1

Téma: Vyber MT/Truggy(?) pro hobby jizdu

Zdravim vsechny zkusene RC harcovniky. Nejak se ve me probudila touha po nejakem miniadrenalinu a tak bych si rad poridil auto na obcasnou jizdu okolo baraku. Rad bych si nechal trosku poradit s vyberem.

1) Neco o me smile
S RC auty ani nicim jinym (z oblasti RC) nemam zkusenosti. Stejne tak se prilis (u chlapa asi zvlastni) neorientuju ani ve standardnich autech. Ackoliv mam papiry, tak technika nikdy nebyla moje silna stranka. Proto kdyz se mluvi o diferencialu, tak se mi vybavi matematicky pojem, na kterem me kdysi vyhodili u zkousky z matematicke analyzy wink, ale na aute si ho moc nezaradim. Z toho plyne, ze se poohlizim po nejakem RTR samohybu, ktery nebude potrebovat prilis udrzby. Kdyz me to chytne, urcite do toho proniknu, ale zkratka nerad bych se dostal k tomu, ze mi auto po 10 minutach jizdy zdechne a ja nebudu vedet co s nim.

2) Kde chci jezdit
Primarne bych si s tim rad zajezdil v okoli baraku. Bydlim na okraji Brna, hned za baraky mam pole, cca kilometr to mam do lesa, takze preferuji neco terenniho. Z toho co jsem tu pocetl mi to vychazi na monstera, mozna i truggy, ale u te mam strach, ze je spis na nejakou cyklokrosovou drahu nez na pole/polni cesty. Alternativne bych si rad obcas zajel i po asfaltu bud okolo baraku nebo na zavodni draze (mam to nedaleko na drahu u brnenskeho Globusu, ale nevim pro jake meritko modelu je stavena).

3) Meritko
Puvodne jsem chtel jit do 1:10, ale mozna by stacilo i 1:18. U tech mensich mam ale strach, jestli by zvladaly jizdu po poli/na haldach hliny atd. Jestli bych nestravil vic casu vytahovanim zapadleho auta nez jizdou.

4) Pohon
Tady by to mela byt elektra. Puvodne jsem chtel kvuli delce jizdy spis benzin, ale tam by byl asi problem s udrzbou, takze tak.

5) Pocatecni rozpocet
Rad bych se vcetne nabijecky a jednoho lepsiho accu packu vesel do 10 000. Tzn. na samotny model bych videl max. 7 - 8 000. S penezi na provoz by problem byt nemel, vydelavam celkem slusne, v rozletu me brzdi jen hypoteka  :evil:

6) Co jsem si nasel jako vhodne stroje
A) WHEELY KING 4x4
+ skutecny monster 1:12, kde bych se terenu nebal
+ kvalitni vyrobce HPI
+ da se sehnat do 7000
- co jsem videl videa, tak mi prislo ze to vkuse jezdi jen po zadnich, takze to moc nebude na jizdu po asfaltu
- mam obavu, ze to bude v zakladu vzhledem k velikosti moc pomaly

B) Mini LST2
+ kvalitni vyrobce Team losi
+ vzhledem k 2 motorum a mensimu meritku by mohlo byt subjektivne zivejsi
+ Dobra 2,4GHz RC souprava
- trochu se bojim, jak se bude chovat v terenu, precijen je to 1:18
- trochu me vystrasilo zdejsi forum o tomto vozitku. Mam strach, jak dlouho vydrzi, kdyz ctu, ze serva museji odejit snad kazdemu, spoje k napajeni jsou slabe a musi se upalit do 10 minut, na zahranicnich forech se mluvi treba o novem stroji s vyteklym olejem z tlumicu, ...

C) LRP Shark
+ ac na to nevypada, tak dle zdejsiho fora je v nekterych aspektech i lepsi nez Mini LST2
+ pro obcasne jizdy na asfaltu je zrejme lepsi a zivejsi
- vyrobce LRP ???
- opet male meritko, navic mene monster nez MLST2, takze jeste vetsi obava jak se bude chovat v terenu

D) Minizilla
+ "nizka" cena kolem 5000
- v terenu asi horsi nez MLST2 a Shark

Tak to jsou navrhy aut, ktere me zatim zaujaly. Rad si necham poradit, ktere z nich by se nejvice libilo Vam, klidne si necham poradit i nejake jine, ktere jsem tu neuvedl. Ve vyberu neni zadna Truggy, protoze ty jsem puvodne nechtel. Pokud ale mate dobry tip, tak klidne navrhnete. Uvazoval jsem i o finalovi ci nejakem jeho klonu, ale bojim se vydrze a ze bych tam musel v jednom kuse opravovat. Proto jsem ho nakonec do vyberu nedal a nechal jsem tam spis auta od znackovych vyrobcu. Predem diky za veskere rady.

