3,351

Re: TRAXXAS E-Revo

osprchovat az to budes rozebirat komplet driv nic nesprchuj !

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

3,352

A hlavně nikam nestříkej WD !

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3,353

Dobře dobře dobře, takže zatím jen utřít od špíny a umyt všechno jednou ročně pořádně. No ale nezničí se to nějak do té doby? A na takové ty klouby které drží ty ramena u kol a tak, tak to se mazat nemusí? A ještě, jak opravím to drhnutí v rameni, když ne sprchou a mazáním?

Naposledy upravil: Nikitin (26. 08. 2016 22:23:58)

3,354

Jestli myslíš klouby v těhlicích , tak ty se mažou vazelínou , ale musíš mít v pořádku manžety.
Co ti kde drhne , je to ložisko ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3,355

Když jakoby otáčím kolem, tak cítím, že to drhne. A podle sluchu to lehce píská. A přijde mi, že je to napůl v těch tehlicich a napůl pod prachovkou blíž difu. A ty těhlice ještě nevím, jak rozebrat.
Mám to teď vlastně 2 dny a zjišťuju všechno. Pár for mám už přečtených a v tomto článku jsem skoro u konce. smile

Naposledy upravil: Nikitin (26. 08. 2016 23:20:48)

3,356

Tak když to drhne a neni to v diffu tak zbývají jen ty ložiska v těhlicích.   wink

3,357

vem si mensi dlouhej imbus a odsroubuj kardan u diferencialu a ztahni ho aby se vypojil, je tam jeden dlouhej cervik, pak sundej kolo a kardan normalne vytahni, pujde to trochu hur je napaslej v loziskach, neboj se do toho klidne i lehce tuknout, budou tam dve loziska tak je protoc a zjisti jestli nejsou zadelany kaminkama

REVO 2.5R,  REVO 3.3, 

3,358

Tak jste měli samozřejmě pravdu. Je to v těch tehlicich. Sundal jsem kardan z diffu, ale zatím ho mám furt v tehlicich, protože do toho budu muset víc bouchnout a teď v 0:07 nemám čím.
Zatím mám čas se modelu věnovat jen od 23 do 00h big_smile ale zítra to vytáhnu a nějak teda vyčistím. Nebo teda alespoň uvidim, co tam je.
A dekuju za pomoc smile jsem se toho bál tě rozborky, ale jde to samo.

3,359

Bohužel už nejde edit, každopádně vyndal jsem ten kardan a fakt je na těch pohyblivých částech nějaký drsný prach. Mám to normálně umyt a maznout tou vazelínou?

3,360

Mazat jen tam kde je to zakryté - ložiska a klouby v těhlicích ! Jestli jsou ložiska už hodně špatná - vyměnit.

3,361

Tak tam bylo špatné ložisko, tak už jsem jen vyměnil. Akorát nemám vazelínu, tak to musí počkat.
Ještě jsem se chtěl zeptat, jakto, že je toto http://www.rc-store.cz/traxxas-loziska/ … m-2ks.html
O tolik dražší než tohle http://www.rc-store.cz/loziska-pro-trax … ded-1.html když je to vlastně to samé?
A ještě jeden dotaz, jsou kombinovat 2s a 3s baterie? => 5s
A vlastně ještě, kdybych si chtěl přestříkat šasi na černo, co by jste mi doporučili?

3,362

Vazelínu nepotřebuješ, ložiska jsou namazaný, s tou cenou je to jako u všeho, kvalitnější jsou dražší, 2S a 3S kombinovat nelze, na přestříkání Ti stačí dupli color.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

3,363

Děkuji, připadám si jak blbecek, ale tak radši se zeptam.
A s tím mazáním teda, asi jsem blbý, ale buď to ten přede mnou dělal špatně, ale teda pro ujasnění. Olej jen do diffu a tlumičů podle tabulky. A tu vazelínu, tam kde je to uzavřené ... tzn. do těhlic (za ten šroubek co drží ramena. No a do těch spojů co vypadaji jak 2 k sobě přidělané diabolky tak nic? (Omlouvám se za výraz) a krom toho ještě něco někam? Mám v plánu to totiž rozebrat úplně komplet, umyt, seřídit.

3,364

mozna by bylo lepsi kdyby sis udelal rajce a daval tam fotky kdyz se na neco ptas a nevis jak se to jmenuje protoze osobne obcas nedokazu rozlustit co myslis lol

REVO 2.5R,  REVO 3.3, 

3,365

big_smile věř mi, ze bych fakt rád. Ale abych objasnil svoji situaci, tak moje revo mi došlo zrovna v době, kdy se učím na Anatomii a jak jsem psal, mám čas jen od 11 večer big_smile a aby toho nebylo málo,mam momentálně pouze mobilní egde, takže jsem rád, že alespoň něco z toho internetu vyčtu, natož abych zkoušel nahrávat fotky. Ale v blízké době si projdu všechny náhradní díly na auto a naučím se ty názvy,neboj big_smile do té doby že me bude ještě debil.

