1

Téma: Výběr rc auta

Dobrý den,
rád bych si udělal radost v podobě rc modelu, moje představa je short course (1:10) a nebo nějaký truggy, 2WD (1:10 a nebo 1:8)  ať je stím legrace, něco už trochu lepšího ať to trochu vydrží a dá se stím někam občas na dráhu, moje předochoži zkušenosti ,měl jsem tamayi DF-02, ale to už je asi 15 let co jsem to stavěl a moc to nikdy nejezdilo :-( nové či zachovalé to je jedno - komplet tak do 10 bych se snad mohl vyjít. Prosím o rady a typy

Serpent S811 Cobra Truggy

2

Re: Výběr rc auta

len taky moj postreh, ak chces na drahu, potrebujes nabijat baterky. bud mas vela bateriek, alebo rychlu nabijacku. Asi uznas ze zajazdit si 15minut a potom hodinu a pol stat neni zrovna zabava.
Najlacnejsia rychla nabijacka ktoru mam aj ja bola este pol roka spat skyrc rs16, zdroj k nej potrebujes, 3000kc spolu. vzdy sa to da poriesit viacerymi baterkami miesto lepsej nabijacky, ale nie je to lacnejsie, ani bezpecnejsie. s takouto nabijackou nabijes nejaku 5000mah baterku za nejakych 30minut, musi to byt baterka ktora zvlada vyssi nabijaci prud. takze 15min jazdis, 30min nabijas a baterka nema ziadnu prestavku. Tak mozno dve baterky? - pojazdis viac, baterky si aj trochu oddychnu. to sme niekde na 4500-5500kc uvazujuc lacnesjei baterky. v tomto okmamihu ti ostava 4500-5500 na samotne auto.
1:8 ani vo sne s tym rozpoctom, skorej 2wd SCT ci 2wd truggy, 2wd buggy(?) .   Konkretne modely, ak sa tam nejake vobec rozumne najdu, necham na druhych. Este odporucim pozriet aj na bazare, ked mas obmedzeny rozpocet, casto tam najdes auta ktore by si si normalne ani z polovice nedovolil.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3

Moje chyba měl jsem to víc specifikovat.V tom základním rozpočtu myslím kompletní pojizdné auto se soupravou. Nabíječku ani další cca 2 baterky bych do toho nezahrnoval, nemám zase nějak omezený rozpočet, ale prostě nerad bych se hned na začátku vyšplahal někam ke 20 tis a pak zjistil že mě to vůbec nebere ( což se asi nestane )zase nechci jít cestou 5 tis a po 5 min se domu vracet že je to rozbité, nejedete a nebo že ten 2 metrový skok byl prostě už moc. Buggy mě zas tolik nebere pro svoji nízkou světlou výšku. Jinak si myslím že nějaký pěkný zachovalý kousek za 8 tis by už měl být dobrý nařadíčko ( cca pořizovačka new kousku 12-14 tis)

nějaký kousky co  by se mě zamlouvalo:vysněný:truggy
                                                             ARRMA TALION 6S 1:8, RTR TRUGGY
                                                             ARRMA KRATON 4WD BLX 1/8 SPORT RTR ( 4WD )
                                                             HPI TROPHY TRUGGY RTR FLUX S
                                                            může být:
                                                              RTR E-FIRESTORM 10T FLUX
                                                              ARRMA VORTEKS BLX RACE TRUCK
                                                              LRP S10 BLAST 2 BRUSHLESS TX RTR
                                                              short course:
LRP S10 TWISTER BRUSHLESS 2WD SC RTR
SC10.2 FACTORY TEAM STAVEBNICE ( šel by do toho - ale vůbec nevím pak jakou eletroniku, motor aby to za něco stalo atd) to je pro mě španělská vesnice
vím že je ještě pár dobrých short, ale ty u nás nejsou moc k sehnání, minimálně tak bežný ( durango, LOSSI)
jinak moc nechci traxxas- vím že je to dobrý, ale prostě mě to připadá jako dětská hračka

