1

Téma: Team Losi XXX BK2 2WD

Ahoj, chci si koupit tuto buggy od Teamu Losi. Pročetl jsem všechno, co jsem na internetu našel o této kategorii aut. Bohužel praktických informací je k velmi málo. Rád bych vás tedy požádal o pár informací k tomuto autu.

XXX BK2 2WD jsem si vybral z toho důvodu, že se prodává jako stavebnice a  je to hodně doporučovné auto, které se uplatní i při závodech. V edici Brian Kinwald je podle specifikací obsaženo uplně vše a není potřeba již nic dokupovat, mimo vysílačky, nabíječky a baterií. Jsem sice začátečník, ale rád bych si koupil auto, s kterým bych mohl případně i na závody, ale zatím nemusel dokupovat nové díly, o kterých nic moc nevím.

1. Zajímalo by mě, zda jsem vybral dobře. Máte někdo vlastní negativní zkušenosti s tímto autem, na co bych si případně měl dát pozor..?

2. Je opravdu po sestavení ihned provozuschopné?

3. Na co si dát pozor při výběru bateríí, nabíječky a rc soupravy?

4. Moc rád bych zkusil i závodit, je toto auto vhodné nebo jsou potřeba další tuningové úpravy? Sice je v popisu napsáno, že má tuningové úpravy, ale stačí to, pro závod?

5. Je dost závodů pro 1:10 elektro buggy, je tato kategorie dostatečně populární?

6. Za jakékoliv další související informace moc děkuji..

http://www.rcauta.cz/inshop/scripts/set … ND=9257078

2

Re: Team Losi XXX BK2 2WD

1. Zajímalo by mě, zda jsem vybral dobře.
5. Je dost závodů pro 1:10 elektro buggy, je tato kategorie dostatečně populární?

odpovim na obe (mozna vsechny) otazky zaroven. 2wd se v Cechach pro nulovy zajem nejezdi. Tusim na Slovensku nejake zavody existuji soubezne s 1/8 nitro.

osobne si myslim, ze pokud nebydlis v blizkosti hranic se Slovenskem, tak nakup pro zavody neni vhodny.

Co se tyka podvozku - neni lepsi volba

3

Toho jsem se bál..

Můžeš mi prosím tě říct jaké kategorie electro off-road jsou u nás rozšířené? Nechtěl bych si koupit auto, s kterým bych mohl jezdit akorát tak sám..

V čechách se nejezdí electro buggy vůbec nebo jen 4wd?

4

V čechách se nejezdí electro buggy vůbec nebo jen 4wd?

4wd buggy a truck 2wd

vice je na http://www.rcacr.cz sekce offroad

5

Stránky RC autoklubu ČR znám, tam jsem právě četl, že se jezdí kategorie 2wd i 4wd. Každopádně díky za tvé rychlé odpovědi.

Sám jsem se zozhodoval mezi Team Losi XXX-4 Graphite Plus Racer 4WD a Team Losi XXX Kinwald Edition Buggy BK2 2WD. Jelikož na slovenských stránkách jsem našel více informací o 2wd, tak jsem se rozhodl pro tuto kategorii. Pokud se to u nás nejezdí tak pro mě nemá cenu to kupovat a raději se poohlédnu po nějaké 4WD buggy.

Myslíš, že bych tě mohl poprosit o odpověď na mé otázky z prvního příspěvku, ovšem pro vůz Team Losi XXX-4 Graphite Plus Racer 4WD. Případně odkaz na nějaké zajímavé stránky, našel jsem žalostně málo málo informací. Sám si nejdříve snažím co nejvíce zjistit než se ptám, aby mé dotazy byly co nejkonkrétnější, bohužel to je docela problém v tomto odvětví..

6

já osobně by sem se rozhodl pro Team Losi XXX-4 Graphite Plus Racer 4WD

7

...

podivej se do vysledkovych listin na letosni rok 2wd buggy tam neni a ani jsem si na zavodech zadne nevsiml :-)

co se tyka 4wd, tak jsou ji a urcite zkusenejsi, kteri ti poradi.

8

Hmm, třeba poradí..  big_smile

Na to jak je celé fórum prošpikované příspěvky typu, jak nalákat nové závodníky, jak neodradit nováčky a potřebě větší účasti na závodech atd., se moc lidí neozvalo.  :?

