1

Téma: LOSI XXX-SCT - první jízda!

Tak je to tady! Po nekonečných sledováních YouTube a dotazech tady na fóru jsem dnes poprvé rozjel svůj úplně první stroj - LOSI XXX-TEN smile. A protože jsem tady o něm toho moc nenašel, dovolím si podělit se o pár postřehů. Takže tedy byla to má úplně první jízda s RC autem vůbec, nikdo v okolí s něčím podobným neznám, takže jsem si to ani nemohl vyzkoušet a šel jsem do toho takříkajíc rovnýma nohama. Přiznám se, že jsem měl nejprve problémy s instalací serva - auto mělo v základu pořád kola doprava a malý rejd doleva. Už jsem tady zase chtěl otravovat, ale pak jsem si uvědomil, že bych asi měl to servo vyrovnat při montáži a ejhle, fungovalo smile. Dnes ještě překvapení - servo Savox, které mi přišlo má krátký káblík, takže asi nějaká redukce (a nyní bohužel opět vmontování původního). Objednal jsem i dle mého názoru cenově vynikající bundle vysílačky Spektrum DX4C + SRS4210 s AVC + SR410 (nechám do druhého auta) a to vše za 3.880. Asi byste se nasmáli, kdyby jste mě viděli, jak jsem čuměl, když jsem poprvé zkusmo zmáčknul v pokoji trim plynu a ono se to rozjelo a pořád jelo aniž bych cokoliv mačkal smile. No, začátky, no...

Pak přišla první jízda na asfaltce v rozsahu cca 100 m do obou stran - speed test atd. Nejdřív jsem teda celkem hleděl, jak je auto divoké a rychlé, dělalo mi to asi 10 minut problémy, než jsem si zvykl a díky tomu přišel i první (a díkybohu) zatím jediný drsný crash, kdy jsem ještě nezvládl dobrzdit a napálil jsem do docela nešikovně do nohy od kontejneru. Dokonce vypadl i jeden kloub smile. Spodní rameno je poškrábané, kousíček uštípnutý, ale v rámci dílu jako celku jde o škrábaneček. Zatím tedy jen opatrně a asfalt, ale jezdí to skvěle - auto je jako přilepené, ani v hodně hustých driftech nemá tendenci jít přes boudu, vše zvládají tlumiče a podvozek bravurně vykrýt. Zkoušel jsem i AVC a musím říci, že jednoznačně funguje. Na asfaltce si ho člověk nejvíc užije při speed testu, protože auto drží směr jak po přímce a to už při nastavení na základní mez. Na druhou stranu, AVC způsobí mnohem tužší ovladatelnost, horší práci s rejdem atd. Takže cca hodinku pohodového ježdění a trocha blbnutí jsem si užil, jakmile koupím pořádný kartáč a glycerín na ošetření gum, tak se vrhnu do terénu na dráhu, protože tam si myslím, že bude Losina ve skocích jako doma. No a když už jsem u té dráhy, řeším dilema - vím, že tohle auto asi nemá na závodní stroje jako jsou 22SCT, myslíte, že ho mám nechat na blbnutí a nebo s ním zkusit i závodit? Jinak ještě k ovladači DX4C, nevím, jestli je to normál, ale přijde mi neskutečně citlivý - prakticky stačí zavadit o páčku a hned reaguje, ale to je asi jen otázkou zvyku. Nicméně ta citlivost se týká i toho tlačítka pro nastavování a tam už to tak příjemné není. Ale mohl jsem to tušit - mám DX6i na vrtulníky, kde je totéž a stejně blbé smile. Jinak je bezva, není těžký, ani po tak dlouhé době jsem necítil zátěž v ruce.

Stala se mi ale nemilá věc - jsem holt nešika. Vypadla mi z ruky baterka, kterou jsem koupil už s autem, takže neznám její historii, ale je vidět, že už má něco za sebou a je mírně zaoblenější. Je to Turnigy Nano-Tech 5600 LiPo. Vypadla sice na koberec, ale na jedné straně se ten plastový obal jakoby uvolnil. Celou baterku jsem tedy pevně oblepil elektrikářskou izolační páskou, nicméně nevím, jestli to není nebezpečné. Po jízdě byla baterka samozřejmě teplá a tím teplem bylo vidět, jak se úplně uvolnily ty lepící pásky a když ji člověk stiskl, tak pružila. Hodil jsem baterku do lednice, vychládla a je zase jako dřív, ale raději si nechám poradit od zkušenějších - mám ji ještě používat a nebo už na ni hned raději zapomenout? Předem děkuji smile.

Takže zatím tak a postupně budu přihazovat nové zážitky smile.

2

Re: LOSI XXX-SCT - první jízda!

Zdar, jak slouží Losi? Nemáte tu ještě někdo tento stroj?

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

3

Re: LOSI XXX-SCT - první jízda!

použivaš AVC jo :-D

HPI blitz Novak Havoc pro SC balistic 6.5z,Team Losi 8ight Truggy Argus a5 3.5cc
Sanwa MT4 FHSS4