26

Re: Traxxas Slash 4x4 vs. Losi TEN-SCTE vs. Losi TLR 22 SCT

Kamos si hodil na slashe misto origo podlozek kousek hadice. Takze i tohle se da v pohode.

Slash 4x4 VXL, pokukuju po Summitovi, byvalo babyrevo

27

Tak pánové, hlásím se po pár dnech - akce auto zdárně pokračuje, ale co se nákupu týče, nakonec vás asi všechny překvapím smile. Hned na začátek - Traxxas beru, jak jsem řekl, tak se stane. Jenže, protože jsem se už nemohl dočkat a našetřit 4.500 bylo rychlejší, než 15.000, rozhodl jsem se jít nejprve do bazarového auta s tím, že si na něm prakticky vše nejdřív i "osahám". Slashe jsem nesehnal, respektive pár jich bylo, ale většinou v hrozném stavu a já si to první auto chci trošku užít. No a pak jsem narazil na Losi XXX-TEN, což je prakticky ten TLR 22 SCT - v krásném stavu (vlastně nový) i s baterkou, jen musím dokoupit vysílačku, přijímač a nabíječku. Je mi jasné, že tohle je úplně jiná filozofie, než Slash, auto není ani vodotěsné, takže nehrozí šílenosti ve vodě atd., ale o to víc si z počátku vyhraju s údržbou a přiznám se, tohle si chci trošku vymazlit i na závody smile. Je to zadokolka, ideální na blbnutí v normálním terénu, už se strašně těším smile. No a vzhledem k tomu, že už jsem řádně infikován, zpracoval jsem pomalu přítelkyni, že vlastně "potřebuji" i druhé auto na blbnutí do bahna a terénu, takže je smířená s tím, že bude i Slash a nebo ještě něco průbojnějšího (e-maxx nebo stampede 4x4, to zas pak budu po vás somrovat rady). Takže všichni, kteří mi pomáhali a radili nemusí litovat zbytečně vynaloženého času, Traxxas bude!! smile Musel jsem ale slíbit, že ona bude taky jezdit a že jí do toho nesmím kecat big_smile.

Takže budu mít na začátečníka prakticky parádní závodničku a myslím, že i ta cena je super, jen mi zbývá doladit pár detailů a tady opět předem díky za radu:

1) Vybral jsem si vysílačku s přijímačem Spektrum DX2E a mají dva typy - DSM a DSMR - bude mi DSM stačit bohatě a nebo je to úplně o něčem jiném a vyplatí se připlatit za DSMR?

2) V merku mám i Spektrum DX2L, tu ale hlavně proto, že má přepínač na 3 fáze plynu - tréning (začátečník) - sport - závody. Tak si říkám, jestli by mi tato vysílačka s přepínáním jakožto začátečníkovi hodně nepomohla s učením při ovládání. No a zase na druhou stranu - jestli to není zbytečnost, protože když budu mít v rukách cit, zmáknu to na začátek i s tou DX2E?

3) Chci si udělat vlastní design karoserie (přesněji řečeno dekor). Ta stávající je samozřejmě už nabarvená majitelem, není to zlé, ale není to zrovna můj styl. Na netu jsem viděl pár videí, jak barvu odstraňují brzdovkou, ale přijde mi to strašně pracné (opravte mě, kdo má jinou zkušenost) a výsledky ne vždy na 100 %. Říkal jsem si, že tedy koupím novou kastli, ale na XXX se blbě shání. Na některých obchodech mají u JEN U NĚKTERÝCH kastlí uvedeno, že je stejná pro Slash i XXX. Na Slash je kastlí hromada, tak jsem si říkal, že koupím nějakou na Slash, ale potřeboval bych prosím od někoho radu nebo tip, jestli to bude sedět. Jde mi hlavně o podběhy na kola, chci pre-cut kastli, sám bych to pravidelně a hezky ostřihnout nedokázal.

4) V autě je kombo motor/regulátor Exceed (motor 13,5T, regulátor 8,5T). Je to OK kombinace a nemám to řešit a nebo raději hledět po jiném?

5) Musím pořídit nabíječ a vybral jsem některý z těchto:
http://www.rcking.eu/cs/6297-imaxrc-b6ac-pro.html
http://www.rcking.eu/cs/nabijece/22985- … ni-v2.html
Je to dobrá/špatná volba? Případně doporučíte něco jiného?

Opět moc díky. A do finále ještě jedna věc - jak tak uvažuji o redesignu toho svého auta, říkal jsem si, že si nechám udělat i zcela vlastní samolepky - od nápisů, až po takové detaily, jako je maska, světla, značka atd. Dělám v oboru, takže mám možnosti od návrhů až po výrobu. Napadlo, mě, že kdybych se do toho pustil, mohl bych to tady nabídnout i ostatním - nějaké samolepky totiž na netu jsou, ale je to bída smile.

28

5) Ten první nabíjí max 5A, jinak má funkce ok, ta equilibrium mini v2 je pro velké auto docela slabá, navíc nemá funkci nabíjení pro uskladnění. Na druhou stranu je to fakt prcek. Já ji měl u 1/16 e-reva a tam stačila bohatě. Ale teď mám baterku 6400 mAh a to bych tou equilibrium nabíjel tak 105 minut. Takže bych šel spíš do té první.

Slash 4x4 VXL, pokukuju po Summitovi, byvalo babyrevo

29

K tomu srovnání XXXka s TLR22 se vyjadrovat nebudu ale vysílačku radsi rovnou v dsmr je to novejsi a ne tak pruserovy nebo se kouknout po dx3 v dsm2 tam si uz na displeji muzes nastavovat co chces a ne jen něco prepinat cudlikem. Ohledne kastle tak jsou všechny na stejny parametry takze lze pouzit jakoukoliv SCT kastli proline,traxxas ... jinak s téma barvama si moc nehraj párkrát si pudes zajezdit a tu kastli nepoznáš. Kombo nech byt dokud jezdí nebo dokud ti to nebude pripadat pomaly.

Naposledy upravil: Alindur (27. 06. 2014 12:01:56)

30

To Joei: Díky, vezmu tu první - myslím, že pro mě úplně OK smile.

To Alindur: Taky děkuji za rady. S tím srovnáním souhlasím, je to trošku vedle smile. Vysílačku pořídím DX2, ta DX3 vypadá skvěle, ale stála by víc, než kolik jsem dal za celé auto s elektrikou, což je podle mě zbytečné. Kastle nakonec budu mít 2 - původní na akci a jednu si udělám pro radost, už jen abych zkusil si s tím pohrát.