2

Re: Vyber MT/Truggy(?) pro hobby jizdu

No rozpocet mas vic nez krvelacny, takze asi spis 1:18, ono nejaky obyc. Ultramat 10 + aku mas tak 2200-2700, to ti na nejake RTR moc nezbyva, nemluve o nutnem naradi a nahradnich dilech, atd.

Jasne, ze nemusi byt vsechno hned.
Uplne bez udrzby neni asi nic. Nejaka sborka/rozborka te ceka temer pri kazdem cisteni a cisteni te ceka temer po kazdem jezdeni venku.

3

Hoj skorobrzo kolego.

Takze k modelum ktere si navrhnul.

Wheely king: na zadni ho das pouze kdyz zacouvas a das hned plyn, jinak jezdi po ctyrech, je spis do hrubsiho terenu, prejedes s nim vse a da se dokonce prestavet na crawlera, coz je super. zadnou rychlou jizdu necekej, neni na to staven. je spis pro pohodovou jizdu prirodou a dle me to je nej v pomeru cena vykon.

Shark: na jizdu prirodou dle me ( osobni nazor hosi, nechci zadnou valku:) ) jako vetsina osmnactin nevhodnej. Jedine co mi vadi je ze skace jak koza diky lehkosti a jizda nevypada moc realne.Vlastne stejne potrebujes docela rovinu neb je malej.

LST2: ac je to osmnactina tak vypada jako sestnactina a uz se s nim da venku trochu realne pojezdit. Asi nejvhodnejsi volba i kdyz desetina by baly na jizdu terenem jiste lespi. Cim vetsi meritko tim realnejsi chovani venku
Problem LST2 je ze potrebuje par kutilskejch uprav a pises ze na to nejsi a to bude asi u modelariny problem. Kor u LST

Minizila: do pokoje domu, proc ne.

Bud jdi opravdu do nakeho Finala a podobne a nauc se na tom / i kdyz to ma maraky much ) nebo neco nasetri a vem nakou desetinu na urovni.

chvili tu brouzdej a brzo zjistis ze modelarina neni jen koupe modelu ale i hromady cajku kolem, pokud chces jezdit dele nez 10min jednou za 5hod a hlavne to je o neustalem rozebirani, montovani, kontrolovani atd.

Asi bych teda vzal toho kinga, moc rychle nepojezdis, ale chova se dost realne a az zjistis ze to je ono bez problemu na nej najdes kuce a vezmes neco jineho.

4

Podle toho co píšeš mi vychází asi nejlépe Whely. Oni ty malé měřítka přeci jen potřebují trochu lepší povrch než pole.
Stejně to bude kompromis, takhle univerzální model asi neexistuje (rychlý na asfaltu poli i v lese)
Nebo opravdu toho Finala, Cross tigra atd a k tomu zrovna pár dílů na přestavbu (převody, kola,rozebrání a údržbě se stejně nevyhneš) aby to bylo i na asfalt a pak se uvidí co tě chytne víc....

Teď už jezdím jen na Volty a Ampéry.....

5

No 1/18 je tak opravdu na parkoviště a na lítání kolem baráku a velikosti odpovídající skoky na pole kolego zapoměň.pokud ti nevadí ,že by to bylo třeba 2WD tak co třeba takhle E-firestorm 10T  od Hpi Racing?
Jinak pokud by to mělo být 4x4 tak se přikláním ke klukům a zvol WK a nebo prostě kup Final Monstera pro začátek a zjistíš jestli tě to bude bavit,ale nečekej,že vychroupne ledajaký kousky.Použitý materiál není bohužel kompoziční plast,ale ale jak říkám já...nadrcený PETky lol
Joooo to kdyby si přitlačil na pilu a tvé finance se z nějakého důvodu okotily a rozrostli se tak by se dalo pak vymejšlet věcí....takovej třeba novej E-Maxx od Traxxas je solidnaja mašína wink

6

Vsem dosavadnim prispevovatelum dekuji za rady. Jak to tedy vypada, tak tu osmnactinu vyradim a zbyva mi vicemene ten Wheely king nebo me celkem noha nalomil i na toho eFirestorma. Na videiich vypada dost zajimave.

7

Tahle dve auta nemuzes srovnavat. kazde ma jine plusy. Nespechej, chvili tady cti at mas jasno. Jinak firestorm je OK kara, ale pridej par korun a muzes koupit jeste neci lespiho.Hlavne nespechej big_smile  big_smile

8

ted jsme to probrali naICQ a řek jsem mu to samé a on hlavně koukne po terénu co bude modelem okupovat a pak se podle toho bude odvíjet výběr modelu.Myslím,že WK by byl pro něj vhodnější na to co mi zatím popsal,ale dejme mu čas musí se rozkoukat big_smile

9

jo Efirestorm je dobrá kára.ale wilík je lepší.jo beli dal jsem tam o 2 zuby menší pastorek a jízda po zadních fpoho.