1

Téma: PROTECH CUP 2005

Tento rok se pojede OFF ROAD CUP PROTECH! Pro všechny majitelé OFF road Aut 1/8 (PROTECH) se pojede serial pěti závodů:
7.5 České Budějovice, 22.5. Česká Lípa,  5.6. Třebíč, 9.7 České Budějovice a 7.8 Česká Lípa.
Tento serial má být samozřejmně nejvíce zkoušení závodníků ze stejným materiálem firmy PROTECH! Takže žádná materiální válka, také startovné bude něco kolem 100 kč.
Více informací a propozice budou brzy zveřejněny na stránkách dovozce firmy PROTECH. (RCM PELIKAN)  big_smile

2

Re: PROTECH CUP 2005

Je dobré, že v tomto poháru to nebude tolik o investici do modelu, ale hlavně o ridičském umění. Jsem z Českých Budějovic a celého šampionátu se zůčastňuji. Včera se dokončovala trať v Č. Budějovicích a musím říct, že bude fakt bomba. Další dobrá zpráva je ta, že se pojede mnoho kategorií: 1:10, 1:8 Buggi, 1:10, 1:8 Truck, o velikosti 1:6 nemám přesné informace. Samozřejmě, že účastnit se mohou pouze majitelé vozů fa. Protech.

3

Re: PROTECH CUP 2005

Samozřejmě, že účastnit se mohou pouze majitelé vozů fa. Protech.


jsem rad, mam to blizko ale posledni veta me ujistila o tom, ze se nepojedu ani podivat

4

Re: PROTECH CUP 2005

Ano.Seriál závodů pro jednu značku mi přijde velmi nešťastný.Když už se seriál pořádá ,tak by měl umožnit účast i jiných značek.  :?

Buggy 4WD 1:8 Mugen MBX Eco;  Buggy 4WD 1:10 HB Cyclon D4   
Buggy 2WD 1:10 Ansmann Mad Rat;  Stadium Truck 2WD 1:18 ZT2

5

Re: PROTECH CUP 2005

nemyslim tim ucastnit se primo protech zavodu ale nejake otevrene
protoze offroadu je tak malo ze jestli se sejde 8 jezdcu bude to uspech

6

Re: PROTECH CUP 2005

Souhlasím závodu pro 1:8 je málo.  sad

Buggy 4WD 1:8 Mugen MBX Eco;  Buggy 4WD 1:10 HB Cyclon D4   
Buggy 2WD 1:10 Ansmann Mad Rat;  Stadium Truck 2WD 1:18 ZT2

7

Re: PROTECH CUP 2005

Omlouvam se,ze zasahuji i kdyz nitro neni muj salek caje. Jedna se o serial "jednobarevnych" zavodu.

Poradatel si asi nevzal priklad z podobnych zavodu: tamiya cup, kyosho (mimo miniZ - ty se vsak nedaji srovnavat - jine vychozi podminky a naroky).

obecne v cele evrope nastal utlum techto "jednobarevnych" zavodu z duvodu izolace od okolniho sveta. Utlum samozrejeme neni plosny a stejny vsude. Pokud vyrobce ma konkurence schopny model, pak se jeho majitel spise ucastni open zavodu. Divam se na to zpohledu ucastnika nekolika evropskych tamiya finale a konzultovani faktu prave s ucastniky z cele evropy. U kyosho je situace stejne, neni to tak davno kdy po svetovem  finale reditel zavodu musel zkonstatovat ubytek. Kdybych se snazil, tak to nekde i snad najdu.

Drzim palce vsech aktivitam a organizatorum, ale bojim se slabe ucasti.

8

Re: PROTECH CUP 2005

Vždyť na závodech X-RAY challenge se budou taky jezdit všechny podvozky,tak proč to tak neudělat i u PROTECH cupu

--------------------

to neslo, aspon castecna korektura gramatiky :-) hejkal

9

Re: PROTECH CUP 2005

Protech CUP se jede pro absolutní začátečníky, kteří zakoupily Začátečnické auta jako je ULTREX, Enigma XS atd. Proto se pojedou také pouze PROTECH motory.
když se povolí i další podvozky a motory tak se to stane materiální válkou. Vždyť máme dost jiných závodů v ČR kde můžou jezdit podvozky i jiných značek. Jak MČR tak i všeli jaké poháry. Dokonce na Slovensku je toho hromada. big_smile