Stačí mi poslat nějaký odkaz, kde se můžu dozvědět nějaké rady jak koupit závodní eleckto off-road auto. Nebo odkaz na recenze jednotlivých aut atd. Trávím na internetu tolik času a stále nacházím jen komerční články, ale nic co by mi pomohlo s výběrem.. (baterie, serva, rc souprava, motor..)

Nechci to od vás polopaticky naservírovat, ale poradit, kde hledat..

Dík moc

9

já osobně by sem se rozhodl pro Team Losi XXX-4 Graphite Plus Racer 4WD

Ty jezdíš buggy? Zajímalo by mě jestli máš s tímto autem nějaké vlastní zkušenosti, případně s jinou buggynou. Je dost věcí, které je potřeba dokoupit a rád bych se s někým poradil..

10

...

podivej se do vysledkovych listin na letosni rok 2wd buggy tam neni a ani jsem si na zavodech zadne nevsiml :-)

co se tyka 4wd, tak jsou ji a urcite zkusenejsi, kteri ti poradi.

A můžu se zeptat co jezdíš? Já jsem rozhodnutej koupit off-road. Jelikož, ale nemám žádné zkušenosti, tak stále hledám, co by bylo pro mě nejvhodnější. Včera jsem narazil na zajímavý článek srovnávající buggyny a trucky s hlediska jízdních vlastností a použitelnosti pro různé terény. Docela mě to nahlodalo, tak jsem se podíval jaké trucky jsou na trhu a jak je to se závody. Bohužel jsem našel jen jedny kvalitní stránky v češtině, kde autor popsal své zkušenosti s modelem trucku. V angličtině narážím spíš na lidi, kteří buď řeší etrémní skoky, překážky a kraviny nebo si jezdí jen tak po zahradě.

Věnují se truckům nějaké zajímavé weby nebo mi nezbyde nic jiného než se na všechno ptát a čekat zda někdo odpoví?

11

ale nic co by mi pomohlo s výběrem.. (baterie, serva, rc souprava, motor..)

Nechci to od vás polopaticky naservírovat, ale poradit, kde hledat..

Dík moc

O "baterie, serva, rc souprava, motor" pro off-road plati totez co pro on-road to co pouzivam v Xray strcim do trucku Asso a je to, pouzivam stejne baterie, stejna serva, stejnou RC soupravu, stejny motor, stejnou nabijecku atd. v tomto neni zadny vetsi rozdil mezi elektrou off-road a onroad.

Dporucuji na Masters.cz k pozornosti:
http://masters.cz/dispatcher.php?id=3000
http://masters.cz/dispatcher.php?id=2003
http://masters.cz/dispatcher.php?id=2004
http://masters.cz/dispatcher1.php?id=11104755637

12

..... se moc lidí neozvalo.  :?

Brete, ptáš se na tak široké téma, že by vydalo spíše na knížku než na příspěvek do tohoto fóra. Nejjednodužší řešení - najdi si termín závodů a přijeď se podívat, pokecat. Někdy je lepší to přímo ukázat na autě, než dlouhosáhle popisovat. Někdo má ke psaní přímo odpor.  wink

13

A můžu se zeptat co jezdíš? 
Věnují se truckům nějaké zajímavé weby nebo mi nezbyde nic jiného než se na všechno ptát a čekat zda někdo odpoví?

Jezdim trucky - Losi XXXT Matt Francis. Co se tyka webu, tak o nicem konkretnim nevim, spis lovim pres pana Googla a linky uvedene na klubovovych strankach. Ale cilene nehledam spis nahodne, kdyz hledam neco jineho :-)

Napada te konkretni otazka?

kdyztak mi napis do soukrome zpravy....

14

Všem děkuji za odpovědi, které mě zase o kus blíž posunuly ke koupi auta  big_smile

to Supsík: Odpor k psaní? Podle topicu Tlachárna jsem měl dojem, že píšete rádi  wink  Dobrá, od teď budu víc konkrétní.. Jinak na ty závody se půjdu určitě podívat, ale chci nejdřív alespoň něco znát, abych vůbec věděl na co se případně zaměřit nebo zeptat..

Měl bych na vás otázku ohledně výběru obchodu. Před chvílí jsem na jiném fóru četl negativní reakce na jednu prodejnu a neochotu jejího majitele.. Máte nějaké své oblíbené obchody nebo raději nakupujete v zaraničí přes internet?

15

....abych vůbec věděl na co se případně zaměřit nebo zeptat..

