76

Re: REELY ICE-Land

jak jste dostali tu spojku na motor starou mam sundanou ale ta nova mam po nasazeni hroznou vuli v setrvacniku

77

Zdravím, chci se zeptat jestli k tomuto modelu jde starter box, jelikož jsem už po druhý utrhnul šnůrku od startéru. Děkuji za odpovědi  wink

78

Jenom dvakrat? Určitě startbox seženes. vetšina se jich da dneska upravit na jakejkoliv model. mozna bych se misto boxu podival po rotostartu. s trochou uprav tam jde

79

Nemáte někdo zkušenosti jaká je nejlepší kombinace hustot olejů v diferenciálech ?

http://lopucha-wd.rajce.idnes.cz/
HPI E-firestorm + Castle Creations Sidewinder 4600kv / Team Losi XX-4 WE + Hobbyking 5200KV/100A

80

tak jsem nejdřív založil new thread a až teď narazil na toto . takže muj poznatek " dneska se mi zřejmě podařilo utrhnout pružinku starteru. prostě se z ničeho-nic přestala vracet a to sem jen tahal benzin do válce takže se mi to stalo při mírném zatížení (a to nekecam)." po dvou-hodinovém trápení s pružinkou a mírném zkrácení lanka to tak nějak funguje ale nevěřím že to vydrží nějak dlouho... už sem vymejšlel jak na to jednosměrné ložisko nasadim 12 oříšek to přidělám nějakým deklem k motoru a budu to startovat aku-šroubovákem jenže skrz zadní nápravu neprotáhnu ani 1/4" golový prodlužovák sad takže přemejšlim nad nějakým tím rotostartem jen nevim který koupit ... poraďte prosím

81

zajímalo by mne z čeho že tam pasuje to víko rotostartu, šlo by to ze savage ???

82

a nebo poraďte kde sehnat tento starter

carson ems starter

http://www.bilder-hochladen.net/files/20fc-34.jpg

83

tak nakonec sem se vytočil a vymyslel sem zlepšovák na namotávání pružinky do tah. starteru ...  big_smile už mi nebavilo si ničit prsty a při desátým neúspěchu v řadě se vztekat když obden vypadala pružinka nějak takhle
http://offroad.over.cz/rc/IMG0047A.jpg

vzal sem aku a dopadlo to následovně

http://offroad.over.cz/rc/IMG0048A.jpg
http://offroad.over.cz/rc/IMG0049A.jpg
http://offroad.over.cz/rc/IMG0050A.jpg
a pružinka tam jde sama !!!!

nicméně nedoporučuji nikomu kdo chce starter v budoucnu zkoušet reklamovat  big_smile  big_smile  big_smile

84

jo a nevíte jak se zavíraj a otevíraj uzávěrky differenciálů?

85

tak mi dneska odešlo servo ...

86

dneska mi dorazilo servo, hned sem ho tam napáchal a zítra otestuju , tentokrát sem nekoukal uškudlit každou korunu a koupil sem s kovovými převody od blue birda s tahem 14.6kg tak dam vědět jak funguje a jak dlouho vydrží  http://www.offroadforum.cz/images/smilies/pivo.gif

zároveň bych tímto příspěvkem chtěl poděkovat lidem stojícím za e-shopem autanavysilacku.cz za rychlé jednání a profesionální zabalení zásilky . být to tak všude nakupoval bych přes internet více než v kamenných obchodech

87

tak servo fachá hezky ale žere baterky jak vzteklý  :evil:

88

tak jsem přešel na baterky GP2700 a zatim to jezdí celej den bez problému akorát mi začala pro změnu odcházet spojka a při skoku mi praskla distanční tyčka zadní nápravy  big_smile

89

Shrnu moje vice nez rocni zkusenosti s icelandem. Za ty penize je to vyhodna koupe co se tyce vykonu a dostupnosti dilu. hned po koupeni bych menil naplne tlumicu a spojku za nejakou hlinikovou. Standartni serva stoji taky za prd takze sem daval 12kg s kovovym prevodem jak na plyn tak na zataceni.  dale je neustaly problem se starterem. az ho opravite tolikrat co ja budete to zvladat za 15 minut ale je to otrava takze bych uvazoval o rotostartu. ostatni dily vydrzej docela dost. osobne sem schanel hlinikovy ramena a domky deferaku ale jsou k nesehnani takze ramena sem nechal vyrobit u znameho na CNC. bohuzel jejich cena s praci je zhruba stejna jako cena noveho modelu. jako zaklad pro nauceni je to super. osobne jsem presel na savage XL ale porad se rad vracim k icelandovy pokud se jdu vyblbnout nekam za barak.

90

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli se dá dát 2 nebo 3 stupňová převodovka do Reely Iceland ze savage místo středového diferenciálu?

