1

Téma: Modely Hormann

Chtěl bych mít dotaz na majitele těchto krásných modelů z hlediska údržby,oprav a dostupnosti náhradních dílů který z těchto verzí je asi nejlepší jestli HT2, HT2 Race Evolution, HT2 Race Evolution Team Kit 2008, HT2 Race Evolution Team Kit 2009, HT2 Race Evolution Team Kit 2010.
Mně samotnému se moc líbí právě TK10 už kvůli odlehčení krásnému přístupu a jednoduchosti.Chtěl bych si k vánocům udělat radost.
Jirka z CL

2

Re: Modely Hormann

Dovolím si odpovědět, ač tedy nejsem majitel, ale sám po něm pokukuji. Když nerozhodují peníze...tak bych bral 09 nebo líp 10, jsou si hodně podobné, desítka má jen delší ramena (ale taky tenší-zlomit nebo ohnout jsem je ještě neviděl), dvojité křídlo, trošku upravený zjednodušený prostor elektroniku (servo na ležato)...myslím jsem snad nic dalšího podstaného nezapomněl... Na servis není jednoduší auto, to oceníš na závodech. Co vím tak dost na ráně jsou zadní tlumiče, na které si většinou piloti dělají homemade chrániče, u starších modelů se uměly po čase protáčet kuličky na poloosách, nevim jak u těch novějších...dál občas spur umí odejít, hlavně když nastavíš blbě vůli. Co se týče jízdních vlastností v porovnání s konkurenty, jestli hurrax, HPI, carson a jiné, můj favorit je jasný... stačí se podívat na MČR, dnes má dobrých 80% jezdců právě hormanna, takže i ND nejsou problém.

3

Re: Modely Hormann

JJ moc díky...už si dělám takový obrázek... ono v jednotlivých typech je málo rozdílů na TK10 prodávají 2 druhy ramen předních jedny jsou o 10mm delší zbytek je TK09... Taky mne zajímá kde nakupovat díly jestli u nás nebo nějaký vyzkoušený spolehlivý obchod v zahraničí...chtěl bych mít přehled než do toho půjdu ono těch 40litrů není málo ale jsem si vědom, že počáteční investice se vyplatí, pak už ten servis nebude takový.Sám vlastním Himoto 1/5 ale díly a upgrade nakupuji v USA, páč tohle auto pod jinou značkou je tam dost populární a díly už jsou ve vezi V3 ... tady na to prodejce nějak zapomíná a skoro vůbec nereaguje na přání lidí co si ho koupili...jsem s ním po celkových úpravách spokojený ale prostě Hormann a jednoduchost,váha a s motorem Zenoah 26ccm to dělá neuvěřitelný kousky.
Jirka z CL

4

Re: Modely Hormann

jj hermany a cleony jsou krasavci,ovšem jen zadohraby.. Co vím tak nyní kralují 4wd mcdčka.. Osobně dělám auto, které bude podobné hermanovi..Ale diferák mám počítaný z fg.drží a je spolehlivý..
Jinak co vím, tak díly na hoermany a cleony prodává jeden človíček z mariánských lázní, pan Padevěd..

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

5

Re: Modely Hormann

jj hermany a cleony jsou krasavci,ovšem jen zadohraby.. Co vím tak nyní kralují 4wd mcdčka.. Osobně dělám auto, které bude podobné hermanovi..Ale diferák mám počítaný z fg.drží a je spolehlivý..
Jinak co vím, tak díly na hoermany a cleony prodává jeden človíček z mariánských lázní, pan Padevěd..

Kralují 4wd??? To nemyslíš vážně-podívej se na JAKÉKOLIV výsledky těchto kategorií...

6

Re: Modely Hormann

lol  jo kralují, s drtivou převahou, důkazem budiž konečné pořadí MČR, kde je první čtyřklolka tuším až na 19. místě...prostě hoermanny jsou "téměř k neporažení". To ti myslím potvrdí i Codysek, přes jeho veleúspěšné vystoupení ve dvouhodinovce, že i s na tomto fóru tolik opěvovanou HPI bajou se jim nedá konkurovat, když ti nadělí 3-5s na kolo, přestože jedeš na hraně...o servisu nemluvě...Taky je vidět, že tady mají majitelé hoermannů pomálu příspěvků nebo témat... neřeší, jezdí...

