1

Téma: Výstava Model Hobby 2015 Praha Letňany

Ahoj kamarádi. Rád bych se s vámi podělil o své dojmy z právě probíhající výstavy Model Hobby. Možná, že bych vše mohl obsáhnout do jednoho slova a to "rozčarování", ale nedá mi to, abych se trochu rozepsal.
Na výstavu jsem vyrazil celý natěšený, že si takříkajíc osáhnu nějaké ty novinky nebo modely, po kterých už delší dobu koukám jen na fotkách a videích. Hned jakmile jsem prošel 2 haly věnované modelům, jsem vystřízlivěl a to i když jsem si na zapití žalu musel dát jednu Plzničku z plechovky. Po kýžených modelech ani stopy, jen roztahaný RCKing snad v pěti stáncích, jeden soukromý a prakticky neznámý dovozce a z těch zásadnějších pouze Hobbico a Astra. Těšil jsem se na Kyosho, XRay, Mugen a na další značky, ale místo toho jen smutná podívaná na modely neznámých jmen a pochybných kvalit. Kde je Pecka Models se svými tolik propagovanými Mini-Z, kde je Pelikán se svými nevydařenými modely Himoto, žádný spalovák, žádný pořádný expedičák, nikde nic. No prostě děs bída a utrpení a vyhozený dvě kila za dopravu a vstupný. Ještě, že jsem nejel autem, parkovné totiž přijde na darebných 150,- KČ. Opravdu mafiánské praktiky.
Letos jsem byl na dvou výstavách, které byli sice jinak tématicky zaměřené - IFA Berlín a lokální výstava elektra jednoho nejmenovaného prodejce v CZ, ale i ta měla větší šmrnc než tato hudlařina. A to nemluvě o nevzhledných často se rozpadajících stáncích a smadlavých wc. No zkrátka smutek a rozčarování.
Doufejme, že alespoň ta část lidí, která si užívá svých modelů již v reálu nezanevře na tento koníček, tak jak to udělalo výstaviště Praha.

TLR 22 SCT 2.0 + Serpent Cobra 1:8 Buggy + HSP Troian 1:16 + LCRacing sand buggy 1:14 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10 - můj první .. a poslední, dále pak SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short

2

Re: Výstava Model Hobby 2015 Praha Letňany

To jsi mi vyrazil dech. Myslel jsem, že je to tam ve velkém a né jak na pouti.

Slabý výkon motoru doháním riskatní jízdou.
Byl SAVAGE X 4,6 BIG BLOCK, BAJA FG 2WD,  je HORMANN TK09,  AXIAL WRAITH v tuningu a hračky buggy reely blue tanga, vrtulník WL Toys 911
http://jantar60.rajce.idnes.cz/

3

No ono je to tam fakt jak na pouti. Venku jsou i kolotoče - nekecám!!

TLR 22 SCT 2.0 + Serpent Cobra 1:8 Buggy + HSP Troian 1:16 + LCRacing sand buggy 1:14 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10 - můj první .. a poslední, dále pak SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short

4

1viper1 napsal:

Těšil jsem se na Kyosho, XRay, Mugen a na další značky,

to si mal prehnane ocakavania big_smile nemozu riskovat ze by tam niekto zistil ake hovna ten rcking predava

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl