Get Adobe Flash player

Diskusní fórum o RC autech

RC auta - diskusní fórum

Archiv článků o RC autech

rc_modely_aut

Futaba 4PK SuperR 2.4GHz FASST

Futaba 4PK SuperR 2.4GHz FASST

Představujeme novou vysílačku Futaba 4PK SuperR 2.4GHz FASST. Jde o nejnovější model Futaby a má se opravdu čím pyšnit.

Futaba 4PK SuperR je profesionální čtyřkanálová volantová RC souprava pro řízení modelů aut a lodí se systémem Futaba FASST. Systém FASST znamená, že přenos dat probíhá v rozprostřeném spektru, které je vytvořeno technologií frekvenčního skákání (FHSS). Přenos dat v rozprostřeném spektru je vysoce odolný vůči rušení vznikající na komutátorech motorů, elektronických regulátorech, zapalovacích systémů benzínových motorů a přírodním rušivým zdrojům.

Futaba 4PK SuperR navazuje na soupravu 4PK. Došlo k drobným úpravám softwaru vysílače. Rychlejší přenos dat o 5%. Pro maximální snížení hmotnosti vysílače jsou nově použity titanové a hliníkové prvky. Vysílač je díky těmto úpravám znatelně lehčí, celková hmotnost včetně NiMH baterie je cca 650 g.

Každý systém je jednoznačně spárovaný pomocí unikátního identifikačního kódu. Protože těchto identifikačních kódů existuje více než 4 biliónů, je prakticky vyloučené, aby přijímač reagoval na jiný vysílač, než na ten, s jakým byl spárován.

Velký důraz byl kladen na intuitivnost ovládání vysílače a co nejnižší hmotnost. Ergonomická rukojeť umožňuje pohodlné držení, tlačítka jsou umístěna tak, aby byla pro každého bezproblémově přístupná. Digitální trimy jsou umístěny kolem volantu. Samozřejmostí je stavitelný volant, stejně jako změna ovládání na levou ruku. Hmotnost vysílače včetně baterií je pouze 680g.

Na horní straně je velký grafický podsvícený LCD displej o rozlišení 128×64 pixelů. Pohyb v menu je zajištěn pomocí joystickového tlačítka, pomocí další čtveřice tlačítek rychle upravíte zvolené parametry. Různé varovné a informační signály mohou být předány kromě akustických a vizuálních signálů také vibracemi rukojeti vysílače.

Můžete si zvolit způsob modulace: FSK s dobou odezvy 14ms nebo FSK-HRS, která má dobu odezvy podstatně kratší, pouze 3ms. Rozlišení 11b (2×2048 úrovní) Vám umožní zcela využít možnosti digitálních serv. Pomocí dvou mixů můžete dokonale přizpůsobit jízdní vlastnosti přesně podle Vašich představ. Oddělený čtvrtý kanál lze použít u větších modelů aut (měřítko 1:5), kde ovládáte zvlášť přední a zadní brzdu. Software vysílače nabízí široké nastavení funkce failsafe. Dále je možné během řízení používat dvě různá nastavení vysílače, které lze snadno vzájemně přepínat. Vnitřní paměť je schopna pojmout úctyhodných 40 modelů, každý model je možné pojmenovat až 10 znaky. Součástí balení je čtyřkanálový miniaturní přijímač Futaba 614FF FASST s automatickou volbou modulace, vypínač a síťový nabíječ akumulátorů vysílače.

Nové vylepšení:
Přenos dat je o 5% rychlejší
Titanové šrouby pro lehčí vysílač
Volant má pěnové kolo ve dvou tvrdostech pro pohodlnější řízení
Nová odnímatelná anténa s hliníkovým šroubením
Přenos modelu datovým kabelem
Gyro mix – kompatibilní s gyroskopem GYC430
Mix pro dva regulátory (ideální pro crawlery)

Vlastnosti:
Interní paměť na 40 modelů, 10 znakový název, funkce kopírování
Volitelná modulace: FSK, nebo HRS-FSK s kratší odezvou
Integrovaný failsafe, možnost jeho nastavení
Informační a varovné signály mohou být předávány pomocí vibrační rukojeti vysílače
Dva programovatelné mixy s nastavitelným offsetem, mód bez mixů
Volitelná velikost kroku digitálních trimů
Intuitivní ovládání, velký grafický LCD displej s nastavitelným podsvícením a kontrastem
Nastavitelné módy: začátečník, pokročilý, profi a velké auto
Časovač a počitadlo kol, čítání vpřed nebo vzad, nastavení alarmu
Čas na kolo, celkový čas, možnost propojení s alarmem
Servo zatáčení: nastavení středu, revers, omezení výchylek, omezení rychlosti na obě strany, exponeciály pomocí trojice bodů, dvojí výchylky
Servo plynu/brzdy: nastavení středu, revers, omezení výchylek a rychlosti serva. Exponenciály. Definování vlastního průběhu pěti body. Mód elektro a spalovací motor. Funkce ABS
Kanál 3 a 4: nastavení středu, revers a omezení výchylek
Systém přenosu HRS lze provozovat pouze s digitálními servy, které musí být napájeny kvalitním (spájeným) pětičlánkem NiCd/NiMH (6,0V). Nikdy nepoužívejte v režimu HRS analogová serva – došlo by k jejich zničení. Při použití nekvalitního napájecího akumulátoru může docházet vlivem velkých proudových odběrů serv ke krátkodobým poklesům napětí akumulátoru, které způsobí nespolehlivou funkci přijímače.

Obsah balení
Vysílač 4PK SuperR FASST, přijímač 614FS FASST, vypínač, sada baterie vysílače NiMH 6V 1800mAh, síťový nabíječ s duálním výstupem 6V 170mAh Tx a 6V 100mAh Rx, sada pro montáž volantu pro leváky.

Hmotnost: 650 g (včetně baterie)
Šířka kanálu: 2048kHz
Průměrný proudový odběr: cca 230mA
Napájení: 5 čl. NiMH 1700mAh
Modulace: FSK nebo HRS-FSK
Přijímač: 614FF FASST, 2,4GHz
Rozměry přijímače: 35,1×23,2×8,5 mm
Hmotnost přijímače: 7,8 g
Napětí přijímače: 3,7V až 7,4V

koupit

 

Komentáře nejsou povoleny.

Naše prodejna

RC servis modelů

Adresa prodejny:
Praha 9, Travná 223
(vchod z ulice Baštýřská)

Otevírací doba:
PO-PÁ 13-18:00

tel.: 777 208 596

Servis RC modelů

Provádíme opravy a seřízení RC modelů i na počkání v naší prodejně.

Seřízení spalovacích motorů 125,- Kč, zaběhnutí nového motoru 250,- Kč, ostatní servisní práce 125,- Kč za každých započatých 30 minut práce.

RC servis modelů