1

Téma: SST SHORT COURSE SAISU XRT VE 4x4 RTR 1:10

Ahoj
přemejslim o http://www.himoto.cz/short-course/sst-s … 0--2-4ghz/
co si o tom myslíte? pripada mi to o neco lepčí než himoto, ale moc se nevyznam. bude to muj první model.
cennou by se mi líbilo i http://www.model-rc.cz/rc-auta/elektro- … ra76044-1/ i když je daleko menčí. koukal se ze tu znacku tu vychvalujete smile ale nak to nechapu s tou nabíječkou. to muzu nabijet jen v aute pokud nedokoupím http://www.model-rc.cz/nabijecky-a-zdro … -tra2976g/
nebo co by ste poradily do 4000kč? nejlepe 1:10 short course. žadný žávody neplánuju
předem díky za pomoc z výběrem smile

2

Re: SST SHORT COURSE SAISU XRT VE 4x4 RTR 1:10

já jsem se rozhodoval stejně jako ty nakonec vyhrál Latrax SST. je sice menší, ale pro mě výhoda, že se dá trochu protáhnout doma a jednoduše přenášet/převážet. hlavně rozhodla kvalita zpracování a hlavně elektroniky. v těch nejlevnějších modelech je elektronika na jedno použití, stačí to někde utopit a nastává hned další nemalá investice. Traxxasu můžeš 100% věřit, to utěsnění opravdu funguje, mají doživotní záruku na elektroniku, asi ví proč. Taky nebude potřeba tak často kupovat ND, protože vydrží na menším měřítku o něco dýl, při nárazu působí na díly menší energie, to ale nebyl hlavní důvod pro koupi. Takže za mě raději menší, ale značkový kvalitní, než velký problémový. Moje další auto bude Traxxas Slash 2WD :-) Kdyby ses rozhodl pro Latrax, tak tady je za nejlepší cenu v perfektním modelářským obchodě, mám odzkoušeno. Ten svůj jsem kupoval v himoto a čekal jsem na doručení 9 dnů ! http://www.rc-zoom.cz/latrax-sst-118-4wd-tq-rtr/

3

ještě jsem zapomněl komentář ohledně nabíječky. počítej s tím, že nabíječku/zdroj musíš nějakou koupit v každým případě. To co se dává k SSt/Himoto je jenom zdroj malýho proudu, nic víc, nabije baterku přes noc malým proudem, takže bude lenošná. U Latrax je sofistikovanější nabíječka s deltapeakem a proudem 2A, ale je pouze na 12V, takže bys musel mít zdroj 12-15V, to zase není takovej problém. Ale i tak to nebude pořád ono. Chce to prostě nabíječku, kde si můžeš nastavit nabíjecí a nejlíp i vybíjecí proud. Z toho plyne opět pořízení levnějšího auta a za zbytek dokoupit nutné příslušenství a tím je nabíječka a druhá baterka.

4

kolega ma pravdu ze latraxx bude odolnejsi, je to tak male a lahke, ze to vydrzi viac. na druhej strane v akomkolvek terene to bude nanic, takze zavisi od toho kde chces jazdit, tym netvrdim samozrejme ze himoto je lepsia volba.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

5

no  v čera už sem by pro latrax pomalu rozhodnutej big_smile přečet sem to tu křížem krážem. prez noc se mi to rozleželo:) dokonce se mi o tom i zdálo:D      Traxxas    big_smile lol  ale ten malej poskakuje jak koza jak je lehkej lol
Ted mam fakt dilema. už bych se mozna i smiril s tim že si priplatim z Slash hmm Nakolik muže prijit na Slash dobra nabíječka a baterka? muže nekdo přímo neco doporučit pls smile
A s tou vodou?? to normalne prijdes z venku auto vod bahna big_smile tak ho hodis do vany a osprchujes??

Naposledy upravil: Komár6 (14. 12. 2015 18:27:30)

6

vormene dik za dobrej tip na stranku s modelama:) http://www.rc-zoom.cz/traxxas-slash-110-tq-rtr-1/
tady v tom je docela dobra baterka ne?? a nabijecka je do sitě. jak dlouho budu nabijet a jak dlouho mi vydrží svištět??
lepší bych pořídil hold n a jaře:)