91

ahoj kde jste koupili ten elektro startér

92

cs kde jste pls dostali koupit ten elektro startér big_smile

93

Dobrý den prosím vás o radu mam iceland už skoro 2 roky a celou dobu mam problém ze signálem pokud ho ztratím tak mi automaticky servo (hodí) plný plyn a nelze ho zastavit toto se mi stává někdy aji 20m od vysílače prosím o radu. Děkuji

94

Příteli naprosto tě chápu...bohužel vysílač i příjímač co je v základu stojí za ho...takže jdíně pořídit tohle nové a doporučuju 2,4GHz...slušné RC soupravy najdeš na "odkaz na CZ e-shop" wink vyber dle libosti wink jinak k mojim zkušenostem problém který popisuješ už mě poslal jednou iceho do věčných lovišť a vyžádal si nový podvozek, spojku, diferáky, kardany, a všechny ramena kol plus jeden pár tlumičů...jistě si dokážeš představit co se stane když ti to napere čelně v plné rychlosti do zdi wink Teď mám vše nové, závodní spojku od LRP a spoustu dalších, dokoupil sem i lepší serva a trošku změnil brzdné kotouče a musím říct že Savage se na něj rychlostí a svižností vůbec nechytá...i když je ice na starém podvozku a používá poněkud zastaralé technologie závěsu kol atd. tak je stále jak s motorem 4,6 tak s motorem 5,2 u ice pro hódně při životě wink

Žádné odkazy na cz shopy. Díky. smile

Naposledy upravil: Admin (04. 05. 2011 21:48:22)

Reely IceLand-Axial .28RR-2 "4.6ccm"

95

jj dík

96

Tak jsem se pustil do znovu-zprovoznění mého ice-landa, začal jsem výměnou vazelíny v mezináp. dif. za olej a musím dokoupit spojku + ložiska a rotostart protože tahové startování nemá pražádnou výdrž. Kdyby jste věděli o dobrých cenách těchto dílů jsem jedno ucho smile

97

Určitě zkus autanavysílacku tam mají pro iceho asi jednu z nejlepších spojek. LRP X-RAY tuningová spojka. Je duralová, jezdím s ní asi rok intenzivě a až teď po sundání bubínku kvůli nečistotám jsem postřehl známky opotřebení. wink vřele doporučuju...cena cca 1200,- ale vyplatí se wink Ložiska kup v železářství a nebo kdekoliv jinde mimo RCshopy. V železářství budou o 70% levnější smile Co se týče startéru 100% máš pravdu, ale pokud máš palivovou pumpu a motor pravidelně mažeš konzervačním olejem tak ti to chytne za studena v klidu na 1-2 zátah s tahovým, teda asi 10x zvětšíš jeho životnost. Za tepla chytá okamžitě. Taky olejem značně prodloužíš žívotnost motoru. 4,6ccm co je v základu používám už 3 rokem a pořád jak říkám s tahovým startérem za studena 1-2 zátahy. Doporučuju jezdit na 20% nitro. na ozubené kola používat grafitová mazadla (nelepí na sebe bordel a neobrušuje se soukolí).

Přidávám drobný poznatek...Prosím ať nikoho nenapadne si pořídit kovové ramena ke kolům...Při čelním náraze se zdeformuje vše co na autě máte včetně podvozkové desky a to tak že kola svojí váho vše ohnou směrem dopředu...(vlastní zkušenost) jediné co mě zustalo neporušené byl motor, nadrž a jedno servo wink

98

Takže dnes nová zkušenost s Icem neutral Koupil jsem backplate pro rotostart na 4,6ccm pro HPI Savage s doměním že na Iceho sedne jak prdel na hrnec...Opak byl pravdou...Jednosměrné ložisko na Icem je přiliš velké a dlouhé což vede hned k několika docela fyzicky náročným úpravám.

1) Otvor v zubeném kolu které se nasazuje na jednosměrné ložisko je třeba o 1,5mm zvětšit (0,75mm na každé hraně). Je to skutečně málo, ale vzhledem k velikosti se to musí dělat jehlovým pilníkem tak to zabere asi 1,5 hodiny čistého času pilování.

2) Nejlépe pokud máte po ruce starý tahový startér, je potřeba z něj uříznout část do které příjdou šrouby a následně vyhloubyt v novém backplatu dírky tak by se dali zapustit hlavičky šroubů a to vše proto že je jednosměrné ložisko příliš dlouhé. Po podložení budete mít zase krátké šroubky, proto to zapuštění hlaviček.

Následně složíme a vše funguje tak jak má. (Musí to být podložené jinak po par nastartováních se s novým backplatem můžete rozloučit wink )

Snad někdo ocení tuto informaci. Podotýkám že se mi nepovedlo sehnat jiný backplate levnější jak 340,- i s převody jak tento, šikovný kutil to dokáže upravit wink

99

Jak to tu tak čtu všímám si ze hodne lidi si stezuje na startováni tahovym... ja osobne si nemuzu stezovat na iceho mam ho 3 roky pekne vytuneneho a startovani mam asi takhle: vouknu do hadicky abych dostal do motoru palivo nasadim žhavo a 2krat zatahnu na volnoběh a nemzu si stezovat jezdim na 16% nitra.

akorat mne zlobila jedna věc spojka se po roce uplne odrovnala tak smse tam koupil novou. smile:):)

100

Tak původní tahový startér od Force není uplně to nejlepší...pravda, ale taky mi to vydrželo skoro rok, ale i navzdory tomu si myslím že rotostart je o 100% lepší a pohodlnější. Možná tě potěší typ na to jak se neohýbat k autu aby jsi musel foukat do hadičky wink Tačí zacpat palcem výfuk a 2x až 3x zatáhnout za startér. Tím nasaješ do motoru dostatečné množství pro startování. A nebo je tu možnost, kterou používám já a to je palivová pumpa, kterou 2x zmáčkneš a palivo je v motoru wink Co se týče paliva 16% Nitro tak na to jezdí Ice slušně, ale pořád je to líné...ale na 20% to je hodně znatelný rozdíl. Auto je živější a značně rychlejší wink Určitě to vyzkoušej, cenový rozdíl moc není. Používám konkrétně 20% Nitro od Tornádo wink