3,366

Tak už vím jak se to jmenuje. Teda některé ty moje kulové duté čepy se hýbou docela ztuha, např. v táhlech.

3,367

Dobrý večer, tak tedy sdílím pár fotek, a zdali by jste mi mohli poradit, jestli se to maže, nebo ne. A popř. jestli můžu použít mogul lvl , nebo radši něco jiného?
http://nikitin96.rajce.idnes.cz/E-revo/

3,368

To, co je uzavřený a kam se nedostane prach, namaž. A použít můžeš cokoliv, třeba i sádlo od babičky.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

3,369

Ahoj, za sebe bych se vyhnul mogulu ci zivocisnemu, rostlinemu tuku big_smile Koukal jsem na ty obrazky, vezmu to od zacatku. Co se tyce plastu a vubec celkoveho zbaveni se bordelu z auta.. Pouzivam SpeedWash od TrackPoweru. Na auto nastrikam, necham chvili pusobit, prejedu stetcem, pote kompresorem vysusim. Jakmile je auto ciste, vezmu druhy stetec, aplikuji na nej trochu lehkeho silikonoveho oleje (ve spreji, napr Silkal nebo Coyote), prejedu tim vsechny plasty, pohyblive casti pak zvlast jeste striknu (uchyty ramen, kulove cepy v tehlicich, osy kol, kloubky v tahlech atd. ) a znovu vysusim kompresorem. V teto chvili auto vypada na pohled skoro jako nove a vetsinou nic nevrze, vse ma hladky chod smile Co se tyce naboju kola a osy, ktera v nem konci, zde se doporucuje pouzit vazelinu (ja pouzivam teflonovou). Pote je potreba zkontrolovat loziska, jestli nedrou, nepiskaji. Pokud nejake drhne, menim za nova, ty stara davam bokem a az kdyz mam cas a chut, tak je rozeberu, vycistim odmastovacem na brzdy a znovu slozim a promazu olejem na loziska (lehky olej, trochu lepi, lze take pouzit vazelinu na loziska). U differencialu zvenci pouzivam grafitou cernou vazelinu, pripadne se da taky pouzit teflonova.  Co se tyce tlumicu, tak v miste tesneni, kudy prochazi ta "kovava tyc" davam vazelinu od TLR (svetle zelena) urcenou prave na tesneni (O-rings). Obecne se doporucuje v tomto bode jen silikonovy olej, ktery se leje zaroven do tlumicu, ja ale davam prednost prave teto vazeline a to kvuli konzistenci. Prijde mi, ze lepe drzi a zabranuje prostupu vzduchu, pritom samozrejme promazava stejne dobre jako ten olej smile 
To je asi tak vsechno, drive jsem hodne pouzival jeste WD 40, ale jde o prilis agresivni pripravek, i kdyz nekdy to stale pouzivam na cisteni kovovych casti. WD 40 totiz spolehlive nici gumu i plasty...

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

3,370

je to skvele ked sem pride niekto kto da obsirne a rozumne rady, respekt za ten cas ktory do toho dal. smutne je len ze stylom akym funguju fora sa to tu zahrabe a za niekolko dni/tyzdnov bude podobny dotaz znovu od ineho uzivatela. vpodstate 90% obsahu sa tu omiela dokola a dokola prave ztoho dovodu. to len take moje ranne zamyslenie.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3,371

Dobrý den, děkuji za velmi pěkný a obsáhlý komentář, konečně jsem to pochopil co a jak big_smile
A k tomu co píše eMDee, tak je to sice pravda, ale ne vždy se to zahrabe. Google už umí dotazy docela hezky zpracovat.

3,372

tak to respekt ze hladas na googli, 99%  ludi sa iba opyta big_smile

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3,373

eMDee, kamo, diky smile Jen jeste doplnim, ze samozrejme ne kazdy ma ten kompresor, pak nezbyva, nez si vystacit se stetci, pripadne jeste velmi doporucuji gumu na cisteni.. Je to takova specialni hmota, ktera na sebe vaze vsechnu spinu a zaroven odmastuje.
Ja prece jen uz mam trosku vyssi naroky a autu davam docela zabrat.. A kdyz uz mas drazsi stroj, tak ten kompresor uz dava docela smysl.. Ale taky jsem si ho poridil az po x letech.. wink

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

3,374

Chci měnit ložiska v těhlici kola.Musí být vazelína mezi ložiskama?
Díky

3,375

ne zadna vazelina se tam nedava

REVO 2.5R,  REVO 3.3,