51

Re: TRAXXAS E-maxx 3905 - nový model

"neseženeš na něj ani pořádnou kastli"

hh,neni pravda,Karoserii sezenes v pohode... :-D(viz. muj avatar(FORD - F350)
s tou soupravou to zalezi na cloveku,kazdemu padne neco lip
" proto že je obrovskej, prodlouženej",cili tezkej => pomalejsi ,na jemnych skocich se vice kimaci,vetsi spotreba baterek ....

52

No jestli rozhodujou i finance, tak e-savage vyjde myslim levněj. Je i s akumulátorama a nabíječkou. Do maxxe (aby fakt jel) to chce přičíst ještě tak 3 tis. za 2 packy plus odpovídající nabíječ...

53

A zase pokud rozhoduje vetsi moznost tuningu jasne vyhrava E-Maxx. Docela me mrzi, ze esavika neudelali plne kompatibilniho s klasickym savikem

54

A zase pokud rozhoduje vetsi moznost tuningu jasne vyhrava E-Maxx. Docela me mrzi, ze esavika neudelali plne kompatibilniho s klasickym savikem

to je zpusobeno tim ze E-savika a savika nedelaly stejne firmy
s tuningem sice vede E-maxx,ale pokud mas tuzku a papir a par znamych tak te vyjde dokonce i levneji tahle cesta

55

Tomu se nebranim, ale popravde, pokud jde neco koupit, radeji jdu touto cestou. Sice to neni "ta prava modelarina", ale sem konzument

56

Tomu se nebranim, ale popravde, pokud jde neco koupit, radeji jdu touto cestou. Sice to neni "ta prava modelarina", ale sem konzument

ja ze svich skusenosti vim ze nekdy je vlastnorucni cesta i ta levnejsi
pr:Vyroba tuning dilu zde na foru....
kazdy logicky vy ze kdyz jakokoliv firma(u RC je to bohuzel hodne vydet)
vyroby neco treba jen z hliniku,prida ji hodne od vyrobni ceny....
pr:Kupoval jsem nahradni plato na X-ray T2R,stalo me 1500,vyrobni cena?(material + vyrezani) neco kolem 500....
ale to uz je OT
tuning proste neres,zakladni na E-savage uz je a pokud chces dalsi tak nevis co bude za par let a navic treba ti to nekdo nacrtne a ty si to nechas udelat...

57

Je skutecne nevy E-Maxx tezsi nez E-Savage? Nekde jsem cetl, ze vazi cca 3.3 kg bez baterek a E-Savage 4.3 kg s baterkama.
Co ty jizdni vlastnosti?

58

Tak jsem prave na jednom ceskem webu cetl, ze Maxx 3905 ma "rucne razenou 2-rychlostni prevodovku". Neni to blbost? Ja myslel, ze je to volitelny doplnek se servem, nebo jsou 2 verze?

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

59

Tak jsem prave na jednom ceskem webu cetl, ze Maxx 3905 ma "rucne razenou 2-rychlostni prevodovku". Neni to blbost? Ja myslel, ze je to volitelny doplnek se servem, nebo jsou 2 verze?

Myslel sis dobre, 2 rychlost je u noveho maxxe opravdu jen tuning... wink

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

60

V obchodech se zatím moc nový e-maxx neobjevuje, jak je to s náhradními díly. Řeším co si pořídit zda Savika či Maxe (KTARÝ SE MI UŽ JEN PRO TO, ŽE JE VĚTŠÍ LÍBÍ VÍCE) ale začal bych od dílů. Jak je to s díly na E-maxxe, opravdu pasuje většina dílu z T-maxxe?

61

V obchodech se zatím moc nový e-maxx neobjevuje, jak je to s náhradními díly. Řeším co si pořídit zda Savika či Maxe (KTARÝ SE MI UŽ JEN PRO TO, ŽE JE VĚTŠÍ LÍBÍ VÍCE) ale začal bych od dílů. Jak je to s díly na E-maxxe, opravdu pasuje většina dílu z T-maxxe?

Nápravy nového emaxxe jsou shodne s nápravami t-maxxe 3.3. Sasi pochopitelne ne...