Myslím si, že na "začátečníka" se ptáš velice dobře. Já bejt tebou, tak už padím se ptát na závody.

Jsou lidé, kteří nejsou tak ujetí extroverti, aby psali na fórum ale to ještě neznamená, že by ti na závodech neporadili. Znám jich dost. Takovej Jirka Opl je offroaďák jako víno a na fórech ho nenajdeš. Přídeš se ho na něco zeptat a jen žasneš kolik novejch informací ti dá.

Měl bych na vás otázku ohledně výběru obchodu. Před chvílí jsem na jiném fóru četl negativní reakce na jednu prodejnu a neochotu jejího majitele.. Máte nějaké své oblíbené obchody nebo raději nakupujete v zaraničí přes internet?

Tak tady s tvoji otázkou asi narazíš na pravidla tohoto fóra. Pokud chceš něco vědět ohledně nákupů klidně mě zavolej na 737203511.

16

Jsou lidé, kteří nejsou tak ujetí extroverti, aby psali na fórum ale to ještě neznamená, že by ti na závodech neporadili. Znám jich dost. Takovej Jirka Opl je offroaďák jako víno a na fórech ho nenajdeš. Přídeš se ho na něco zeptat a jen žasneš kolik novejch informací ti dá.

No jenze asi opomijis, ze tato doba je takova, ze clovek si nejradeji obstara 100% informaci na netu a az pak se teprve vydava na zavody a tam zjistuje ze i tam posbira informace.

Opravdu znam velice hodne lidi co by bez fora dnes ani nevedeli na co je methanol!

17

Jsem moc rád, že je "taková doba". Už jsou pryč časy, kdy se člověk musel pídit po informacích a jen těžko se dobíral znalostí, často metodou pokus, omyl. Od mala se věnuji akva-tera koničku a musim říct, že doby, kdy se na burzy chodilo odposlouchávat rozhovory zkušených chovatelů a občas se na něco zeptat mi vůbec nechybí. Teď konečně si může člověk obstarat informace o tom co ho zajímá z tolika různých zdrojů, může porovnávat zkušenosti mnoha lidí a zárověň si vyměňovat znalosti z lidmi z jiných zemí, že v dobách bez internetu jsem si tom mohl jenom snít..

Samozřejmě ne všichni chodí přispívat na intrenet, jak poznamenal Supsík, ale já se na závody chystám podívat. To, že nechci čekat na závody, abych se mohl na něco zeptat mi snad nemůže nikdo vyčítat..

Navíc si myslím, že pokud se někoho na závodech budu ptát na základní věci, tak mě asi každý pošle do háje, ale pokud se zeptám třeba na to jaké zvolit pneu tak bude vstřícnější. Na věci, které si můžu přečíst se přeci nebudu ptát a rohovor můžu spíše navázat pokud budu alespoň něco vědět..

Myslím si, že tohle je zatím nejlepší české fórum s touto tématikou a jsem vážně rád, že se můžu zeptat z pohodlí domova  wink

Pokud jsi to Endrju nemyslel jako lehkou výčitku, tak jako bych nic nenapsal..

18

Vůbec jsem sem původně nechtěl psát, protože jsi začínal o buggy, ale už se to pomalu zvrtává správným směrem big_smile
Takže pokud jde o Off-road auto, kup trucka. Buggy se sice jezdí, ale jezdí jich tak 5-6. Trucků nás minule bylo 16.
A teď  k autu. Koupil bych Losi XXX-T Matt Francis 2. Je to auto v plným tuningu, už nebudeš kromě elektroniky potřebovat nic. Vlastně ještě sprej na kastli   wink
Elektronika viz DzejTy.
A na závody přijeď, teď jedeme v sobotu v Hrádku nad Nisou http://www.rcacr.cz/clanek.php?id=41

19

No nakonec u mě asi Losi XXX-T Matt Francis 2 zvítězí, protože na něj slyším jen samou chválu. Zajímalo by mě zda někdo jezdí s  Factory Team RC10T4 Truck, protože zatím jsem se dozvěděl jen o T3, ale zkušenosti s T4 jsem nikde neobjevil.

XXX-T bude asi nejlepší volba, přesto bych se něco chtěl dovědět i o konkurenci  wink

Měl bych ještě jednu otázku k barvení té kastle. Auto, které jsem viděl bylo barvené zespoda karoserie, povrch byl pěkně hladký nenabarvený plast. Pokud se auto poškrábalo, tak na barvu to nemělo žádný vliv a škrábance ani nebyly vidět. Tady jsem se dočetl, že auta stříkáte barvou napovrchu karoserie, tak by mě zajímalo, jak to drží? To musíte opravovat nátěr pokaždém závodě?