7

Re: Modely Hormann

Musíme rozlišovat 4WD a 2WD ty společně nejezdí snad jen neoficiální závody.Měl jsem možnost zajezdit si s HPI bajou a Hormannem, můj favorit je znám výše.Také jsem si mylně myslel, že 4WD nepřekonáš a můžeš být tele na řízení ale dobře seřízená zadokolka se vůbec nepřetáčí,stačí jen ubírat více plynu před zatáčkou,jak se říká s citem plynu a projíždí to lépe zatáčky než 4WD bez mezinápravového diferáku.Jak známo bez něho auto plave.Jinak se podívejte kdo vyhrál v Německu se čtyrkolou Himoto co vlastním a na kolech od MCD jinak pod začkou CS elektroniks.No nevím ale prej MCD nikdy nedojedou,pro MCDáky nemám to fyzicky ověřeno a nic proti ním nemám yikes)..třeba u nich se mi líbí jak lehce a dokonale je vyztuženo šasí
Jirka z CL

8

Re: Modely Hormann

Ten předpoklad, že si hoerman na MCD neškrtne vychází ze závodů Hobby open a MLR poháru, kde čtyrkoly (MCD) drtí všechno co jim přijde pod kola.
Hlavně jde o to, že člověk, kterej jezdit neumí, tak jezdí lepší časy s MCD než se zadokolkou, na kterou je potřeba daleko víc citu, kterej se dlouho získává.
Já jezdim 2wd a vůbec mi to nejde, mam leoparda, což je v podstatě cleon a pravidelně obsazuji poslední pozice. Mam ke konstrukci auta pár výhrad, ale hoermann už je velká investice, tak musim vydržet.

9

Re: Modely Hormann

Pokud nejsi gorgu limitován penězi, tak jdi pokud možno do nejnovější verze. Nová verze většinou posunuje hranici auta trochu dál.
Uvidíme co výrobci přes zimu vymyslej.

Jestli je lepší 2WD nebo 4WD.  U 4kolky je výhoda (pokud máš dobře seštelovaný diferáky) že můžeš už v polovině zatáčky tomu naložit plnej. U dvoukolky musíš nejdřív srovnat auto a až potom brnkneš po plynu.     
Taky záleží na charakteru trati. Třeba v Olomouci, kde jsou spíš delší rovinky mají 2WD výhodu. názor člověka, kterej taky většinou dojíždí poslední :-)

Jezdil jsem s FGčkem, ale potom co sem spíš nejezdil a opravoval, jsem koupil starýho Hormanna HT1 a pohoda, hlavně rychloupínák motoru je skvělá věc. 

pro codyska: ahoj ty lumpe hpičkovej bez tlumiče výfuku :-)

10

Re: Modely Hormann

Zdravím Ondro!
Lumpíci chystají nové tlumiče a zbrojí na jaro-budeme vás "neHPIčkáře" trápit čím dál víc...  ;-)

11

Re: Modely Hormann

Né že si neškrtne.. Hermany jsou dobrý, velmi dobrý. Už jen díky své jednoduchosti ve které je síla...Ovšem na MLR poháru pokud MCD dojedou tak vyhrávají.. Hoermana jsem tam snad neviděl.. Je to spíše o rukách než o autě...

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

12

Re: Modely Hormann

Ten předpoklad, že si hoerman na MCD neškrtne vychází ze závodů Hobby open a MLR poháru, kde čtyrkoly (MCD) drtí všechno co jim přijde pod kola.
Hlavně jde o to, že člověk, kterej jezdit neumí, tak jezdí lepší časy s MCD než se zadokolkou, na kterou je potřeba daleko víc citu, kterej se dlouho získává.
Já jezdim 2wd a vůbec mi to nejde, mam leoparda, což je v podstatě cleon a pravidelně obsazuji poslední pozice. Mam ke konstrukci auta pár výhrad, ale hoermann už je velká investice, tak musim vydržet.

Tome neřeš. Vždyť jezdíme pro radost.... Ne??