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

62

Na Maxxe pasuje spousta dilu ze stareho a taky spousta dilu z T-Maxx 3.3 a jak psal Georgio. Kameny sou stejny s Maxx 3.3, poloosy sou stejny i s Revem atd. Krom nejakych speialitek si myslim, ze v cechach dily proste sou. Proste se to da kompbinovat

63

Panove, co ty jizdni vlastnosti? Uz jsem se na to ptal 2x a stale zadna odpoved. Jde mi o srovnani s E-Savagem. Mel jste to nekdo moznost porovnat? Hmotnost je asi cca stejna, E-Maxx je vetsi. Co stabilita, skoky, rychlost a zrychleni? Samozrejme se ptam na srovnani zakladnich verzi bez tuningu. Jake by bylo srovnani na draze?

64

No moc lidi je srovnat nemuze pac se tezko potkaj tyto 2 auta zaroven... Ja sem esavika videl 2x kratce jezdit na nejakych akcich, tak ti toho taky moc nepovim... Na prvni pohled je maxx o neco vykonejsi a sviznejsi, napr. se z mista stavi na zadni (esavage treba taky, ale ani na videich sem to nevidel...). Maximalka je asi dost podobna... Stabilitu bude mit maxx diky konstrukci lepsi, nadruhou stranu savikova konstrukce je bytelnejsi, ale to by se dalo porovnat az pri nejakych crash testech...
Ja osobne sem zvolil maxxe, pac se mi moc libi ta vodeodolnost a je mi tak nejak sympatictejsi...

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

65

Já se připojuju k předchozím zkušenostem a za sebe dodávám, že pokud chce někdo jezdit jen tak s modelem víceméně z krabice a nic moc do toho dál nekupovat, tak jsou e-savage a e-maxx obdobný. V něčem lepší maxx, ale v něčem třeba e-savage díky svojí subtilnější konstrukci. Pokud  si někdo 1 z těchto modelů chce pořídit pro další úpravy směrem k posílení a všelijakýmu vylepšování, tak pak jednoznačně a na plné čáře vítězí e-maxx. V tomto ohlednu nemá v současné době žádnou konkurenci a porovnávat ho s čímkoli je zbytečnost. Není to o tom, že chválím, co mám, ale je to fakt.

66

Tak presne tohle jsem potreboval slyset. Diky!
Jdu objednat E-Maxxe II

67

No nechci polemizovat, ale na E-savage je už tuning dílů také poměrně dost wink
Takže E-maxx sice stále vítězí - souhlas - ale vede už jen o jednu délku lol

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

68

To je jasný, nesmí se to brát tak vážně. U maxxe mi vadí právě to, jak ho všichni tak vyzdvihujou. Já to porovnání neberu tak vážně, kdo je víc. :-)Moc mne zajímá, jestli někdo (třeba HPI) nepřijde s něčím novým...Opravdový modelář si stejně udělá elektro-auto podle sebe třeba z velkýho SAVAGE...

69

Ty auta se srovnavaji asi tak jako Savik vz. Revo. Vzdycky to bude "valka".Dneska sem na Maxxe koukal vypada moc dobre, proti esavikovi je to docela obr

70

Tak jsem pri dnesni koupi E-Maxxe2 mel moznost primeho srovnani s E-Savagem Truck i Zillu a musim konstatovat, ze jsou proti Maxi prckove. Jedine mozne srovnani bylo se Savagem, ktery ma trosku mensi plochu podvozku, ale je o cca 3 cm vyssi, jenze to je 1/8. Jdu rozbalovat  big_smile

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4

71

Zitra ho snad vyzkousim, musim prepajet konektory.

**Xray XB4

72

Prepajet? Ty co jsou tam sou super

73

NJN, kdybych mel jen tohle auto,tak jo, jenze mam jeste lode a potrebuji mit baterie univerzalni  :?

**Xray XB4

74

To znam... Ze vseho co koupim rezu konektory  :?

75

:? Pekny vecer!
Chcel by som napisat svoj dojem k jazdnym vlastnostiam ezilly.Vlastnim ju treti rok ,a myslim ze jej mensi razvor oproti emaxxovy je dost velky hendikep.Ked som raz odpalil zadny nahon zistil som ze pritlak prednej napravy je nedostatocny.Auto sa ledva pohlo. Zistit to mozeme aj podla toho ako nam auto vychadza zo zatacky, ten polomer je moc velky.Pre slaby pritlak dlho trva kolesam kym prekonaju hybnost a pociatocny smer .Vecsi razvor by tomu pomohol .Preto som aj uvazoval o tych novych tuningovych chassis.Z emaxxom som nejazdil ale podla rozmerov tipujem ze v,, tomto,, bude mat nad ezillou navrch.