Bohužel v sobotu nemůžu na závody přijet, protože už jedu jinam a nejde to odvolat..

20

Tady jsem se dočetl, že auta stříkáte barvou napovrchu karoserie, tak by mě zajímalo, jak to drží? To musíte opravovat nátěr pokaždém závodě?

Ale ne, Lexanove karoserie se strikaji "zespoda" aby vrch byl hladky a barva se hned neodrela, existuje hodne druhu barev at uz ve spreji nebo v lahvickach pro airbrush napr:
http://masters.cz/catalog/index.php?cPath=44_52_82_93

Dale lze pouzit hodne predpripravenych "maskovani" a nebo pak nahoru se davaji dekoracni samolepky: http://masters.cz/catalog/index.php?cPath=44_52_82

21

No nakonec u mě asi Losi XXX-T Matt Francis 2 zvítězí, protože na něj slyším jen samou chválu. Zajímalo by mě zda někdo jezdí s  Factory Team RC10T4 Truck, protože zatím jsem se dozvěděl jen o T3, ale zkušenosti s T4 jsem nikde neobjevil.

XXX-T bude asi nejlepší volba, přesto bych se něco chtěl dovědět i o konkurenci  wink

Měl bych ještě jednu otázku k barvení té kastle. Auto, které jsem viděl bylo barvené zespoda karoserie, povrch byl pěkně hladký nenabarvený plast. Pokud se auto poškrábalo, tak na barvu to nemělo žádný vliv a škrábance ani nebyly vidět. Tady jsem se dočetl, že auta stříkáte barvou napovrchu karoserie, tak by mě zajímalo, jak to drží? To musíte opravovat nátěr pokaždém závodě?

Bohužel v sobotu nemůžu na závody přijet, protože už jedu jinam a nejde to odvolat..

T4 jezdí akorát Kaninovi, ale na net pokud vím nechodí. Takže zkušenosti akorát na závodech. Asso T4 je to taky určitě dobrý, ale není rozšířený, teda letos. V minulých letech to bylo naopak. A taky asi bude větší problém s náhradními díly, ale to už opravdu vařim z vody big_smile Ještě taky jezdí pár T3, ale už poskrovnu.
Kastle se stříká zevnitř, stejně se barva odře v kontaktních plochách s podvozkem a vždycky se najde "kamarád" kterej jí "upraví" na prvník závodě. Kastle je bohužel největší "spotřebka" hned po gumách :cry:

22

Pokud jsi to Endrju nemyslel jako lehkou výčitku, tak jako bych nic nenapsal..

to nebylo na tebe , to byla spis reakce na supsika, nikterak vycitava

23

....to nebylo na tebe , to byla spis reakce na supsika, nikterak vycitava

Celá moje reakce byla vyvolána z první věty tazatele:

Ahoj, chci si koupit tuto buggy od Teamu Losi. Pročetl jsem všechno, co jsem na internetu našel o této kategorii aut. Bohužel praktických informací je k velmi málo. Rád bych vás tedy požádal o pár informací k tomuto autu.

.... a také z dalších příspěvků.

BTW: Internet používám denně a více něž by bylo, asi, zdrávo.  :oops:

24

Panove Endrju a Supsik bezte se bavit o pocitech do tlacharny. Jste mimo misu oba.

25

Vůbec jsem sem původně nechtěl psát, protože jsi začínal o buggy, ale už se to pomalu zvrtává správným směrem big_smile
Takže pokud jde o Off-road auto, kup trucka. Buggy se sice jezdí, ale jezdí jich tak 5-6. Trucků nás minule bylo 16.
A teď  k autu. Koupil bych Losi XXX-T Matt Francis 2. Je to auto v plným tuningu, už nebudeš kromě elektroniky potřebovat nic. Vlastně ještě sprej na kastli   wink
Elektronika viz DzejTy.
A na závody přijeď, teď jedeme v sobotu v Hrádku nad Nisou http://www.rcacr.cz/clanek.php?id=41

Jaký je Váš názor na tuto sestavu Team Losi XXXT Sport RTR 1/10?
Je také vhodná pro závody nebo se musí hodně tuningovat?