10

Re: PROTECH CUP 2005

Já bych o učast strah neměl, aut se prodalo od listopadu několik stovek. Teď je opravdu na pořadateli o informovanosti závodů. Je to první ročník, tak se to musí zkusit.
První návrh byl také jezdit paralelně s profi podvozky, ale měly a máme obavy že by jsem otrávily jezdce který si chce jen zajezdit s kolegy a ten profík chce jen vyhrát. Enigma XS  z motorem stojí 11.000,-- např. XB8 s motorem nad 30.000,-- Kč. Je jasné že musí bejt někde rozdíl  wink
Proto se jedou některé závody s MČR, tak aby viděly také PROTECH piloti možnost porovnání. A není problém aby se později zapojil i do normálního seriálu pokud ho to bude to správné.
big_smile

11

Re: PROTECH CUP 2005

tady nejde o profiky, ale o to si zajezdit s kamarady, zadna honba za poharem nebo vitezstvim, ale v pripade uplne uzavreneho zavodu navstevnost ostatnich lidi s jinym vozem bude nulova, maximalne jako cumilove

12

Re: PROTECH CUP 2005

Hlavně mám dojem, že pořadatelé jsou začátečníci, kteří si neuvědomují, že off road závody nejsou jen o našlápnuté technice, ale i dost o štěstí, rukách a především rozumu. Nicméně odvážnému počinu fandím, ačkoliv to také nevidím moc nadějně.

13

Re: PROTECH CUP 2005

No jak jsem psal, závodu pro všechny máme tady v republice až dost, když to člověk spojí ze závody v SR a to nemusí jet až do Košic tak je každý výkend na závodech.
Obava byla že pokud narazí i začátečník např. s XB8 na Auto za 10tis. že budou neporovnatelné rozdíly. Samozřejmně je nejdůležitější nastavení podvozků a samotná jízda, ale dle mě to není tak špatný nápad.
No uvidíme po prvním a druhém závodu.  big_smile

14

Re: PROTECH CUP 2005

Nesla by v ramci techto ZNACKOVYCH zavodu vypsat tzv. volna kategorie pro 1/8 aby se mohli zucastnit i majitele Savage, X-Maxu atd. Myslim ze by to slo, tak jak na ostatnich zavodech hlavne v zime jsou vypisovany vedle hlavni(ch) kategorie(i) i vedlesi treba pro hobby jezdce?

15

Re: PROTECH CUP 2005

Nevím jak bude probíhat, celý Protech Cup,(jen z Č.Budějovic se hlasí, zatím co vím 20lidí), ale jde o to, že všichni společně začínáme jezdit a proč tedy rovnou nejezdit i nějaký ten turnaj a hlavně se neohlížet na to, kde vzít 30000,- aby bylo  možno pomýšlet na stupně vítězů.
PS.: Co si budem povídat, je to stejně jen reklamní tah, jak přitahnout co nejvíc lidí k nákupu aut Protech. No, jak vidím ve svém okolí, tak to fakt funguje a hlavně máme z toho mi, majitelé aut Protech spoustu užitku. (super dráhu, která snese ty nejpřísnější měřítka a bude otevřena za poplatek a nebo zdarma pro lidi co budou v klubu).
PS1.:A proč nadávat, vždyť aspoň jsou tu další závody. Samozřejmě, že chápu rozhořčení těch co se nemohou zůčastnit, ale vše má své pro a proti a zde je proti vlastnictví modelu Protech, sice za třetinu pořizovací ceny oproti konkurenčním značkám a pro je vyrovnaná technika při závodech.

16

Re: PROTECH CUP 2005

:oops: Víte on vás ten optimismus z levných závodů přejde, možná už po prvních závodech. Věřte, že jakékoliv sólo ježdění je uplně něco jiného jako závody, kde jdou city stranou. Najednou zjistíte, ejhle spojka v pr...., ty vůle jsou taky nějak větší, proč se vysypaly ložiska....atd. Kde jsem udělal chybu? Odpovím za vás. Nikde. Jenom jste si koupil model na rekre poježdění a ne na závody a jakýkoliv závod ať je vyloženě předepsán pro daný typ modelu, zvýší jeho opotřebení až několikanásobně. Pokud vám někdo tvrdí, že tomu tak není, tak nemluví pravdu!!!  :cry:

17

Re: PROTECH CUP 2005

Jenom jste si koupil model na rekre poježdění a ne na závody a jakýkoliv závod ať je vyloženě předepsán pro daný typ modelu, zvýší jeho opotřebení až několikanásobně. Pokud vám někdo tvrdí, že tomu tak není, tak nemluví pravdu!!!  :cry:

