51

Re: Himoto Monster EMXT 1:10 (stejnosměrná + střidavá verze)

A nebude  k tomu náhodou potřeba jiný regl, když přejde ze SS na střídavý???

Jinak ten motor tedy moc nevydržel. hmm Mě v buggy kroutí 3 rok ten původní, jen jsem v záruce po půl roce uvařil regl. V tom monstru je to asi jinak zpřevodovaný protože po stejné/společné době ježdění, je o dost chladnější než ten v buggy.

Osobně mám vyhlídnutý pro obě auta Combo set - střídavý regulátor TURNIGY EZ-RUN 35A V2 pro auta + motor 12T + karta ačkoli ještě uvažuji jestli mu nedopřát 60A regl aby tam byla jistá rezerva. Budu řešit až to přijde.

Plus úplně nerozumím poznámce prodejce

http://www.rc-levneji.cz napsal:

Důležitá poznámka:

Pokud hodláte upgradovat svůj stejnosměrný pohon, tak je nutné zjistit jakou alternativu ve střídavém systému používá výrobce modelu. Pokud máte model, který je má hnací ozubené kolo napevno připevněné k hřídeli kardanu který převádí točivý moment na přední a zadní nápravu, která je vybavena diferenciály, tak je nutné zvolit regulátor 60A. Regulátor 35A je vhodný pouze pro modely, které mají hnací kolo připevněné na diferenciál, který pak převádí točivý moment na přední a zadní nápravu, kde jsou další diferenciály.

Ale skoro mi to přijde, že v případě EMXT to je varianta 60A?

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

52

Pomůžeme mi někdo s rozklíčením závady. Mám stejnosměrný model vše org zakoupené před 2 roky. Jediné co se vyměnilo byl motor, který odešel. nyní se stává, že auto zapnu a auto začne dělat psí kusy. Servo jde do plného rejdu, model jen cuká a nechce jet . Nevím kde začít. mad Poradí někdo.
Díky předem
Nylix

53

gblack napsal:

Ale skoro mi to přijde, že v případě EMXT to je varianta 60A?

jezdil jsem 35A, bracha taky, pres pul roku a krom kalsickych zavad jako upadajici kolo, lamajici se naraznik, praskajici ulozeni .... jsem s reglem 35A nemel jediny problem

Tamiya TT01-e->Buggy Tamiya DF-02->MT Himoto EMXT-1 ->nejhorší co jsem kdy měl:( -> SC LOSI STRIKE->SC Durango DESC210->SC TLR22SCT
Sanwya 2,4GHz // iPhone 4S // Audi A4 B6 Quattro :-)

54

Nylix
Tak v podstate to muze byt vadny prijmac, regulator nebo servo..
Zacni tim ze jsi prvni pujc od nekoho rc soupravu i s prijmacem a vyzkousej to. Pokud to tim nebude tak si pujc regulator...takto postupuj az najdes ten dil ktery to muze byt...

muj tip je prijmac nebo regulator

Naposledy upravil: hspracing (13. 05. 2014 19:13:56)

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

55

axetom napsal:

... jsem s reglem 35A nemel jediny problem

regl se nehřál?

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

56

ne. Pak jezdil v tt01, potom w losi strike 2wd, pak hpi blitz a pak se prodal. Nikdy se mu nic nestalo, byl vlazny.

Tamiya TT01-e->Buggy Tamiya DF-02->MT Himoto EMXT-1 ->nejhorší co jsem kdy měl:( -> SC LOSI STRIKE->SC Durango DESC210->SC TLR22SCT

57

Me to delal primac staci ho rozebrat a vycistit a jakoby umejt contaktnim sprejem me to pomohlo zkus to

Himoto 1/10 monster stridak,Traxxas e-revo1/16, Traxxas Summit 1/10

58

gblack
Nevim ale 35A stridavy regulator pro monster truck 1:10 je opravdu ta spodni hranice pouzitelnosti. Himoto osazuje tovarne vsechny svoje stridave modely 1:10 voděodolným regulatorem 45A HOBBYWING WP-S10 což si myslim že je ideální.
http://www.himoto.cz/Fotografie/Zbozi/Original/HIME245.jpg

a nebo si připlatit 100Kč a vzit si voděodolny 60A HOBBYWING EZRUN WP60 a mas klid
http://www.himoto.cz/Fotografie/Zbozi/Original/81010380.JPG

59

hspracing napsal:

Himoto osazuje tovarne vsechny svoje stridave modely 1:10 voděodolným regulatorem 45A...

A ti by tam, si myslím, nic navíc zbytečně nedali. wink Až přijde čas(odejde SS) vrazím tam tu 60A.

60

gblack
Tak jde o to ze tam dali zlaty stred. Hlavne jde o to ze i na strankach vyrobce jsou informace kde je jasne psane pro jake motory je 35A regulator urcen a pro jake Lipolky

35A regulator
pri pouziti lipolky 7.4V je mozne pro off road modely pouzit motory co maji 12T zavitů a více
pri pouziti lipolky 11.1V je mozne pro off road modely pouzit motory co maji 18T zavitů a více

60A regulator
pri pouziti lipolky 7.4V je mozne pro off road modely pouzit motory co maji 8.5T zavitů a více
pri pouziti lipolky 11.1V je mozne pro off road modely pouzit motory co maji 13T zavitů a více

61

Díky za info. Podle tohoto to vypadá, že pokud p.axetom jezdil EMXT rozumně s 2S a 13T, tak může být podepřeno jeho tvrzení o dostatku i na 35A.
Nejsem si jist jestli, by další zvyšování motorizace na EMXT nezačalo dramaticky zvyšovat spotřebu ND. Těch 13T na střídáku asi +- odpovídá tomu tomu 27T SS.