7

abysme nepletli hrušky s jabkama, tak je potřeba napřed určit k čemu auto bude, na jaký terén a podle toho napřed zvolit měřítko a vněm najít rozumnou volbu za přijatelnou cenu. přirozeně chce asi každej co největší auto smile, ale ne vždy je to výhoda. já bych se třeba s 1/10 na dvoře ani rozumně nerozjel a jezdit si zajezdit mě dlouho nebavilo. pro menší měřítko se dá s menší námahou postavit rozumná trať na menší ploše. ideální je mít aut víc v různých měřítkách. moje první rc byl monster desetina a rychle mě to přestalo bavit, nedalo se s tím pořádně jezdit kolem komína a musel jsem s ním jezdit autem na polňačky a do lesa, pěšky nebo na kole se s tím tahat nedá, navíc v terénu se vždy něco podělá a náprava na místě není možná, tohle funguje spolehlivě. Na tohle je perfektní ten Latrax, můžu ho mít v báglu a jdu a podle chuti a terénu si zajezdím. Stejně budu ale kupovat i desetinu, ale vím, že s ní budu jezdit minimálně oproti Latraxu. Co třeba koupit 1/16? Rozumná nabíječka je cca 1000 a druhá baterka min. 500. Takže to chce tak 5-6 na auto a 1,5 na pohon. Pokud ušetříš na autě, tak bude skákat ještě víc než malej Latrax, pokud ušetříš na nabíječce, tak budeš brzo kupovat novou baterku. Na druhou stranu se dá jezdit se vším a lepší je nějaký auto než žádný, musíš si přijít sám na to , jakou cestou se dáš.

8

Rad bych jezdil všude možně smile  mam to kousek do lesa , polnacka zabarakem , i travnatej placek je kousek, nebo vecer prazne parkoviste u nakyho obchodu.  trat si najdu nekde v přírodě smile a popojet nekam kousiček autem taky nebude problem. u brachy sou kousek opustene stare vojenske objekty tam je taky najdou urcite pekný tratě.
A co bys doporučil za 1/16? bych to jeste vomrknul smile

9

3000mah je zufala kapacita a nimh je dnes uz zufala technologia, presne taku som si kupoval tak pred 10 rokmi. Rozumna je podla mna lipolka nad 5000mah , pokial mas iba jednu baterku, tak kapacite sa medze nekladu a vacsia ti prinesie viac zabavy. ja som takto ako prvu lipo kupoval 7200mah.

nabijes ju do hodiny predpokladam (4ah prud nabijacky). ak chces potom kupovat lepsie, budes potrebovat oboje, aj baterku a aj nabijacku (kedze predpokladam ze si uz potom urcite kupis lipo baterku a tuto nenabijes touto nabijackou).

ja to vidim na cca 1500 za OK nabijacku a tolko isto za OK lipolku priemernej kapacity. Co ta posuva na 9500 za tento nakup a za to by si mozno nasiel daco lepsie aj po bazaroch.

pre mna osobne je 1/8 truggy velke auto, aj tak som to tahal vsade pesky, cestoval s tym 100ky kilometrov atd. 1/8 buggy mozno mensia ale tiez dost velke a tazke auto, treba velkyy batoh, pravidelne som to nosil na chrbte,  isiel som s tym na biku aj s 10kg prislusenstva 60km. vsetko sa da. obe to su na priestor narocne auta kvoli enormnemu vykonu.  1/10 4wd buggynu uz odnesiem vsade v batohu a v terene bude lepsia ako 2wd jednosmerny short course. co sa priestoru na jazdenie tyka, tiez to nie je az tak narocne. preto je podla mna je 1/10 buggy zlatym stredom.  1/18 su moc male auta, do nicoho mensieho ako 1/14 truggy od losi, ci hpi savage flux xs by som nesiel, prilis to obmedzuje, pokial sa nechystas jazdit v byte ci na zahrade, ako tu pise kolega.  V inom pripade budes okrem lipolky a nabijacky menit aj to male auto velmi rychlo.

Naposledy upravil: eMDee (14. 12. 2015 19:48:57)

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

10

takže se tu shodneme na měřítku 1/10. vzhledem k fin. možnostem to nebude žádná kvalitka, takže jsme zase na záčátku u Himota, SST atp. smile taky si myslím, že dávat na začátek tolik peněz není nejrozumnější. technicky to bude super, ale co když ježdění nepřinese wow efekt a nadšení opadne? Takže teď musiíš rozhodnout, kolik do RC chceš prvotně celkem investovat a pak to zkusíme nějak poskládat.

11

mno neco mi přidá přitelkyne k vanocum smile a hold bych si neco doplatil ze svího at mam spis kvalitnejsí model než himoto. wow jen tak neopadne sem porat jak malé dítě big_smile  videl bych to asi tak, model do 7 000 aby byl RTR a lepší baterku a nabijecku dokoupím hned jak budou nake finance.

12

eMDee
jak douho ti vydrželo jezdit auto na lipo 7200mah baterku?