Muzu jen potvrdit a hned uvedu priklad LOSI MINI-T pekne jezditko, ale aby se s tim dalo zavodit tak je treba vymenit dily v hodnote jako je cena samotneho noveho modelu - POZOR nemluvim o tuningove LOSI MINI-T PRO to uz je neco jiheho!  :!:

18

Re: PROTECH CUP 2005

Tak a to je dobrá připomínka, jsem sám zvědav co auta snesou. Je dobře, že existují taková to fóra, kde v případě, kdy optřebení modelů bude neůnosné, můžem ostatní včas varovat před koupí.
PS.:levný vždy neznamená s..č, i když mi příjde, že ty už vlastní názor máš. Nemáš Revo? wink

19

Re: PROTECH CUP 2005

:oops: Víte on vás ten optimismus z levných závodů přejde, možná už po prvních závodech. Věřte, že jakékoliv sólo ježdění je uplně něco jiného jako závody, kde jdou city stranou. Najednou zjistíte, ejhle spojka v pr...., ty vůle jsou taky nějak větší, proč se vysypaly ložiska....atd. Kde jsem udělal chybu? Odpovím za vás. Nikde. Jenom jste si koupil model na rekre poježdění a ne na závody a jakýkoliv závod ať je vyloženě předepsán pro daný typ modelu, zvýší jeho opotřebení až několikanásobně. Pokud vám někdo tvrdí, že tomu tak není, tak nemluví pravdu!!!  :cry:

Dobre jsi to napsal, ale ono autorum o to asi jde. Pocet modelu mezi lidma byl zverejnen a ted je potreba a by se prodavaly jeste i nahradni dily  lol

20

Re: PROTECH CUP 2005

PS.:levný vždy neznamená s..č, i když mi příjde, že ty už vlastní názor máš. Nemáš Revo? wink

Jestli se ptas my, tak mam XRAY T1H a SAVAGE SS  big_smile

21

Re: PROTECH CUP 2005

No nic, myslel jsem Kubrta, ale tvá sbírka je pěkná.

22

Re: PROTECH CUP 2005

no je totak zavody jsou krasne ten kdo jezdi  vi ze to jsou prachy prachy a zase prachy

23

Re: PROTECH CUP 2005

No nic, myslel jsem Kubrta, ale tvá sbírka je pěkná.


Já se přeci vůbec nesnažím tvrdit, že co je levné je s..č  smile , ale svým příspěvkem jsem chtěl upozornit na něco co je prostě fakt a to, že se dle mého tyto modely na závodění nehodí. Za pár let jsem viděl opravdu hodně zklamaných zapálených modelářů, kteří  dojeli právě na závodění s levným s..č. Mimo jiné ten poznatk s Losi miniT jsem chtěl doplnit, ale DzejTy mě předběhl.

24

Re: PROTECH CUP 2005

big_smile A pardon, ještě doplním moji zbírku: 2 xAsso TC4 (1/10 TC), 1x Xray (1/10 TC), 1 x Asso T4 (1/10 Truck), 1 x Asso 4WD Mini Truck 1/18, 1 x Losi Mni T, 1 x Hobao 1/8 Hyper 7 PRO UK.   roll

25

Re: PROTECH CUP 2005

Také pěkná sbírka! No, je jasné, že cena modelu někde znát být musí.
A také je jasné, že srovnávat model Protech třeba s Xrayem, Hobaem, atd... určitě nelze. Mě jde jen o to, proč zbytečně kazit těmto začínajícím modelářům radost. Myslím si, že pro začátečníka investice i 15000kč (model + rádio a nějaké ty nezbytnosti) je ažaž. Až časem zjistí a vyrovná se s cenami závodních modelů, tak potom, jestli bude chtít dál pokračovat, určitě každý sáhne po pořádném vozu.
PS.: Já sám jsem zastáncem toho, že se vyplatí koupit pořádnou kvalitu(za vyšší cenu), mám to štěstí, že pro mě není problém koupit si drahý model, jenom ještě nevím co vůbec chci jezdit a tak nechci kupovat skvělý drahý stroj, který mi bude za měsíc ležet v garáži, kde mi leží už dva modely. Co se týče kvality s Vámi souhlasím, jen se musím zastat těch co méně kvalitní model už mají a nebo prostě na lepší finančně nedosáhnou. A myslím si, že čím víc je modelářů mezi námi, tím je to lepší. A né, že se budem dělit na dva tábory-ty co mají kvalitu a ty co mají sráče.Zdravím všeci co propadli tomu to koníčku.