62

gblack
Ja bych se to co tady psal Axetom take priklonil. Pokud budes jezdit s tim motorem 12T nebo 13T tak by to melo stacit. Ono ty regulatory EZRUN od firmy Hobbywing jsou celkove hodne kvalitni a ve svete hodne uznavane/pouzivane.. Takze muzes klidne vzit i ten 35A

63

Porsímtě řešíš tu 35A regl jeslti neníá na hraně? víš jak dostal na prdel v short course? Zkoušeli jsme i všechny možný pastorky a NIKDY se mi nestalo že by byl horkej. Vždy pouze vlažnej. A to jezdil v tom himoto zadeklovanej bordelkrytem.
http://axetom.rajce.idnes.cz/Himoto_EMXT-1/#0051.jpg takhle jezdil v himotu a nebyl s ním porblém. Jo a pokud se rozhoduješ, vem si celý to kombo z rc-levneji. Mas k tomu i program kartu a je klid:)

64

axetom napsal:

...vem si celý to kombo z rc-levneji. Mas k tomu i program kartu...

jj, právě kvůli tomu to řeším, bo kombinaci 60A a 12-13T v tak výhodné ceně nemají. wink 30A a 12T + karta tam vychíází djo 2kKč, což je nedostižný.
Díky všem za info.

65

http://www.rc-levneji.cz/regulatory--es … 12t-karta/ tak tohle presne jsem mel ja.
Vhodnym prevodem z emxt dostanes klidne i 70km/h ale to auto uz melo co delat. S tím základním pak to jelo kolem 55km/h a ujelo to v kuse pres 9 km

66

já mám teda 60A regl a 3000kv motor a musím říct že jezdím skoro pořád na plno a regl se docela dost hřeje big_smile i motor radši si vždy dám přestávku cca 5 min big_smile

67

no pravda je že jsem si vlastně vyrobil bordel kryt kterej moc nevětrá proto se to hřeje ale není to nějak kritický jen občas se na tom nedá udržet ruka big_smile

68

tak tam máš šílenej převod poměr. u mě naprosto OK to bylo

69

tak zkušenost zatim dobra ma ho kamarad, ted se zlomila zadni těhlice a převody se strouhaly na uhlikači  a lipol převod 14/64

HPI blitz Novak Havoc pro SC balistic 6.5z,Team Losi 8ight Truggy Argus a5 3.5cc
Sanwa MT4 FHSS4
http://michyy02.rajce.idnes.cz/

70

zadni tehlici hlinik. Plast se mi lamal furt

71

axetom napsal:

zadni tehlici hlinik. Plast se mi lamal furt

jj taky jsem čekal dlouho kdy se zlomi už jenom jak se k tomu chova :-D ,svatej blitz

HPI blitz Novak Havoc pro SC balistic 6.5z,Team Losi 8ight Truggy Argus a5 3.5cc
Sanwa MT4 FHSS4

72

tak ono se to zlomí stejně ty plastový. Já udělal z vybaleným autem s origo motorem smyk na štěrku a ulítlo to 5 min po začátku jízdy.

73

axetom napsal:

tak ono se to zlomí stejně ty plastový. Já udělal z vybaleným autem s origo motorem smyk na štěrku a ulítlo to 5 min po začátku jízdy.

to mu věřim no on s tim vyjezdil 30baterek na driftech jenomd pohon zadku a držela dlouho :-D objednal jsem ty tehlice z ebay za 100ku alu tak uvydime co vydrži

Naposledy upravil: michyy02 (23. 06. 2014 16:03:58)

Sanwa MT4 FHSS4

74

ahoj řešime dilema na uhliku odešel spur a pastorek dobro koupil se novej t + origo pastorek, jelikož jsem přešel na jine combo svoje stary jsme daly do monstra 60a trurnigy a motor 3500kv od reely 540ka, ale po druhe se ohobloval spur na jednom mistě cca 1-1,5cm zubova vule seřizena tak uvažujem že koupime kovovej spur 64t a co jsem zkoušel zubova vule nejde dat vic na těsno z duvodu tvarovani hliniku že motor je na doraz

Spur jsem ti opravil , ale pokus se příští příspěvek psát méně zmateně

Naposledy upravil: Lukidol (11. 07. 2014 22:41:47)

Sanwa MT4 FHSS4

75

Jaký máte převodový poměr ? Mám auto s druhé ruky spálil se mi motor a počítám že poměr 74 na 14 asi nebyl nejvhodnější , motor se dost hřál. Diky za každý tip a radu.

Naposledy upravil: Standa34 (13. 07. 2014 14:37:01)

Jeep JT special Trial, Axial F-150 trial,
Axial scx10 Toyota Hilux
http://standa35.rajce.idnes.cz/