pastorek a hlavní kolo,  alespoň ze ty díly jsou dostupné a za pár kaček. Stále bych to nedoporučil a podruhé už bych to nekoupil, jak jsem psal, pro čtyřletého syna dobré, ale nevím jestli Reely nebo Carson nejsou lepší volba.

7

Fotky s Reely koly a kamínek pod kardanem... http://marty81.rajce.idnes.cz/Himoto_Zenit

Trochu jsem zvednul karoserii a přešrouboval tlumiče, zvedla se tím i světlost podvozku.

Všude se píše tohle:  Novinkou u tohoto modelu je použití prokluzové spojky která je díky sve konstrukci šetrná k převodům.

Já prokluzovou spojku nikde nenašel viz. rajče.net, asi by tam byla vidět, no nevím.

Kopíroval jsem text z  odstavece MOTOR/ELEKTRONIKA/OSTATNÍ, text začíná na osmém řádku vpravo.

ZDE je  odkaz

http://www.himoto.cz/zbozi/9791/HIMOTO- … -4GHz-.htm

Naposledy upravil: Martan81 (03. 01. 2014 10:00:52)

8

Mám Zenita MT tu novejší verzi a koukám že většina dílů je stejných. Jak se dostal kamínek ke kardanu je docela záhadou když je to zakrytované. Prokluzová spojka by měla být na hlavním kole, ale ty ji tam nemáš. To bych psal reklamaci pokud si ji tam měl mít. Já si jinak udělal bordelkryt abych mohl v tomhle počasí jezdit venku

9

Ani v nahradnich dilech neni prokluzova spojka, asi to tak ma byt, mozna proto to tak pekne hrabe, bude co spravovat. Moznost vniku kaminku je bud zpredu a nebo shora, zakrytovani dokonale neni. Ted jse koukal do rozkresu dilu, prokluzovou spojku ma truggy a monster, SC ani buggy ji nemaji. Duvod proc ji SC a buggy nemaji? Mozna jsou rychlejsi, maji rychlejsi prevod nez truggy a monster, tak ji treba nepotrebuji. Rychlejsi asi budou.

Naposledy upravil: Martan81 (03. 01. 2014 11:19:56)

10

Martan81 napsal:

Tohle auto mám a nedoporucuji ho, za sebe. Kola jsou křivá a neskutečně hází a smajdaj. Šrouby M3 zasroubovane do plastu a některé už z výroby stržené, není divu. Uchycení motoru, na něm excentr, vůle v zubech se tak nastavuje pootáčením celého motoru. Ozubené kolo motoru, nejde utáhnout červík na hřídel, strženy zavit v plastu už od novoty. Kardan není řešen jako např. u Himoto Z3. Už u noveho ohnuta jedna poloosa. Ložiska jsou v domečcích volná, vůle jsou všude, všechno kloktá. Elektronika šmejd. Ano co chcete za trojku, pro syna 4 roky dobrý, ale pro mě jsou to vyhozený peníze, LRP nebo TT byla lepší volba. Nevím jestli je tohle jeste Himoto, připadá mi to jako útok Pelikána na naše peněženky a prodává nám větší křáp než Himoto standart, můj názor. Himoto Z3 bych řekl bude na tom lépe, už jen to uchyceni motoru například. Mě se tohle nelíbí. Syna to uspokojilo mě ne.

Dobrý den, dovolím si krátce reagovat:
1) Pokud jsou kola křivá, je to na reklamaci
2) Se strženými závity v plastu jsem se u nových aut ještě nesetkal ... většinou až po zásahu majitele po rozborce
3) Uchycení motoru a nastavování vůle převodů pootočením je běžný způsob nejen u modelů Zenit
4) S kardanem je vše OK. je řešen opět běžným způsobem
5) Ohnutá poloosa již v balení je samozřejmě na reklamaci
6) Elektronika je šmejd? Co konkrétně myslíte? Servo je vzhledem k ceně pomalejší, regulátor Hobbywing je velice kvalitní a Tx a RX jsou naprosto spolehlivé
7) Co se týče zakrytování, žádné není 100% spolehlivé, např. modely Zenit mají ve spodu malý otvor, kterým se nečistoty do modelu mohou dostat, ideální je přelepit páskou. Občasným drobným zrnkům písku apod. se ale neubráníte nikdy.

Někdy je lepší věci hned po vyzkoušení konzultovat na modelářské prodejně, kde jste model zakoupil, protože se více vyřeší a některé věci vysvětlí (obchodník vám poradí a řekne, co je a co není na reklamaci), než to řešit tím, že si budete jen stěžovat tady. Nejde o negativní reklamu, ale často si zákazníci neumí vybrat správný model, některým věcem nerozumí apod. Např. model kategorie SC, tedy shortcourse jsou určeny na zpevněný terén, ideálně uježděnou hlínu a skoky, protože mají velice malou světlost (podobně jako buggy) a tím pak odpadnou problémy s krátkými tlumiči, koly apod.