4

arrmy su vpohode, mozno tak vymenit servo za lepsie a je to velmi vyuzitelne. niekto na fore tu mal truggy od team-C, tiez rovnaky pribeh, vymenit servo a pohoda. hpi trophy urcite nie, to je uz zastarale, zaostava aj odolnostou. Tie LRPcka to su velmi krehke auta, podobne ale plati aj pre Team Associated SC10, je to zavodny podvozok pre ludi co vedia jazdit. to uz skorej ako spominas durango, ci losi, tekno snad, to by boli lepsie SCTcka. Ak si najdes pekny model bez elektorniky tak sa toho neboj, len pocitaj s tym ze za elektroniku das tolko co za to auto. Ak chces pozriet obcas na trat, mozno potom budes chciet skusit aj nejaky zavod  [nie je to taka veda ako to znie], tak si nekupuj 1/10 2wd truggy [ako napr firestorm], nie je to popularna kategoria. podobne plati pre arrmu kraton, radsej taliona. 4wd SCT je tiez popularne. mas pravdu ze 1/10 buggy su nizke, este so 4wd sa da vyblaznit aj v terene. Ak chces, posli mi spravu, mam 1/8 4wd buggy na predaj [+plno dielov, motor,servo,baterky, vacsina veci v zaruke a skoro novych] a to uz je aj do terenu iny pribeh, odolnejsie auta nenajdes, mozme sa nejak dohodnut.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

5

Ahoj, v podstate se vsim, co napsal eMDee, jednoznacne souhlas.. Jak se rika, kdo chce mit opici, musi mit na banany. A osmina tech bananu potrebuje hodne smile Sice se to mene sype, ale zase baterie, kola jsou drazsi.. Za deset tisic dobrou osminu (az na Sworkz) neporidis, pokud chces neco noveho, tak asi bych sel radeji do desetiny.. Financne to cloveka tak nezruinuje big_smile
A nebo vyuzit nabidky eMDeeho, vim, co ma za stroj a je to drzak, v podstate zavodni kus.. Vubec bych se toho nebal, mel bys super karu za dobrej peniz. Navic bys nemusel resit ty bezne bolistky, kdyz koupis novy RTR set. Jen servo na osminu stoji 1500-2500kč a to u RTR bezne odchazi, to by sis mel rovnou k tem deseti pripocitat. 
Vim, ze buggy moc nechces, ale v pripade osminy rozhodne neslapnes vedle.. wink Mel jsem jako prvni truggy a nakonec jsem kupoval i buggy. Neda se rici, co je lepsi, na trati se chovaji dost odlisne a obe me bavi stejnou merou. Buggy ale je odolnejsi (mensi paky, lehci kola, kratsi ramena) a rychlejsi s mensimi naroky na baterii.. (vykon, kapacitu)

Naposledy upravil: Mexxx (09. 12. 2015 19:13:34)

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

6

No já bych se vžádném případě nějakýho pěknýho staršího kousku nebránil, jen mě to strašně táhne k těm truggy a nebo Short course, prostě ta zadní náprava mě láká. Taky se asi budu muset kouknout po okolí co se tady jezdí, jsem z hradce takže by to neměl být problém a často jezdím směr Trutnov. Jina kolik by mě stála slušná opice ( popřípadě jaká), banány jsou a budou big_smile

7

trutnov je 1:8 buggy, 1:8 truggy a 1:10 SCT (iba 4wd?) co ja viem. 1:8 buggy je najzastupenejsia kategoria z toho o com sa tu bavime, inak aj 1/10 2wd a 4wd buggy sa jazdi ale to sme neriesili.

u 1/8 buggy 11-15000 za podvozok, ak nechces smejdovu elektroniku tak tolko isto das za nu, potom ti treba diely do rezervy aby si nesiel domov ked nieco rozbijes a nasledne platis uz len prevadzkove naklady, tj gumy hlavne, karoseriu obcas, nejake oleje ak sa hras s nastaveniami a dake peniaze idu na bezne opotrebenie dielov casom. 1/8 truggy bude drahsia sranda. SCT som nejazdil.

8

Jo tak to už jsem tam kde jsme být nechtěl

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Xray-XT8-E/675904/ co tohle?

kdo ví to, bude to zajímavé

9

cinske baterky s nizkou kapacitou, slaby regler ktory sa kazi ako na beziacom pase (4 som reklamoval) a motor je to ten co mam ja, do buggy je dobry, do truggy by som ho nedaval.