1

Téma: HB / HPI

Ahoj všichni!
Potřeboval bych malinko poradit. Tady přikládám odkazy:

HB Lightning - http://www.hbeurope.com/kit.php?partNo=66509&lang=en

HPI Firestorm - http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=10511&lang=en

Obě auta jsou zhruba ve stejné cenové kategorii. Ještě před hlasováním prosím zvažte možnosti koupě náhradních dílů, dostupnosti na trhu atd.
Předem vám všem děkuji za hlasy a případné komentáře wink Michal

2

Re: HB / HPI

Když jsem poprvé spustil tohle fórum, myslel jsem si, že tu najdu spoustu lidí, kteří se rádi podělí o své zážitky a zkušenosti. Domníval jsem se, že fórum je právě od toho.
Ale po tom, co jsem poslal pár otázek a přiložil několik komentářů, jsem zjistil, že je tu jenomn spousta lidí, kteří jenom shlédnou co je zde napsáno a aby pomohli začátečníkovi s výběrem, je ani nenapadne...
Je mi moc líto, že i v tak krásném prostředí RC modelů se najdou ti, kteří hledí jenom na sebe, o zkušenosti se nepodělí a nikomu (jako zkušenější) neporadí...

Děkuju všem za ochotu!

3

tak popravde si myslim ze tyto modely moc lidi nema, hlasovat a psat o necem co nekdo vubec nevidel a nema s tim zkusenosti je docela bezohledne si myslim, osobne si myslim ze HPI ma kvalitni modely co se tyce off-road ale usuzuji jenom z toho ze hodne lidi ma monstry od HPI a ohlasy jsou slusne, ale HB muze byt treba lepsi jenom v nas republice neni takove zastoupeni a tak ne kazdy si koupi model na ktery bude shanet dily delsi dobu. hlavni je hledet na to jak dlouho budu cekat na nejake dily, nebot se to asi bez urazu neobejde.

Proto se zatim k tomuto prispevku asi nikdo neozvat.

4

mikirc ma pravdu...

ja jen chci rict ze dodavani dilu nebude problem k FireStorm diky dovozci(savage.cz)

ale jinak s modely skusenosti zadne,jen na poslednich zavodech co jsem byl mel jeden jezdec E-FireStorm a byl spokojenej,a co si pamatuju tak nic neprasklo...

5

a hlavne vybiras ze dvou uplne rozdilnych podvozku, HPI je 2WD a HB je 4WD coz ma velky dopad na chovani modelu v terenu, s 4WD se jezdi pohodlneji protoze to tahnou vsechna 4kola kdezto u 2WD se musi clovek hlidat, a navic si nenapsal na co to bude urcene. Jestli na zavodeni tak jit do podvozku ktery se v dane kategorii nejlepe osvedcil, pokud je to na hobby tak osobne bych sel do 4WD da se s ni uzit vice srandy ale muze s ni byt vice starosti, a pak bych rekl z obrazku ze HPI kdyz je 2WD tak ma robustnejsi predni napravu takze muze vice vydrzet.

6

o pardon, moje chyba - jen pro rekreační jízdu, tedy NE na závodění.
Sem tam si zajezdit pro radost a tak.
A prosím nepřesvědčujte me o jiných modelech ani pohonech, jelikož jsem hodně dlouhou dobu pročítal fóra a v tomhle mám docela jasno. Spíš se nemůžu rozhodnout...  lol

7

tak v tom pripade HB by to mohl resit ale nehledim na dodavku nahradnich dilu, predpokladam ze ses informovany kde se daji dily na HB objednat at u nas nebo z ťamánie. Jelikoz je to 4WD tak se s tim da vice vyblbnou i kdyz clovek neni spickovy jezdec.

8

Mno když koukám na to HB tak je to velmi podobné Kyoshu DBX. Stačí když jen vidím to plastové kolo sloužící k náhonu kardanů!! Je to 100% totožné s DBX. Zkušenost s tímto provedením je špatná. Stačí malý kamínek a volámou se Ti zuby. Dáš li hliník dojde k horšímu počkození. Výměna taky není zas tak jednoduchá, vzhledem k malému místu musí vše pryč, samotná výměna trvá pár vteřin i začátečníkovi. I uložení přední nápravy je stejné, měl jsem s ní velké problémy. Při doskoku, nebo nárazu plastový díl, v kterém jsou uchyceny osičky držící ramena rád praskal a k tomu mi ohybal i podvozkový díl+kardan přední nápravy-HB to má vychytanější, dali tam alespoň plastový chránič, ale myslím si, že to taky moc nevydrží.

HPi to má lépe vychytaný.