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

13

Re: Modely Hormann

V tom to právě je... jezdíme pro radost, mám i ve stránkách co si postupně zakládám.Nejsem vůbec zkušený, od mala jsem se věnoval rc letadlum.Do autíček mne nastrčilo zcela náhodou partička nadšenců se Savíky.Původně jsem si myslel, že to bude nuda.Přece jenom tam nejsou křidélka,výškovka,směrovka,motor.. a letadlo létá jak říkají dnes moderně 3D.No ale po tom jak jsem viděl akceleraci skoky a docela i odolnost proti pádům a že, to není jen přidat plyn a točit...sem si pořídil už teď  asi čtvrtý auto.Byl to zážitek nastartovat a jezdit v pěti lidech na dráze pro kola u nás na sídlišti kde se v tu ránu přišlo podívat spusty lidí a mi jsme jen tak v dýmu prachu jezdili a lidi skandovali po každém crashi.Nejlepší byli cigáni ty zajímá jen cena kolik to stojí smile ..ale jinam.Hormanna chci kvůli jednoduchosti a stále se vyvíjejícími modifikacemi kde se dá napasovat i na základ HT2 díly z TK09,TK10.Jestli to budu umět nebo ne neřeším, už od prvního kontaktu jsem se zamiloval do jeho karoserie.Sám už na něj vlastním karosu s airbrushem a plastovými prahy ale ne abych si postupně dokupoval díly prodělal na poštovném a do jara sestavil na tom bych vykrvácel..nejvíc.To jsem chtěl říct, že vlastním kompletně předělané Himoto 1/5 s vlastním tuningem a upgrade z RedCatu..znalci vědí o čem je řeč.Toto robustní auto mám moc rád a už v něm mám taky nacpáno spusty peněz s opravami tak kolem 40tis..co si budem povídat,týdenní příprava,ladění 10min. jezdit a něco se stane....odolnost přičítám jen ramenům smile ty mám pořád původní ..pak příjde kamarád kterej se o nic nestará jen nabíjí a jezdí pořád.Už půl roku scháním kus duralu na plato, už sem skoro myslel, že koupim celou tabuli jen kvůli kousku abych mohl posunout motor kvůli těžišti více dozadu a nádrž dopředu.Auto skáče na čumák a to mi vadí nejvíce a spasovat to s karosou Hormann a laďák skovat pod ní a předsunout do prostoru nad levý práh.Zatím jsem si nechal upravit jen unašeče kola na čtyrhran abych mohl používat kola všech výrobců,ty u Himota jsou moc veliké a menší se chovají o hodně lépe.Momentálně mám kola z Carbonu Fighteru a je to moc dobré.Pořád miluju modelařinu a dělat si věci na koleně a nebejt závyslej na distribuci.Hormanna chci protože ho prostě miluju, nemám ambice závodit je to srdeční záležitost když ho vidim v akci...jen si chci udělat obrázek předem než něco koupím.Ano toto auto se tu neřeší...nemá skoro žádné neduhy a není to cenou ale tím, že majitelé nemají potřebu šířit zkušenosti...proč taky...vyhrávat je právě tajit zkušenosti, nastavení podvozku....a pořád a to je pro mne nejdůležitější je to v rukách..kdyby to jezdilo samo asi by mne to omrzelo.Chci jen více jezdit než opravovat smile
Jirka z CL

14

Re: Modely Hormann

Pokud nejsi gorgu limitován penězi, tak jdi pokud možno do nejnovější verze. Nová verze většinou posunuje hranici auta trochu dál.
Uvidíme co výrobci přes zimu vymyslej.

Jestli je lepší 2WD nebo 4WD.  U 4kolky je výhoda (pokud máš dobře seštelovaný diferáky) že můžeš už v polovině zatáčky tomu naložit plnej. U dvoukolky musíš nejdřív srovnat auto a až potom brnkneš po plynu.     
Taky záleží na charakteru trati. Třeba v Olomouci, kde jsou spíš delší rovinky mají 2WD výhodu. názor člověka, kterej taky většinou dojíždí poslední :-)

Jezdil jsem s FGčkem, ale potom co sem spíš nejezdil a opravoval, jsem koupil starýho Hormanna HT1 a pohoda, hlavně rychloupínák motoru je skvělá věc. 

pro codyska: ahoj ty lumpe hpičkovej bez tlumiče výfuku :-)


Viděli jste už 4WD HT2 X4 Hormanna na hydropohon...je to masakr vůbec netuším jak mají vymyšleno diferenciální chování přeních náprav odkaz zde  http://modelarime.webnode.cz/news/horma … dropohon-/

15

Re: Modely Hormann

No myslim si ze Hormanna nemaji zadni zacatecnici a jestli ano tak je to tak kvalitni bezporuchove genialni a blbuvzdorne auto ze neni moc potreba resit tady nejake drobne unfaly.Mam 3 kamarady kteri s tim autem jezdi a mohu rict ze i me nad jednoduchosti ucelnosti a jizdnima vlastnostma spadla celist.Ta prace podvozku pri jizde po draze je uzasna.Presne takle se vzdy kocham kdyz sleduji E-Revo.Jenze to nema ani 5Kg a kdyz vidim skoro 12Kg tezhe auto s jakou rychlosti a lehkosti pohlcuje nerovnosti drahy tak jsem jako ve snu:-))