13

to zavisi. taku baterku som dokazal vybit presne za 11 minut  v 1/10 2wd buggyne, rovnako som s nou dokazal jazdit 40+minut v tom istom aute. priemerny odber aut ide od par amperov, po par desiatok amperov, zavisi od povrchu, terenu, plneho plnu, akceleracie, takze zavisi od toho ako a kde jazdis, takze by som ti klamal, jedine co mozem povedat je, ze vydrzi urcite dlho, povedal by som 20-30minut ber ako taky priemer. 11minut bol nonstop plny plyn v cerstvo pokosenej trave smile))))))))) coz clovek normalne nerobi (aj preto ze ti skorej zhori auto ako vybijes baterku)

14

tak už mam objednáno:) Traxxas Slash 1:10. model z baterii a nabijeckou už nemeli, tak mi pán udelal docela peknou cenu na auto + baterku  (podobnou co byla k modelu co byl v kompletu) a nabijecku traxxas. takže nabijecku už porizovat nebudu muset smile jinak dekuji vormene za tip na stranku rc zoom. moc se mi líbí jejich sluzby co nabízejí k zakaznicke karte kerou dotanu díky koupení modelu traxxas. a vubec vám dekuji za info kere ste mi podali ohledne mích dotazů. až se tesim až vyjedu big_smile

15

tak to je super, doufám, že dáš pak fotky. já si na Slashe musím ještě počkat, do té doby budu prohánět Latrax, ten obchod je fakt dobrej, ale nebylo jednoduchý ho objevit :-)

16

fotky budou a po vanocích big_smile ted je jeste v krabici. dostanuho až pod stromecek:D jak je to s prvním nabitím baterky?? mate nejake rady pls

17

jakou máš nabíječku a jakou baterku? já zatím používám NiMh a ty před prvním použitím nabíjím a vybíjím 0,1C a je to dost zdlouhavá záležitost. já dostanu auto taky až pod stromek, tak jsem koupil druhou baterku a nachystal jsem si ji sopředu, abych mohl vybalit a hned jezdit, protože to prvotní formování NiMh zabere několik dnů. LiPol baterky používat zatím nehodlám, tak nevím, jak přesně se uvádí do provozu.

18

baterku mam traxxas 8,4v NiMH 3000mAh.  ma iD konektor a nabijecku traxxas EZ-Peak Plus LiPo/NiMH 40W. mela by vse delat sama a automaticky, ale nevím big_smile  o tom nabijením a vybíjení sem prave u baterky cetl ale v navodu nabijecky je pripoji a nastavit neco malo (typ baterky a nabíjeci proud, ten je 1A až 4A) a dat start. vybíjení tam vubec nastavit nejde co sem tak koukal.

19

ta nabíječka moc vhodná pro NiMh není, základ je možnost nastavit proud už od 0,1C a možnost vybíjení a nastavení delta peaku a nastavení cyklů. jenomže tento typ baterek se už moc nepoužívá a ty určitě taky přejdeš velice rychle na LiPol a pak to bude super. baterka s ID, žádný servisní káblíky, prostě jeden konektor. takže bych to nabíjení stávající baterky nijak nehrotil a nabil bych ji nejmenším možným proudem tj. 1A a jezdil.

20

jj lipolku si koupim jako další. dava min voltu a prej mi auto pojede o neco pomaleji ale vydrží dele jezdit.
mam ji nabíjet pokaždé 1A? jak dlouho myslís že se to bude nabíjet pri 1A ? nekde sem cet že je dobre nabít a tak do pul hodky jít jezdit. tak bych ji dal nabíjet treba až zítra smile

21

pokud by byla uplně vybitá, tak by se nabíjela cca 3 a půl hodiny, reálně to bude kolem tří. asi bych jí dal 3-5 nabití tím sníženým proudem a pak už normálně 3A. já mám na toho prcka kapacitu jen 1500 a 1200 a tam jsem udělal dva malým proudem a pak už normálně 1C. nečekám od těch baterek žádný výkony ani extra životnost, takže tu správnost nabíjení moc neřeším. u těch LiPolek mně vadí, že jsou dost nebezpečný při nesprávné manipulaci a nabíjení.

22

moc ti dekuji za info smile už se nemuzu dockat až ho rozbalíím big_smile se tešim na vanoce jako malej parchant big_smile

23

aj vodovodny kohutik je nebezpecny pri nespravnou pouzivani big_smile

24

Mazééééééééééééééc big_smile big_smile
už sem ho řádně zajel smile neskutečná zabava s tím je smile
mužete mi prosím poradit čím mazat ty pohyblive a otočne soucasti naprav atd. nerad bych aby mi to po řádení v bláte rezlo. a jaký trebas doporucujete postupy pri čistení od bahna?? ted sem ho nechal uschnout a ometal to steteckem. ale nejni to ono. mam model total rozebrat a co pujde omít nebo jak takovou situaci řesit. po posledním ježdení bylo auto pekne zablácené:DD

25

Musíš hledat : http://www.rcauta.net/forum/topic24750- … model.html

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -