1

Téma: Špatný regulátor?

Dobrý den, předem bych se rád představil. Jmenuji se Pepa, je mi 15 let a bydlím v Brně. Předem se omlouvám, že sem problém s rc autem asi nepatří, ale jsem zoufalej apotřebuji od někoho pomoct.

Nedávno jsem zakoupil z bazaru Tamiyi TT01 v Alu - tuningu. Vysílačka je tam Carson Reflex Wheel Pro 2 LCD, přijímač Reflex Wheel Pro 2 rx, regulátor X Car Hobby King sensored 100A ESC a motor stříďák Trackstar 9.0T 4370 kv. Koupil sem to vše za 4000 kč.

Problém je ale ten, že: Zapojím nabité baterky, všechny kabely dané správně, zapnu model, vysílačku a auto pouze zatáčí. Na plyn a zpátečku vůbec nereaguje. ALE, auto se mi rozjet nějak podařilo, na vysílačce sem naklikal D/R TH na cca 34 % (projel sem všechny procenta, na tomhle to pouze fungovalo),dal plný plyn na ovladači a auto jednou cuklo dopředu, za vteřinu dozadu a po dalších 2 sekundách se rozjelo - samo přidává cca 30% plynu, na nic nešahám, když chci, aby auto nejelo (neutrální poloha), posunu plynovou pákou milimetr od sebe a tam je neutrální poloha. Bohužel s tím nejde nic dělat, ať nastavuji na vysílačce cokoli. A když to dám od sebe na max, po chvilce se to prudce rozjede dozadu. Jezdit se s tím dá, ale pán co mi to prodal, říkal že se to musí jen spárovat. Proto se na Vás, na zkušené modeláře obracím s prosbou -nemohli byste mi s tím prosím nějak pomoct?
Mockrát děkuji Pepa

2

Re: Špatný regulátor?

Ahoj.Konkrétní radu Ti přímo nedám.Spárované,myšleno přijimač s vysilačem to pravděpodobně bude.Jinak by nic nereagovalo.Tvůj problém by mohl být v kalibraci regulátoru.To je proces kterým se musí projít například při zapojování nového regulátoru,výměně za jiný a podobně.Spočívá v tom,že po zapnutí elektroniky ve správném pořadí a pohybem plynové páky podle blikání regulátoru nebo zvukových efektů motoru se regulátoru dají vědět polohy kniplu pro plný plyn,neutrál a zpátečku.Bez tohoto procesu regulátor nekomunikuje správně.Není to nic složitého a po prvních ůspěšných pokusech je člověku jasné o co jde.Najdi manual ke svému regulátoru,nebo hledej na netu-"kalibrace regulátoru XY".Ideálně anglicky.Pokud nenajdeš konkrétní typ,většinou stačí i podobný od stejného výrobce.Kalibrace bývá stejná nebo podobná.Senzorové regulátory nemám.Pokud by byla chyba tady tak to bohužel neporadím.

Miloš