E-Revo brushless,E-Revo VXL,Revo platinum edition.Futaba 3PM 2.4 ghz,Hyperion EOS0610i Duo II
Fotogalerie

16

Re: Modely Hormann

No myslim si ze Hormanna nemaji zadni zacatecnici a jestli ano tak je to tak kvalitni bezporuchove genialni a blbuvzdorne auto ze neni moc potreba resit tady nejake drobne unfaly.Mam 3 kamarady kteri s tim autem jezdi a mohu rict ze i me nad jednoduchosti ucelnosti a jizdnima vlastnostma spadla celist.Ta prace podvozku pri jizde po draze je uzasna.Presne takle se vzdy kocham kdyz sleduji E-Revo.Jenze to nema ani 5Kg a kdyz vidim skoro 12Kg tezhe auto s jakou rychlosti a lehkosti pohlcuje nerovnosti drahy tak jsem jako ve snu:-))


Dával jsem nedávno kamrádovi v rozsypu dohromady Stadium Hummer 4WD Competition, mech.kotouče na čtyry kola.Měl jsem možnost se mechanicky vyřádit a i zanadávat.Auto jezdí špičkově na to co jsem měl možnost řídit a i mé počáteční obavy, že nová serva co jsem do toho nacpal nebudou stačit na kotouče.Auto brzdí skvěle proti HPI s předkem "kotouče v carbonu" jen zavidí.Ale na můj vkus až zbytečně složité.Jsem hračička a považuji se za začátečníka jen proto, že jsem nikdy nejezdil závody, u nás v klubu jsem takový technický guru a občas si ani nezajezdím páč pořád někomu něco vysvětluji a šteluji.Když můžu něco zapojit z elektroniky mám i orgasmus když to funguje.Proto teď už znám svého favorita,jednoduchost,přístup a čištění, jeden diferenciál, gumové křídlo, krásná karosa.Mám vše pěkně už urovnáno, nikdy nic nesoudím dokud to nemám v ruce a nezajezdím.Na competitiona nadávají ale já když s ním jezdím nechci ho dát z ruky a vrátit majiteli.Ti co semnou jezdí se musejí teď smát,protože říkají miminko sis pěkně vypiplal pro cizího jako vlastní a teď se ho nechceš zříct...na competitionu jem měl jen problém nasadit vejfuk Mielke a upravit lépe držáky aby vejfuk nedržel na plastvém rámu ale na zadních parozích a zvolit jiné usazení baterek,kde se mi nelíbilo podle originálu že, tužkovky jsou těsně pod kolenem kde je více tepla a bateriím nepřispívá ale ten přístup když se něco podělá nechci už řešit...na tom už se bude školit majitel smile
Jirka z CL

17

Re: Modely Hormann

prosím smazat

18

Re: Modely Hormann

Prosím o radu, jaká je optimální hustota oleje do předku těhle tlumičů
http://rc-hormann-tuning.cz/index.php?p … ;Itemid=53
a na zadkuhttp://rc-hormann-tuning.cz/index.php?p … ;Itemid=53
Vím, že je to kolem 300 ale chci radu abych nemusel ze začátku laborovat
Jirka z CL

19

Re: Modely Hormann

Standartně se používá 350,ale záleží na terénu který budeš jezdit.Jara

20

Re: Modely Hormann

jj tlumice si musis poladit podle trati, jak ti co bude vyhovovat, kazda trat - jine nastaveni....

1:5 MCD RRV4 Czech limited, 1:5 HPI Baja 5B SS s trochou tuningu - to je minulost, 1:10 Mex-II D-110 version FULL-PRO, 1:10 Axial SCX D90........
http://buggycz.rajce.idnes.cz/

21

Re: Modely Hormann

Ještě se zeptám jaký máš přesně model?

22

Re: Modely Hormann

Ještě se zeptám jaký máš přesně model?


Ahoj mám TK08 s některýma dílama z TK09. Mám plato 535mm na rozvor

23

Re: Modely Hormann

Ahoj, měl bych dotaz na osvědčené naše i zahraniční on-line shopy dílů a tuningu této značky...díky
Jirka

24

Re: Modely Hormann

Trochu to tam prohledej,je tam toho TUNY,našel jsem tam taky inspiraci na FG (bobby-car) jdu do toho  big_smile http://www.rc-stuntman.de/hoermannmonster.htm akorát jsem se měl víc učit němčinu,ted mi to chybí,ale neva doučím se smile

25

Re: Modely Hormann

Ahoj, díky moc  big_smile