1

Téma: spojka pořád zabírá

čau.vím že to tu už bylo.
mam motor hyper 21 8kanál.
dával jsem tam jinší spojku,pač ta co tam byla měla malej setrvák a nedosahl by tam startbox.
tak jsem ji vyndal a dal tam setrvák z rtr setu z hyper 7.tam byli plastový pakny,tak sem je vyměnil za hliníkové.
podle návodu tam jsou dané všechy podložky i ložiska správně.
bubínek měl správnou vůli.ale po cca 5minutách nastartování motoru se začali točit kola jakoby na poloviční přidání plynu.
pakny tam jsou usazeny správně.
nevím jestli tam ubrat podložku nebo dát zas ty plastový pakny.
a ty jsou po cca hodině ježdění v hrozném stavu.
diky moc

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

2

Re: spojka pořád zabírá

slabý pružinky...

3

Re: spojka pořád zabírá

zkusím to zítra vyměnit.
vždycky ale jak to sám dohromady tak je to ok.aj vůle bubínku.
mno uvidíme

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

4

Re: spojka pořád zabírá

plastový pakny jsou lehčí a mají měkčí záběr, takže se odstředivou silou tolik nerozevírají při použití stejných pružinek, narozdíl od Al paken, které jsou těžší, agresivnější na záběr a tudíž k nim potřebuješ silnější pružinky.... a protože funguje tepelná roztažnost materiálu, změna pevnosti materiálu po zahřátí, tak se ty měkké pružinky roztahují dříve než bys potřeboval...

5

Re: spojka pořád zabírá

hodím tam nový pružinky a uvidíme.zítra napíšu jak to dopadlo.
ale jinak díky za radu

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

6

Re: spojka pořád zabírá

já jsem nikdy s plastovejma paknama problém neměl...někdo tu tehdá prohlásil "do čeho nemušíš šťourat nšťourej" a asi je to pravda,zkus je vymněnit z5 a uvidíš. big_smile

7

Re: spojka pořád zabírá

mno ja mel hroznej bordel v bubinku z tech plastovych paknach.
dnes sem vymenil pruzinky a ubral podlozku a jedeto:)
a ma to lepsi zaber nez s tema plastovyma.

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

8

Re: spojka pořád zabírá

tak ja sem do toho stourat musel.
pac sem vymenoval motor.
ja jsem mel cely auto do sroubku rozdelane tak vim do ceho se hrabu.

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

9

Re: spojka pořád zabírá

tak to je dobře,hlavně že to jede.

10

Re: spojka pořád zabírá

ešte pomáha pri prechode z hlinníku na plast ten bubienok zvnúta vyhladiť jemným šmirglom. bubienok je po AL drsnejší a potom to plastové pakny rýchlejšie derie.

11

Re: spojka pořád zabírá

nejlepší je nechat dvě pakny hliníkové a jednu plastovou, bubínek se tak nešpiní a nevydírá a záběr je stále skvělý...

12

Re: spojka pořád zabírá

ok.až bude čas tak tam hodím dvě hliníkové a jednu plastovou.
budu experimentovat.
a jaký jsou karbonový pakny?
neodchází to často?

Hpi e-firestorm,Ztw5,5 combo

13

Re: spojka pořád zabírá

Ahojte doteraz som pouzival karbonove a plastove pakny a ked som to tak pozoroval na zavodoch zda sa mi ze to menej zabera, co by ste mi odporucili, nieco co dobre zabera a nemusim to kazdy druhy zavod menit?

14

Re: spojka pořád zabírá

máš to výše zodpovězený.. dvě Al a jednu plast /karbon/ - skvělý záběr a spojka vydrží dlouho, nevydírá se bubínek jako při použití jen tří Al paken

15

Re: spojka pořád zabírá

ok mam odlachcene hlinikove pakne od mugena, a dam jednu karbonovu paknu(je jazdena jeden zavod), ake by ste dali pruziny?

16

Re: spojka pořád zabírá

pružiny vyzkoušej podle toho co Ti bude vyhovovat 0,9-1,2mm, tzn. od pomalejšího záběru po ostrý záběr... hodně se používá 1,1mm, ale taky je to o trati kde budeš auto používat, ostrá spojka není dobrá na kluzké povrchy a zase naopak...

17

Re: spojka pořád zabírá

Ještě je jedna možnost ladění a tou je otočení paken do opačného směru... nevím v jakém směru je máš teď, tak těžko radit jak je máš zkusit ....

To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou.
Savage SS BigBlock 4.6 Kit
LOSI 8ight 2.0 EU - Novarossi TORO NERO .21

18

Re: spojka pořád zabírá

Ty uz si nekdy otacel pakny a ono to jelo?? To podle meho nejde. Jak by fungovala odstrediva sila??

19

Re: spojka pořád zabírá

Při 30 tis. otáček se to odchlípne a zabere i při otočených paknách....

To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou.
Savage SS BigBlock 4.6 Kit
LOSI 8ight 2.0 EU - Novarossi TORO NERO .21

20

Re: spojka pořád zabírá

Aha-a je to pouzitelny?? Kazdopadne to ani zkouset nebudu smile

21

Re: spojka pořád zabírá

Teď jsem za debila, ale přísahal bych, že jsem někde v nějakém manuálu viděl... že tam říkají, že obrácené pakny lze použít pro měkčí rozjezd - záběr...... prostě jako další možnost nastavení... a teď to nemohu najít big_smile

To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou.
Savage SS BigBlock 4.6 Kit
LOSI 8ight 2.0 EU - Novarossi TORO NERO .21

22

Re: spojka pořád zabírá

Teď jsem za debila


ale nejseš víc výrobců to má v návodu, ale nedělá se to pro měkčí náběh, ale pro ostrý náběh, jenže při dnešních kvalitních spojkových paknách a zejména kombinaci alu a karbon to již není potřeba, to řeší právě i tvrdší pružinky spojky... význam to mělo u nějakých obyčejných plastových "tupých" paken, nějaký RTR sety, kde pak spojka byla ostřejší, ale zase šly pakny rychle do háje

23

Re: spojka pořád zabírá

tak jo, chalani nachvilku sa este vratim k mojmu problemu, dam teda jednu paknu umelou a dve odlachcene hlinikove , ako by ste mo poradili struny ze ci na vsetky tri pakny rovnake alebo na umelu mam dat inu ako na tie hlinikove? dik

24

Re: spojka pořád zabírá

nelam si tím hlavu a dej všechny pružinky stejné, problém je v tom, že bys musel mít pakny hmotnostně stejné, ne každá karbonová či plastová pakna je těžší než Al pakna a zase naopak, kdy se používají odlehčené AL pakny...

25

Re: spojka pořád zabírá

jenže při dnešních kvalitních spojkových paknách a zejména kombinaci alu a karbon to již není potřeba, to řeší právě i tvrdší pružinky spojky.

já to právě někde viděl při kombinaci karbon/alu, tak jako mám já... ale nemůžu to najít...

To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou.
Savage SS BigBlock 4.6 Kit
LOSI 8ight 2.0 EU - Novarossi TORO NERO .21