1

Téma: Pomoc s výběrem modelu na skoky

Zdravím všechny tohoto fóra a zároveň prosím o pomoc, která možná strhne WAR, za což se omlouvám.
Jsem majitelem Kyosho DBX. Musím říci, že je to výtečná buggy,ale! Zakoukal jsem se do "velkých" skoků a agresivní jízdy po nezpevněném povrchu, které pochopitelně realizuji s DBX. Agresivní jízdu zváldne naprosto výtečně, přečká i srážku v plné rychlosti do kamene větší výšky než je samo DBX (mohu poslat video - krásný záběr). Ale skoky nedokáže nějako ustát. Po cca. hodinovém skákání (mohu také poslat video) odcházím z nějakým poškozeným dílem. Tunning by určitě pomohl, ale vzhledem k tomu, že DBX je novikou, není těchto dílů mnoho.

Proto DBX přenechám přítelkyni (nyní vlastní MiniInferno) a sám si chci pořídit model v měřítku 1:8 (případně větší). A to je to, proč žádám o radu, respektive o zkušenosti s těmito modely.

Po dlouhém pídění mi byly předloženy tyto modely:

- Ravo 3,3 (jejich problém je prý v motoru, který je malého obsahu a rád se ničí + startovací sada která není možná vyměnit za tahový startér a rád také odchází)

- HPI Savage X SS K4,6kit

- Hyper 8 ST

( upozorňuji, že cena modelu není směrodatná, spíše dostupnost náhradních dílů a tunningových dílů a není směrodatná RC stanice, mám vlastní Hitech Agressor CRX a jsem s ní maximálně spokojen).

Moc vám děkuji za příspěvky a případné "vychvalování" vašeho modelu.

2

Re: Pomoc s výběrem modelu na skoky

Ještě bych rád doplnil.

Model převážně užiji na "velké" skoky (máme tu celkem agresivní BMX dráhu. Za druhé ho použiji na agresivní jízdu po nezpevněném povrchu (kameny ap.), nu a za třetí, bude-li čas, bych rád testnul své možnosti v nějakém závodě, případně se účastnil nějakého poháru.

Docela důležité je pro mě i možnost volby startování, zda přes tahový startét a neb sebou tahat el. startér.

A druhá důležitá věc jest možnost umístění zpátečky (po zkušenostech s DBX se opravdu někdy hodí a na té váze zas tolik nepřidá).

3

Ani jeden model co si vybral neni zlej. Kazdopadne kazdej bude obr skokama trpet i kdyz ho vytunis do uplneho maxima. Samozrejme muzes skody eliminovat treba u savika kovovejma bulkhedama, LST tlumicema, FLM sasi ale pak budes vahove nekde jinde a stejne tam dycky neco oddelas. Pokud chces opravdu skakat vysoko tak bych to moc neresil.

Ja narval do auta hrozny prachy aby vydrzelo vse a efekt moc velkej nebyl, a mel bych za to dalsi 3 auta. Pokud ti spadne 5kg z 5ti metru dycky to muze neco odnest, Tot muj nazor.

Kazdopadne savik se na skoky dost osvedcil a tuning je na to ve svete maximalni.

4

Je to tak jak pise Bel, prepocitej si velikost auta a vysku na velikost skoku v realu. Vyjde ti giganticky cislo a od toho se odviji, ze ani tyhle zmenseniny nejsou nesmrtelny, proste dopad z nekolika metru neztlumis tlumicem o par centimetrech, to proste NEJDE :-)

5

Díky moc za příspěvky. Po různých úvachách a lovení na netu jsem se uchýlil k objednání     HPI Savage X SS STS D30M Limited - za ty prachy si myslím, že je to super - vezmuli v potaz Revo 3,3 a jeho pořizovací cenu. Zatím, tedy krom odkazů na netu jsem od něj odrazován. Je to prý málo muziky za hodně penízek a problémy s díly. Dokonce věřím i tomu, že Revo 3,3 používané na skoky poukazované na různých net stránkách je rázně natuněno.

Co se týče skoků s Kyosho DBX, tak to není zas až tak špatné. Skoky do 2metrů ustojí, max. mi vypadne tlumič výfuku (jeho ukotvení není ideální a plastové sponky, které drží pryžovou část nejsou zrovna pevné). Horší je to se skoky nad 3m. Poškození se ani tak netýká podvozku (to  zatím drží). Zatím mi prasklo víčko nad baterkami a dnes díl, který drží zadní parohy/tlumiče. Bohužel je to součást převodového ústrojí a lepidlo to nespraví sad . Špatné je i uložení osiček které drží ramena přední nápravy. Jejich větší část je uložena v přední/nárazové části v kousíčku plastu. Chtělo by to hliník, ale ten zatím není nabízen ani na cizých stránkách, netož v katalogu Kyosho.

Takže jdu do toho Savage, je to již poměrně zajetý model a o tuninngu nemluvě.

6

No pokud si projdes tohle forum najdes tady nekolikrat diskuzi na tema STS motory= strasnej shit. Breceli snad vsichni co ho meli vcetne me!!!

Naposled sem to slysel v tydnu v jednom RC krame kdy tam na nej jeden hoch strasne nadaval.

7

pokud se zamyslíš nad cenou motoru HPI a nad STS tak ti musí dojít, že tam něco neladí, motory HPI jsou z těch levnějších, a STS je ještě levnější a přitom větší a výkonější, promysli si co ti říká Bel  a pak nakupuj, ostatně 4,6 HPI má dostatek výkonu, jen ho umět využít,

8

Jako majitel reva ti můžu jenom říct, že s motorem problém nemám............tak nějak netuším, kdes přišel na to, že na trx motor nejde dát tahovej starter........já osobně ovšem používám roto.

9

Z modelu, ktery me napadaj, je na skoky nej asi savik.
Revo je spise na drahu nez na veliky skoky. Hyper 8 je truggyna a ty skoky moc dobre delat nebudou. Tedy ono nebude s zadnym autem na velkych skocich, ale savik je v tomto pripade asi to nej co se da

10

Jako majitel Savíka, Ti ho na skoky mohu jen doporučit.
Je dost odolnej. Samozřejmně ale platí : čím větší skoky - tím dražší provoz
občas se to totiž nepovede   big_smile

11

Mám MTA 4 můžem to někdy zkusit

12

No takze jak sem byli na te draze, tak tam je pouzitelna jen nejaka truggyna, protoze Savik se tam nedokaze dostatecne na nektery skoky rozjet. Stejne tak jako MTA4. Je to minus pro monstery, protoze jsou tezky a maj prevodovku. Ale je to uz jedno protoze pokud me pamet neklame tak uz sis koupil revo