Obecně se modely Zenit či Himoto Z-3 vzhledem k ceně doporučují jako první model pro začínajícího modeláře (dítě). Investovaná cena nebolí, ani když to dítě přestane bavit. Pro dospělého je běžnou praxí si vybrat model vyšší úrovně (obecně v ceně cca 6-9 tis. se střídavým motorem apod.) Toto je další z aspektů, které však zákazníci nerespektují a z toho pramení další jejich problémy. Často se setkávám i s tím, že jsou v Himoto modelech motory 5závitů apod. a zákazníci si stěžují, že model nevydržel nápor.

Prvním krokem by prostě měl být vždy správný výběr modelu.

Yokomo, ASSO, LRP, FG, Himoto

11

K tomu stezovani si tady. V obchode jsem se prodavajicimu zminil, ze mi kola smajdaji a odpoved, s tim jsem se uz setkal, to tak proste je, neni to revo. A bylo vymalovano. Peckamodel, tam jsem to zakoupil. U regulatoru Hobbywing prestava byt funkcni vypinac, budu ho muset preletovat za jiny a elektronika je taky super hlavne tx a rx kde funkce bezpecneho vypnuti fail safe funguje sporadicky. Vzdy po zapnuti to kontroluji a nekdy musim znovu nastavit. Bylo velmi neprijemne kdyz auto na parkovisti u tesca jelo a jelo a ja si pripadal jak pitomec, od te doby fail safe zkousim po kazdem zapnuti, jiz nekolikrat jsem to musel nastavit znovu, nesnazte se mi vnutit nazor, ze je to vse v poradku a kvalitni, jiz z reakce prodejce je jasne, ze vedi jakou kvalitu nam prodavaji. Jeste k tomu stezovani, nestezuji si, pisu a rikam to tak jak to je, nedoporucuji tento model. LRP a Thundertiger by podle me byla lepsi volba. Syn jezdi pouze na hristi, asfalt a trava, obcas vyjede na stran, kotrmelec nekdy udela pri prudkem zatoceni na hristi, nejedna se o zadnou likvidaci, jak by se mohlo zdat. Z Vasi reakce se nemohu zbavit pocitu, ze jste clovek co to prodava. Ja uz bych si to nekoupil. Nemam k tomu vic co rict, zatim.

12

Já se nebráním názoru, že to prodávám, právě naopak a naopak se snažím najít cestu, aby byly výrobky lepší a lepší a potřebuji proto zpětnou odezvu. Pokud vám toto Pecka řekne, pak to není seriózní obchodník a pouze se zbavuje své práce a nákladů na zaslání do autorizovaného servisu.

Pokud nemám dejme tomu z 50 prodaných modelů Zenit (všechny verze), ani jednu reklamaci na elektroniku a ani jednu reklamaci na RC soupravu, tak mi z toho vychází, že je vše tak, jak má být.

Vypínače vždy fungují většinou tak dlouho, jak dlouho se o ně starám, pokud je v nich nečistota, nemusí vydržet, na druhou stranu může právě a jen ten váš odejít, to se taky stává.

Funkci fail-safe nemohu posoudit, u MT-300 soupravy jsem ji nezkoušel, v podstatě jsem za 5 let ježdění s RC auty tuto funkci ani jednou na žádném vysílači nenastavoval. MT-300 však má dosah přes 100 metrů (testováno).

Co se týče LRP, ano, v něčem je lepší a ano, v něčem horší, taky o 1000 Kč dražší (což u hodně lidí hraje svoji roli). U TT se to dá říci také (podotýkám, že tyto výrobky znám, používám a testuji).

Nemá smysl, abychom se tu hádali, můj názor je takový, že prvně auto se má vybírat podle potře, obchodník je zde kvůli vám a vašim potřebám a vše se dá řešit.

Pěkný den

Yokomo, ASSO, LRP, FG, Himoto

13

Můžu se zeptat ? Je nějáký rozdíl mezi tímto http://www.nitrorcx.com/16c339-green-rtr-24g.html a tímto http://www.himoto.cz/zbozi/9791/HIMOTO- … -4GHz-.htm ?

Bylo: ECX Torment BL, FG Marder, Traxxas SLash 4x4, Serpent Cobra 811 eTruggy
Je: Toyota Hilux MEX Chassis 
http://marekrcrider.rajce.idnes.cz/

14

Podvozek je uplne stejny protoze je to od stejneho vyrobce..Jen ta firma NITRORCX si proste nechala vyrobit par kusu pro sebe a prodava to pod svoji znackou. Stejne jako firma HPI si nechala vyrobit par kusu modelu pro sebe a prodava je pod svoji znackou MAVERICK STRADA.

Ty modely se pak uz lisi pouze elektronikou kde ten IRON TRACK ma elektroniku daleko horsi nez HIMOTO ZENIT kde je elektronika ve sve cenove hladine velice kvalitni.

15

Himoto Short Course Zenit SC s novou karoserií.

http://www.himoto.cz/user/documents/images/auta/shortcourse/10/himoto/1104-31410/auto.jpg

16

Martan81 napsal:

Mohu plně potvrdit. Zakoupil jsem také a nění to žádná hitparáda prakticky se vším co je psáno jsem se už za zhruba týden co model vlastním setkal. Po pár jízdách jsou ozubená kola na odpis.